Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
εγω παντως μεχρι 23 ευρω την ωρα εχω πληρωσει, κι οχι για ολη την διαρκεια της χρονιας αλλα για μερικα επαναληπτικα μαθηματα το πασχα.Τι να σας πω, 50αρι δεν θα εδινα ποτε..ειναι απλα τρελο:confused:

23 ευρώ; που τους βρίσκεις βρε; :D

Νταξ κοίτα και εμένα ο χημικός μου παίρνει 25 ευρώ την ώρα, ας πούμε...και φιλική τιμή.:P Και κάνουμε 1,5.
Οκ αυτό είναι το πιοοο χαμηλό, και πολύ μακριά από τις υπόλοιπες τιμές.

Βέβαια μιλάω και για γ' λυκείου. Νομίζω ψιλοανεβαίνει το κασέ, όσο ανεβαίνει η τάξη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
23 ευρώ; που τους βρίσκεις βρε; :D

Νταξ κοίτα και εμένα ο χημικός μου παίρνει 25 ευρώ την ώρα, ας πούμε...και φιλική τιμή.:P Και κάνουμε 1,5.
Οκ αυτό είναι το πιοοο χαμηλό, και πολύ μακριά από τις υπόλοιπες τιμές.

Βέβαια μιλάω και για γ' λυκείου. Νομίζω ψιλοανεβαίνει το κασέ, όσο ανεβαίνει η τάξη;:hmm:
Ειλικρινα δεν ξερω τι να σου πω.. Μπορει να εξαρταται κ απο την περιοχη (εγω ειμαι επαρχια)..Αλλα στην γ' λυκειου εκανα εκθεση με 20 ευρω την ωρα, χημεια τζαμπε γιατι μου εκανε ενας φιλος, και μαθηματικα 23 την ωρα.Και ειδικα στα μαθηματικα με φοβερο καθηγητη. Αλλα και απο συμμαθητες μου το περισσοτερο που ειχα ακουσει ηταν 25 για βιολογια και κατι 40αρια για φυσικη με εναν.. καλυτερα να μην τον χαρακτηρισω.
Σε μας παντως ολα τα ιδιαιτερα κυμαινονται στα 20 με 25 και δεν μιλαω για αρχαριους καθηγητες αλλα για εμπειρους και με καλη φημη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νατ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η νατ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ναι συγουρα η περιοχη παιζει πολυ σημαντικο ρόλο.. !!! Αλλες τιμες στην επαρχια και αλλες στην αθηνα. Ακόμα και μεσα στην αθηνα απο δήμο σε δήμο αλλάζουν κατά πολυ οι τιμές...Υπαρχουν περιπτωσεις που εχω ακουσει παιδια να κάνουν ιδιαιτερα εκθεση γ λυκειου και με 100 ευρω .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ θα πάω β' λυκείου φέτος (θετική κατεύθυνση). Πόσες ώρες λέτε να κάνω φροντιστήριο φυσική (γενικής και κατεύθυνσης);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Eγώ 3 έκανα, 2 κατεύθυνσης και 1 γενική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ θα πάω β' λυκείου φέτος (θετική κατεύθυνση). Πόσες ώρες λέτε να κάνω φροντιστήριο φυσική (γενικής και κατεύθυνσης);
αυτο θα σου το πουν ειτε στο φροντιστηριο ειτε θα σου πει ο καθηγητης που θα σε αναλαβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Εγω στη Β εκανα μαθηματικα κατευθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
αυτο θα σου το πουν ειτε στο φροντιστηριο ειτε θα σου πει ο καθηγητης που θα σε αναλαβει.
Ναι, το ξέρω απλώς θέλω να έχω μια ιδέα. Επίσης, στο σχολείο η φυσικός είναι ό,τι να 'ναι οπότε μάλλον μόνο στο φροντιστήριο θα γίνεται μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ναι, το ξέρω απλώς θέλω να έχω μια ιδέα. Επίσης, στο σχολείο η φυσικός είναι ό,τι να 'ναι οπότε μάλλον μόνο στο φροντιστήριο θα γίνεται μάθημα!
