ΚΠΓ Β (Β1&Β2)

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά εδώ και 4 χρόνια κάνω Ιταλικά και το Μάιο θα δώσω για Β(Β1&Β2) με σκοπό το Β1......
με τα 4 χρόνια που κάνω μπορώ να πάρω το β1 και με 5 το β2..... λέτε τώρα που είμαι στα 4 χρόνια μήπως υπάρχει καμία πιθανότητα να πάρω το β2??

ξέρω είναι λίγο δύσκολο .
αλλά τις 4 εκθέσεις τις γράφω ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλημέρα σου! Εγώ προσωπικά πήρα το Β1 στα 3 και το Β2 στα 4. Τώρα στον 5ο πάω για Γ1. Δεν είναι κάτι δύσκολο το Β2 (εμένα με δυσκολεύει περισσότερο το Β2 από το Γ1) αρκεί να είσαι καλά προετοιμασμένος. Προσπάθησε και θα τα καταφέρεις!
Έλα κι εσύ στην παρέα μας: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=98076
επίσης για να πάω για Β2 έκανα προετοιμασία με τεστ Γ1 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
πως μπορώ να migliorare στα ακουστικά? μου φαίνονται δύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
radioitalia.it και https://www.rai.it/dl/rai/guidaRadio.html

καθως και να κανεις πολλα ακουστικα, τα ιδια ξανα και ξανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
μήπως θα μπορούσες να μου πεις που μπορώ να βρω τα ακουστικά που έδωσαν στο β(β1&β2) την προηγούμενη χρονιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
εγω πηρα το β1 με μονο τρεις μηνες προετοιμασια εχω και το ακουστικο των ιταλικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
του το εδωσα εχω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
πως μπορώ να migliorare στα ακουστικά? μου φαίνονται δύσκολα!

Εκτός από το radioitalia.it που είναι εξαιρετικό, να προτείνω και κάτι άλλο; Ψάχνε στο youtube αποσπάσματα αγώνων, και άκου τον σχολιασμό και τις περιγραφές. Μιλάνε περισσότερο από το ράδιο (και τα τραγούδια βέβαια, εξάσκηση είναι!) και μιλάνε γρήγορα, πράγμα που θα σε βελτιώσει πολύ. Να μπαίνεις και στις ιταλικές εφημερίδες και να βλέπεις web tv.. εγώ τουλάχιστον το έκανα και με βοήθησε πολύ! Θα βελτιωθείς και δεν θα το καταλάβεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
πωωω θέλω τόσο πολύ να πάρω το β2 με 4 χρόνια που κάνω....
είμαστε και σε δύσκολη οικονομική κατάσταση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top