TOEFL

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας, θελω μολις τελειωσω τις σπουδες μου να παω εξωτερικο για μεταπτυχιακο αλλα απο αγγλικα δεν εχω καποια πιστοποιηση και ουτε γνωριζω.Ποσο χρονο θα μου παρει να φτασω σε επιπεδο πιστοποιησης τοεφελ απο το 0 επιπεδο που ειμαι τωρα?ειναι ευκολο κατι τετοιο η θα μου φανει βουνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Με εντατικά μαθήματα και ενασχόληση ούτε χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με εντατικά μαθήματα και ενασχόληση ούτε χρόνο.
Σε ευχαριστω πολυ.ελπίζω να τα καταφερω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desperateforphd

Νεοφερμένος

Η desperateforphd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Με εντατικά μαθήματα και ενασχόληση ούτε χρόνο.
Υπερβολικό/-ή σε βρίσκω. Με μηδενική γνώση θα χρειαστεί κάπου ένα χρόνο για τις γνώσεις lower και ένα ακόμα για την εξοικείωση με το toefl που είναι αρκετά δύσκολο από άποψη χρόνου.

@topic starter
υπολόγιζε δύο χρονάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Υπερβολικό/-ή σε βρίσκω. Με μηδενική γνώση θα χρειαστεί κάπου ένα χρόνο για τις γνώσεις lower και ένα ακόμα για την εξοικείωση με το toefl που είναι αρκετά δύσκολο από άποψη χρόνου.

@topic starter
υπολόγιζε δύο χρονάκια.
Μέχρι 3 χρόνια πιστεύω μια χαρά είναι για να εχω πάρει τοεφελ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
μηδενικη γνωση? δηλαδη δεν ξερεις ουτε τα χρωματα να μετρας τπτ? εξηγησε το αυτο γιατι αν ειναι ετσι δεν θες μονο ενα χρονο για lower :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
μηδενικη γνωση? δηλαδη δεν ξερεις ουτε τα χρωματα να μετρας τπτ? εξηγησε το αυτο γιατι αν ειναι ετσι δεν θες μονο ενα χρονο για lower :)

Ξερω χρωματα κ ν μετραω κ αρκετες εκφράσεις κ λέξεις..όχι και τελείως μηδενική λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
1 Χρόνο για Lower; :stunned:
Εμείς γιατί παιδευόμασταν 7 χρόνια;

Ένταξει δε λέω, δε μπορείς να περιμένεις τα ίδια αποτελέσματα απο ένα παιδί 9-10 χρονών και έναν 17χρόνο αλλά και πάλι η απόκλιση είναι τεράστια.. Άλλωστε θέλει να πάει για μεταπτυχιακό που σημαίνει οτι πρέπει να εμβαθύνει στις αρχικές βασικές γνώσεις για να μπορεί να έχει μια ομαλή συνέχεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδια ελπιζω να μην ειμαι off topic αλλα εχω μια ερωτηση: το TOEFEL ειναι πιο δυσκολο απο το IELTS?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ναι! :)
Το IELTS είναι γελοίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ναι! :)
Το IELTS είναι γελοίο!


Δηλαδη ενα 6.5 ποσο "ευκολα" το παιρνεις?
Πρεπει να εισαι επιπεδου lower ή ανωτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δηλαδη ενα 6.5 ποσο "ευκολα" το παιρνεις?
Πρεπει να εισαι επιπεδου lower ή ανωτερο?

Εγώ με Lower από Α' Γυμνασίου, πήρα δύο βιβλία και έκανα μόνη μου, δεν έκανα μαθήματα και έγραψα και τις δύο φορές 7.5!

(και δεν μου αρέσουν τα αγγλικά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Δηλαδη ενα 6.5 ποσο "ευκολα" το παιρνεις?
Πρεπει να εισαι επιπεδου lower ή ανωτερο?

To 6.5 - 7 ειναι επιπεδο Advanced (κατι αναμεσα σε Lower και Proficiency)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κασσιόπη

Νεοφερμένος

Η Κασσιόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ με Lower από Α' Γυμνασίου, πήρα δύο βιβλία και έκανα μόνη μου, δεν έκανα μαθήματα και έγραψα και τις δύο φορές 7.5!

(και δεν μου αρέσουν τα αγγλικά!)

Θέλεις να πεις οτι έτσι απλά πήρες 7,5? Σε αυτό το διάστημα που μεσολάβησε μεταξύ LOWER και IELTS δεν ασχολήθηκες καθόλου με τη γλώσσα? Εκτός αν είχες πάρει το LOWER με Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juana7

Νεοφερμένος

Η Juana7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εγώ παιδιά είμαι κοντά στο επίπεδο lower απλά έχω κενά στο λεξιλόγιο.
Πόσο χρόνο λέτε να με πάρει το IELTS ή TOELF;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κασσιόπη

Νεοφερμένος

Η Κασσιόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ παιδιά είμαι κοντά στο επίπεδο lower απλά έχω κενά στο λεξιλόγιο.
Πόσο χρόνο λέτε να με πάρει το IELTS ή TOELF;
Τι εννοείς κοντά στο επίπεδο? Όσο για το χρόνο αυτός είναι ανάλογος των δυνατοτήτων σου. Διαβάζεις μόνη ή με καθηγητή? Academic ή general θα δώσεις? Αν θέλεις για λεξιλόγιο που αφορά αποκλειστικά το IELTS (εμένα με βοήθησε πάρα πολύ) είναι το Check your vocabulary for english for IELTS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Εγώ παιδιά είμαι κοντά στο επίπεδο lower απλά έχω κενά στο λεξιλόγιο.
Πόσο χρόνο λέτε να με πάρει το IELTS ή TOELF;
Εξαρτάται τι επίπεδο θέλεις να φτάσεις (και πόσο κοντά είσαι στο Lower).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juana7

Νεοφερμένος

Η Juana7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τι εννοείς κοντά στο επίπεδο? Όσο για το χρόνο αυτός είναι ανάλογος των δυνατοτήτων σου. Διαβάζεις μόνη ή με καθηγητή? Academic ή general θα δώσεις? Αν θέλεις για λεξιλόγιο που αφορά αποκλειστικά το IELTS (εμένα με βοήθησε πάρα πολύ) είναι το Check your vocabulary for english for IELTS.
Εννοώ ό,τι είμαι στο επίπεδο pre-lower να το πω και έτσι! Παλιά έκανα φροντιστήριο αλλά έχουν περάσει χρόνια και τα ξέχασα. Έχω κενά στο λεξιλόγιο.
Δεν έχω αρχίσει ακόμα. Σκέφτομαι αρχικά να αρχίσω μόνη αλλά δεν ξέρω πως.. Και μετά να κάνω κάποια μαθήματα σε φροντιστήριο. Κατέληξα πως θέλω να δώσω για ELTS. Αυτό που μου προτίνεις είναι βιβλίο ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juana7

Νεοφερμένος

Η Juana7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για σπουδές στην Αγγλία!
Αν μπορούσατε να μου προτίνατε κάποια βιβλία που θα με βοηθούσαν για τις εξετάσεις του ELTS;;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Αν είσαι pre-Lower, η Collins έχει μια καλή σειρά που λέγεται Get Ready for IELTS Reading / Writing / Speaking / Listening (ένα βιβλίο για κάθε skill).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top