Πιλοτικό στάδιο σχολιασμού άκυρων αρνητικών ψήφων

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Εσύ μίλησες για φόβο, άγνοια, ανικανότητα ενώ ο Chaos για συμμόρφωση με κανόνες. Καμία σχέση λοιπόν... ;)

Η συμμόρφωση στους κανόνες γινεται για το φοβο του μπαν. Οταν φοβάσαι το μπαν, είσαι ανίκανος να μιλήσεις.

Φυσικα μπορεί να είναι και απο άγνοια η σιωπή, υποσυνείδητα δηλαδή κάτι να σου τη βαράει με κάποιο πόστ και απλα να μήν ξερεις εκείνη τη στιγμη τί. Ομως ξέρεις οτι στη βαράει οπότε του τραβάς μια αρνητική, που δεν απαγορεύεται κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Η συμμόρφωση στους κανόνες γινεται για το φοβο του μπαν. Οταν φοβάσαι το μπαν, είσαι ανίκανος να μιλήσεις.


Δηλαδή το να συμμορφώνεται κανείς με τους κανόνες είναι κακό;;;:hmm:

Φυσικα μπορεί να είναι και απο άγνοια η σιωπή, υποσυνείδητα δηλαδή κάτι να σου τη βαράει με κάποιο πόστ και απλα να μήν ξερεις εκείνη τη στιγμη τί. Ομως ξέρεις οτι στη βαράει οπότε του τραβάς μια αρνητική, που δεν απαγορεύεται κιόλας.

Μάλιστα .... πως μπορεί να ενοχλεί υποσυνείδητα ένα ποστ;;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Δηλαδή το να συμμορφώνεται κανείς με τους κανόνες είναι κακό;;;:hmm:

Εξαρτάται απο τους κανόνες στους οποίους συμμορφώνεται και τον λογο για τον οποίο το κάνεις. Να δώσω παράδειγμα;

Μάλιστα .... πως μπορεί να ενοχλεί υποσυνείδητα ένα ποστ;;; :hmm:

Αν δεν ξερεις γιατί σε ενοχλεί, προφανώς σε ενοχλεί υποσυνείδητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η συμμόρφωση στους κανόνες γινεται για το φοβο του μπαν. Οταν φοβάσαι το μπαν, είσαι ανίκανος να μιλήσεις.
Όχι απαραίτητα. Το σωστό είναι η συμμόρφωση με τους κανόνες να γίνεται γιατί κατανοείς την ύπαρξη τους ως μέσο ομαλής συμβίωσης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εξαρτάται απο τους κανόνες στους οποίους συμμορφώνεται και τον λογο για τον οποίο το κάνεις. Να δώσω παράδειγμα;

Ναι


Αν δεν ξερεις γιατί σε ενοχλεί, προφανώς σε ενοχλεί υποσυνείδητα

Πως είναι δυνατόν να μην ξέρεις γιατί σε ενοχλεί. Σε ενοχλούν συγκεκριμένα πράγματα: Ύφος, ποιότητα γραφής, νόημα ποστ, σχέση με θρεντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Όχι απαραίτητα. Το σωστό είναι η συμμόρφωση με τους κανόνες να γίνεται γιατί κατανοείς την ύπαρξη τους ως μέσο ομαλής συμβίωσης :)

Αν οι κανονες όντως συμβάλουν σ'αυτό τοτε ειναι το σωστό.

Ναι (παράδειγμα)

Στην Γερμανία του 30 έπρεπε να μισείς του εβραίους. Το να συμμορφώνεσαι με αυτόν τον κανόνα ήταν αποτρόπαιο. Ομως και το να γίνει η δική σου οικογένεια σαπούνι, αν δεν συμμορφωνόσουν ήταν ακομη πιο αποτρόπαιο. Οπότε, υπο συνθήκες, κατέληγε σωστό να κανεις εσύ τους Εβραίους σαπούνι.

Πως είναι δυνατόν να μην ξέρεις γιατί σε ενοχλεί. Σε ενοχλούν συγκεκριμένα πράγματα: Ύφος, ποιότητα γραφής, νόημα ποστ, σχέση με θρεντ.

