[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα σήμερα με 3 ώρες μαθηματικά:/:
θανατος!:P πως σου φανηκαν?μιγαδικοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
για μενα το αοδε ηταν το δυσκολοτερο μαθημα καθως δεν μπορω την αποστηθηση... αλλα εχει ενα βαθμο ευκολιας καθως η α ομαδα εχει μονο σωστο-λαθος και κυκλωματα.. κατα τη γνωμη μου ξεκινηστε το απο νωρις και μη πιεζετε τον εαυτο σας στην ακριβη αποστιθηση και παπαγαλια γτ ειναι πολυ πιθανο να μη σας μενουν μετα και να κανετε τζαμπα κοπο.. καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ πάντως τους μιγαδικούς ακόμη δεν τους μπορώ. Μας βάζει ασκήσεις και μου την δίνει που δεν μπορώ να τις λύσω όλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
η μονη συμβουλη που εχω να σας δωσω ειναι οσοι ειστε τεχνολογικη-θετικη να εχετε μαθει σαν το ονομα σας θεωρια, ορισμους αποδειξεις απο μαθηματικα γενικης και κατευθυνσης! δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εισαι στις πανελληνιες και να ξερεις οτι εχεις τις 5 πρωτες μοναδες σιγουρες ωστε να μη ξεκινας απο το 0 αλλα απο το 5! γιαυτο επικεντρωθειτε σε θεωρια και αποδειεξεις! δεν ειναι δυσκολα, στα μαθηματικα κατευθυνσης απλα ειναι παρα παρα πολυ η θεωρια σας! στης γενικης οι αποδειξεις ειναι πανευκολες αρκει να σας τις εξηγησουν καθως ολες εχουν τον ιδιο σκελετο και λυνονται σαν απλες ασκησουλες! μη κωλωνετε τα εχουν περασει πολλοι πριν απο σας! κοιταξτε να δωσετε τον καλυτερο σας εαυτο χωρις υπερβολες! συστηματικο διαβασμα χρειαζεται το οποιο εγω δυστυχως δεν τηρησα σε ολη τη χρονια.. μην απογοητευεστε και να κοιτατε να μαθαινετε και να καταλαβαινετε τα πολυ απλα πραγματα για να πατε στα δυσκολοτερα! καλη επιτυχια :):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Εγώ πάντως τους μιγαδικούς ακόμη δεν τους μπορώ. Μας βάζει ασκήσεις και μου την δίνει που δεν μπορώ να τις λύσω όλες.
ελα ρε συ λογικο ειναι! γ' λυκειου παμε!:whistle: να ασχολεισαι χρειαζεται και να μην απογοητευεσαι;) θα υπαρξουν φορες που θα τις λυνεις ολες και φορες που δεν θα λυνεις καμια! :clapup:

η μονη συμβουλη που εχω να σας δωσω ειναι οσοι ειστε τεχνολογικη-θετικη να εχετε μαθει σαν το ονομα σας θεωρια, ορισμους αποδειξεις απο μαθηματικα γενικης και κατευθυνσης! δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εισαι στις πανελληνιες και να ξερεις οτι εχεις τις 5 πρωτες μοναδες σιγουρες ωστε να μη ξεκινας απο το 0 αλλα απο το 5! γιαυτο επικεντρωθειτε σε θεωρια και αποδειεξεις! δεν ειναι δυσκολα, στα μαθηματικα κατευθυνσης απλα ειναι παρα παρα πολυ η θεωρια σας! στης γενικης οι αποδειξεις ειναι πανευκολες αρκει να σας τις εξηγησουν καθως ολες εχουν τον ιδιο σκελετο και λυνονται σαν απλες ασκησουλες! μη κωλωνετε τα εχουν περασει πολλοι πριν απο σας! κοιταξτε να δωσετε τον καλυτερο σας εαυτι χωρις υπερβολες! συστηματικο διαβασμα χρειαζεται το οποιο εγω δυστυχως δεν τηρησα σε ολη τη χρονια! μην απογοητευεστε και να κοιτατε να μαθαινετε και να καταλαβαινετε τα πολυ απλα πραγματα για να πατε στα δυσκολοτερα! καλη επιτυχια :):):):)
καταρχην σε ευχαριστουμε!:)
απο οτι καταλαβα στο φροντιστηριο μας συμβουλεψε τις αποδειξεις να μην προσπαθουμε απο τωρα να τις μαθουμε, αλλα σε καθε διαγωνισμα που θα γραφουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
θανατος!:P πως σου φανηκαν?μιγαδικοι?
