Tμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
same here.... κι οχι μονο κοινωνιολογια :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Κορίτσια, δυσάρεστα νέα για το τμήμα μας. Ο κύριος Τσάφος εχθές μας είπε ότι πιθανότατα από του χρόνου δεν θα υπάρχει το τμήμα μας, και πως είμαστε τυχερές εμείς και οι του '94 που πρόλαβαν να μπουν. Απ' ότι κατάλαβα, παίζει συγχώνευση με το ΠΤΔΕ... :/: Γνωρίζει κάποια ή έχει ακούσει κάτι σχετικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theodora_S

Νεοφερμένος

Η Theodora_S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Κορίτσια, δυσάρεστα νέα για το τμήμα μας. Ο κύριος Τσάφος εχθές μας είπε ότι πιθανότατα από του χρόνου δεν θα υπάρχει το τμήμα μας, και πως είμαστε τυχερές εμείς και οι του '94 που πρόλαβαν να μπουν. Απ' ότι κατάλαβα, παίζει συγχώνευση με το ΠΤΔΕ... :/: Γνωρίζει κάποια ή έχει ακούσει κάτι σχετικό;


Εμάς μας είπε οτι οτι θα είναι συγχώνευση μεταξύ του Τεαπη του ΠΤΔΕ και των δημοσιογράφων! :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εμάς μας είπε οτι οτι θα είναι συγχώνευση μεταξύ του Τεαπη του ΠΤΔΕ και των δημοσιογράφων! :/::/:
Ναι, το έχω ακούσει κι εγώ αυτό. Λένε ότι θα μας βάλουν σε μία σχολή αυτά τα 3 τμήματα. Αυτό μου φαίνεται λογικό. Αλλά το να συγχωνευτούμε και τα 3 σε ένα τμήμα μου φαίνεται πολύ περίεργο.... Ειδικά για τα ΕΜΜΕ, που δεν σχετιζόμαστε καθόλου σαν αντικείμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ναι, το έχω ακούσει κι εγώ αυτό. Λένε ότι θα μας βάλουν σε μία σχολή αυτά τα 3 τμήματα. Αυτό μου φαίνεται λογικό. Αλλά το να συγχωνευτούμε και τα 3 σε ένα τμήμα μου φαίνεται πολύ περίεργο.... Ειδικά για τα ΕΜΜΕ, που δεν σχετιζόμαστε καθόλου σαν αντικείμενα...

Το λοιπον, την ιστορια για τη συγχωνευση την ακουω σχεδον απ' οταν μπηκα στο πανεπιστημιο (παιδαγωγικο Δ.Π.Θ) και τωρα ειμαι στο 4ο ετος:P. Αφενος δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει να γινει του χρονου κατι τετοιο, αφετερου, απ' οσο εχω καταλαβει, τα τμηματα θα ενωθουν διοικητικα. Θελω να πω οτι και μετα τη συγχωνευση θα συνεχισει να υπαρχει το τμημα σας. Στη χειροτερη θα περνανε οι μαθητες στη σχολη επιστημων αγωγης (η οποια θα αποτελειται απο το παιδαγωγικο και το νηπιαγωγων) και στην πορεια θα διαλεγουν κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Το λοιπον, την ιστορια για τη συγχωνευση την ακουω σχεδον απ' οταν μπηκα στο πανεπιστημιο (παιδαγωγικο Δ.Π.Θ) και τωρα ειμαι στο 4ο ετος:P. Αφενος δεν υπαρχει περιπτωση να προλαβει να γινει του χρονου κατι τετοιο, αφετερου, απ' οσο εχω καταλαβει, τα τμηματα θα ενωθουν διοικητικα. Θελω να πω οτι και μετα τη συγχωνευση θα συνεχισει να υπαρχει το τμημα σας. Στη χειροτερη θα περνανε οι μαθητες στη σχολη επιστημων αγωγης (η οποια θα αποτελειται απο το παιδαγωγικο και το νηπιαγωγων) και στην πορεια θα διαλεγουν κατευθυνση.
Ναι, το ξέρω ότι χρόνια τώρα λέγεται αυτό. Και οι καθηγητές μας το έλεγαν από πέρυσι κάποιες φορές, αλλά αυτή τη φορά φάνηκε να είναι πιο σίγουρο. Νομίζω πως μάλλον αυτό το τελευταίο θα γίνει. Τελοσπάντων, θα δείξει σύντομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
και σημερα βγηκε και το προγραμμα της εξεταστικης....μπορω να πω οτι θα ηταν καλυτερο να ηταν πιο αραια τα μαθηματα και να μην τελιωναμε απο τις 14...εσεις οι παλιες για πειτε...η παπαδοπουλου στην αναπτυξη του παιδιου περναει ευκολα ή ειναι αυστηρη??αθανασιου??χασαπης??γιανικοπουλου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
και σημερα βγηκε και το προγραμμα της εξεταστικης....μπορω να πω οτι θα ηταν καλυτερο να ηταν πιο αραια τα μαθηματα και να μην τελιωναμε απο τις 14...εσεις οι παλιες για πειτε...η παπαδοπουλου στην αναπτυξη του παιδιου περναει ευκολα ή ειναι αυστηρη??αθανασιου??χασαπης??γιανικοπουλου??