Γι'αυτο υπάρχει η ψυχανάλυση. Για οσα δεν ξέρουμε γιατί μας κάνουν να αισθανόμαστε κάπως. Ομως όχι μόνο η ψυχανάλυση. Και η λογοτεχνία,η μουσική, μια βόλτα σε μια απέραντη έρημη παραλία... Ίσως γι'αυτό να υπάρχουν και τα φόρουμ, η επικοινωνία γενικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αν οι κανονες όντως συμβάλουν σ'αυτό τοτε ειναι το σωστό.

Γι' αυτό υποτίθεται ότι υπάρχουν.



Στην Γερμανία του 30 έπρεπε να μισείς του εβραίους. Το να συμμορφώνεσαι με αυτόν τον κανόνα ήταν αποτρόπαιο. Ομως και το να γίνει η δική σου οικογένεια σαπούνι, αν δεν συμμορφωνόσουν ήταν ακομη πιο αποτρόπαιο. Οπότε, υπο συνθήκες, κατέληγε σωστό να κανεις εσύ τους Εβραίους σαπούνι.

Αν θεωρείς αυτό το παράδειγμα κατάλληλο ... εμένα πάντως δεν με καλύπτει!!
άσε που δε νομίζω ότι σε τιμωρούσαν αν δεν μισούσες τους Εβραίους.


Γι'αυτο υπάρχει η ψυχανάλυση. Για οσα δεν ξέρουμε γιατί μας κάνουν να αισθανόμαστε κάπως. Ομως όχι μόνο η ψυχανάλυση. Και η λογοτεχνία,η μουσική, μια βόλτα σε μια απέραντη έρημη παραλία... Ίσως γι'αυτό να υπάρχουν και τα φόρουμ, η επικοινωνία γενικά...

μπορείς να μου συνδέσεις την ψυχανάλυση με την καταψήφιση των ποστ;;; Εγώ μάλλον κάπου δεν το πιάνω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στην Γερμανία του 30 έπρεπε να μισείς του εβραίους. Το να συμμορφώνεσαι με αυτόν τον κανόνα ήταν αποτρόπαιο. Ομως και το να γίνει η δική σου οικογένεια σαπούνι, αν δεν συμμορφωνόσουν ήταν ακομη πιο αποτρόπαιο. Οπότε, υπο συνθήκες, κατέληγε σωστό να κανεις εσύ τους Εβραίους σαπούνι.

προσωπικά βρήκα αυτό το παράδειγμα το λιγότερο ακραίο και άκυρο. Είναι δυνατόν να κάνεις σύγκριση 5 βασικών κανόνων καλής συμπεριφοράς με ναζιστικές ιδεολογίες και συμπεριφορές? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Γι' αυτό υποτίθεται ότι υπάρχουν.

Γι'αυτό υπάρχουν, οχι υποτιθεται. Οσο βελτιώνονται, καταλαβαίνεις υποθέτω οτι οι προηγούμενοι κανόνες, δεν υπάρχουν πια. Ο σκοπός δεν αλλάζει, ομως δεν βελτιώνεις τίποτα χωρίς να βελτιώσεις (η και να αλλαξεις) τους κανόνες υπο τους οποίους λειτουργεί .

Αν θεωρείς αυτό το παράδειγμα κατάλληλο ... εμένα πάντως δεν με καλύπτει!!
άσε που δε νομίζω ότι σε τιμωρούσαν αν δεν μισούσες τους Εβραίους.
Επειδή δεν το νομίζεις γι'αυτό και το παράδειγμα δεν σε κάλυψε. Ομως ήταν έτσι.

