Φροντιστήριο στη Θεσσαλονίκη

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
το σχεδιο-σχεδιο μητροπόλεως 39
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ενταξει!! ευχαριστω πολυ..!!!! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinaki

Νεοφερμένος

Η Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά θα ξεκινήσω Φροντιστήριο το Σεπτέμβρη.Φέτος θα πάω Β'Λυκείου και επέλεξα θεωρητική κατεύθυνση. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό Φροντιστήριο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ο μπαχαρακης ειναι το καλυτερο στη θεωρητικη κατευθυνση(γνωμη μου ετσι??:P)..εγω που πηγαινω εκει ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Επειδή σκέφτομαι να αρχίσω φροντιστήριο από την 1η Λυκείου ήθελα να μου πέιτε τη γνώμη σας...Ποιό θεωρείτε το καλύτερο φροντηστήριο στη Θεσσαλονίκη(περιοχή Σοφούλη):)

εγω θα σου προτινα το "κορυφη" για τεχνολογικη και θετικη κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Καλησπέρα. Τα φροντιστήρια "Ελιξ" είναι καλά για την θεωρητική κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Καλησπέρα. Τα φροντιστήρια "Ελιξ" είναι καλά για την θεωρητική κατεύθυνση;

Πηγαίνουν 2 φίλες μου και μου λένε ότι είναι καλά.Αν και λίγο βιτρίνα :/: Ξέρεις, κάνουν κάποια πράγματα μόνο και μόνο για να πρωτοτυπήσουν, αλλά κατα τ'άλλα είναι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εχω ακούσει απο αρκετούς οτι είναι λίγο "εφετζίδικο" το φροντιστήριο και θέλουν να εντυπωσιάσουν και καλά, αλλα αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι αν κάνει καλή προετοιμασία για την 3η λυκείου. Βέβαια απο τον μαθητή εξαρτώνται όλα, αλλα δε παύει να είναι και ενας σημαντικός παράγοντας το φροντιστήριο, σχετικά με την επιτυχία του μαθητή.
Οσοι γνωρίζουν σχετικά μ' αυτο το φροντιστήριο, ας με ενημερώσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εχω ακούσει απο αρκετούς οτι είναι λίγο "εφετζίδικο" το φροντιστήριο και θέλουν να εντυπωσιάσουν και καλά, αλλα αυτό που με ενδιαφέρει πραγματικά είναι αν κάνει καλή προετοιμασία για την 3η λυκείου. Βέβαια απο τον μαθητή εξαρτώνται όλα, αλλα δε παύει να είναι και ενας σημαντικός παράγοντας το φροντιστήριο, σχετικά με την επιτυχία του μαθητή.
Οσοι γνωρίζουν σχετικά μ' αυτο το φροντιστήριο, ας με ενημερώσουν

E ναι...κοίτα...Κανένα φροντιστήριο δεν έχει μαγικά ραβδιά!Αν ο μαθητής δεν προσπαθήσει, όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, όσο καλοί να είναι οι καθηγητές, δε θα γίνει τίποτα!Γνώμη μου πάντως είναι, ότι αν έχεις σκοπό να στρωθείς πήγαινε σε αυτό το φροντιστήριο.Αλλά και γενικότερα, αν διαβάζεις και είσαι συνεπής όλα τα φροντιστήρια λίγο-πολύ καλά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
E ναι...κοίτα...Κανένα φροντιστήριο δεν έχει μαγικά ραβδιά!Αν ο μαθητής δεν προσπαθήσει, όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, όσο καλοί να είναι οι καθηγητές, δε θα γίνει τίποτα!Γνώμη μου πάντως είναι, ότι αν έχεις σκοπό να στρωθείς πήγαινε σε αυτό το φροντιστήριο.Αλλά και γενικότερα, αν διαβάζεις και είσαι συνεπής όλα τα φροντιστήρια λίγο-πολύ καλά είναι.

