Προϋπηρεσία;;; Πώς να την αποκτήσω αν δεν με προσλαμβάνει κανείς χωρίς αυτήν;

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Τώρα που ψάχνω για δουλειά θα προτιμούσα να έβρισκα κάτι σχετικό με προγραμματισμό, παρά να γίνω γραμματέας, υπάλληλος σε τμήμα πωλήσεων ή σε τμήμα υποστήριξης λογισμικού.

Όμως παντού βλέπω απαιτήσεις για προϋπηρεσία (2ετή τουλάχιστον) και ότι τα προσόντα σου θα πρέπει να είναι τέτοια που στα Πανεπιστήμια δεν τα έχεις διδαχθεί.

Δηλαδή, για να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό θα πρέπει πρώτα 1-2 χρόνια να μάθω μόνη μου XML, HTML, .NET κλπ κλπ κλπ, να μπω σε μια δουλειά ως απλή υπάλληλος γραφείου και ΑΝ τύχει να με βάλουν στον προγραμματισμό, όπου πλέον μετά από 2 χρόνια θα θεωρούμε έμπειρη;

Ανάθεμα το Πανεπιστήμιο :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν μπορείς να φανταστείς ΠΟΣΟ σε καταλαβαίνω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,504 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nan:
Τώρα που ψάχνω για δουλειά θα προτιμούσα να έβρισκα κάτι σχετικό με προγραμματισμό, παρά να γίνω γραμματέας, υπάλληλος σε τμήμα πωλήσεων ή σε τμήμα υποστήριξης λογισμικού.

Όμως παντού βλέπω απαιτήσεις για προϋπηρεσία (2ετή τουλάχιστον) και ότι τα προσόντα σου θα πρέπει να είναι τέτοια που στα Πανεπιστήμια δεν τα έχεις διδαχθεί.

Δηλαδή, για να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό θα πρέπει πρώτα 1-2 χρόνια να μάθω μόνη μου XML, HTML, .NET κλπ κλπ κλπ, να μπω σε μια δουλειά ως απλή υπάλληλος γραφείου και ΑΝ τύχει να με βάλουν στον προγραμματισμό, όπου πλέον μετά από 2 χρόνια θα θεωρούμε έμπειρη;

Ανάθεμα το Πανεπιστήμιο :mad:

Ελα μου ντε! Κάτι τέτοια τρέμω κι εγω όταν θα βγω απ τη σχολή! :(

Δοκίμασες να ψάξεις μέσω της σχολής στην οποία ήσουν φοιτήτρια; Όλο και κάτι θα υπάρχει σε πίνακες ανακοινώσεων ή στην υπηρεσία αναζήτησης εργασίας του πανεπιστημίου σου. (αν έχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Τα έβλεπα μια φορά στην εφημερίδα και είχα φρικάρει.. Από τότε αποφάσισα να τα ξαναδώ μόνο αν χρειαστεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nan:
Τώρα που ψάχνω για δουλειά θα προτιμούσα να έβρισκα κάτι σχετικό με προγραμματισμό, παρά να γίνω γραμματέας, υπάλληλος σε τμήμα πωλήσεων ή σε τμήμα υποστήριξης λογισμικού.

Όμως παντού βλέπω απαιτήσεις για προϋπηρεσία (2ετή τουλάχιστον) και ότι τα προσόντα σου θα πρέπει να είναι τέτοια που στα Πανεπιστήμια δεν τα έχεις διδαχθεί.

Δηλαδή, για να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό θα πρέπει πρώτα 1-2 χρόνια να μάθω μόνη μου XML, HTML, .NET κλπ κλπ κλπ, να μπω σε μια δουλειά ως απλή υπάλληλος γραφείου και ΑΝ τύχει να με βάλουν στον προγραμματισμό, όπου πλέον μετά από 2 χρόνια θα θεωρούμε έμπειρη;

Ανάθεμα το Πανεπιστήμιο :mad:

