Apple iPod

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Πάντως δεν πιστεύω να άρεσε στην Apple να πάρει mails διαμαρτυρίας από δυσαρεστημένους πελάτες, για τον αντιπρόσωπό της στην Ελλάδα.

Θα ήταν καλή ιδέα να ρωτήσετε γιατί η συσκευή έρχεται στην Ελλάδα με τέτοια τιμή, κατευθείαν στην μαμά εταιρεία και αν φταίει ο μεσάζοντας εδώ να πάρουν μέτρα οι ίδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως δεν πιστεύω να άρεσε στην Apple να πάρει mails διαμαρτυρίας από δυσαρεστημένους πελάτες, για τον αντιπρόσωπό της στην Ελλάδα.

Έχει ήδη πάρει πολλά από όσο ξέρω.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πάρτε το απο Ebay Ρε παιδιά. Απλό το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Πιστεύω ότι η Rainbow από την Ελλάδα πρέπει να πάρει πόδι, αυτή κάνει την ζημία.

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση πως βάλανε στην μέση το τελωνείο με ένα φόρο τις τάξεως 50% και με την τιμή που προκύπτει και το 19% του ΦΠΑ της Ελλαδίτσας δεν μας χάλασε.

Είδη το ψάχνω πάντως για να παραγγείλω το iPhone από Αμερική και μαζί με τα έξοδα αποστολής θα μου βγει κάπου στα 330euro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση πως βάλανε στην μέση το τελωνείο με ένα φόρο τις τάξεως 50% και με την τιμή που προκύπτει και το 19% του ΦΠΑ της Ελλαδίτσας δεν μας χάλασε.

Είδη το ψάχνω πάντως για να παραγγείλω το iPhone από Αμερική και μαζί με τα έξοδα αποστολής θα μου βγει κάπου στα 330euro.
Κλειδωμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Κλειδωμένο;

Δεν νομίζω. Γι'αυτό και είπα πως ακόμα το ψάχνω..
We will see...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση πως βάλανε στην μέση το τελωνείο με ένα φόρο τις τάξεως 50% και με την τιμή που προκύπτει και το 19% του ΦΠΑ της Ελλαδίτσας δεν μας χάλασε.

Είδη το ψάχνω πάντως για να παραγγείλω το iPhone από Αμερική και μαζί με τα έξοδα αποστολής θα μου βγει κάπου στα 330euro.

Για να γλυτώσεις το τελωνείο, αρκεί ο αποστολέας να γράψει πάνω στο πακέτο
"gift" ή "samples", όσο για το κλείδωμα, μην σε ανησυχεί, αφού έχουν κυκλοφορήσει οι οδηγίες ξεκλειδώματος ;):P

ps. Ο παθόν είναι μαθών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
οριστε ρε γκρινιαριδες μια χαρα τιμες εχουν τα καινουρια ipod https://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=15&category=4443699
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
...400 ευρώ, τι είναι ε; :P :redface: :confused: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
οριστε ρε γκρινιαριδες μια χαρα τιμες εχουν τα καινουρια ipod https://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=15&category=4443699

Να φανταστώ ότι το λες ειρωνικά έτσι; Διότι 150 ευρώ ακριβότερα από την Αμερική δεν είναι και λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
τις διαβασες τις τιμες στο πλαισιο? που ειναι 150 ευρω πιο ακριβα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Για παράδειγμα το ipod nanο των 4 GB στο πλαίσιο κοστίζει 145,00 ? και στο Apple store 129.00 $ = 90.6 ? (ipod nano)
Ή ας πούμε το ipod touch 16 GB στο πλαίσιο κοστίζει 449,00 ? και στo Apple Store 399.00 $ = 280.3 ? (ipod touch)

Για μένα τουλάχιστον η διαφορά είναι μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αγόρασα το το nano 8gb. Ο σχεδιασμός του αν και πολύ όμορφος δυσκολεύει λίγο, π.χ. στο να κλειδώσεις στο πάτημα το πλήκτρων.

Το menu είναι τέλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Αγόρασα το το nano 8gb. Ο σχεδιασμός του αν και πολύ όμορφος δυσκολεύει λίγο, π.χ. στο να κλειδώσεις στο πάτημα το πλήκτρων.

Το menu είναι τέλειο.
εγω πηρα το ipod classic 160gb σε μαυρο χρωμα, και μολις εκλεισε 36 ωρες γεμισμα, και εχει φτασει στο 60% γεματο μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ουγκ, εμένα σχετικά γρήγορα γέμισε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Ουγκ, εμένα σχετικά γρήγορα γέμισε
ε ναι, εγω ομως τα εχω ΟΛΑ τα κομματια μου σε 320 ποιοτητα, και ειναι μεγαλα τα αρχεια....και που τα εβαλα ολα δεν γεμισε εντελως, του εβαλα και μερικα videoclips και ειμαι στο 80% γεματος, μια χαρα ειμαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Α νόμιζα ότι εννοούσες για την μπαταρία ...

Αλλά και πάλι, με usb 2 τόση ώρα κάνει να μεταφερθούν 160GB?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλέον μόνο 49 ευρώ με 1Giga μνήμη.



υγ: αν και εγώ πιστεύω πως δεν αξίζει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ε ναι, καταρχάς είναι δύσχρηστο ένα ipod χωρίς οθόνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top