Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ αυτές τις μέρες είχα το δίλημμα αν θα έκανα φροντιστήριο ή ιδιαίτερο και κατέληξα στην 1η λύση καθως γράφοντας τον ιούνιο στα μαθήματα της 1ης λυκείου διαπίστωσα ότι δεν με έφτανε ο χρονος μου...παρόλο που δεν έγραψα σε κανένα μάθημα κατω από 18,το ότι έχανα 2 μονάδες πολύ συχνά εξαιτίας του χρόνου μου ήταν αρκετό ώστε φετος να γραφτώ σε φροντιστήριο όπου σχεδόν κάθε κυριακή σε βάζουν και γράφεις ένα διαγώνισμα με συγκεκριμένο χρόνο.Βέβαια ενώ πήρα την απόφαση να γραφτώ στο φροντιστήριο σ' όλα τα μαθήματα ο περσινός μου καθηγητής της άλγεβρας θέλησε να με αναλάβει και φέτος στα μαθηματικά και επειδή ήταν πολύ καλός είπα το ναι!Επομένως,στο φροντιστήριο γράφτηκα φυσική κατεύθυνσης + γενικής και χημεία.Δεν ξέρω αν θα μείνω ευχαριστημένη καθώς πάντα έκανα ιδιαίτερα αλλα το ελπιζω...Α επίσης επειδή τον Δεκέμβρη δίνω ECPE σκέφτηκα αφού το δώσω να ξεκινήσω ιδιαίτερο έκθεση στο χαλαρό απλά για προετοιμασία...Για να είμαι ειλικρινής η καθηγητρια της έκθεσης το προτεινε και απλά εμένα με βόλεψε;)
Όσο αναφορά τις τιμές που πριν αναφερθήκατε ο μαθηματικος πέρνει 30 Ε την ωρα και να φανταστειτε φιλική τιμή αλλά υπάρχει περίπτωση και να το αυξήσει φέτος γιατι η τιμή που είπα είναι η περσινή....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Εγώ αυτές τις μέρες είχα το δίλημμα αν θα έκανα φροντιστήριο ή ιδιαίτερο ....
Την περίπτωση να διαβάσεις μόνη σου δεν τη σκέφτηκες καθόλου?
Όσον αφορά τις τιμές που πριν αναφερθήκατε ο μαθηματικος πέρνει 30 Ε την ωρα και να φανταστειτε φιλική τιμή αλλά υπάρχει περίπτωση και να το αυξήσει φέτος γιατι η τιμή που είπα είναι η περσινή....
Οι καθηγητές μου είπανε ότι λόγω της κρίσης, στα ιδιαίτερα δεν θα κάνουν αυξήσεις για τα παιδιά που είχαν από πέρισυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Την περίπτωση να διαβάσεις μόνη σου δεν τη σκέφτηκες καθόλου?

Οι καθηγητές μου είπανε ότι λόγω της κρίσης, στα ιδιαίτερα δεν θα κάνουν αυξήσεις για τα παιδιά που είχαν από πέρισυ.

Να σου πω την αλήθεια όχι δεν το σκέφτηκα καθόλου αυτό.Και ο λόγος διοτι η μάνα μου δεν θα καθόταν με σταυρωμένα χέρια να φανταστείς πέρσυ την φυσικη την καταλάβαινα και τα έλυνα όλα σωστά και όταν έδινα τ διαγώνισμα του τετραμήνου μου λεει θα ρθει μια κοπελίτσα να σου κάνει ένα μάθημα απλά για το διαγώνισμα και τελικά της είπε να με αναλάβει όλη την χρονιά.Στην ουσία με κορόιδεψε αλλα εκείνη έχασε γιατί τζάμπα την πληρώναμε καθώς δεν είχα ελειψεις και εγω έκανα το μάθημα.Η συγκεκριμένη ήταν φοιτήτρια (την διάλεξε η μάνα μου για να ναι πιο "κοντα" μου και για να μην φέρω αντιρρησεις) και όπως καταλαβαίνεις δεν ήταν καθηγητρια ώστε να ναι έμπειρη...χαρακτηριστηκα θυμάμαι μια φορά που δεν μπορουσε να λύσει μια ασκηση και την ελυσα εγω...:Pφανταστειτε...