μπορείς να μου συνδέσεις την ψυχανάλυση με την καταψήφιση των ποστ;;; Εγώ μάλλον κάπου δεν το πιάνω ...
Δεν μπορώ να σου εξηγήσω περισσότερο απο όσο σου εξήγησα. Αν θέλεις ξαναδιάβασε ότι έγραψα πιο προσεκτικά, δεν έχω κάτι να προσθέσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Γι'αυτό υπάρχουν, οχι υποτιθεται. Οσο βελτιώνονται, καταλαβαίνεις υποθέτω οτι οι προηγούμενοι κανόνες, δεν υπάρχουν πια. Ο σκοπός δεν αλλάζει, ομως δεν βελτιώνεις τίποτα χωρίς να βελτιώσεις (η και να αλλαξεις) τους κανόνες υπο τους οποίους λειτουργεί .

Μπράβο, καλά τα λες. Γιατί λοιπόν θεωρείς κακό να συμμορφώνεται κανείς στους κανόνες;;; Και γιατί θεωρείς ότι κανείς συμμορφώνεται από φόβο και όχι από επιθυμία να σεβαστεί τα λοιπά μέλη, που προφανώς έχουν συμβάλει στην δημιουργία αυτών των κανόνων.


Επειδή δεν το νομίζεις γι'αυτό και το παράδειγμα δεν σε κάλυψε. Ομως ήταν έτσι.
Το θέμα δεν είναι τι γινόταν στη Γερμανία του 30, αλλά σε αυτό που λέει η Ρεζιντεντ. Και στη Χούντα υπήρχαν κανόνες, που καταπίεζαν τον κόσμο, αυτό δε σημαίνει ότι στη Δημοκρατία δεν πρέπει να υπάρχουν κανόνες. Εν ολίγοις συγκρίνεις ανόμοια μεγέθη με αυτό το παράδειγμα.

Δεν μπορώ να σου εξηγήσω περισσότερο απο όσο σου εξήγησα. Αν θέλεις ξαναδιάβασε ότι έγραψα πιο προσεκτικά, δεν έχω κάτι να προσθέσω.
Όσο και να το διαβάζω δεν καταλαβαίνω γιατί μπλέκεις την ψυχανάλυση. Όταν καταψηφίζεις ένα ποστ, το κάνεις γιατί δεν σου αρέσει, όχι για να κάνεις ψυχανάλυση. Δεν αρκεί να πεις ότι "αυτό δεν μου αρέσει", χρειάζεσαι ψυχανάλυση;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
προσωπικά βρήκα αυτό το παράδειγμα το λιγότερο ακραίο και άκυρο. Είναι δυνατόν να κάνεις σύγκριση 5 βασικών κανόνων καλής συμπεριφοράς με ναζιστικές ιδεολογίες και συμπεριφορές? :worry:

Έφερα επιτηδες ενα ακραίο παράδειγμα για να φανεί πώς ακόμη και κανόνες οφθαλμοφανώς κακοί, γίνεται "καλό" υπο συνθήκες να συμμορφωθείς μ'αυτούς. Ο συσχετισμός των κανονων του Ραιχ με 5 κανόνες καλής συμπεριφοράς, εξαιρετικα ατυχής...

Μπράβο, καλά τα λες. Γιατί λοιπόν θεωρείς κακό να συμμορφώνεται κανείς στους κανόνες;;;

Αν ειναι καλοι κανόνες, είναι καλό, αν είναι κακοί ειναι κακό. Μα καλά απλό δεν είναι;

Δεν αρκεί να πεις ότι "αυτό δεν μου αρέσει", χρειάζεσαι ψυχανάλυση;;;

Μάλλον δεν αρκεί, για τους άλλους, σε μία συζήτηση. Για σένα προφανως αρκεί. Η συζήτηση, άν θέλεις, αυτό είναι, η έκφραση των λόγων για τους οποιους μας αρέσει ή δεν μας αρέσουν κάποια πράγματα. Αλλιως εσύ θα έλεγες, μου αρέσει αυτό γιατι έτσι, εγώ θα έλεγα εμένα δε μου αρέσει γιατί έτασι, ύστερα θα κλείναμε το πι σι και θα πηγαίναμε για υπνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έφερα επιτηδες ενα ακραίο παράδειγμα για να φανεί πώς ακόμη και κανόνες οφθαλμοφανώς κακοί, γίνεται "καλό" υπο συνθήκες να συμμορφωθείς μ'αυτούς. Ο συσχετισμός των κανονων του Ραιχ με 5 κανόνες καλής συμπεριφοράς, εξαιρετικα ατυχής...
συμφωνώ... :)

Εσύ, λοιπόν, που τους συσχέτισες μπορείς να μας εξηγήσεις το γιατί?

