Αστυνομικά Μυθιστορήματα

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Για να δουμε..:DΤι αστυνομικα μυθιστορηματα εχετε διαβασει ρε παιδια?Και μπορει να υπαρχει topic με βιβλια αλλα εγω ενδιαφερομαι για αστυνομικα..Λοιπον εγω εχω διαβασει τα:

1.OUT
2.Το κοριτσι με το ταττουαζ
3.Το κοριτσι που επαιζε με την φωτια
4.Το κοριτσι στην φωλια της σφηγκας:clapup:
Πειτε και εσεις κανα book!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Το φιλι του δρακου της Χρυσας Δημουλιδου!!! ειναι πολυ καλο!!!(εμενα παντως μου αρεσε!!;))



Περιγραφή:
Στις 13 Μαρτίου 1964 μια ετοιμόγεννη δεκαεξάχρονη κοπέλα φτάνει μόνη στο Νοσοκομείο Σερρών με αιμορραγία. Ξεψυχά, αφού πρώτα γεννά ένα κοριτσάκι. Τρεις μέρες μετά, το βρέφος εξαφανίζεται μυστηριωδώς. Οι έρευνες της Χωροφυλακής παραμένουν άκαρπες και ο φάκελος της υπόθεσης μπαίνει στο Αρχείο.
Το Σεπτέμβριο του 1989 ένας περίεργος στραγγαλισμός μιας νεαρής καθηγήτριας συγκλονίζει τη Θεσσαλονίκη. Δύο μήνες αργότερα μια νεαρή μάνα βρίσκεται στραγγαλισμένη με τον ίδιο τρόπο. Ο αστυνόμος ΑΔ Στεργίου της Διεύθυνσης Ασφαλείας Θεσσαλονίκης παρατηρεί ότι τα δύο θύματα έχουν γεννηθεί στις 13 Μαρτίου του Δ64 στο Νοσοκομείο Σερρών. Οι εξελίξεις που ακολουθούν είναι αιφνιδιαστικές και απρόσμενες. Ο Στεργίου αντιλαμβάνεται ότι μόλις έχει μπει σ' ένα σκοτεινό λαβύρινθο μιας περίεργης υπόθεσης που ο μίτος της ξεκινά είκοσι πέντε χρόνια πριν στις Σέρρες. Ποιος έκλεψε εκείνο το μωρό; Γιατί; Ποιος σκοτώνει τα κορίτσια που γεννήθηκαν την ίδια μέρα με αυτό; Τι παιχνίδι παίχτηκε και ποια συμφωνία με το θάνατο, που ξύπνησε ένα δολοφόνο είκοσι πέντε χρόνια αργότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Oh well... Το τελευταιο που διαβασα και μου πηρε κυριολεκτικα το μυαλο ειναι το εξης:

Σκεψου εναν αριθμο - John Verdon
more info: https://www.dioptra.gr/page.aspx?itemID=PPG178_1318

Το συγκεκριμενο βιβλιο θα μπορουσε επισης να λεγεται "Πως μπορεις να διαβασεις 550 σελιδες σε 2 μερες". Ειλικρινα δεν μπορουσα να σταματησω να το διαβαζω!


Το δευτερο που μου ερχεται στο νου, ειναι το

Firewall - Χενινγκ Μανκελ
more info: https://www.psichogios.gr/site/Books/show?cid=22617

To τριτο και... μικροτερο ειναι

Η ακολουθια της Οξφορδης - Γκιγερμο Μαρτινες
more info: https://www.books.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=2631994

Αν μου ερθει κατι αλλο κατα νου, θα συνεχισω να απανταω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Eυχαριστω θα το διαβασω :) Εσυ εχεις διαβασει κανενα απο αυτα π εχω γραψει? Κατσε ν σου πω την υποθεση του ΟΥΤ.Ειναι συναρπαστικο

Τεσσερισ γυναικες δουλευουν σε ενα εργοστασιο συσκευασμενων γευματων στο Τοκιο.Επιβαρυμενες με του κοσμου τισ δουλειες,με χρεη,χωρις ουσιαστικη επαφη με τα παιδια και τους συζυγους τους,ολες ονειρευονται μια διεξοδο απο τισ μιζερες ζωες τους.Ωσπου μια απο αυτες κανει το φοβερο βημα και στραγγαλιζει τον τυρανικο συζυγο της.Οταν το εξομολογειτε στην Μασακο,την εμπειστη συναδελφο της εκεινη συμφωνει να την βοηθησει σε συνεργασια με τισ υπολοιπες να εξαφανισουν το πτωμα.

