Κατασκήνωση, μια αξέχαστη εμπειρία για όλους!

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ναι, αυτο νόμιζα κι εγώ. Αλλά πηγα μια χρονιά κι αναθεώρησα. Δεν έχει να κάνει με κανενός είδους στρατιωτική πειθαρχία. Απλώς υπαρχει καθορισμένος προγραμματισμός κι εδώ που τα λέμε αυτο δεν ειναι καθολου κακο για ενα παιδι που πρωτη φορά, συνήθως, αποχωρίζεται για τόσο μεγάλο διάστημα το οικογενειακό περιβάλλον.

Σ'αρεσει εσενα καλοκαιριατικα να ζεις προγραμματισμενα;Αν δεν βγεις (ειδικα σε τετοια ηλικια) εξω να παιξεις μπαλα με τους φιλους σου,δεν καταλαβαινεις καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Και μπάλα έπαιζα και πολλά περισσότερα. Απλώς έμαθα λιγάκι να μην ειμαι εντελώς χύμα, που ειναι το άλλο άκρο. Εκεί έμαθα οτι πρέπει να μαζεύω το κρεβάτι μου, να διπλώνω τα ρούχα μου κι άλλα πολλά...Αυτα ηταν πολύ σημαντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Και εγώ πήγαινα κατασκήνωση για 3 ή 4 χρόνια δεν θυμάμαι!! Μπορώ να πώ ότι ήταν πολύ καλά...Έκανα γνωριμίες, έβαλα την ζωή μου σε τάξη, κάτι σαν πειθαρχία,!! Ήταν αρκετά καλά πάντως... Θα ήθελα να ξαναπάω αλλά αυτή την φορά στη θέση ομαδάρχισας!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγω παλι,ηθελα να τα μαθω ολα αυτα οποτε μου φαινοντουσαν χρησιμα,οχι υστερα απο εξαναγκασμο καποιου ομαδαρχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
:)Εμάς πάντως οι ομαδάρχες ήταv πολύ φιλικοί και χαλαροί ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κανενας ομαδαρχης δεν σε εξαναγκαζει απλα η κατασκηνωση οπως καθε κοινωνια ανθρωπων εχει καποιους κανονες που πρεπει να ακολουθεις..ουτε εμενα μου αρεσε το πρωινο ξυπνημα (ουτε τωρα μου αρεσει) αλλα μην ξεχνας οτι μιλαμε μονο για 22 μερες..δηλαδη εσυ μονο αρνητικα εχεις να θυμασαι απο την κατασκηνωση??δεν το νομιζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
:)Εμάς πάντως οι ομαδάρχες ήταv πολύ φιλικοί και χαλαροί ;).
και σε μας οσα χρονια ημουν κατασκηνωτης οι ομαδαρχες ηταν πολυ φιλικοι και με καποιους εχω κρατησει ακομα απικοινωνια κ ας μας χωριζουν 580 χιλιομετρα..και πολυ φιλικος ημουν κ εγω με τα παιδια οταν ημουν ομαδαρχης και γι αυτο την πατησα..αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RAMONES

Νεοφερμένος

Η RAMONES αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και σε μας οσα χρονια ημουν κατασκηνωτης οι ομαδαρχες ηταν πολυ φιλικοι και με καποιους εχω κρατησει ακομα απικοινωνια κ ας μας χωριζουν 580 χιλιομετρα..και πολυ φιλικος ημουν κ εγω με τα παιδια οταν ημουν ομαδαρχης και γι αυτο την πατησα..αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα


δηλαδή σε πρήζουν τα παιδιά και την πάτησες;
τελοσπάντων εγώ θα πάω με την κολλητή μου Σκούρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δηλαδή σε πρήζουν τα παιδιά και την πάτησες;
τελοσπάντων εγώ θα πάω με την κολλητή μου Σκούρα!!!
οχι αυτο απλα μας ειχαν πει να κανουμε τα παιδια να περασουν οσο καλυτερα γινετε εγω τους εκανα τα χατηρια για να μην εχουν παραπονο και στο τελος την πατησα..:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
δηλαδη εσυ μονο αρνητικα εχεις να θυμασαι απο την κατασκηνωση?