ααα και στο 2ο που είπες για την κρίση να σου πω οτι το εύχομαι ;)αν και μερικοί δεν πέρνουν από τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Εγώ άρχισα σήμερα τα φροντηστήρια με χημεία & μαθηματικά Άντε και καλή αρχή σε όλους μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina P

Νεοφερμένος

Η korina P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Παιδια θελω την βοηθεια σας. Φετος θα παω β λυκειο και θα επιλεξω θεωριτικη κατευθυνση. Ομως θελω να ανοιξω και το 5ο επιστημονικο πεδιο οποτε πρεπει να επιλεξω αργοτερα εκτος απο την οικονομια και μαθηματικα γενικης παιδιας. Στα μαθηματικα ειμαι του 17-18 και θα ηθελα να μου πειτε αν θα με βοηθησει να κανω απο φετος φροντ. ή να αρχισω απο του χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mp3dj

Νεοφερμένος

Ο mp3dj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στα μαθηματικα γενικης παιδιας θα εχεις κεφαλαια οπως στατιστικη πιθανοτητες που ειναι κατι διαφορετικο απο αυτα που εκανες ,αλλα δεν θα σε δυσκολεψουν.Τωρα αν εχεισ λεφτα καλυτερα να πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Καλύτερα να ξεκινήσεις από τώρα,όπως οι περισσότεροι.Σε βάζει στο κλίμα και ξεκινάει η προετοιμασία.
Τα μαθηματικά γεν. παιδ. μην τα φοβάσαι είναι ομολογουμένως αστεία ;-) :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korina P

Νεοφερμένος

Η korina P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
οκ ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Χρειάζομαι λίγο τη συμβουλή σας!!!! Κοιτάξτε στο φροντιστήριο που πηγαίνω είμαι σε τμήμα και είμαστε 8 παιδιά. Κάνω μαθηματικά και φυσική.Υπάρχουν και καλοί αλλά και μαθητές που δεν ανοίγουν καν το βιβλίο. Προσωπικά δεν την αντέχω αυτή την κατάσταση. Ζητήσαμε να μας χωρίσουν αλλά είπαν πως δεν γίνεται γιατι δεν βολεύουν οι ώρες των παιδιών ούτε και τον καθηγητή. Σκέφτομαι να κάνω ιδιαίτερα μόνη μου στο σπίτι αλλά βρε παιδιά είναι ακριβά και δεν θέλω να φορτώσω τους γονείς μου. Αλλά απο την άλλη θα είμαι πιο σίγουρη και θα αισθάνομαι καλύτερα με τα ιδιαίτερα. κι ασ κανω δυο ώρες λιγότερο/ Δεν πειράζει, είμαι διατεθειμένη να διαβάσω απο μόνη περισσότερο.
Και κάτι άλλο ακόμα και να μας χωρίσε σε δυο τμήματα δεν ξέρω αν θέλω να κάτσω. Ο καθηγητής εκεί πηγαίνει με πολύ αργους ρυθμούς και ίσα ίσα βγάζει την ύλη μέχρι τις εξετάσεις( απ οτι εχουν πει και αλλα παιδια) Δεν θα ήταν καλυτερα να μπω απο φετος στο κλίμα της Γ Λυκείου??
εσεις τι πιστεύετε οτι πρέπει να κάνω??? Αλήθεια είμαι μπερδεμένη αλλά και πολύ αναποφάσιστη όπως πάντα:confused::confused::confused:
Βοηθήστε λιγάκιιιιιι.......:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Λοιπον, καταρχας μην τρελαινεσαι. Δειξε λιγο ψυχραιμια, η κατασταση που περιγραφεις δεν ειναι και το τελος του κοσμου!!!

Ας τα παρουμε απο την αρχη.

Λες οτι σε ενοχλει οτι το τμημα ειναι ανομοιογενες και οτι αυτο δεν μπορει να αλλαξει. Εχεις χιλια δικια να σε ενοχλει. Πες λοιπον στους γονεις σου να ερθουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ να κανουν μια κουβεντα με τον διευθυντη. Αν ο διευθυντης πει τα ιδια και στους γονεις σου, ή αν δουν οι γονεις σου οτι αλλα τους λεει και αλλα τελικα κανει, ξεγραψου.

Αλλα φροντιστηρια υπαρχουν στην περιοχη σου;

Οσον αφορα το οικονομικο βαρος των ιδιαιτερων, που η αληθεια ειναι οτι βγαινει περιπου τριπλασιο απο ο,τι το κοστος του φροντιστηριου, μην βγαζεις συμπερασματα μονη σου: Ρωτα ευθεως τους γονεις σου αν το αντεχουν. Αν σου πουν ΟΚ, τοτε μαλλον θα το εννοουν. Σε καθε περιπτωση, μην κρατας εσυ το μπαλακι της ευθυνης, μιας ευθυνης που δεν εχεις καν!

