Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τους μήνες πριν τις Πανελλαδικές πήγα απ'τα 54 στα 49 κιλά και το καλοκαίρι ακριβώς μετα τις Πανελλαδικές κατέβηκα κι άλλο μέχρι τα 46,5.


Δεν έφταιγε το άγχος, δεν αγχωνομουν υπερβολικά, γενικά δεν αγχωνομαι ποτέ για την ακρίβεια. Είχε να κάνει με το ότι έτσι αποκτούσα την ψευδαίσθηση του ελέγχου της κατάστασης και της ζωής μου.

Τώρα, μετά από 2.5 χρόνια, ισορρόπησα στα 50 και είμαι καλά xD (σχετικά... :p ) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Εσεις που γυμναζοσασταν και τωρα πατε γ' λυκειου εχετε χρονο για καθημερινη γυμναστικη??:/:
Κανετε καθολου ή τα χετε παρατησει??

Παω β'λυκειου κ ασχολουμαι με το βολλευ και ξερω οτι του χρονου δεν θα χω καθολου χρονο για προπονησεις, αλλα θα χω χρονο για καμια ασκηση στο σπιτι?? ισα ισα να κρατησω την "γραμμη" μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Ναι σίγουρα θα έχεις. Μην είστε υπερβολικοί. Οργάνωσε το χρόνο σου σωστά και θα τα καταφέρεις μια χαρά. Μάλιστα θα σου κάνει και πολύ καλό μιας και το άγχος φαντάζομαι θα είναι μεγάλο.

Το θέμα είναι πως δεν έχει κουράγιο κανείς εκείνη τη περίοδο και για γυμναστική. Προσωπικά έκανα στίβο και δεν άντεξα στο Λύκειο. Αλλά στο σπίτι γυμναζόμουν ανά διαστήματα. Όσο άντεξα βέβαια γιατί μετά άρχισα και το εργαστήρι και δεν μου έμεινε κουράγιο.

Κάνεις χρόνια γυμναστική; Αν κάνεις καιρό και βαριά γυμναστική, έχε στο νου σου πως θα πονάς αν τη σταματήσεις απότομα. Δε ξέρω όμως και σε τι σχολή στοχεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
μπαα, 3 χρονια κανω απλως επειδη ειναι και μακρια απ το σπιτι μου μου περνει πολυ ωρα να παω και να γυρισω ενω οι προπονησεις ειναι 2 ωρες ή 1,5. Το καλοκαιρι θα χω φροντηστηρια και θα αρχισω λατιν χορο , που θα με χαλαρωσει μιας και το βολλευ εχει αρχισει να με αγχωνει (θελω να γινομαι καλυτερη και καλυτερη και δεν μ κανει καλο αυτο!)
θα ηθελα πολυ και του χρονου να συνεχιζα χορο αφου οπως ειπα και πριν θα ξελαμπικαρει λιγο το μυαλο μου , αλλα μαλλον θα εστιασω στις ασκησεις στο σπιτι κυριως μυικη ενδυναμωση.. δεν θελω να αποκτησω κυτταριτιδα :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για 2 ωρες 4-5 φορες την εβδομαδα (συν πολλη ωρα στα πηγενε-ελα) δυσκολο να βρεις χρονο, εξαρτατε τις προτεραιωτιτες σου και το ποσο θα ασχοληθεις με τις πανελληνιες.

Παντος χρονο για γυμναστηριο η για λιγο χορο (αν ειναι ευελικτο το προγραμμα, ή τυχει να βολευει με τα φροντιστιρια σου) θα εχεις. Μην ακους υπερβολες και υπερ-τραγικοποιησεις που ειναι πολυ συχνες. Το θεμα ειναι να εχεις συστημα, οχι να διαβαζεις ακαταπαυστα. Και φυσικα χρειαζεσαι χρονο για τον ευατο σου! Χρονο που να μην ασχολησε με τις πανελληνιες και να αδειαζεις το μυαλο σου! Σε αυτες τις ωρες η γυμναστικη ταιριαζει γαντι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vento

Νεοφερμένος

Ο Vento αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω γυμναζομουν και το αφησα για της πανελληνιες, 4 χρονια μετα μπορω να σου πω οτι το εχω μετανιωσει.
Μην αφησεις κατι που αγαπας για να κανεις κατι που δεν αγαπας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδιά ότι έχετε παρατηστε το μαχαίρι όποιος θέλει να συνεχίσει συνεχίζει μετά τις εξετάσεις.
Όποιος δεν ενδιαφέρετε για τις πανελλαδικές ή θέλει να κάνει πρωταθλητισμό φυσικά να μην διακόψει για κανέναν λόγο την προπόνηση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Εκτός αν θα δώσει για τεφαα στρατό ή παει για μπατσος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδιά ότι έχετε παρατηστε το μαχαίρι όποιος θέλει να συνεχίσει συνεχίζει μετά τις εξετάσεις.
Όποιος δεν ενδιαφέρετε για τις πανελλαδικές ή θέλει να κάνει πρωταθλητισμό φυσικά να μην διακόψει για κανέναν λόγο την προπόνηση του.