To θέμα της προυπηρεσίας είναι αρκετά σύνθετο. Γενικά να στέλνετε βιογραφικά σε όσες δουλιές σας αρέσουν το λιγότερο που έχετε να χάσετε είναι απλά... να μην σας πάρουν τηλέφωνο. Η προυπηρεσία χτίζεται απο μικρές εταιρείες σε αρκετά χαμηλές θέσεις, καλό ξεκίνημα είναι τα call center (θέση operator) καθώς δεν ζητάνε σχεδόν ποτέ προυπηρεσία και είναι σημαντικά καθώς έρχεσαι σε επαφή με πολύ κόσμο. Προσοχή να μην αλλάζεται συχνά δουλιές γιατι αυτό μετράει αρνητικά στο βιογραφικό. Μην ψαρώνετε πάντος με όλα αυτα που ζητάνε γιατι δεν πληρώνουν ανάλογα. Ακόμα και αν πάς σε μια τέτοια δουλειά και έχεις όλα τα πτηχία ο μισθός θα είναι γύρω στα 600-800 € και ας ζητάει να έχεις τα πάντα. Καλό κομμάτι για προυπηρεσία είναι τα training προγράμματα μεγάλων εταιρειών. Αν μπειτε στις μεγάλες εταιρείες στα εταιρικά τους site θα βρείτε αρκετές πληροφορίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Μετά από άλλη μια μέρα τρεξίματος για συνεντεύξεις (η πέμπτη συνεχόμενη - ναι, ναι πήγα και χθες και ας ήταν Κυριακή!), έβγαλα το εξής συμπέρασμα:
ότι για να κάνεις ακόμα και τηλε-μάρκετινγκ θα πρέπει να έχεις ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ!!! Γιατί "οι γνώσεις δε μετράνε, αλλά το αποτέλεσμα".

Και φυσικά ... σου κάνουμε τη χάρη που ασχολούμαστε και μαζί σου, γιατί δεν έχεις ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ στο τηλε-μαρκετινγκ... (έτσι λέγεται τώρα το τηλεφωνικό κέντρο για το οποίο έγραφε η αγγελία)

"Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω" λέω εγώ.

Πάντως, ευτυχώς εγώ στους περισσότερους που έστειλα βιογραφικό, μου ζήτησαν συνάντηση.

Valder στο πανεπιστήμιο έχει πίνακα ανακοινώσεων, μόνο που όλες οι αγγελίες είχαν προθεσμία μέχρι τέλος Ιουλίου, την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα και τις είδα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nan:
Μετά από άλλη μια μέρα τρεξίματος για συνεντεύξεις (η πέμπτη συνεχόμενη - ναι, ναι πήγα και χθες και ας ήταν Κυριακή!), έβγαλα το εξής συμπέρασμα:
ότι για να κάνεις ακόμα και τηλε-μάρκετινγκ θα πρέπει να έχεις ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ!!! Γιατί "οι γνώσεις δε μετράνε, αλλά το αποτέλεσμα".

Και φυσικά ... σου κάνουμε τη χάρη που ασχολούμαστε και μαζί σου, γιατί δεν έχεις ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ στο τηλε-μαρκετινγκ... (έτσι λέγεται τώρα το τηλεφωνικό κέντρο για το οποίο έγραφε η αγγελία)

"Ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω" λέω εγώ.

Πάντως, ευτυχώς εγώ στους περισσότερους που έστειλα βιογραφικό, μου ζήτησαν συνάντηση.

Valder στο πανεπιστήμιο έχει πίνακα ανακοινώσεων, μόνο που όλες οι αγγελίες είχαν προθεσμία μέχρι τέλος Ιουλίου, την προηγούμενη εβδομάδα που πήγα και τις είδα. :(

Δεν μιλάω για telemarketing αλλα για client service είναι 2 διαφορετικά πράγματα. Ότι έχει σχέση με τηλεπωλήσεις είναι να μένεις μακρύα. Υπάρχουν εταιρείες π.χ κινητής τηλεφωνία που ψάχνουν για τμήμα εξυπηρέτησης πελατών όχι πωλήσεις αυτές κοίτα οι άλλες είναι απαράδεκτές. Υπομονή. Για περισσότερες πληροφορίες κοίτα στα εταιρικά site εταιριών κινητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Nan είσαι μέλος του ΤΕΕ; Μπορείς δηλαδή να ανοίξεις βιβλία και να κόψεις αποδειξη παροχής υπηρεσιών; Αν ναι ειναι αρκετα πιο ευκολα τα πράγματα γιατι μπορείς να κανεις καμια δουλειά με σύμβαση έργου. Ακόμα και ψυχικό σε κανα γνωστό σου να κάνεις και να του φιάξεις site μετράει, αλλά το καλύτερο είναι να πάρεις και κανα φράγκο. Και τελος, επειδή ειναι σύμβαση έργου δεν φαίνεται πουθενά πόσο καιρό δούλευες. Σε τετοια περίπτωση προυπηρεσία υποθέτω είναι "εχω ανοιχτά βιβλία απο τότε και έχω Χ δουλειές" ;) . Αν ασχοληθείς με sites κάνεις portfolio μετά απο τη δουλειά σου.