εγω στο φροντιστηριο εκανα κανα 3 ωρες φυσικη κατευθυνσης και δεν ειχα παρει καθολου φυσικη γενικης.
Χειροτερο καθηγητη απο τον δικο μας δεν παιζει να εχεις..Εμας οχι μονο δεν μας μαθαινε τιποτα αλλα μας εκανε να ξεχναμε κ οτι μαθαιναμε στο φροντιστηριο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
Εγώ θα πάω β' λυκείου φέτος (θετική κατεύθυνση). Πόσες ώρες λέτε να κάνω φροντιστήριο φυσική (γενικής και κατεύθυνσης);
1) Γιατί ξεκινάς με δεδομένο ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις για τη Β λυκείου φροντιστήριο? Μήπως γιατί έτσι μας έμαθαν να σκεφτόμαστε όσοι κερδίζουν από αυτό? Έτσι αρχίζουμε οι περισσότεροι στη Β λυκείου με 15-20 ώρες φροντιστήριο και αν βάλεις και τις 35 του σχολείου δεν μένει τίποτα ούτε για διάβασμα ούτε για ψυχαγωγία και ξεκούραση.
2) Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις καθόλου φροντιστήριο στα μαθήματα της Β. Μπορείς άνετα να τα βγάλεις πέρα μόνη σου με το προσωπικό σου διάβασμα, το σχολείο σου και ένα βοήθημα. Έτσι και χρόνος θα σου περισσεύει και πιο καλά θα έχεις καταλάβει τα μαθήματα γιατί το σημαντικό είναι η δική σου δουλειά και όχι τα έτοιμα από άλλους. Και μόνον άμα δεις ότι συναντάς δυσκολίες ή ο καθηγητής του σχολείου είναι για κρέμασμα, να σκεφτείς τη βοήθεια.
3) Και κάτι άλλο: Μην ακούς τη θεωρία που λένε ότι στη Β δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με φυσική γιατί η ύλη της Β είναι άσχετη με αυτήν της Γ. Το θέμα δεν είναι η ύλη. Το σημαντικό είναι να μπεις καλά στο πνεύμα και το πετσί του μαθήματος και να τριφτείς με τον τρόπο σκέψης της φυσικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
1) Γιατί ξεκινάς με δεδομένο ότι πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις για τη Β λυκείου φροντιστήριο? Μήπως γιατί έτσι μας έμαθαν να σκεφτόμαστε όσοι κερδίζουν από αυτό? Έτσι αρχίζουμε οι περισσότεροι στη Β λυκείου με 15-20 ώρες φροντιστήριο και αν βάλεις και τις 35 του σχολείου δεν μένει τίποτα ούτε για διάβασμα ούτε για ψυχαγωγία και ξεκούραση.
2) Η γνώμη μου είναι να μην κάνεις καθόλου φροντιστήριο στα μαθήματα της Β. Μπορείς άνετα να τα βγάλεις πέρα μόνη σου με το προσωπικό σου διάβασμα, το σχολείο σου και ένα βοήθημα. Έτσι και χρόνος θα σου περισσεύει και πιο καλά θα έχεις καταλάβει τα μαθήματα γιατί το σημαντικό είναι η δική σου δουλειά και όχι τα έτοιμα από άλλους. Και μόνον άμα δεις ότι συναντάς δυσκολίες ή ο καθηγητής του σχολείου είναι για κρέμασμα, να σκεφτείς τη βοήθεια.
3) Και κάτι άλλο: Μην ακούς τη θεωρία που λένε ότι στη Β δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με φυσική γιατί η ύλη της Β είναι άσχετη με αυτήν της Γ. Το θέμα δεν είναι η ύλη. Το σημαντικό είναι να μπεις καλά στο πνεύμα και το πετσί του μαθήματος και να τριφτείς με τον τρόπο σκέψης της φυσικής.
