Σχολές Δημοσιογραφίας

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω η δημοσιογραφια του ΑΠΘ θελει ειδικο μα8ημα ??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω η δημοσιογραφια του ΑΠΘ θελει ειδικο μα8ημα ??:)

ξενη γλώσσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kambana

Δραστήριο μέλος

Η kambana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 505 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι μεταξύ της Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ στο Α.Π.Θ., στο ΜΜΕ στο ΕΚΠΑ και Μέσων Πολιτισμού στο Πάντειο. Θέλω να γίνω δημοσιογράφος, οπότε τείνω στο πρώτο. Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Είμαι μεταξύ της Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ στο Α.Π.Θ., στο ΜΜΕ στο ΕΚΠΑ και Μέσων Πολιτισμού στο Πάντειο. Θέλω να γίνω δημοσιογράφος, οπότε τείνω στο πρώτο. Τι λέτε;

Kαι βέβαια το πρώτο. Το πρόγραμμα σπουδών ή ακόμα σαφέστερα το όνομα της σχολής υποδεικνύει πως πρόκειται για τμήμα εξειδικευμένο στη δημοσιογραφία και όχι γενικότερα στην επικοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους παιδια!θα ηθελα να ρωτησω οποιον ξερει αλλα και φοιτητες η αποφοιτους των 3 τμηματων δημοσιογραφιας ποια ειναι η καλυτερη σχολη και τι αλλες προοπτικες εχω εκτος απο δημοσιογραφια απο αυτες τις σχολες,φυσικα με καποιο μεταπτυχιακο?
τα τμηματα ειναι τα εξής:
ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ & ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ)
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (ΑΘΗΝΑ)

PS εχω την γνωμη οτι οι σχολες στην αθηνα ειναι λιγο πιο γενικες και δεν εχουν ως στοχο μονο την δημοσιογραφια!διαφωτιστε με γιατι ο χρονος κυλαειιιιι :D

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύμστα 105-112 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο θέμα με το παρόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
θα διαλεγα θεσσαλονικη!μετα εκπα και τελευταιο της παντειου!
συμφωνω με αυτο που λες για τις σχολες της αθηνας παντως!!στ θεσσαλονικη ειναι καθαρα δημοσιογραφικο το τμημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ναι απλα δεν θελω να βγω μονο δημοσιογραφος γιατι βγαινουν ενα σωρό απο τα ιεκ οποτε λεω να επιλεξω τις σχολες της αθηνας απλα δεν ξερω ως τι αλλο μπορεις να εργαστεις!καποιος που να γνωριζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
ναι απλα δεν θελω να βγω μονο δημοσιογραφος γιατι βγαινουν ενα σωρό απο τα ιεκ οποτε λεω να επιλεξω τις σχολες της αθηνας απλα δεν ξερω ως τι αλλο μπορεις να εργαστεις!καποιος που να γνωριζει?

Και ως επικοινωνιολόγος μπορείς να εργαστείς (:whatever:), αλλά νομίζω υπάρχει και ενα ΤΕΙ απ' το οποίο μπορείς να βγεις το ίδιο (δημοσίων σχέσεων νομίζω λέγεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δηλαδη ως επικοινωνιολογος που μππεω να δουλεψω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μια πιο σοβαρη απαντηση γιατι ο χρονος κυλαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
θα διαλεγα θεσσαλονικη!μετα εκπα και τελευταιο της παντειου!
συμφωνω με αυτο που λες για τις σχολες της αθηνας παντως!!στ θεσσαλονικη ειναι καθαρα δημοσιογραφικο το τμημα..
πως το ξερεις οτι το τμημα της θεσσαλονικης ειναι το καθαρα δημοσιογραφικο? του εκπα δεν ειναι? εχεις κοιταξει το προγραμμα σπουδων του τμηματος της θεσ/νικης η σου το εχει πει καποιος/α που φοιτα εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαελα π

Νεοφερμένος

Η μιχαελα π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
δηλαδή το τμήμα στη θεσσαλονίκη δεν σου δίνει άλλες εναλλακτικές όπως τα τμήματα στην αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aqua14

Νεοφερμένος

Η Aqua14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα μπορούσατε να μου πείτε την γνώμη σας για το Τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ? Εχει ισχύ ως τμήμα ή για να ασχοληθεί κανείς με την δημοσιογραφία μπορεί αν το κανει και από άλλα τμήματα πχ. Φιλολογία ή Ιστορία-Αρχαιολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top