Δες επίσης αν μπορείς να γράψεις κανενα freeware προγραμματάκι ("εχω προυπηρεσία απλά είμαι τόσο l33t h4xx0r που σν0μπ4ρω και τα λ3υτά")
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αν και είμαι άσχετη με τον τομέα της ειδικότητας σου θα σου δώσω γενικές συμβουλές καταρχήν απέφυγε τις αγγελίες του στυλ :τηλεφωνική εξυπηρέτηση και γενικά ότι δεν αναφέρει σαφή θέση και θέλει απλά άτομα,είναι τηλεμάρκετινγκ.Κάτι άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να μπεις στο site των εταιρειών που σε ενδιαφέρουν και να στείλεις βιογραφικό(σημειώνοντας ότι θα σε ενδιέφερε και η πρακτική).Δυστυχώς στην αρχή θα πρέπει να κάνεις υποχωρήσεις για να αποκτήσεις την πολυπόθητη προυπηρεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Και εγώ θα συμβούλευα να αποφύγεις όσες λένε "μεγάλη εταιρία του τάδε κλάδου", ντρέπονται για το όνομα της εταιρίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
>>> Gademis: Όχι δεν είμαι μέλος του ΤΕΕ
>>> kleftra , Arty2: Έχετε δίκιο σε αυτά που λέτε... βασικά κι εγώ ψάνω μια δουλειά πρόχειρη μέχρι να τελειώσω την πτυχιακή μου (άρα και τη σχολή μου).

Μ' αυτά που βλέπω τώρα με τις δουλειές, μετανοιώνω που λέει ο λόγος που έφυγα παλιά από μια εταιρία με αρκετά άτομα, νέας ηλικίας, που όσο μου έκαναν εκπαίδευση με πλήρωναν κι όλας, έδιναν standrard ΙΚΑ... εμ δεν ήξερες δε ρώταγες... τεσπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Arty2:
Και εγώ θα συμβούλευα να αποφύγεις όσες λένε "μεγάλη εταιρία του τάδε κλάδου", ντρέπονται για το όνομα της εταιρίας;

Πολύ σωστή παρατήριση. Στην ίδια κατηγορία της αποφυγής έιναι και οι
"μεγάλος όμιλος εταιρειών" και το αγαπημένο μου "πολυεθνική εταιρεία" όταν είναι μεγάλη εταιρεία πάντα βάζει το όνομα της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το ίδιο προβλημα με προϋπηρεσια εχει και το δικο μου (μελλοντικο) επαγγελμα, κι ετσι ξεκινησα απο τωρα να δουλευω σε καποια εταιρια, που βρηκα βαζοντας αγγελια κ γραφοντας οτι ο μισθος ειναι προαιρετικος.. Στη δικη μου περιπτωση υπαρχουν πολλα προγραμματα που ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ κ χωρις αυτα δε σε παιρνουν πουθενα (ποσο μαλλον που ολοι θελουν εκτος απο τη γνωση των προγραμματων ΚΑΙ προυπηρεσια!), και στη σχολη μαθαινουμε μοναχα 2 (απ'τα 7..), κι αυτα πολυ πατ-κιουτ.. Ξεκινησα κυριως για να μαθω ο,τι θα μου χρειαστει στο μελλον χωρις να τα σκασω σε καποιο ΙΕΚ, και να εχω ταυτοχρονα και προϋπηρεσια.. Αν δε σε καιει το οικονομικο πιστευω πως αυτη η λυση ειναι η καλυτερη, αν παλι σε ενδιαφερει στελνε αβερτα βιογραφικα για οποιαδηποτε θεση μεσα στην εταιρια που πιστευεις οτι υπαρχει περιθωριο εξελιξης και βλεποντας και κανοντας.. Μπορει να ξεκινησεις ως γραμματεας πχ, αλλα βλεποντας εκ των εσω τη δουλεια και αποκτωντας σχετικη ανεση να χωθεις καπου αλλου αργοτερα κ εφοσον εχεις ολα τα υπολοιπα προσοντα.. Σιγουρα οχι οτι καλυτερο, αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Υπάρχουν εταιρείες που δημιουργούν καινούρια τμήματα..υπάρχουν εταιρείες όπου αδειάζουν θέσεις που μπορούν να καλυφθουν με άτομα που έχουν καλές σπουδές αλλά όχι προϋπηρεσία. Το ζητημα από την πλευρά των εργοδοτών είναι πρωτίστως το οικονομικό (όσο πιο λίγα δώσουν τόσο καλύτερα) και δευτερευόντως η ποιότητα της δουλειάς. Παράδειγμα: μεταξύ δύο απόφοιτων, ο πρώτος από ΙΕΚ και ο 2ος απο ΑΕΙ, οι οποιοι συναγωνίζονται για μια θέση junior προγραμματιστή με βασικές γνώσεις προγραμματισμου (τα υπολοιπα θα τα μάθει με συνεχεις εκπαιδευσεις), ο εργοδότης θα διαλέξει τον απόφοιτο του ΙΕΚ γιατί θα του δώσει λιγότερα, θα τον "πλάσει" κατα πως αυτος θέλει και θα είναι όλοι ευχαριστημένοι.
Βιογραφικά παντου. Συνδρομες σε εταιρείες που άναλαμβάνουν τη διαδικασία για ευρεση εργασιας. Kariera.gr. Justjobs.gr.
Ο κανόνας είναι ότι οσο πιο πολλά προσόντα εχεις στην αρχή τόσο πιο δύσκολα θα βρεις αυτο που ζητάς. Μην απελπίζεσαι, κανεις δεν χάνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangeos

Νεοφερμένος

Ο mangeos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δυστυχώς ζούμε σε μια χώρα που δεν δίνονται εύκολα ευκαιρίες σε νέους ανθρώπους και η σημερινή οικονομική συγκυρία βέβαια δεν βοηθάει καθόλου! Το ερώτημα πώς θ' αποκτήσω προϋπηρεσία για να βρω δουλειά,αφού δεν μπορώ να βρω δουλειά για ν' αποκτήσω προϋπηρεσία θυμίζει πλέον την ιστορία με την κότα και το αυγό. Υπομονή και καλή τύχη σε όλους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Το ερώτημα πώς θ' αποκτήσω προϋπηρεσία για να βρω δουλειά,αφού δεν μπορώ να βρω δουλειά για ν' αποκτήσω προϋπηρεσία θυμίζει πλέον την ιστορία με την κότα και το αυγό. Υπομονή και καλή τύχη σε όλους μας!

Γεια σου και καλως ηρθες.:)
Υπαρχει ζορι σημερα στην αγορα και κυριως στην αμοιβη. Σε κανα δυο χρονια, θα ξεσφιξουμε τα λουρια.
Μεχρι τοτε ομως, χρειαζεται δραση, αφυπνιση και ενεργεια.
Ειμαι της αποψης οτι δεν πρεπει να το βαζεις κατω. Ειναι βασικο να ξερεις οταν πρωτοξεκινας να ζητησεις δουλεια, τι θελεις ακριβως, να ψυχολογησεις τον υπευθυνο που εχεις απεναντι σου, να εχεις αυτοπεποιθηση και να δειξεις πως οχι μονο δε φοβασαι τη δουλεια αλλα εισαι ετοιμος και πολυ ικανος να την αναλαβεις, ακομα κι αν εισαι απειρος, εισαι προθυμος.

Ευκαιριες υπαρχουν και ειναι καπως εκνευριστικο να ακους παιδια νεα, οπως ειμαι κι εγω αλλωστε, να γκρινιαζουν συνεχως (το λιγο και το λογικο, δικαιολογειται, οι συνταξιουχοι δικαιολογουνται γιατι δεν ειναι επιλογη τους η κατασταση αυτη), ομως κανεις δε θα σε πιασει απο το χερακι να σε παει να βρεις αυτες τις ευκαιριες.

Μονος σου αποφασιζεις την τυχη και τη ζωη σου και διαλεγεις 1. θα γκρινιαζω πως ολα ειναι αδικα, 2. θα κανω κατι για μενα. Αλλωστε ποιος σου ειπε πως η ζωη ειναι ευκολη? Δε σε εξιταρει να την κανεις?
Παραμασχαλα τα χαρτια σου και το ωραιοτερο χαμογελο σου, την αυτοπεποιθησή σου και την σιγουρια σου (ακομα κι αν μεσα σου, αισθανεσαι καταρρακωμενος κι αγχωμενος) χτυπα πορτες, ενοχλησε κοσμο, χρησιμοποιησε τα τηλεφωνα και τα μειλς και φυσικα μην περιμενεις τις αγγελιες, και το μυστικο, εχε τα αυτια σου ανοιχτα, κρατα καλες επαφες με τον καταλληλο κοσμο, κανε τις'' βολτες'' σου σε μερη που ισως σε ωφελησουν και γινε κυνηγος των ονειρων σου.

Κανενας που μοχθησε και δε γκρινιαξε, δεν πηγε χαμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα δουλεύατε χωρίς μισθό για την εμπειρία και μόνο; https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=10826

Ένα σχετικό θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top