Συμφωνώ, αν είχαμε κανένα καθηγητή της προκοπής δε θα με πείραζε να μην κάνω φροντιστήριο, αλλά κάποιος πρέπει να κάνει την παράδοση του μαθήματος( η φυσικός είναι τελείως στον κόσμο της). Πέρυσι είχαμε έναν ανίδεο φυσιογνώστη στα θετικά μαθήματα και είχε διαταραχθεί η ψυχική μου ισορροπία ( είχα βαρεθεί να τον κατηγορώ στο λυκειάρχη)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Συμφωνώ, αν είχαμε κανένα καθηγητή της προκοπής δε θα με πείραζε να μην κάνω φροντιστήριο, αλλά κάποιος πρέπει να κάνει την παράδοση του μαθήματος( η φυσικός είναι τελείως στον κόσμο της). Πέρυσι είχαμε έναν ανίδεο φυσιογνώστη στα θετικά μαθήματα και είχε διαταραχθεί η ψυχική μου ισορροπία ( είχα βαρεθεί να τον κατηγορώ στο λυκειάρχη)!
πεστα... σε εμας φετος ο βιολογος μας επαθε ενα ατυχημα κ επρεπε να λειψει για περιπου 1μισο μηνα. Για εμας στην θετικη κατευθυνση αυτο ηταν μεγαλο προβλημα.. χαθηκαν απειρες ωρες Βιολογιας κατευθυνσης και γενικης και μετα σου λενε να εμπιστευεσαι το σχολειο κ να μην πηγαινεις φροντιστηριο.
Με τα πολλα, αφου ειδαν οτι δεν μπορουσαμε να χανουμε πια τοσες ωρες μας εφεραν μια φυσικο απο ενα γυμνασιο (!!) για να μας κανει μαθημα.Που την εφεραν την γυναικα μεσα στην ταξη και μας λεει παιδια τι να σας παραδωσω, εγω ουτε καν βιβλιο δεν εχω παρει..Α ρε ελλαδα μεγαλεια:rtfm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
πεστα... σε εμας φετος ο βιολογος μας επαθε ενα ατυχημα κ επρεπε να λειψει για περιπου 1μισο μηνα. Για εμας στην θετικη κατευθυνση αυτο ηταν μεγαλο προβλημα.. χαθηκαν απειρες ωρες Βιολογιας κατευθυνσης και γενικης και μετα σου λενε να εμπιστευεσαι το σχολειο κ να μην πηγαινεις φροντιστηριο.
Με τα πολλα, αφου ειδαν οτι δεν μπορουσαμε να χανουμε πια τοσες ωρες μας εφεραν μια φυσικο απο ενα γυμνασιο (!!) για να μας κανει μαθημα.Που την εφεραν την γυναικα μεσα στην ταξη και μας λεει παιδια τι να σας παραδωσω, εγω ουτε καν βιβλιο δεν εχω παρει..Α ρε ελλαδα μεγαλεια:rtfm:
Πάλι καλά! Τουλάχιστον είχατε βιολόγο και όχι φυσιογνώστη με το ένα πόδι στον τάφο! Τυχεροί ήσασταν που σας έφεραν φυσικό μετά από 1 1/2 μήνα! Πολύ αξιέπαινο για την Ελλάδα!! Μα τόσο μεγάλο ενδιαφέρον, τόσο γρήγορα αντανακλαστικά;!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πάλι καλά! Τουλάχιστον είχατε βιολόγο και όχι φυσιογνώστη με το ένα πόδι στον τάφο! Τυχεροί ήσασταν που σας έφεραν φυσικό μετά από 1 1/2 μήνα! Πολύ αξιέπαινο για την Ελλάδα!! Μα τόσο μεγάλο ενδιαφέρον, τόσο γρήγορα αντανακλαστικά;!!! :)
αα ναι φυσικα.. αμεση αντιδραση και αποκατασταση του προβληματος! οτι ναναι σου λεω.. και οταν πηγαμε να παραπονεθουμε στον διευθυντη μας ειπε οτι εχει κανει οτι καλυτερο (!) μπορουσε και οτι δυστυχως δεν υπαρχουν διαθεσιμοι βιολογοι. τριτη λυκειου, να δινουμε πανελληνιες σε μερικους μηνες, και να μην εχουμε εναν σωστο καθηγητη στο μαθημα βαρυτητας.