Κατα την γνωμη μου ειναιι βιβλιαρα.Η (συγγραφεας)Νατσουο κυρυνο ξεπερναει κυριολεκτικα τα ορια στα αστυνομικα μυθιστορηματα.

Το χεις ακουστα?:hmm:

Το Firewall το χω διαβασει..γαματο..το σκεψου εναν αριθμο θα το διαβασω μετα τον δρακο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οχι, δεν το εχω διαβασει το OUT και φαινεται ενδιαφερον. Θα μπει στα υποψιν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Θα επιβεβαιώσω αυτά που είπατε για το "σκέψου έναν αριθμό".ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ (άσχετο, άλλα πολύ πιθανόν και να το δούμε και σε ταινία στο μέλλον)
1) ΣΚΕΨΟΥ ΕΝΑΝ ΑΡΙΘΜΟ (αστυνομικό μυθιστόρημα)
Συγγραφέας: John Verdon
Σελίδες: 560
Σκέψ6υ έναν αρι8μό. Έναν οποιονδήποτ3.
Δες πόσο καλά γνωρίζω όλα σου τα μυστικά.

Αυτές ήταν οι τελευταίες λέξεις στο γράµµα που έλαβε µυστηριωδώς ο Μαρκ. Και ήταν µόνο η αρχή. Μια σειρά από παράξενα στιχάκια µε αµφίσηµα µηνύµατα και γρίφους οδηγούν τον Μαρκ να ζητήσει βοήθεια από τον παλιό του συµµαθητή και διάσηµο ντετέκτιβ, Ντέιβ Γκάρνεϊ.
O Ντέιβ, 47χρονος συνταξιούχος αστυνοµικός µε εξαιρετικές επιτυχίες στην εξιχνίαση εγκληµάτων µε κατά συρροή δολοφόνους, προσπαθεί να προσαρµοστεί στους ήρεµους πια ρυθµούς της νέας του ζωής. Όµως, µπροστά στην έκκληση του φίλου του το αστυνοµικό δαιµόνιο ενεργοποιείται, οδηγώντας τον ξανά σε απρόβλεπτες καταστάσεις.
Ο Μαρκ βρίσκεται νεκρός και δύο ακόµη δολοφονίες περιπλέκουν πιο πολύ την υπόθεση. Η ζωή του Ντέιβ απειλείται…

2)Ο ΠΕΜΠΤΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ (αστυνομικό-ιστορικό)
ΘΑΝΟΣ ΚΟΝΔΥΛΗΣ
Σελίδες: 544
Καρύταινα, Πελοπόννησος, 1450. Ο αναγνώστης θα περιπλανηθεί σε τόπους άγνωστους αλλά συνάμα οικείους και θα γίνει συμμέτοχος σε μία ιστορία γεμάτη μυστήριο και εκπλήξεις, ανακαλύπτοντας αυτό που για αιώνες κρατιόταν ως επτασφράγιστο μυστικό πίσω από τους πέτρινους τείχους και τις κλειστές πόρτες μιας μονής: το μεγαλύτερο μυστήριο του Χριστιανισμού! Ένα συναρπαστικό αστυνομικό-ιστορικό μυθιστόρημα από έναν συγγραφέα που πλέκει αριστοτεχνικά το ιστορικό-ερευνητικό του υπόβαθρο με το ταλέντο της δημιουργικής γραφής και τη συναρπαστική πλοκή.
3)
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΡΟΔΟΥ (το καλύτερο κατά τη γνώμη μου) έχει γίνει και κινηματογραφική μεταφορά
Συγγραφέας: ΕΚΟ ΟΥΜΠΕΡΤΟ
Εκδόσεις: ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ
Σελίδες: 895
ενα λατινικό χειρόγραφο του 14ου αιώνα που αναδύεται από τη λήθη χάρη σε μια γαλλική μετάφραση του 17ου αιώνα, επτά εγκλήματα μέσα σε επτά ημέρες, που διαπράττονται στην απομονωμένη βιβλιοθήκη ενός μοναστηριού, ένας πρώην κατήγορος της Ιερής Εξέτασης που ερευνά επίμονα αυτά τα εγκλήματα ώσπου να ανακαλύψει την αλήθεια. Το 1980 κανένας δεν θα στοιχημάτιζε ούτε δεκάρα για το ενδιαφέρον που παρόμοια αφηγηματικά συστατικά (ήδη γνωστά, ήδη δοσμένα, ήδη φθαρμένα από τη λογοτεχνία του "είδους") θα μπορούσαν να διεγείρουν. Και όμως "Το όνομα του ρόδου" σημείωσε επιτυχία χωρίς προηγούμενο, παγκόσμια αναγνώριση, που μετέβαλε εκ βάθρων τα κριτήρια της εκδοτικής παραγωγής, και όχι μόνο της ιταλικής.

