Tμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
σημερα δινω το τελευταιο μαθημα για αυτο το εξαμηνο!!!!!! τι χαρα..πολυ κουραση εξεταστικη και δουλεια μαζι !:redface: καλα αποτελεσματα και με το καλο να τελειωσετε και οι υπολοιποι! τα αποτελεσματα αργουν ε? ο χασαπης τα βγαλε τσακ μπαπ..σκισαμε στα μαθηματικα!:D το πηρα το 10αρακι! αλλα ψυχολογια εκπαιδευσης νιωθω οτι κοπηκα! παμε για το 3αρακι εκει..χεχε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2012-2013
https://www.ecd.uoa.gr/pdf/orologio_programma 12-13.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Και νόμιζα ότι δεν υπήρχε χειρότερο από του προηγούμενου εξαμήνου, κι όμως υπάρχει! Δε μπορώ να κολλήσω με τίποτα μαθήματα και όλα τα καλά είναι κάτι άσχετες ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinamar

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γειααααααααααα σας! Με το μάθημα άλλου τμήματος ξέρετε τι γίνεται; Πώς το δηλώνουμε; Πρέπει να περαστεί το εξάμηνο της δήλωσης; Εγώ ας πούμε, είμαι από άλλο τμήμα και έχω περάσει ένα σωρό μαθήματα, πρέπει να ξαναπαρακολουθήσω ένα από την άλλη σχολή ή μετράει με μια απλή βεβαίωσε από τη μία γραμματεία στην άλλη; Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Γειααααααααααα σας! Με το μάθημα άλλου τμήματος ξέρετε τι γίνεται; Πώς το δηλώνουμε; Πρέπει να περαστεί το εξάμηνο της δήλωσης; Εγώ ας πούμε, είμαι από άλλο τμήμα και έχω περάσει ένα σωρό μαθήματα, πρέπει να ξαναπαρακολουθήσω ένα από την άλλη σχολή ή μετράει με μια απλή βεβαίωσε από τη μία γραμματεία στην άλλη; Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;:redface:
Δεν το γνωρίζω, και δεν έχω ακούσει σε τέτοια περίπτωση αν μπορεί να μετρήσει ένα μάθημα από την προηγούμενη σχολή σου... Το καλύτερο θα ήταν να ρωτήσεις στη Γραμματεία αν μπορείς να το κάνεις αυτό, γιατί είναι καλή ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinamar

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Να 'σαι καλά Ειρηνάκι! Επίσης, ξέρει κανείς για το σεμινάριο του Τζαμαργιά τι παίζει αυτό το εξάμηνο; Καλά αποτελέσματααααααααααα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
χριστινα κ γω το ιδιο. αποφοιτησα απο αγγλιικη κ σκεφτηκα να παρω το μαθημα απο εκει. απο οτι ξερω πας κ το δηλωνεις στη γραμματεια πριν τις δηλωσεις τις κανονικες -ετσι μ χαν πει- και μετα μαλλον κανουμε αιτηση αναγνωρισης μαθηματος κ περναει αυτοματα. θα ρωτησω γ σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinamar

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ναι! Κι εγώ! Να 'σαι καλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις για τα εξης μαθηματα

κοινωνιολογια της εκπαιδευσης με βασιλοπουλου εχει παλι εργασιες κτλ? η ασκουνη τα ιδια?
μεθοδολογια ερευνας στις κοινωνικες επιστημες 1 και 2 αναμεσα σε κουρτη και δραγωνα ποιο να παρακολουθω? γιατι με βολευουν και στα 2 οι ωρες.
αυτα...φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις για τα εξης μαθηματα

κοινωνιολογια της εκπαιδευσης με βασιλοπουλου εχει παλι εργασιες κτλ? η ασκουνη τα ιδια?
μεθοδολογια ερευνας στις κοινωνικες επιστημες 1 και 2 αναμεσα σε κουρτη και δραγωνα ποιο να παρακολουθω? γιατι με βολευουν και στα 2 οι ωρες.
αυτα...φιλια

Στη Μεθοδολογία θα σου πρότεινα Δραγώνα. Εγώ πέρσι που την είχα μπορεί να έβαλε πανδύσκολα θέματα στην εξεταστική, αλλά με τις ομαδικές εργασίες πήραμε όλη η ομάδα 7!

Κοινωνιολογια της εκπαίδευσης ήταν η προσωπική μου κόλαση επί Γης, καθώς το πέρασα με την 4η φορά το Σεπτέμβρη και με 5! Να διαβάσεις πολύ καλά και αν έχει εργασία να κάνεις οπωσδήποτε! Σε όποια και να πας μην περιμένεις βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις για τα εξης μαθηματα

κοινωνιολογια της εκπαιδευσης με βασιλοπουλου εχει παλι εργασιες κτλ? η ασκουνη τα ιδια?
μεθοδολογια ερευνας στις κοινωνικες επιστημες 1 και 2 αναμεσα σε κουρτη και δραγωνα ποιο να παρακολουθω? γιατι με βολευουν και στα 2 οι ωρες.
αυτα...φιλια


Όσον αφορά την κοινωνιολογία της εκπαίδευσης της Βασιλοπούλου, υπάρχει εργασία αλλά ούτως ή άλλως είναι υποχρεωτική...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Θεοδωρα εχεις την κουρτη εσυ καθολου στα 2 μαθηματα του ιδιου εξαμηνου; χρονια σου πολλα για σημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Θεοδωρα εχεις την κουρτη εσυ καθολου στα 2 μαθηματα του ιδιου εξαμηνου; χρονια σου πολλα για σημερα!

