Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
και εγω ΔΕΝ συμπαθω το καλοκαιρι
-----------------------------------------
σκεφτομαι επισεισ οτι εχω στραβολεμιασει απο την κακη μου σταση στον υπολογιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
και εγω ΔΕΝ συμπαθω το καλοκαιρι
-----------------------------------------
σκεφτομαι επισεισ οτι εχω στραβολεμιασει απο την κακη μου σταση στον υπολογιστη


Ακριβώς το ίδιο!Η πλάτη μου με σουβλίζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σκέφτομαι το λοιπόν πως έχω αρχίσει να εκνευρίζομαι.
Ε ρε και ποιος θα την πληρώσει δεν ξέρω.
Θέλω και ν'αρχίσω να βρίζω αυτή τη στιγμή.
Όσο το μελετάω τόσο μου ανάβουν τα λαμπάκια.

=.=

Σταδιαλα. Κι εσύ και οι εξυπνάδες σου και και και.
Duh. Έχει δίκιο ο agent.
Γαμώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
βρισε να ΞΕΘΥΜΑΝΕΙΣωρε[κατι ακομα που σκετομαι ειναι οτι αυριο λεω να ξυπνησω κατα τισ 2]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ουχ, ξεχασα να το βαλω!

ειναι απο το βιβλιο περσεπολις της μαριαν σατραπι :)

Εγώ το βρίσκω βλακοειδέστατο και ελλιπές, για αυτό και βλακοειδέστατο.

Νομίζω ότι το μαριανάκι είναι σατράπι (σσα) υπερεκτίμησης του εγώ.

Η μη αντίδραση δεν είναι μονάχα αλτρουισμός και ανωτερότητα.
Είναι και αφασία, φόβος, ενοχικά σύνδρομα, αδράνεια, κίνηση brown....

Η δύναμη της ευαισθησίας δε κρύβεται πάντα στην σιωπή.
Μερικές φορές ξενοδοχεύει στην απαξιωτική κραυγή...


Αλλά έτσι κι αλλιώς:

Όσο να εκτιμήσουμε τη ματαιότητα,
όσο να εκποιήσουμε την τρυφερότητα,
μας πήραν σβάρνα τα χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
αδιαφορο αν ειναι αλτρουισμος ή ανωτεροτητα

σίγουρα όμως δεν ειναι χασιμο χρονου και δεν επιφερει επιπροσθετη ψυχικη κοπωση








--------------

σκεψη: πως θα είναι άραγε να εισαι τυφλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Δες το ατόπημα που βρίσκεται, σπανιόλα...


Αυτό θα σ'εμποδίσει ν'αντιδράσεις στην κακία τους.

και μετά συνεχίζει με το επεξηγηματικό "γιατί" ως εξής:

Γιατί δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από την πικρία και την εκδίκηση.

..με τη τραγική διαφορά όμως, ότι το δεύτερο quote δεν έχει καμία σχέση με το πρώτο quote, εξού και δε μπορεί να το εξηγήσει.

Γιατί φυσικά, ένα πράγμα είναι η αντίδραση στην κακία, άλλο πράγμα η αντεκδίκηση. Πικρία μπορεί να υπάρχει μπορεί και όχι.
Καλύτερα να ρωτούσαμε εκείνον που γεύεται με την δική του γλώσσα (κι όχι με τη κούφια αρλεκίνικη γλώσσα του percepolis) άσχετα αν αντιδρά ή δεν αντιδρά ή εκδικείται.


Αν ταυτίζουμε την αντίδραση με hostile συμπεριφορές ή με έλειμμα αξιοπρέπειας,
τότε η κόμισα satrapi συστήνει (ή ζει) (σ)το κόσμο της μπάρμπι ραπουνζέλ κι εγώ σίγουρα δεν είμαι ο Κεν. Με ένα ξανθωπό περουκίνι και καμιά συνδρομή στα τζον γουάϊλντερ κάτι γίνεται, όμως...


