Άγχος και Πανελλήνιες

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι είναι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδιά μην έχετε άγχος δεν είναι καλό.


Με αγαπη παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ανγχώθηκα μόνο και μόνο που διάβασα για τέτοια οργάνωση.
Σιγά, υπερβολές! :P


Επίσης, εμένα με βοηθάνε τα checklists. Είναι χαρά να τσεκάρεις κάτι που έχεις ολοκληρώσει και μετά προχωράς στα επόμενα. Ποτέ δε βλέπουμε σαν βουνό αυτά που έχουμε να κάνουμε, παίρνουμε κομμάτι-κομμάτι και δεν καταλαβαίνουμε για πότε τα έχουμε βγάλει όλα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Παιδιά μην έχετε άγχος δεν είναι καλό.

γεια σου φωτη μαστορα με τις σοφιες σου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ε μα ρε φιλε αυτο το μην εχετε αγχος ειναι σαν να πηγαινα στον παππου μου που ποναγε επειδη ειχε καρκινο, και να του ελεγα παππου μην πονας δεν ειναι καλο, αν γινοταν δεν θα ειχαμε αγχος ψηλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Το λες σεενα ατομο που οταν γραφει ειναι σε κατασταση σοκ.Απλα δεν ειναι καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Το λες σεενα ατομο που οταν γραφει ειναι σε κατασταση σοκ.Απλα δεν ειναι καλο.

Ναι αλλά προφανώς το ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Με αγαπη παντα

O Φώτης-μήλο το έγραψε αυτό; :D

Τέλεια διαβασμένοι και έτοιμοι δε θα νιώσετε ποτέ. Αν σας έλεγαν μία μέρα πριν γράψατε, οκ, πάρτε άλλον έναν μήνα, και να περνούσε αυτός ο ένας μήνας, πάλι θα νιώθατε ότι έχετε κενά και ότι χρειάζεστε κι άλλο χρόνο. Όλα είναι μια απόφαση. Πείτε το "τώρα τα βγάζω άλλη μία προσεκτικά και πάω να δώσω".

Πολλές φορές στο Πανεπιστήμιο επειδή η ύλη φαντάζει κόλαση ειδικά αν έχεις κάπου 8-9 μαθήματα διαφορετικού αντικειμένου μέσα στο εξάμηνο (4 μήνες χρονικό διάστημα), με τις διαφορετικές απαιτήσεις τους σε εργασίες κλπ από τους καθηγητές, ψάχνεις να βρεις την ειδική χρονική στιγμή. Όταν είχα ξεκινήσει τις σπουδές νόμιζα αφελώς ότι πάντα θα υπάρξει ο άπλετος χρόνος. Ο φοιτητικός χρόνος στην Ελλάδας μοιάζει πραγματικά άπλετος ερχόμενος από ένα Λύκειο με πιεστικό πρόγραμμα σε φροντιστήρια και πανελλήνιες. Σύντομα κατάλαβα, ότι και 2 μέρες μετά την εξέταση να μου έδιναν ως παράταση, πάλι το κακοδιαβασμένο μάθημα δεν θα το περνούσα. Οπότε η δουλειά πρέπει να γίνεται με αποφασιστικότητα και αυτοπειθαρχία για να τελειώνει. Μπαμ και κάτω που έλεγε ένα τραγούδι των 90s. To πολύ το κύριε λέησον το βαριέται και ο παπάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Πλησιάζει ο καιρός, και νιώθω την καρδιά μου να σπαει, από άγχος και φόβο. Κανονικά δεν θα έπρεπε, δίνω για δεύτερη χρονιά, άλλα παιδιά φοβάμαι πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ πάλι νιώθω ότι φτάνει ο καιρός και ενώ έλεγα ότι τέτοια εποχή θα με έχει φάει το άγχος είμαι πολύ χαλαρός. Ή ειμαι αναίσθητος ή δεν ξέρω τι αλλο πάει στραβά. Λογικά θα αγχωθω υπερβολικά την τελευταία βδομάδα πριν τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Λιγη υπομονη ακομη παιδια σκεφτείτε τα μοχιτο στην παραλια που θα πινουμε το καλοκαιρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,190 μηνύματα.
Εγώ πάλι νιώθω ότι φτάνει ο καιρός και ενώ έλεγα ότι τέτοια εποχή θα με έχει φάει το άγχος είμαι πολύ χαλαρός. Ή ειμαι αναίσθητος ή δεν ξέρω τι αλλο πάει στραβά. Λογικά θα αγχωθω υπερβολικά την τελευταία βδομάδα πριν τις πανελλήνιες.

Ακριβως ετσι ημουν και εγω Useen.Η πραγματικοτητα ειναι οτι οταν περιμενεις πρωτου σας πουν να περασετε στις αιθουσες θα σε πιασει το αγχος.Υπηρχαν μαθηματα που ηξερα οτι δεν ειχα κανει σοβαρη προσπαθεια οποτε δεν αγχωνομουν διοτι δεν ειχε νοημα.Ασε που ειναι και υποκριτικο.Δεν αγχωνεσαι τοσους μηνες αλλα σε πιανει το αγχος την κρισιμη στιγμη;Δεν ειχα τετοιο θεμα,δεν ειχα προσπαθησει οσο θα επρεπε οποτε επρεπε να δεκτω τις συνεπειες και να προσπαθησω οσο μπορουσα.

Ακομα και σε μαθηματα ομως που ειχα κανει παρα παρα πολυ σοβαρη προσπαθεια την προηγουμενη μερα ενιωθα μονο αυτοπεποιθηση.Ωστοσο την ημερα που γραφαμε τα μαθηματα αυτα με επιασε ενα αγχος απ'εξω,ηπιο ομως γιατι ηξερα οτι ειχα δουλεψει. Οποιος σας λεει οτι μπαινει μεσα απολυτως χαλαρος λεει ψεματα η απλα δεν τον ενδιαφερει τιποτα,εαν θα γραψει καλα η οχι,εαν λαβει αυτο για το οποιο κοπιασε.Ειναι φυσιολογικο κρινεται εν μερει το μελλον σου και το τι θα κανεις μαλλον τον επομενο χρονο(εαν θα ξαναδινεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά την Τρίτη 29/5/18 γράφουμε...ξεκινάμε τις εξετάσεις...Αγχώνεστε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και γω την Τρίτη. Ε λιγάκι άγχος το έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,188 μηνύματα.
Αν ειμουν ένας απλός μαθητής ναι.Επειδη όμως δεν είμαι όχι δεν φοβάμαι καθόλου πάω για 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faofs

Νεοφερμένος

Ο Faofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ντάξει λίγο άγχος το έχουμε όπως πάντα. Αλλά μη γελιόμαστε κιόλας ποιός δίνει σημασία στις ενδοσχολικές; Πάμε να γράψουμε έναν αξιοπρεπή βαθμό στα περισσότερα μαθήματα αλλά απώτερος σκοπός: Οι πανελλήνιες.

Έτσι κι αλλιώς μπάχαλο τα' κάναν φέτος με το πρόγραμμα κτλπ. Δε παίζει να βγάλουμε τόση ύλη σε 2 εβδομάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Αν ειμουν ένας απλός μαθητής ναι.Επειδη όμως δεν είμαι όχι δεν φοβάμαι καθόλου πάω για 20.
Και τι είσαι ρε; Σύνθετος;
Αϊντεε, έχεις φύγει χιλιόμετρα μπροστά Φώτη. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top