Ειρωνεία ασφαλώς και λογιοσύνη και τέλεια απόδοση του ιστορικού περιβάλλοντος και μεγάλη κατασκευαστική δεξιοσύνη. Αλλά το κλειδί αυτής της εντελώς απροσδόκητης υποδοχής δεν έγκειται τόσο στα επιμέρους στοιχεία όσο στη θαυμαστή δοσολογία τους, στην ακροσφαλή και όμως σταθερότατη ισορροπία τους χάρη στην οποία κατανέμονται αδιάλειπτα σε κάθε στιγμή της εξιστορούμενης περιπέτειας. Κάτω από την επιφάνεια του αστυνομικού μυθιστορήματος εποχής ή νεογοτθικού ή ιστορικού μυθιστορήματος, όπως θα μπορούσε να το πει κανείς, κρύβεται πιθανώς το πρώτο και σημαντικότερο ιταλικό μυθιστόρημα της μεταμοντέρνας εποχής, ένα σύγχρονο κλασικό έργο, το οποίο δεν έπαψε και ίσως ουδέποτε θα πάψει να ενδιαφέρει και να καταπλήσσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Έχω διαβάσει και άλλα αστυνομικά αλλά αυτά ήταν κατα την άποψη μου τα πιο αξιόλογα.Θα γράψω και άλλα που είναι και αυτά πολύ καλά και ο αναγνώστης σίγουρα δεν θα απογοητευτεί.(έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον)

4)η δέκατη φωτογραφία
5)τα μάτια του δράκοντα
6)έρωτας δολοφόνος
7)έγκλημα στην αρχαία Ολυμπία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ας αναλυσω και εγω τα αλλα 3 βιβλια του Στιγκ Λαρσον:)

1.Το κοριτσι με το ταττουαζ.-Στιγκ Λαρσον-σελ 660.
Η Χαριετ Βανιερ εξαφανιστηκε πριν απο 36 χρονια κατα την διαρκεια ενος καλοκαιρινου φεστιβαλ στο σουηδικο θερετρε Χεντεμπι Παρα τισ ερευνες της αστυνομιας δε βρεθηκε ποτε ιχνος τησ Χαριετ.Θυμα απαγωγης?δολοφονιας?Η υποθεση εχει κλεισει.
Ολοι εκτος απο τον θειο της Χαριετ τον Χενρικ Βανιερ εναν ηλικιωμενο βιομηχανο που εχει βαλει σκοπο της ζωης του να λυσει το μυστηριο προτου πεθανει.Στους τοιχουσ του γραφειου του υπαρχουν 43 κορνιζαρισμενα λουλουδια.Τα 7 ηταν δωρα απο την ανιψια του Τα υπολοιπα εφταναν ανωνυμα καθε χρονο στα γενεθλια του.Ετσι αρχιζει το Millenium.

2.Το κοριτσι που επαιζε με την φωτια(Millenium,2ο βιβλιο τριλογιας)

Η Λισμπετ Σαλαντερ το κοριτσι με το ταττουαζ επανερχετε.Μπλεγμενη σε μια 2πλη δολοφονια που δεν διεπραξε ποτε με συμμαχο τον Μικαελ προσπαθει να εκδικηθει ολους οσους την εχουν παγιδευσει σε ενα παιχνιδι διχως ορια σε σχεση με την σωματεμπορια.