Τελος, λες οτι θελεις να μπεις απο φετος στο κλιμα της Γ Λυκειου. Μην βιαζεσαι, αυτο εχω να πω. Θα μπεις μια χαρα στο κλιμα της Γ, απο το επομενο καλοκαιρι. Προς το παρον, εχεις να αντιμετωπισεις την Β, και αυτο να κανεις. Καθε πραγμα στον καιρο του λενε. Ο χρονος που θα εχεις μπροστα σου για την Γ Λυκειου, πιστεψε με, θα ειναι υπεραρκετος.

Οπως και να'χει, φροντισε να παρεις μια αποφαση οσο πιο συντομα γινεται. Αν αφησεις το θεμα να συρθει, θα εχει ασχημες επιπτωσεις στην ψυχολογια σου, και, ως εκ τουτου, και στις επιδοσεις σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Να πω τη γνώμη μου. Σχεδόν όλα τα φροντιστήρια αρχίζουν την ύλη της άλλης χρονιάς. Προσωπικά το θεωρώ λάθος. Τι να πρωτομάθει ο μαθητής; Την ύλη της Β ή της Γ΄; Άλλωστε για αυτό είναι και τα θερινά.
Τώρα αν νιώθεις ότι αναλώνεις άσκοπα το χρόνο σου και κατά συνέπεια δίνεις άδικα χρήματα καλύτερα να φύγεις από το τμήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Χρειάζομαι λίγο τη συμβουλή σας!!!! Κοιτάξτε στο φροντιστήριο που πηγαίνω είμαι σε τμήμα και είμαστε 8 παιδιά. Κάνω μαθηματικά και φυσική.Υπάρχουν και καλοί αλλά και μαθητές που δεν ανοίγουν καν το βιβλίο. Προσωπικά δεν την αντέχω αυτή την κατάσταση. Ζητήσαμε να μας χωρίσουν αλλά είπαν πως δεν γίνεται γιατι δεν βολεύουν οι ώρες των παιδιών ούτε και τον καθηγητή. Σκέφτομαι να κάνω ιδιαίτερα μόνη μου στο σπίτι αλλά βρε παιδιά είναι ακριβά και δεν θέλω να φορτώσω τους γονείς μου. Αλλά απο την άλλη θα είμαι πιο σίγουρη και θα αισθάνομαι καλύτερα με τα ιδιαίτερα. κι ασ κανω δυο ώρες λιγότερο/ Δεν πειράζει, είμαι διατεθειμένη να διαβάσω απο μόνη περισσότερο.
Και κάτι άλλο ακόμα και να μας χωρίσε σε δυο τμήματα δεν ξέρω αν θέλω να κάτσω. Ο καθηγητής εκεί πηγαίνει με πολύ αργους ρυθμούς και ίσα ίσα βγάζει την ύλη μέχρι τις εξετάσεις( απ οτι εχουν πει και αλλα παιδια) Δεν θα ήταν καλυτερα να μπω απο φετος στο κλίμα της Γ Λυκείου??
εσεις τι πιστεύετε οτι πρέπει να κάνω??? Αλήθεια είμαι μπερδεμένη αλλά και πολύ αναποφάσιστη όπως πάντα:confused::confused::confused:
Βοηθήστε λιγάκιιιιιι.......:worry::worry:
το μονο που θα σου πω εγω ειναι οτι σε καμια των περιπτωσεων μην σκεφτεσαι να μεινεις στο τμημα του φροντιστηριου που εισαι τωρα. Απο τη στιγμη που σε ενοχλει η αμελια ορισμενων μαθητων και νοιωθεις οτι μενεις πισω εξαιτιας τους, σηκω και φυγε. Δεν εισαι αναγκασμενη να πηγαινεις σε αυτο το φροντιστηριο, ισα ισα κιολας τους πληρωνεις και πρεπει πανω απ'ολα να κανουν την δουλεια τους.
Μιλησε ξεκαθαρα με καποιον καθηγητη απο το φροντιστηριο, οτι πρεπει να μπεις σε ενα τμημα του επιπεδου σου και τιποτα λιγοτερο διαφορετικα θα φυγεις.Δες και τις αλλες σου επιλογες, ρωτα για αλλα φροντιστηρια.Αν αισθανεσαι οτι το ιδιαιτερο θα σας επιβαρυνε υπερβολικα βρες μια φιλη/εναν φιλο για να κανετε μαζι και να μοιραζονται τα εξοδα.Ειχα μεινει σε ενα τμημα και μαλιστα στην Γ' λυκειου με μαθητες που οπως λες κ εσυ ηταν αριστοι αλλα και αλλους που ενω δεν εκαναν ασκησεις τις εφερναν την αλλη μερα ως απορια.Μου ειχε τυχει πολλες φορες να καθομαι ολοκληρο διωρο και να βλεπω να λυνει ασκησεις η καθηγητρια (ως απορια αυτων των μαθητων) τις οποιες εγω ειχα κανει μεσα σε ενα τεταρτο.Το κακο απο αυτην την ιστορια ειναι οτι βγαλαμε την υλη ελαχιστες μερες πριν τις πανελλαδικες.Μην κανεις το ιδιο λαθος και αγχωθεις..Δεν αξιζει να σε πιανουν κοροϊδο:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ!!!! Με βοήθησες όσο δε φαντάζεσαι. Εχεις δίκιο δεν πρέπει καν να το σκέφτομαι. Θα ρωτήσω για άλλο καθηγητή και τελείωσε. Δεν είναι καλά να μένεις κάπου με το ζόρι μόνο και μόνο επειδή φοβάσαι να πεις οτι δεν θέλω να συνεχίσω εδώ.
Και πάλι σε ευχαριστώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος 1995