Αθλητισμό δε γίνεται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω απο 74 πηγα 92 :) και ακομα φαινομαι σαν 80 χαψαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
εγω απο 48 πηγα 55 -.- -.- -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Εγώ επείδη είχα τις πκε μετά τις εξετάσεις(και έπρεπε να χάσω αν δεν ήθελα να κοπω) συνέχισα προπονήσεις και έχασα 6-7 κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Αχ κριμα να παρω κιλά μιας και έχασα αρκετά τωρα..
Προς το παρόν είμαι 49, κατά το Μάιο θα γίνω καμια 60αρια όπως φαίνεται..
Εκτός κι αν συνεχίσω την τακτική που ακολουθώ στις εξετάσεις: "what? δεν έφαγα για μεσημέρι? δεν πειράζει άυριο τότε"
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
εγώ λόγω άγχους ή που θα μου κοβόταν τελείως η όρεξη ή που θα έτρωγα παραπάνω απ ότι πρέπει..έτσι από μεταβολισμό αφήστε:redface:
πήρα γύρω στα 3,τα έχασα και τώρα τα έχω σχεδόν ξαναπάρει..θα φταίει που τρώω το βράδυ:whistle:
πάντως τα περισσότερα παιδιά έβαλαν κιλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
παιδια, διαβαζω οτι οι περισσοτεροι απο εσας στην γ λυκειου βαζετε κιλα... εγω πιστεω πως θα χασω ... :( ειμαι 1.85 και ειμαι 72 κιλα και καποιες μερες δεν τρωω καν μεσημεριανο (τις περισσοτερες μερες) επειδη εχω φροντ μετα και βιαζομαι να διαβασω... :/ με αποτελεσμα να τυχει καποιες μερες να εχω φαει ελαχιστα ολη την μερα. ειδικα αν εχω αγχωθει στο φροντ μπορει να μην φαω καν το βραδυ, πολυ σπανια βεβαια και να ειμαι μονο με το ελαχιστο πρωινο και κατι λιγα στην μεση της μερας. Ουτε τρωω, ουτε κοιμαμαι σωστα και οσο πρεπει. Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετοιο; :/

Υ.Γ. ξεχασα να πω οτι αυτο συμβαινει τελευταια που αρχισα φροντ. Μεχρι το καλοκαιρι ετρωγα κανονικα(και παραπαω απο οτι επρεπε καποιες φορες χωρις ωστοσω να παχυνω παλι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Σε ολους αυτο συμβαινει....Και οσοι παχαινουν δε παχαινουν επειδη τρωνε πολυ...
Παχαινουν ακριβως επειδη δεν προλαβαινουν να φανε κανονικα, και τρωνε οτι βρουνε στα κενα απο τα φροντιστηρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
παιδια, διαβαζω οτι οι περισσοτεροι απο εσας στην γ λυκειου βαζετε κιλα... εγω πιστεω πως θα χασω ... :( ειμαι 1.85 και ειμαι 72 κιλα και καποιες μερες δεν τρωω καν μεσημεριανο (τις περισσοτερες μερες) επειδη εχω φροντ μετα και βιαζομαι να διαβασω... :/ με αποτελεσμα να τυχει καποιες μερες να εχω φαει ελαχιστα ολη την μερα. ειδικα αν εχω αγχωθει στο φροντ μπορει να μην φαω καν το βραδυ, πολυ σπανια βεβαια και να ειμαι μονο με το ελαχιστο πρωινο και κατι λιγα στην μεση της μερας. Ουτε τρωω, ουτε κοιμαμαι σωστα και οσο πρεπει. Εχει τυχει σε κανεναν κατι τετοιο; :/

Υ.Γ. ξεχασα να πω οτι αυτο συμβαινει τελευταια που αρχισα φροντ. Μεχρι το καλοκαιρι ετρωγα κανονικα(και παραπαω απο οτι επρεπε καποιες φορες χωρις ωστοσω να παχυνω παλι)
Θα μπεις στο δρόμο σου. Κι εγώ μέχρι τα Χριστούγεννα αδυνάτιζα.:P Μετά ήρθε η κατρακύλα! :D
Ευτυχώς, μια απόφαση είναι να επανέλθεις στα φυσιολογικά μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Πολλοί λένε ότι χάνουν κιλά από το άγχος και το ξενύχτη,πολλοί λένε ότι βάζουν από τις πολλές σοκολάτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ πάχυνα, αλλά χλαπάκιαζα σοκολάτες ΙΟΝ και λάκτα μες την χρονιά. Ειδάλλως δεν νομίζω να χα παχύνει, παίζει ν' αδυνάτιζα κιόλας. Αγαπημένη η ΙΟΝ αμυγδάλου 200γρ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ στις πανελλήνιες έχασα 3 κιλά. Τουλάχιστον χρησίμευσαν και σε κάτι οι εξετάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top