Έτσι είναι. Μακάρι αυτό, να το σκέφτονταν και οι φοιτητές. :/: Οι περισσότεροι σπουδάζουν με λογική φροντιστηρίου. Περιμένουν κάποιον να τους τα μασήσει. Κανονικά, ο ρόλος του δασκάλου είναι περισσότερο καθοδηγητικός παρά αυθεντίας καθ' έδρας και μπριζωμένος στον πίνακα με μια αίθουσα να κοιμάται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εγώ πάντως πήγαινα μπαχαράκη (κέντρο). καλά ήταν...αν και είχαμε κάποια θέματα και φασαρίες. απαιτήσαμε δηλαδή πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Για θεωρητική κατεύθυνση είναι καλύτερα στον μπαχαράκη ή στο έλιξ;
Εχει πάει κανείς στο έλιξ; Μπορείτε να μου πείτε ανάμεσα σ' αυτά τα 2, που γίνεται καλύτερη προετοιμασία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πιστεύω Μπαχαράκη.
Έχω φίλες και στα 2 και ψηφίζω Μπαχαράκη.
Το έλιξ είναι για θετικο/τεχνολογική περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsetsenos99

Νεοφερμένος

Ο tsetsenos99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Ευοσμίτης είμαι, και συνιστώ ανεπιφύλακτα ΒΑΚΑΛΗ για όλες τις κατευθύνσεις...Ο Μπαχαράκης από όσο ξέρω εξειδικεύεται στην θεωρητική...Το έλιξ, εγώ προσωπικά δεν το έχω και σε μεγάλη εκτίμηση, όχι βέβαια ότι δεν έχει και εκεί εξαίρετους καθηγητές...Απλά παρατηρώ ότι ανήκει, όπως ανέφερε και πιο πάνω ένα παιδί, στην κατηγορία των ''εφετζίδικων'' φροντιστηρίων, με αυτην την περιβόητη οργάνωση χρόνου, που δεν εξηγείται αλλιώς ρε παιδία, αλλά πλυση εγκεφάλου τους κάνουν εκεί.....Την φράση ''Ααα εγώ πάω στα έλιξ!!!'' έχω βαρεθεί να την ακούω με τουπέ στον Εύοσμο...Βέβαια σε αυτό φταίνε και τα ίδια τα παιδιά.....Δεν θέλω να υπονομεύσω το φροντιστήριο, φιλικά πάντα!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baltazar

Νεοφερμένος

Η baltazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια! Λοιπον, εγω πηγαινα στα ελιξ στον ευοσμο και ημουν θετικη κατευθυνση. Προσωπικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με τη δουλεια που γινεται εκει περα. Για τη θεωρητικη δεν ξερω να σας πω, γιατι δε ξερω τι κανουν τα αλλα φροντιστηρια, οποτε δε μπορω να συγκρινω.
Η "περιβοητη οργανωση χρονου" ειναι μπερδεμενη υποθεση. Δε σου λενε "θα κανεις αυτο και εκεινο", απλως συμμαζευεις λιγο το διαβασμα σου. Ξερω πολλα παιδια στα οποια η οργανωση χρονου τους φανηκε ολιγον τι αχρηστη, αλλα εμενα με βοηθησε να μεινω στο προγραμμα του διαβασματος οταν κουραζομουν η πιεζομουν πολυ. Ειναι στο ατομο απο κει και περα.
Δεν το ηξερα οτι κυκλοφορει στον ευοσμο η φραση "ααα, εγω παω στα ελιξ!"... Νομιζω οτι ειναι καπως τραγικο να το ακους αυτο για οποιοδηποτε φροντιστηριο....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για Σοφούλη δεν αναφέρεται το θέμα;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πολλά φροντιστήρια είναι καλά.. Αλλά εγώ πιστεύω πως όσο καλό και να είναι το φροντιστήριο, αν ο καθένας μας ξεχωριστά δεν διαβάσει, πολύ και καλά, και στο πιο τέλειο φροντιστήριο να πάει δεεεεν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alxthss

Νεοφερμένος

Ο Alxthss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Tο "ΑΙΧΜΗ" ειδικεύεται στην Θεωρητική ; Για μένα που θα πάω Θετική θα είναι καλό ή να μην το επιλέξω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate_gka

Νεοφερμένος

Η kate_gka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγώ ήμουν θεωρητική και πήγαινα στο Γράφημα στη Θεσ/νίκη και ήταν πολύ καλά!! Απ' ό,τι ξέρω και για θετική - τεχνολογική είναι εξαιρετικό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, γιατί κυρίως δε γράφεις Κυριακές διαγωνίσματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aυτό για άλλους είναι κακό για άλλους κακό...Προσωπικά το βρίσκω καλό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top