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Αν ειναι καλοι κανόνες, είναι καλό, αν είναι κακοί ειναι κακό. Μα καλά απλό δεν είναι;

Συγγνώμη ρε Μπαγκς εσύ δεν είπες ότι κάποιος "συμμορφώνεται στους κανόνες για να μη φάει μπαν";; Και ότι "όποιος φοβάται το μπαν είναι ανίκανος να μιλήσει."
Εδώ τι θεωρείς κακό; Τους κανόνες ή τη συμμόρφωση σε αυτούς;;;



Μάλλον δεν αρκεί, για τους άλλους, σε μία συζήτηση. Για σένα προφανως αρκεί. Η συζήτηση, άν θέλεις, αυτό είναι, η έκφραση των λόγων για τους οποιους μας αρέσει ή δεν μας αρέσουν κάποια πράγματα. Αλλιως εσύ θα έλεγες, μου αρέσει αυτό γιατι έτσι, εγώ θα έλεγα εμένα δε μου αρέσει γιατί έτασι, ύστερα θα κλείναμε το πι σι και θα πηγαίναμε για υπνο.

Τη συζήτηση την καταλαβαίνω, τη σύνδεση με την ψυχανάλυση δεν έχω κατανοήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
συμφωνώ... :) Εσύ, λοιπόν, που τους συσχέτισες μπορείς να μας εξηγήσεις το γιατί? :)

Όχι γιατί δεν τους συσχέτισα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Όχι γιατί δεν τους συσχέτισα :)

:confused: Ως παράδειγμα αυτό δεν χρησιμοποίησες;;; Πως λοιπόν δεν τους συσχέτισες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Θα φανεί ποντιακή η ερώτηση, αλλά ειλικρινά δεν είναι. Είναι μόνο άσχετη με όσα λέγονται ακριβώς αποπάνω, αλλά αυτό δεν με απασχολεί, αφου είναι εντός θέματος :P

Γιατί δεν έχει κανείς ποτε απορία ΓΙΑΤΙ ένα ποστ πήρε μια θετική ψήφο;

Και απευθύνω αυτην την ερώτηση κυρίως σε όσους θέλουν να ξέρουν το γιατί κάποιος έβαλε μια αρνητική. Δικαίωμα του είναι να βάλει όχι μία, αλλά χίλιες αρνητικές αν θέλει και να μη δώσει και λογαριαζμό. Είναι άλλο να λέμε πως καλό θα ήταν να φαίνονται ή να ζητάμε να μάθουμε ποιος πάτησε το κουμπάκι και άλλο να απαιτούμε να μάθουμε αυτό το ΓΙΑΤΙ, το οποίο δεν μας αφορά στο φινάλε - κρίση έχουμε, συμπεράσματα βγαίνουν κάθε στιγμή για όλους μας από όλους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Ο μπάτσος είναι όργανο, το κλαρίνο ειναι όργανο άρα ο μπάτσος είναι κλαρίνο; Ο μόνος σύνδεσμος μετα ξύ των δυο ειναι η έννοια "συμμόρφωση". Στην ανάλυση πάνω της σωστης ή λαθος συμμόρφωσης, δόθηκε το παράδειγα. Κατανοητο τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Θα φανεί ποντιακή η ερώτηση, αλλά ειλικρινά δεν είναι. Είναι μόνο άσχετη με όσα λέγονται ακριβώς αποπάνω, αλλά αυτό δεν με απασχολεί, αφου είναι εντός θέματος :P

Γιατί δεν έχει κανείς ποτε απορία ΓΙΑΤΙ ένα ποστ πήρε μια θετική ψήφο;