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος 1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Φέτος δεν έκανα φροντιστήριο στην έκθεση. Του χρόνου θα κάνω. Τα κένα αυτά μπορεί να με επηρεάσουν στην γ λυκείου; Τα θέματα της Α τάξης εξετάζονται στις πανελλήνιες ή μόνο της γ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efhh

Νεοφερμένος

Η efhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
στη β ταξη σε επαλ ποια μαθηματα χρειαζεται να κανει κανεις φροντιστηριο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιάκωβος Π.

Νεοφερμένος

Ο Ιάκωβος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα είμαι μαθητής πρώτης Λυκείου με μέτριους βαθμούς αλλά θέλω να καλύψω τα κενά μου με ο,τι τρόπο γίνεται γιατί του χρόνου θα μπω θεωρητική κατεύθυνση και έχω ψηλούς στόχους.Αν μπορεί κάποιος θέλω βοήθεια για την επιλογή φροντιστηρίου,μένω Ν.Κόσμο και η Ν.Σμύρνη η Καλλιθέα και το Κέντρο είναι όλα σχετικά κοντά μου.Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
ιακωβε πιστευω πως πρεπει να δωσεις ιδιαιτερη εμφαση στα αρχαια.(all classic).Iσως και στα Λατινικα που θα τα δεις για πρωτη φορα....Η αδελφη μου αυτα εκανε στην β τουλαχιστον....


ΑΑΑΑ!!!και εκθεση!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιάκωβος Π.

Νεοφερμένος

Ο Ιάκωβος Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορώ να έχω κάποια γνώμη για το φροντιστήριο Φλωρόπουλος γιατί λογικά θα πάω εκεί και θέλω μια δεύτερη γνώμη εάν γίνεται
Ευχαριστώ θερμά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis94

Νεοφερμένος

Ο Vasilis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Φέτος δεν έκανα φροντιστήριο στην έκθεση. Του χρόνου θα κάνω. Τα κένα αυτά μπορεί να με επηρεάσουν στην γ λυκείου; Τα θέματα της Α τάξης εξετάζονται στις πανελλήνιες ή μόνο της γ;

Γεια σας κι από μένα... Το πρώτο μου ποστ:clapup: Λοιπόν, δε νομίζω να χεις κανένα πρόβλημα επειδή δεν έκανες φροντιστήριο στην έκθεση. Έτσι κι αλλιώς πρώτη λυκείου ήσουν... Πάντως, στην ύλη των πανελληνιών υπάρχουν και οι θεματικοί της Α και Β Λυκείου (αν και δε νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα που να έπεσε και να μην εντάσσεται σε κάποιο θεματικό της Γ). Του χρόνου πιστεύω ότι καλά θα κάνεις και θα πας. Φέτος εμένα το φροντιστήριο στην έκθεση με βοήθησε παραπάνω από κάθε άλλο μάθημα...

Όσο για ύλες πανελληνίων (με αφορμή την έκθεση) της χρονιάς που πέρασε υπάρχουν εδώ: https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Στην Α Λυκείου δεν έκανα κανένα φροντ. και προς έκπληξη μου τα πήγα πάρα πολύ καλά στα μαθήματα που θα ακολουθήσω (θεωρητικά) από 18 και πάνω....στην Β Λυκείου είναι απαραίτητα τα φροντ ( αρχαια,εκθεση,λατινικα) ?? Ξέρω πολλά άτομα που τα κατάφεραν και χωρίς φροντ. αλλά οι περισσότεροι μου λένε ότι εάν δεν αρχίσω θα το βρω μπροστά μου.....ακούω γνώμες....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top