Όσο για το χαμένο χρόνο, η αντίδραση είναι και προσπάθεια επικοινωνίας και εύρεσης κοινών τόπων ή έστω σημείων. Δεν είναι αντιδραστικότητα με σπασμούς και γαλακτικά υγρά που βγαίνουν από το στόμα αφρίζοντας...
Τότε ο χρόνος είναι κερδισμένος
και χαμένος θα ήταν αν στέκαμε κλεισμένοι και άνθρωποι που θα συναντούσαμε στο δρόμο μας έλεγαν "κύριε, σας έπεσε η καρδιά στο πεζοδρόμιο"...ΝΑ που ξεπετιέται η σπίθα της πικρίας...

Υπάρχουμε ως ανοιχτές πληγές κόντρα στα κακά λόγια.
Δεν αφήνουμε απλώς μια κατάσταση πίσω μας αλλά τα κομμάτια μας.

Ξέρεις κάτι;

Από ένα σημείο και πέρα σβήνουν τα φώτα...
δεν έχει φώτα, δεν έχει λιμάνια, δεν έχει σιωπές και χαμόγελα, δεν έχει φαρμακεία γενικώς, διανυκτερεύοντα έχει..

Γέμισε η ζωή μας αγαθούς ρουφιάνους που όλα τα καταπίνουν στο όνομα του Χριστού, της παναγίας και του ανθρωπισμού μας..

Η ψυχική κόπωση από την άλλη είναι το αναγκαίο τίμημα...

σκεψη: πως θα είναι άραγε να εισαι τυφλος?

Αν είσαι σιωπηρός, θα δαγκώνεσαι, θα ματώνεις τα χείλια σου με κέρδος την όρασή σου.

Αν εισαι τυφλός είναι γιατί θα αντιδράς...

Τι απαρηγόρητα πολεμημένη πρέπει να ήταν αυτή η σατράπω, όμως; :)


Πολύ holy bible δε διαβάζεις, Τενεριφιότισα;

Τα άρλεκιν είναι πιο σοφτ πάντως. Το προφίλ σου θέλει ένα καφάσι σόδες να καλοχωνευτεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
χαχαχαχαχα:hehe::hehe::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::inlove:! Με πέθανες στο γέλιο, ρε Σιντ! Πάω να πιο δύο τρία αναβράζοντα, να καλμάρουν τα μηνίγγια μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
:book:

ποτέ 2 αναβράζοντα μαζί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
ο νωευς γιατι ειναι ξυπνιος ετσι ωρα??:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
γιατί ; δηλαδή υπάρχει όριο ηλικίας ;

ο άνθρωπας θέλει να το κάψει και έχει ξύλα και φωτιά , θα του το απαγορέψουμε επειδή έχει παραδοσιακό τζάκι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Επιτέλους έχω ξεπεράσει τον ξάδερφό μου στη ζωγραφική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Σκέφτομαι ότι πρέπει να κάνω το 1 pasado papel των Ισπανικών και την έκθεση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • SeaLovers.jpg
    SeaLovers.jpg
    114 KB · Εμφανίσεις: 60

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Πως θα περάσει η σημερινή μέρα;;; Αργεί πολύ να έρθει η ώρα του ύπνου και εγώ νυστάζωωωωω!
Μήπως έπρεπε να αισθανόμουν διαφορετικά σήμερα; Μου φαίνεται πως κάτι άλλαξε 3 χρόνια πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,845 μηνύματα.
Αν υπάρχει όρος "κρίση άγχους" τότε σίγουρα αυτό έχω!

ΒΓΑΛΤΟ ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΙΑ!!! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΘΩ!!!!!!!!!!!:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


ουφ ας βγάλει κάποιος τον τίτλο από εκείνο το θέμα :worry:


πς. καλή επιτυχία Βαλντεράκι! :) fingers crossed..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,845 μηνύματα.
πς. καλή επιτυχία Βαλντεράκι! :) fingers crossed..

Ευχαριστώ Καλυψίνι! Όλος ένα cross είμαι από τις 5 το πρωί!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Σορρυ βρε Λυκ, αλλα σε ποιο μαθημα περιμενεις βαθμολογια?!
Οχι τπτ αλλο, αλλα εχεις αρχισει να αγχωνεις και εμενα...! Εισαι και σε μια απο τις πολυαγαπημενες μου σχολες κιολας!(μπλιαχχχχ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top