Και απευθύνω αυτην την ερώτηση κυρίως σε όσους θέλουν να ξέρουν το γιατί κάποιος έβαλε μια αρνητική. Δικαίωμα του είναι να βάλει όχι μία, αλλά χίλιες αρνητικές αν θέλει και να μη δώσει και λογαριαζμό. Είναι άλλο να λέμε πως καλό θα ήταν να φαίνονται ή να ζητάμε να μάθουμε ποιος πάτησε το κουμπάκι και άλλο να απαιτούμε να μάθουμε αυτό το ΓΙΑΤΙ, το οποίο δεν μας αφορά στο φινάλε - κρίση έχουμε, συμπεράσματα βγαίνουν κάθε στιγμή για όλους μας από όλους μας.


απάντηση από μένα, που είμαι από τους ανθρώπους που επιθυμούν να γνωρίζουν τις αρνητικές.

Προσωπικά έχω αναρωτηθεί για αρκετά πόστ:

α) αυτό τώρα γιατί πήρε +1? (κυρίως όταν ΔΕΝ εκφράζουν απόψεις αλλά είναι κάπως... άκυρα πόστ)

β) Τώρα δλδ αυτό αν δεν το είχε πει ο/η τάδε θα είχε πάρει τόσες θετικές? :)

απλα... One step at a time... και βλέποντας ποιός πχ έβαλε μια θετική μπορείς να πάρεις μια μικρή ιδέα του γιατί, ειδικά για την περίπτωση α). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Θα φανεί ποντιακή η ερώτηση, αλλά ειλικρινά δεν είναι. Είναι μόνο άσχετη με όσα λέγονται ακριβώς αποπάνω, αλλά αυτό δεν με απασχολεί, αφου είναι εντός θέματος :P

Γιατί δεν έχει κανείς ποτε απορία ΓΙΑΤΙ ένα ποστ πήρε μια θετική ψήφο;

Και απευθύνω αυτην την ερώτηση κυρίως σε όσους θέλουν να ξέρουν το γιατί κάποιος έβαλε μια αρνητική. Δικαίωμα του είναι να βάλει όχι μία, αλλά χίλιες αρνητικές αν θέλει και να μη δώσει και λογαριαζμό. Είναι άλλο να λέμε πως καλό θα ήταν να φαίνονται ή να ζητάμε να μάθουμε ποιος πάτησε το κουμπάκι και άλλο να απαιτούμε να μάθουμε αυτό το ΓΙΑΤΙ, το οποίο δεν μας αφορά στο φινάλε - κρίση έχουμε, συμπεράσματα βγαίνουν κάθε στιγμή για όλους μας από όλους μας.

Α ρε Καγίρι .... +1

[..]

Ο μπάτσος είναι όργανο, το κλαρίνο ειναι όργανο άρα ο μπάτσος είναι κλαρίνο; Ο μόνος σύνδεσμος μετα ξύ των δυο ειναι η έννοια "συμμόρφωση". Στην ανάλυση πάνω της σωστης ή λαθος συμμόρφωσης, δόθηκε το παράδειγα. Κατανοητο τώρα;

Αυτό είναι "σόφισμα" και τα σοφίσματα θεωρούνται ατυχείς συσχετισμοί, που οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα, επειδή ακριβώς έχουν ένα "φαινομενικά" κοινό σημείο αναφφοράς. Αυτό είναι κατανοητό;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,048 μηνύματα.
Αυτό είναι "σόφισμα" και τα σοφίσματα θεωρούνται ατυχείς συσχετισμοί, που οδηγούν σε λάθος συμπεράσματα, επειδή ακριβώς έχουν ένα "φαινομενικά" κοινό σημείο αναφφοράς.

Αυτό ακριβώς. Μιλάμε για σωστή ή λαθος συμμόρφωση, και με σύνδεσμο τη λέξη συμμόρφωση ο Μπάγκς βρέθηκε να συσχετίζει το Ραιχ με τους κανόνες καλής συμπεριφοράς; Καλή συμπεριφορά είναι ενα κάρο πράγματα, σε κάθε άκρη του πλανήτη διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top