Παπαδοπούλου δύσκολα βάζει βαθμούς. Στο πρώτο έτος που το έδωσα εγώ αν είχες πάρει 7 ήσουνα θεα.
Ο Αθανασίου βάζει αρνητική οπότε αν δεν έχεις διαβάσει καλά μπορεί να την πατήσεις και να μην πάρεις καλό βαθμό (δύσκολα θα κοπείς όμως). Αν έχεις διαβάσει καλά χτυπάς και 10άρι.
Γιαννικοπούλου δύσκολα βάζει κι αυτή βαθμό. Μια κοπέλα με την οποία δίναμε μαζί και της τα είπε όλα ΤΕΛΕΙΑ - μιλάμε δεν της ξέφυγε τίποτα - και της έβαλε 9!!!! Ήταν χαλαρά για 10 δεν το συζητώ. Εγώ προσωπικά απάντησα κάθε ερώτηση που μου έκανε σωστά, και όλο μου έλεγε "δε μου το λες όπως το θέλω". Στο μυαλο σου είμαι χριστιανή μου να ξέρω τι θες;;; Άμα πια!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
και σημερα βγηκε και το προγραμμα της εξεταστικης....μπορω να πω οτι θα ηταν καλυτερο να ηταν πιο αραια τα μαθηματα και να μην τελιωναμε απο τις 14...εσεις οι παλιες για πειτε...η παπαδοπουλου στην αναπτυξη του παιδιου περναει ευκολα ή ειναι αυστηρη??αθανασιου??χασαπης??γιανικοπουλου??
Σε 10 μέρες τα γράφετε όλα;;;:eek: Όντως, πολύ πυκνό, αλλά τουλάχιστον μετά θα κάθεστε άλλες 10 μέρες...
Για το 2ο έτος το πρόγραμμα είναι αρκετά καλό. Καλά μοιρασμένες οι μέρες, φτάνουν για να διαβάσουμε. Αλλά γράφουμε από την πρώτη μέχρι και την τελευταία μέρα.
Για τον Αθανασίου συμφωνώ με τη Δέσποινα. Παπαδοπούλου και Χασάπη δεν είχα μέχρι τώρα, δεν γνωρίζω. Γιαννικοπούλου κόβει αρκετά άτομα, 1 στους 3 που θα μπουν στο γραφείο της, συνήθως, αλλά αν δει ότι τα ξέρεις καλά, βοηθάει και δεν έχει υπερβολικές απαιτήσεις. Τουλάχιστον έτσι έκανε με μένα. Δηλαδή όταν είπα κάτι λάθος, μου είπε με νόημα Είσαι σίγουρη; Ή όταν δεν θυμόμουν κάτι, μου είπε να το αφήσω και να συνεχίσω. Μπορεί να βοήθησε το ότι είχα μαζέψει και πολλές μονάδες από τις εργασίες, που την έκανε να με αντιμετωπίσει πιο θετικά, ίσως. Πάντως, από την τριάδα που μπήκαμε στο γραφείο της, οι άλλες δύο κοπέλες κόπηκαν με 3, και δεν ήξεραν σχεδόν τίποτα. Απλά γίνεται λίγο απαθής/αδιάφορη/ειρωνική κατά τη διάρκεια της εξέτασης, λένε. Εγώ αυτό το είδα να γίνεται στις άλλες δύο κοπέλες, κυρίως. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν είσαι καλά διαβασμένη και πας με αυτοπεποίθηση, θα τα πας μια χαρά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokathens

Νεοφερμένος

Η paokathens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ κοριτσια...καλη επιτυχια και σε εσας στην εξεταστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Καλησπερα! Δηλαδη υπαρχει περιπτωση με τη συγχωνευση να επιλεξουμε κ εμεις κατευθυνση που μπηκαμε φετος στο τεαπη η αυτο θα γινεται για οσους μπουν μετα την συγχωνευση; καλη επιτυχια σε ολους στην εξεταστικη. Εγω σκεφτομαι να αφησω κανα δυο για σεπτεμβριο γιατι πεσαν ολαμαζι τωρα! Η παπαδοπουλου μονο πολλαπλης επιλογης δεν βαζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Καλησπερα! Δηλαδη υπαρχει περιπτωση με τη συγχωνευση να επιλεξουμε κ εμεις κατευθυνση που μπηκαμε φετος στο τεαπη η αυτο θα γινεται για οσους μπουν μετα την συγχωνευση; καλη επιτυχια σε ολους στην εξεταστικη. Εγω σκεφτομαι να αφησω κανα δυο για σεπτεμβριο γιατι πεσαν ολαμαζι τωρα! Η παπαδοπουλου μονο πολλαπλης επιλογης δεν βαζει;
Όχι, αν γίνει αυτό με τις κατευθυνσεις, βασικά ό,τι αλλαγή και να γίνει, εμάς κι εσάς δεν θα μας πιάσει. Θα πιάσει αυτούς που θα μπουν από του χρόνου και μετά, αν οι αλλαγές γίνουν φέτος.
Θα σου πρότεινα να δώσεις όσα περισσότερα μαθήματα μπορείς, ακόμα κι αν νιώθεις ότι δεν έχεις διαβάσει καθόλου καλά. Ποτέ δεν ξέρεις! ;)
Καλή επιτυχία να έχουμεε!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Τελικά θα δημιουργηθεί η σχολή Επιστημών της Αγωγής, όπου θα ανήκει το ΤΕΑΠΗ και το ΠΤΔΕ. Το ΕΜΜΕ δεν θα ενταχθεί στη δική μας σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Τελικά θα δημιουργηθεί η σχολή Επιστημών της Αγωγής, όπου θα ανήκει το ΤΕΑΠΗ και το ΠΤΔΕ. Το ΕΜΜΕ δεν θα ενταχθεί στη δική μας σχολή.

Αλλα και παλι η σχολη θα αποτελειται απο δυο διαφορετικα τμηματα, δε θα μπαινουν δηλαδη σε ενα τμημα και θα διαλεγουν κατευθυνσεις. Εδω πανω παντως, εδω και χρονια ετσι ονομαζεται η σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Αλλα και παλι η σχολη θα αποτελειται απο δυο διαφορετικα τμηματα, δε θα μπαινουν δηλαδη σε ενα τμημα και θα διαλεγουν κατευθυνσεις. Εδω πανω παντως, εδω και χρονια ετσι ονομαζεται η σχολη.
Ναι, το ίδιο πράγμα λέμε. Θα δημιουργηθεί σχολή, ενώ μέχρι τώρα ήμαστε 2 ανεξάρτητα τμήματα. Δεν θα συγχωνευθούμε. Απορώ γιατί τόσα χρόνια δεν εντασσόμασταν σε μία σχολή, και αν θα φέρει καμιά ουσιαστική διαφορά τώρα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Ναι, το ίδιο πράγμα λέμε. Θα δημιουργηθεί σχολή, ενώ μέχρι τώρα ήμαστε 2 ανεξάρτητα τμήματα. Δεν θα συγχωνευθούμε. Απορώ γιατί τόσα χρόνια δεν εντασσόμασταν σε μία σχολή, και αν θα φέρει καμιά ουσιαστική διαφορά τώρα αυτό.

Πιστεψε με, καμια:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.

Πικάπα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πικάπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
λιγότερους διοικητικούς, λιγότεροι μισθοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ninio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Την πεμπτη ειπαν γ σταση εργασιας στα λεωφ. Υπαρχει περιπτωση να ακυρωθουν τα μαθηματα;;;απο προηγουμενη εμπειρια ξερει κανει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Την πεμπτη ειπαν γ σταση εργασιας στα λεωφ. Υπαρχει περιπτωση να ακυρωθουν τα μαθηματα;;;απο προηγουμενη εμπειρια ξερει κανει;;
Αφού τα υπόλοιπα μέσα λειτουργούν κανονικά, και αφού κάνουν μόνο κάποιες ώρες στάση, λογικά τα μαθήματα θα δοθούν κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top