Απορίες που αφορούν τις λειτουργίες του site

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Χώρο δεν πιάνει, τα δεδομένα τα παίρνει απο ένα log που βλέπουν ούτως ή άλλως οι συντονιστές/διαχειριστές.
αυτό που κάνουμε συνήθως στις εφαρμογές που σιάχνουμε (στα όσα χρόνια δουλεύω δηλαδίς), είναι να υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής αφού έχει διαβάσει ο χρήστης το συγκεκριμένο log, και μόνο...

απλά αναφορικά το λέω, δε θέλω να σας κάνω τη ζωή σας δύσκολη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αυτό που κάνουμε συνήθως στις εφαρμογές που σιάχνουμε (στα όσα χρόνια δουλεύω δηλαδίς), είναι να υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής αφού έχει διαβάσει ο χρήστης το συγκεκριμένο log, και μόνο...

απλά αναφορικά το λέω, δε θέλω να σας κάνω τη ζωή σας δύσκολη:P
Απο το ίδιο table διαβάζει η vBulletin τα δεδομένα του log που βλέπουν οι moderators για κάθε θέμα. Οπότε πραγματική διαγραφή δεν παίζει, τα χρειαζόμαστε.
Το μόνο που θα μπορούσε να μπει είναι ένα column με τιμές 0/1 για το εαν θα τα εμφανίζει στο μέλος που αφορούν ή όχι. Το θεωρώ λίγο άχρηστο να γραφεί κώδικας για κάτι τέτοιο και δεν μπορώ να βρώ ούτε έναν λόγο για αυτό (πέρα απο το "έτσι συμβαίνει συνήθως").
Άλλωστε αυτούς τους μήνες είμαστε απασχολημένοι με κάτι πολύ πιο ουσιώδες και χρήσιμο για όλους σας ως μέλη του e-steki (θα το ανακαλύψετε εν καιρώ) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Άλλωστε αυτούς τους μήνες είμαστε απασχολημένοι με κάτι πολύ πιο ουσιώδες και χρήσιμο για όλους σας ως μέλη του e-steki (θα το ανακαλύψετε εν καιρώ) ;)
να βάλετε και αντίστροφο κάουντερ, όταν είναι έτοιμο, να το κάνετε γκλαμουράτο:clapup::clapup:
αργούμε πολύ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
να βάλετε και αντίστροφο κάουντερ, όταν είναι έτοιμο, να το κάνετε γκλαμουράτο:clapup::clapup:
αργούμε πολύ?:P
Έχουμε διάφορες ιδέες για teasers :P
Εξαρτάται πως το εννοείς το αργούμε :P Πάντως νωρίτερα απο μήνα μην περιμένετε να δείτε τπτ σε καμία περίπτωση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Απλά να πω κάτι... πολλές φορες η αναζήτηση βγάζει εντελώς αλλα αντί άλλων αποτελέσματα. Όσο κι αν βάζω πολλά συγκεκριμένα κριτήρια, πράγμα που ειδικά όταν θέλεις να ανοίξεις νέο θέμα είναι δύσκολο... πολλές φορες είναι αυτό που ψάχνω στην τέταρτη σελίδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απλά να πω κάτι... πολλές φορες η αναζήτηση βγάζει εντελώς αλλα αντί άλλων αποτελέσματα. Όσο κι αν βάζω πολλά συγκεκριμένα κριτήρια, πράγμα που ειδικά όταν θέλεις να ανοίξεις νέο θέμα είναι δύσκολο... πολλές φορες είναι αυτό που ψάχνω στην τέταρτη σελίδα!!
Πιο συγκεκριμένα κριτήρια τότε, όπως πχ αναζήτηση σε τίτλους μόνο. Εγώ αν χρειαστώ κάτι κάνω αναζήτηση μόνο σε τίτλους αρχικά. ;)