Οχι,αλλα τα θετικα που εζησα θα μπορουσα να τα ζησω κι εκτος κατασκηνωσης,και μαλιστα χωρις αυτο το αυστηρο πλαισιο κανονων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Οχι,αλλα τα θετικα που εζησα θα μπορουσα να τα ζησω κι εκτος κατασκηνωσης,και μαλιστα χωρις αυτο το αυστηρο πλαισιο κανονων.
θα μπορουσες να ζησεις στην ηλικια των 10 11 12 την εμπειρια του να ζεις μακρια απο τους γονεις σου χωρις να πας κατασκηνωση??δεν το νομιζω..μην ξεχνας οτι η κατασκηνωση μεσα σε καποια πλαισια μας βοηθαει να ζησουμε και καπως πιο μονοι μας..αν με καταλαβαινεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Μα στην κατασκηνωση,αντι να μου κανει κυρηγμα η μανα μου,μου εκανε ο ομαδαρχης.Να την βρασω αυτην την ανεξαρτητοποιηση!Κι απο που κι ως που μαθαινεις να ζεις μονος σου στην κατασκηνωση;Με αυτην την επιτηρηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros17

Νεοφερμένος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
δεν ξερω σε μας παντως δεν ηταν ετσι..ισως εκει που πηγες εσυ να ηταν πιο αυστηρα τα πραγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi13

Νεοφερμένος

Η Mairi13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
θα συμφωνήσω με την @Silent Walker ΕΛΛΗΝΙΚΟ 4 ΕΒΕΡ!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Πήγαινα κάθε χρόνο μικρός.Αξέχαστες εμπειρίες.Νοσταλγώ άπειρα εκείνα τα καλοκαίρια.Τα καλύτερα που έχω κάνει ποτέ.Χαβαλές,αδρεναλίνη,περιπέτεια...δεν ήταν ποτέ βαρετά.Εύχομαι να μπορέσω κάποια στιγμή να πάω ως ομαδάρχης τουλάχιστον και να μην είναι πολύ διαφορετικά από το να είσαι κατασκηνωτής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Πηγαίνω εδώ και 4 χρόνια κατασκήνωση, και πραγματικά, έχω κάνει τρομερούς φίλους που συναντιόμαστε και εκτός κατασκήνωσης και είναι σα δεύτερο σπίτι μου. Επίσης, δεν έχει σπιτάκια, είμαστε σε σκηνές και γαμάει, ευχαριστιέσαι τη φύση όχι μαλακίες... Κατα+σκηνή = κατασκήνωση. Φοβερή εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Στην κατασκηνωση υπαρχει καποιο οριο ηλικιας;Αν οχι ενα ατομο 18-19 ετων απο Αθηνα που θα μπορουσε να παει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στην κατασκηνωση υπαρχει καποιο οριο ηλικιας;Αν οχι ενα ατομο 18-19 ετων απο Αθηνα που θα μπορουσε να παει;

:worry:
Ποιο το νόημα να πας για κατασκήνωση σε αυτή την ηλικία... οι καασκηνώσεις φτάχτηκαν ουσιαστικά για να μπορουν οι γονείς να παρκάρουν τα παδιά τους χωρίς τύψεις (ένας ενήλικος που μπορεί να κάνει ότι θέλει χωρίς επίβλεψη δε χρειάζεται κατασκηνώσεις αλλά μπορεί να συμμετέχει ως ομαδάρχης ή κάτι τετοιο σε αυτές κάτι δηλαδή σαν δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Η κατασκήνωση είναι για τον π...
Όταν ειναι καλοκαίρι γουστάρω να σηκώνομαι οποια ωρα θέλω, να παω θάλασσα οποια ωρα θέλω, να φαω οποτε θέλω και να κοιμηθώ οποτε θέλω,
Σιγά μην έχω έναν παπ@ρα πάνω απο το κεφάλι μου να μου λεει τι να κάνω...
Γενικότερα ποτε δε θέλω να βγάζω πρόγραμμα το καλοκαίρι. Ξυπναω και οτι κατσει...
2 φορες πηγα κατασκήνωση. Και δε τρελάθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Η κατασκήνωση είναι για τον π...
Όταν ειναι καλοκαίρι γουστάρω να σηκώνομαι οποια ωρα θέλω, να παω θάλασσα οποια ωρα θέλω, να φαω οποτε θέλω και να κοιμηθώ οποτε θέλω,
Σιγά μην έχω έναν παπ@ρα πάνω απο το κεφάλι μου να μου λεει τι να κάνω...
Γενικότερα ποτε δε θέλω να βγάζω πρόγραμμα το καλοκαίρι. Ξυπναω και οτι κατσει...
2 φορες πηγα κατασκήνωση. Και δε τρελάθηκα.

Εγώ μία φορά πήγα.Συμφωνώ απόλυτα.Το καλοκαίρι είναι για να σπας την ρουτίνα του υπόλοιπου χρόνου ,που είσαι μέσα στο τρέξιμο και σε πρόγραμμα.Το να πας κατασκήνωση και να εφαρμόσεις άλλο πρόγραμμα ,δεν σε βγάζει από την ρουτίνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top