Απλα να πω εδω, οτι η υλη στην βιολογια κατευθυνσης βγηκε 4 ή 5 μερες πριν να αρχισουν οι πανελληνιες και χωρις να υπαρχει κανενας μαθητης στην ταξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
αα ναι φυσικα.. αμεση αντιδραση και αποκατασταση του προβληματος! οτι ναναι σου λεω.. και οταν πηγαμε να παραπονεθουμε στον διευθυντη μας ειπε οτι εχει κανει οτι καλυτερο (!) μπορουσε και οτι δυστυχως δεν υπαρχουν διαθεσιμοι βιολογοι. τριτη λυκειου, να δινουμε πανελληνιες σε μερικους μηνες, και να μην εχουμε εναν σωστο καθηγητη στο μαθημα βαρυτητας.
Απλα να πω εδω, οτι η υλη στην βιολογια κατευθυνσης βγηκε 4 ή 5 μερες πριν να αρχισουν οι πανελληνιες και χωρις να υπαρχει κανενας μαθητης στην ταξη.
Και στο σχολείο μας το ίδιο έγινε με όσους έδωσαν φέτος πανελλήνιες, αν και ο καθηγητής δεν έλειψε καμία μέρα και όταν λέμε "έβγαλε την ύλη" εννοούμε διάβαζε το κείμενο από το βιβλίο και αντέγραφε από "σκονάκι" καμιά άσκηση (και αν!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Και στο σχολείο μας το ίδιο έγινε με όσους έδωσαν φέτος πανελλήνιες, αν και ο καθηγητής δεν έλειψε καμία μέρα και όταν λέμε "έβγαλε την ύλη" εννοούμε διάβαζε το κείμενο από το βιβλίο και αντέγραφε από "σκονάκι" καμιά άσκηση (και αν!)
κλασσικη περιπτωση..στην τριτη λυκειου θεωρω οτι ειναι αυτοκτονια να μην παει καποιος φροντιστηριο, γιατι πολυ απλα δεν μπορεις ποτε μα ΠΟΤΕ να εχεις εμπιστοσυνη στο σχολειο.Καταληψεις, εκδρομες, κενα επειδη απουσιαζουν καθηγητες, ωρες για εκλογες και συνελευσεις κ διαφορα αλλα κολοκυθια..Στην τριτη λυκειου, η βιολογια γενικης ειναι μονωρο μαθημα το οποιο (τι περιεργο) τυχαινει να χανεται καθε βδομαδα και ποτε να μην αναπληρωνεται. Τη στιγμη που στο φροντιστηριο ειχαμε βγαλει το 3ο κεφαλαιο και καναμε γενικες ασκησεις, στο σχολειο γραφαμε διαγωνισμα στα μισα του πρωτου κεφαλαιου.
Δεν ξερω αν ολα τα λυκεια ειναι τοσο αθλια οσο ηταν το δικο μου.Για ενα παιδι της β λυκειου μπορω να πω οτι το φροντιστηριο δεν ειναι ακρως απαραιτητο αλλα συνισταται.Σε βαζουν σε ενα κλιμα, σου δειχνουν τον τροπο να δουλευεις μεθοδικα τις ασκησεις και να εξοικονομεις χρονο..Εμενα προσωπικα με βοηθησε παρα πολυ, γιατι δυστυχως στο σχολειο μου οι καθηγητες ερχονταν μονο για να πιουν καφε, να πουν καμια βλακεια στην ταξη, να περασει η ωρα και να φυγουν..Μαθηματικος μου στην β' λυκειου μας ελυνε με τα χιλια ζορια μια ασκηση στον πινακα και αυτο αφου του το ζητουσαμε.:mad:Διαφορετικα μπορουσε να μας μιλαει επι ωρες για την ιστορια της ζωης του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
κλασσικη περιπτωση..στην τριτη λυκειου θεωρω οτι ειναι αυτοκτονια να μην παει καποιος φροντιστηριο, γιατι πολυ απλα δεν μπορεις ποτε μα ΠΟΤΕ να εχεις εμπιστοσυνη στο σχολειο.Καταληψεις, εκδρομες, κενα επειδη απουσιαζουν καθηγητες, ωρες για εκλογες και συνελευσεις κ διαφορα αλλα κολοκυθια..