Θάνατος δεν λες τίποτα :P Οι μιγαδικοί μια χαρά είναι, τα επόμενα φοβάμαι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ακριβως :) ειχα συμμαθητες που την τελευταια βδομαδα εκατσαν και τις εμαθαν επειδη ο καθηγητης μας ηταν αστερι και μας βοηθησε με διαφορους τροπους! και κπ τις εμαθα και εγω στο τελος.. γενικα η μαλακια η δικια μου ηταν οτι ενω ξεκινησα συνηδητοποιημενη οτι πρεπει να διαβαζω δεν ειχα πολυσυνηθησει στα θεωρητικα επομενως δεν ημουν καλη, ημουν καλη σε πρακτικα οπως μαθηματικα εκθεση φυσικη.. και αυτο μου στοιχησε αρκετουτσικα μορια :( αλλα δεν πειραζει ετσι ειναι ορισμενα πραγματα στη ζωη! οποτε μην απογοητευεστε! εγω εριξα περισσοτερη βαση σε μαθηματικα για να μαζεψω απο κει μορια και τα καταφερα αν εβλεπες τι μας εβαλαν φετος μαθηματικα φυσικη...! οποτε δεν θελει να απογοητευεστε και πρεπει να εχετε εμπιστοσυνη στον εαυτο σας οτι θα τα καταφερετε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Θάνατος δεν λες τίποτα :P Οι μιγαδικοί μια χαρά είναι, τα επόμενα φοβάμαι:P
χαχαχα μην το βλεπεις ετσι, γιατι δεν θα αντεξεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
μαθηματικα κατευθυνσης vs αοδε.... 100000000-0!! το αοδε δεν την παλευει απο τη δευτερη μερα στο φροντ σκεφτομουν τροπους για να καταστρεψω το βιβλιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
η μονη συμβουλη που εχω να σας δωσω ειναι οσοι ειστε τεχνολογικη-θετικη να εχετε μαθει σαν το ονομα σας θεωρια, ορισμους αποδειξεις απο μαθηματικα γενικης και κατευθυνσης! δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να εισαι στις πανελληνιες και να ξερεις οτι εχεις τις 5 πρωτες μοναδες σιγουρες ωστε να μη ξεκινας απο το 0 αλλα απο το 5! γιαυτο επικεντρωθειτε σε θεωρια και αποδειεξεις! δεν ειναι δυσκολα, στα μαθηματικα κατευθυνσης απλα ειναι παρα παρα πολυ η θεωρια σας! στης γενικης οι αποδειξεις ειναι πανευκολες αρκει να σας τις εξηγησουν καθως ολες εχουν τον ιδιο σκελετο και λυνονται σαν απλες ασκησουλες! μη κωλωνετε τα εχουν περασει πολλοι πριν απο σας! κοιταξτε να δωσετε τον καλυτερο σας εαυτο χωρις υπερβολες! συστηματικο διαβασμα χρειαζεται το οποιο εγω δυστυχως δεν τηρησα σε ολη τη χρονια.. μην απογοητευεστε και να κοιτατε να μαθαινετε και να καταλαβαινετε τα πολυ απλα πραγματα για να πατε στα δυσκολοτερα! καλη επιτυχια :):):):)
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.....και να συμπληρώσω οτι τις αποδείξεις πρέπει να τις μάθετε όπως ΑΚΡΙΒΩΣ είναι στο σχολικό!!!!!!!!!!να γράφετε, να σημειώνετε να επεξηγείτε όπως το σχολικό....
Δεν θα κάνετε τις μαγκιές σας στις αποδείξεις αλλά στις λύσεις των ασκήσεων και αυτό γιατί υπάρχει περίπτωση να σας κόψουν μονάδες αν κάνετε τις αποδείξεις με διαφορετικό τρόπο απο αυτό του σχολικού............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
dimitris001 ακριβως οπως τα λεει ο δημητρης! οχι πρωτοποριες στη θεωρια..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή: Το παρόν θέμα κλειδώνεται γιατί η θερινή προετοιμασία έχει τελειώσει. Μπορείτε να συνεχίσετε στο θέμα Πανελληνιες 2013.
Καλή επιτυχία. :)

:lock:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top