3.Το κοριτσι στην φωλια τησ Σφηγκας(3ο βιβλιο τριλογιας Millenium)

788 σελιδες

Η Λισμπετ καταστρωνει την εκδικηση της απεναντι στον ανθρωπο που προσπαθησε να την σκοτωσει και στις κυβερνητικες οργανωσεις που παραλιγο να καταστρεψουν την ζωη της.Αλλα η αποστολη της δεν ειναι ευκολη.Μετα την σφαιρα που δεχτηκε στο κεφαλι(2ο βιβλιο τριλογιας.Το κοριτσι που επαιζε με την φωτια)νοσηλευεται στην Εντατικη υπο στενη παρακολουθηση κατηγορουμενη για 3 φονους και μια αποπειρα δολοφονιας.
Με την βοηθεια του δημοσιογραφου Μικαελ Μπλουμκβιστ και των συνεργατων του περιοδικου Μιλενιουμ η Λισμπετ θα πρεπει να αποδειξει την αθωοτητα της αλλα και να καταγγειλει τους διεφθαρμενουσ πολιτικους που εχουν αφησει τους αδυναμους να γινουν θυματα καταχρησης.Θυμα και η ιδια,η Λισμπετ ειναι ετοιμη να αντεπιτεθει και να αγωνιστει με νυχια και με δοντια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εχω διαβασει πολλα απο Agatha Kristy και Scherlock Holmes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjohn

Νεοφερμένος

Ο jjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό που άρχιζα να διαβάζω σήμερα
Νυχτερινό Δελτίο-Πέτρος Μάρκαρης

Καλό φαίνεται και ο κεντρικός χαρακτήρας είναι ήδη από τις 120 σελίδες που έχω διαβάσει μορφάρα

π.ς το σκέψου έναν αριθμό είναι πράγματι ενδιαφέρον αλλά όσο πανέψυπνο ήταν το τελικό τέχνασμα αλλό τόσο με έκανε να πω ένα wtf ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Α εγω οταν αρχισα τα αστυνομικα πρωτα διαβασα τα παντα απο Holms και kristi

Για πειτε κανα αλλοο:PΑλλος κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Η ακολουθία της Οξφόρδης απλά φοβερό!!!! Το είδα να το χει γράψει και κάποιος άλλος. Στο βιβλίο υπάρχει και ταινία, που την έψαξα και δεν τη βρήκα. Ξέρει κανείς μήπως τους συντελεστές μπας και τη βρω να τη δω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Έχω διαβασει και εγω την τριλογια του millenium.... απλά φοβερο;)
να προτεινω επισης τους Εναρετους του Σαμ Μπορν, ειδικα για αυτους που θελουν κατι αρκετα συνθετο! (το λεω γιατι το βιβλιο εμπλεκει και θρησκευτικα στοιχεια, χωρις να ειναι βαρετο)
Ιδου και η περιληψη::)