Για τη Γ συμφωνώ, όσο και αν το σχολείο θέλει, δεν μπορεί και δεν προλαβαίνει, έτσι η εξωτερική βοήθεια χρειάζεται.
Για τη Β δεν νομίζω να χρειάζεται φροντιστήριο. Περιττός κόπος και έξοδα. Άνετα μπορεί κάποιος μόνος του ακόμα και αν δεν είναι καλός ο καθηγητής.
Στη Β έκανα μόνο έκθεση 1½ ώρα ιδιαίτερο και από το Φεβρουάριο 2+2 μαθηματικά και φυσική μόνο για ύλη Γ. Τα της Β τα διάβαζα μόνος μου με βοήθημα. Έβλεπα όλη τη χρονιά να είμαι χαλαρός, ενώ τους συμμαθητές μου να τρέχουν όλη μέρα πηγαινοφέρνοντας βόλτα τα βιβλία τους από το σχολείο στο φροντιστήριο, να μην έχουν καιρό για τίποτα και χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Εγώ πάλι παιδιά έχω αρχίσει από αρχές Αυγούστου Μαθηματικά Κατεύθυνσης( Β Λυκ. Θα πάω)και Άλγεβρα γύρω στις 3 ώρες την εβδομάδα(συνολικά). Μπορώ να πω ότι δεν είναι υπερβολικά δύσκολα όπως νόμιζα. Απλώς θέλει να κάνεις πολλές ασκήσεις και να έχεις πρόγραμμα. Λοιπόν τώρα που μπήκε ο Σεπτέμβριος θα αυξηθούν οι ώρες των Μαθ. Κατ και μάλλον και της άλγεβρας.Θα κάνω 3 φορές την εβδομάδα επί 1,5 ώρα τη φορά..Επίσης θα κάνω και Έκθεση 2 ώρες τη βδομάδα σε ύλη και της Β και της Γ προκειμένου να γράφω κάθε Κυριακή 3ωρο διαγώνισμα προσομοίωσης..Φυσικά θα κάνω και Φυσ.Κατ/Γεν αλλά για ώρες δεν ξέρω επειδή δεν έχω μιλήσει ακόμα με το φυσικό μου.Τέλος θα κάνω και Χημεία αλλά γνωρίζοντας ότι είναι πολύ εύκολη(για μένα προσωπικά) πιστεύω ότι οι ώρες δεν θα είναι πολλές.Τα Αγγλικά δεν θα τα αφήσω μιας και δίνω CPE...Τα χρήματα όλων των παραπάνω ιδιαιτέρων είναι μια πικρή ιστορία πέραν της Έκθεσης που η καθ. μας ζήτησε 25 ευρώ την ώρα και των Αγγλικών που κάνω με τη νονά της αδερφής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ πάλι παιδιά έχω αρχίσει από αρχές Αυγούστου Μαθηματικά Κατεύθυνσης( Β Λυκ. Θα πάω)και Άλγεβρα γύρω στις 3 ώρες την εβδομάδα(συνολικά). Μπορώ να πω ότι δεν είναι υπερβολικά δύσκολα όπως νόμιζα. Απλώς θέλει να κάνεις πολλές ασκήσεις και να έχεις πρόγραμμα. Λοιπόν τώρα που μπήκε ο Σεπτέμβριος θα αυξηθούν οι ώρες των Μαθ. Κατ και μάλλον και της άλγεβρας.Θα κάνω 3 φορές την εβδομάδα επί 1,5 ώρα τη φορά..Επίσης θα κάνω και Έκθεση 2 ώρες τη βδομάδα σε ύλη και της Β και της Γ προκειμένου να γράφω κάθε Κυριακή 3ωρο διαγώνισμα προσομοίωσης..Φυσικά θα κάνω και Φυσ.Κατ/Γεν αλλά για ώρες δεν ξέρω επειδή δεν έχω μιλήσει ακόμα με το φυσικό μου.Τέλος θα κάνω και Χημεία αλλά γνωρίζοντας ότι είναι πολύ εύκολη(για μένα προσωπικά) πιστεύω ότι οι ώρες δεν θα είναι πολλές.Τα Αγγλικά δεν θα τα αφήσω μιας και δίνω CPE...Τα χρήματα όλων των παραπάνω ιδιαιτέρων είναι μια πικρή ιστορία πέραν της Έκθεσης που η καθ. μας ζήτησε 25 ευρώ την ώρα και των Αγγλικών που κάνω με τη νονά της αδερφής μου.