Ναι, μεθοδολογία 1 και 2. Αμμμμ ευχαριστώ αλλά δεν γιορτάζω... Ούτε γενέθλια έχω :P:P Τίποτα απ' τα 2 :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωννα

Νεοφερμένος

Η κωννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και σκέφτομαι τη λύση του 10% για το τμήμα εκπαίδευσης και αγωγής στην προσχολική ηλικία. Μήπως ξέρετε αν τελειώνοντας αυτή τη σχολή μπορώ να ασχοληθώ με την παιδοψυχολγία? Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και σκέφτομαι τη λύση του 10% για το τμήμα εκπαίδευσης και αγωγής στην προσχολική ηλικία. Μήπως ξέρετε αν τελειώνοντας αυτή τη σχολή μπορώ να ασχοληθώ με την παιδοψυχολγία? Ευχαριστώ πολύ!

Αν εννοείς να απασχοληθείς ως ψυχολόγος που ασχολείται με παιδιά, όχι δεν μπορείς. Μόνο οι απόφοιτοι τμημάτων Ψυχολογίας μπορούν να το κάνουν αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
θεοδωρα χιλια σορρυ! νομιζα οτι σημερα ηταν του αγιου θεοδωρου ασχετο!!!! χιχιχι. η κουρτη ειπε κατι για εργασιες κτλ η πως θα ναι το μαθημα;μπορεις να με ενημερωσεις λιγο;;;ευχαριστω. παιδια κ εκπαιδ πολιτικη 2 με ζαμπετα οποιος ξερει! ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
θεοδωρα χιλια σορρυ! νομιζα οτι σημερα ηταν του αγιου θεοδωρου ασχετο!!!! χιχιχι. η κουρτη ειπε κατι για εργασιες κτλ η πως θα ναι το μαθημα;μπορεις να με ενημερωσεις λιγο;;;ευχαριστω. παιδια κ εκπαιδ πολιτικη 2 με ζαμπετα οποιος ξερει! ευχαριστω

Δεν πειραζει :P ειπε οτι θα κανουμε διαφορες ασκησεις στην ταξη αλλα δεν θα μας βοηθησουν στον τελικο βαθμο μας... ο βαθμος θα κριθει αποκλειστικα και μονο απ' τις γραπτες εξετασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
σε ευχαριστω . θα σε ξαναενοχλησω αν χρειαστω κατι γιατι δεν πολυπαταω λογω δουλειας! δεν εχει υποχρεωτικη παρακολουθηση ετσι; καληνυχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
σε ευχαριστω . θα σε ξαναενοχλησω αν χρειαστω κατι γιατι δεν πολυπαταω λογω δουλειας! δεν εχει υποχρεωτικη παρακολουθηση ετσι; καληνυχτα!

Οκ! κοιτα η παρακολουθηση θα σε βοηθησει γτ οι ασκησεις που ειπε οτι θα κανουμε στο μαθημα θα μας βοηθησουν στην καλυτερη κατανοηση.τωρα αμα δουλευεις τι να κανουμε :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
καλησπερα! θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις για τα εξης μαθηματα

κοινωνιολογια της εκπαιδευσης με βασιλοπουλου εχει παλι εργασιες κτλ? η ασκουνη τα ιδια?
μεθοδολογια ερευνας στις κοινωνικες επιστημες 1 και 2 αναμεσα σε κουρτη και δραγωνα ποιο να παρακολουθω? γιατι με βολευουν και στα 2 οι ωρες.
αυτα...φιλια
Να πω κι εγώ την άποψή μου...
Μεθοδολογία, επειδή ξέρω ότι η Κούρτη έχει πει ότι αλλαγές στα κλιμάκια δεν μπορούν να γίνουν, και το είπε σε κοπέλα που δουλεύει εκείνες τις ώρες, θα σε συμβούλευα αν γίνεται να πας στο κλιμάκιο που ανήκεις, γιατί μάλλον δύσκολα θα μπορέσεις να μετακινηθείς.
Όσον αφορά στην Κοινωνιολογία της εκπαίδευσης, ναι υπάρχει μία πολύ μικρή υποχρεωτική εργασία, που σου δίνει μέχρι 1 βαθμό, αν θυμάμαι καλά, αλλά είναι εργασία των 300 λέξεων, μη σε φοβίζει. Από 'κει και πέρα, θεωρώ ότι δεν είναι δύσκολο να το περάσεις ως μάθημα, άμα στο τέλος έχεις επαρκείς σημειώσεις, είσαι καλυμμένη. Για τη Βασιλοπούλου πάντα έχω μία διαφωνία με τη Δέσποινα, αλλά πραγματικά, είναι σαν να μιλάμε για διαφορετικό άτομο! :P Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, εγώ το συγκεκριμένο μάθημα το πέρασα με την πρώτη και με πολύ καλό βαθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top