ΜΗΝ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ. ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ. ΑΝΑΚΑΤΕΨΕ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΧΑΣΕΙΣ. ΜΗΝ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕΙΣ ΠΙΚΡΑ. ΘΑ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. Μια σειρά δολοφονιών σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της υφηλίου, από τις φτωχογειτονιές της Ινδίας ως τις κοσμοπολίτικες παραλίες του Κέιπ Τάουν: είναι αδύνατο να σχετίζονται. Αυτό τουλάχιστον πιστεύει ο Γουίλ Μονρό, ρεπόρτερ των Τάιμς της Νέας Υόρκης, μέχρι την ημέρα που η γυναίκα του πέφτει θύμα απαγωγής. Την κρατάνε άντρες φαινομενικά αδίστακτοι, φανατισμένοι δολοφόνοι, μέλη μιας μυστηριώδους σέκτας στην καρδιά της Νέας Υόρκης. Ο Γουίλ θα βρεθεί αντιμέτωπος με τους φανατικούς οπαδούς μιας πανάρχαιας λατρείας. Θα μπορέσει να διεισδύσει στη μυστικιστική τους παράδοση, να κατανοήσει τις αρχαίες προφητείες τους και να λύσει αινίγματα αριστοτεχνικά κρυμμένα στις Γραφές; Θα καταφέρει να βρει το μυστικό που λέγεται ότι κρατάει την ανθρωπότητα ζωντανή εδώ και χιλιετίες, το ίδιο μυστικό που τώρα μπορεί να οδηγήσει στον αφανισμό της;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Toυς εχω ακουσει τους εναρετους..Θα το δουμε και αυτο..αγγελικηη ποια απο τα 3 βιβλια σου αρεσε πιο πολυ απο το Millenium?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
το δευτερο... Το κοριτσι που επαιζε με τη φωτια! Δεν ξερω, το βρηκα πιο ενδιαφερον απο το πρωτο ... και σιγουρα απο το τριτο.
Εσενα?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Το ιδιο και μενα.Το τριτο ητανν βαρετοοο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Συμφωνω απολύτως. Αυτο που δεν μου αρεσε ηταν που δεν ειχε τοση δραση οσο τα προηγουμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
παιδια ειμαι κι εγω λατρης των αστυνομικων μυθηστορηματων...δολοφονιες,ανθρωποκυνηγητα,εξιχνιασεις φονων,δολοπλοκιες κα.ανοιγω λοιπον αυτο το θεμα και για μενα αλλα και για οσους αλλους οσους ενδιαφερονται και διαβαζουνε αστυνομικα μυθηστορηματα για να προτεινουμε ο ενας στον αλλων βιβλια και για να κανουμε κριτικη σ'αυτα!!ερχεται μαλιστα και το καλοκαιρακι οποτε η συντροφια ενος καλου βιβλιου,στην δικη μας περιπτωση αστυνομικου ειναι απαραιτητη...λοιπον αρχιζω πρωτος:τα χριστουγεννα διαβασα το ''o ιστος της αραχνης'' της Αγκαθα Κριστυ και ξετρελαθηκα...πολυ ωραια υποθεση...γενικα η Κριστυ γραφει τρομερα μυθηστορηματα του ειδους...ακουω και τις δικες σας προτασεις...:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
παιδια ειμαι κι εγω λατρης των αστυνομικων μυθηστορηματων...δολοφονιες,ανθρωποκυνηγητα,εξιχνιασεις φονων,δολοπλοκιες κα.ανοιγω λοιπον αυτο το θεμα και για μενα αλλα και για οσους αλλους οσους ενδιαφερονται και διαβαζουνε αστυνομικα μυθηστορηματα για να προτεινουμε ο ενας στον αλλων βιβλια και για να κανουμε κριτικη σ'αυτα!!ερχεται μαλιστα και το καλοκαιρακι οποτε η συντροφια ενος καλου βιβλιου,στην δικη μας περιπτωση αστυνομικου ειναι απαραιτητη...λοιπον αρχιζω πρωτος:τα χριστουγεννα διαβασα το ''o ιστος της αραχνης'' της Αγκαθα Κριστυ και ξετρελαθηκα...πολυ ωραια υποθεση...γενικα η Κριστυ γραφει τρομερα μυθηστορηματα του ειδους...ακουω και τις δικες σας προτασεις...:clapup::D

Εχουμε ειδη αυτο οπως βλεπεις!! Παρε ιδεες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Έχω διαβάσει και άλλα αστυνομικά αλλά αυτά ήταν κατα την άποψη μου τα πιο αξιόλογα.Θα γράψω και άλλα που είναι και αυτά πολύ καλά και ο αναγνώστης σίγουρα δεν θα απογοητευτεί.(έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον)

4)η δέκατη φωτογραφία
5)τα μάτια του δράκοντα
6)έρωτας δολοφόνος
7)έγκλημα στην αρχαία Ολυμπία

Τα έχω διαβάσει και συμφωνώ εκτός από "Η δέκατη φωτογραφία¨". Έχω διαβάσει όμως το"Ο πέμπτος ιππότης", που είναι επίσης καλό.
Λατρεύω Αγκάθα Κρίστι & Αντρέα Καμιλλέρι. Τους συνιστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top