ρε συ, χαλαρωσε λιγο..ακομη β' λυκειου εισαι κ ναι μεν ειναι μια πολυ σημαντικη χρονια γιατι καλεισαι να συνειδητοποιησεις οτι οι πανελληνιες δεν ειναι πλεον κ τοσο μακρια, αλλα δεν χρειαζεται να λιωνεις απο τωρα με απειρες ωρες φροντιστηριου..αν σου βγει το λαδι φετος δεν υπαρχει περιπτωση να εχεις ψυχικα αποθεματα για την γ' λυκειου.
Κι εγω εκανα φροντιστηριο στην β' αλλα ειχα 2-3 ωρες φροντιστηριο τη μερα (και επιπλεον τα αγγλικα γτ εδινα proficiency) αλλα και παλι το πηγαινα χαλαρα το θεμα.Πιστεψε με δεν χρειαζονται τοσες ωρες.. θα λαλισεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Εγώ πάλι παιδιά έχω αρχίσει από αρχές Αυγούστου Μαθηματικά Κατεύθυνσης( Β Λυκ. Θα πάω)και Άλγεβρα γύρω στις 3 ώρες την εβδομάδα(συνολικά). Μπορώ να πω ότι δεν είναι υπερβολικά δύσκολα όπως νόμιζα. Απλώς θέλει να κάνεις πολλές ασκήσεις και να έχεις πρόγραμμα. Λοιπόν τώρα που μπήκε ο Σεπτέμβριος θα αυξηθούν οι ώρες των Μαθ. Κατ και μάλλον και της άλγεβρας.Θα κάνω 3 φορές την εβδομάδα επί 1,5 ώρα τη φορά..Επίσης θα κάνω και Έκθεση 2 ώρες τη βδομάδα σε ύλη και της Β και της Γ προκειμένου να γράφω κάθε Κυριακή 3ωρο διαγώνισμα προσομοίωσης..Φυσικά θα κάνω και Φυσ.Κατ/Γεν αλλά για ώρες δεν ξέρω επειδή δεν έχω μιλήσει ακόμα με το φυσικό μου.Τέλος θα κάνω και Χημεία αλλά γνωρίζοντας ότι είναι πολύ εύκολη(για μένα προσωπικά) πιστεύω ότι οι ώρες δεν θα είναι πολλές.Τα Αγγλικά δεν θα τα αφήσω μιας και δίνω CPE...Τα χρήματα όλων των παραπάνω ιδιαιτέρων είναι μια πικρή ιστορία πέραν της Έκθεσης που η καθ. μας ζήτησε 25 ευρώ την ώρα και των Αγγλικών που κάνω με τη νονά της αδερφής μου.
Σε ποιο κεφάλαιο έχετε φτάσει μέχρι τώρα μαθηματικά κατεύθυνσης και άλγεβρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top