Με καλά κριτήρια η αναζήτηση δουλεύει άψογα. :)
Αν σε κάποια σημεία μπάζει, αυτό είναι δουλειά της Jelsoft να την φτιάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το πιστεύω, αλλα επειδή κι εγώ με τίτλους δουλεύω πολύ συχνά, σου λέω ότι δε μου βγάζει αυτό που θέλω. Βάζω "μαγειρική για στόκους" και πρώτα μου δίνει Σκέψεις, Πως αισθάνεσθε, κλπ... και κάτω- κάτω είναι η μαγειρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα ξανά κοιτάξω τον αλγόριθμο ωστόσο εσύ κοίτα εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το πιστεύω, αλλα επειδή κι εγώ με τίτλους δουλεύω πολύ συχνά, σου λέω ότι δε μου βγάζει αυτό που θέλω. Βάζω "μαγειρική για στόκους" και πρώτα μου δίνει Σκέψεις, Πως αισθάνεσθε, κλπ... και κάτω- κάτω είναι η μαγειρική.
Βάλε να ψάξει μόνο σε τίτλους εννοεί ο Γιώργος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα παράδειγμα, το οποίο θα σου βγάλει αμέσως το επιθυμητό θέμα, πάνω πάνω. ;)


Αν δεις μάλιστα, έβαλα να ψάξει μόνο στις ιστορίες καθημερινές τρέλας, μιας και γνωρίζουμε ότι εκεί είναι το εν λόγω θέμα. Βέβαια και σ' όλο το φόρουμ να βάλεις, εντέλει τα ίδια αποτελέσματα θα σου βγάλει μιας και κάνεις πολύ εξειδικευμένη αναζήτηση. :)


Νομίζω btw ότι η αναζήτηση σου ταξινομεί τα θέματα βάσει του τελευταίου μηνύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ahaaa...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θα διαγραφούν μόνα τους όταν υπάρξουν νέες ενέργειες για να τα καλύψουν.
Γιατί αλήθεια θες να τη διαγράψεις; Αφού μόνο εσύ τη βλέπεις.
Χώρο δεν πιάνει, τα δεδομένα τα παίρνει απο ένα log που βλέπουν ούτως ή άλλως οι συντονιστές/διαχειριστές.

Με μπερδευει. Αλλα οχι οτι με ενοχλει κιολας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με μπερδευει. Αλλα οχι οτι με ενοχλει κιολας. :P
Μπορείς να το συμπτύξεις απο το κουμπάκι που έχει πάνω δεξιά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
αα, τωρα που ειπες για αυτο το κουμπακι..
Αυτο -το κουμπακι- πριν λιγο καιρο υπηρχε και στην διαφημιση που ειναι στην κεντρικη του φορουμ, αριστερα. Τωρα γιατι εξαφανιστηκε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
αα, τωρα που ειπες για αυτο το κουμπακι..
Αυτο -το κουμπακι- πριν λιγο καιρο υπηρχε και στην διαφημιση που ειναι στην κεντρικη του φορουμ, αριστερα. Τωρα γιατι εξαφανιστηκε? :hmm:
Δεν ξέρω, με τις διαφημίσεις ασχολείται ο Πάνος.
Εικάζω οτι έγινε γιατί όλοι τις έκλειναν και κάπως πρέπει να βγάλει τα έξοδα του το site :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εχει καιρο που δεν γινεται να δημοσιευτουν δυο διαδοχικα ιδια ποστ;
Ετυχε και κολλησε ο firefox (και ενω ειχε γινει δημοσιευση )εγω πηγα να ξανακανω και δε με αφησε.
Πιο ωραιο ετσι πάντως.:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ιός είναι, και μου βγάζει τα μηνύματα με αλλα αντί άλλων σειρά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπήρξε κάποιο προσωρινό λάθος στην ώρα! Τώρα λύθηκε εύχομαι να μην υπάρξουν αλλά προβλήματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
να ρωτησω κατι και εγω η ξανθια...?
κατα τη διαρκεια του προβληματος ...ειδα οτι ειχα ενα πμ....αλλα τωρα που μπηκα..νομιζω οτι χαθηκε στη διαδρομη....:worry:
παιζει να εχει γινει κατι τετοιο....?? ή απλα τα ματακια μου βλεπανε αστερακια???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
να ρωτησω κατι και εγω η ξανθια...?
κατα τη διαρκεια του προβληματος ...ειδα οτι ειχα ενα πμ....αλλα τωρα που μπηκα..νομιζω οτι χαθηκε στη διαδρομη....:worry:
παιζει να εχει γινει κατι τετοιο....?? ή απλα τα ματακια μου βλεπανε αστερακια???:hmm:
Αυτό που έβλεπες το πρωί ήταν η εικόνα του site στις 03/10, που σημαίνει ότι το έχεις ήδη διαβάσει το pm. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top