Πανελλήνιες: θέμα τύχης;

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Η διαδικασία ελέγχου των γραπτών είναι εντελώς τυχαία πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η τυχαιότητα είναι σημαντική ώστε να μην ξέρει κάποιος ποιος διορθώνει το γραπτό του. Όσον αφορά την αντικειμενικότητα της βαθμολογίας για αυτό μπαίνει τρίτος βαθμολογητής σε περίπτωση μεγάλης διαφοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Αυτά γίνονται στην θεωρία μόνο. Στην πράξη δεν συμβαίνει τίποτα.
Καθηγητής μου έχει πει πως υπάρχει ειδικό μηχάνημα που διαβάζει τα «κρυμμένα» ονόματα για να ξέρουν ποιον βαθμολογούν.
Όλα στημμένα είναι, ή σχεδόν όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Να καταργηθούν τα φροστιστήρια και οι καθηγητές των σχολείων να κάνουν σωστά τη δουλειά τους ώστε να δίνουν εκείνοι τα εφόδια στα παιδιά για τις πανελλήνιες αντί να αντικαθίστανται από τα φροστιστήρια.

Η βιομηχανία των φροντιστήριων είναι μια βιομηχανία με εκατοντάδες χιλιάδες ανθρώπους όχι μονο εντός των φροντιστήριων αλλά και στην υποστήριξη υλικού δηλαδή τους εκδοτικούς οίκους που τυπώνουν τα βοηθήματα στα φροντιστήρια.Απο εκεί και πέρα να θυμήσω σενάρια 2007 με διαρροή θεμάτων και φυσικά τα κονδύλια ΕΣΠΑ που διοχετεύονται στα φροντιστήρια.Δεκάδες άλλα φροντιστήρια ξένων γλωσσών,κατατακτήριων,υποστήριξης πτυχιακών εργασιών κτλ.Η υπαρξη των φροντιστήριων δείχνει την κατάντια του εκπαιδευτικού συστήματος στο οποίο έχει περιέλθει το ελληνικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Όσο περνάνε τα χρόνια οι πανελλήνιες αποκτούν όλο και περισσότερο βαθμό δυσκολίας οπότε ακόμη και τα φροντσιστήρια δεν επαρκούν για πολλούς μαθητες και αυτοί που εχουν την οικονομικη άνεση κάνουν και ιδιαίτερα μαθηματα με αποτελεσμα παλι να εισάγονται αυτη που εχουν τα λεφτά παρα αυτοι που πραγματικα θέλουν να ασχοληθούν με το αντικείμενο που τους ενδιαφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Αυτά γίνονται στην θεωρία μόνο. Στην πράξη δεν συμβαίνει τίποτα.
Καθηγητής μου έχει πει πως υπάρχει ειδικό μηχάνημα που διαβάζει τα «κρυμμένα» ονόματα για να ξέρουν ποιον βαθμολογούν.
Όλα στημμένα είναι, ή σχεδόν όλα.

Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες.Εχω φιλο διορθωτη ποτε δεν μου εχει αναφερει κατι τετοιο,αντιθετως μου εχει πει πολλα αλλα.Ισως θα μπορουσε σε καποιο μερος της Ελλαδας καποιος επιτηρητης να δωσει τις απαντησεις σε μερικα παιδια,ωστε να αριστευσουν(συνηθως τα παιδια αυτα καταληγουν να κοβονται).Αυτο εχει γινει αρκετες φορες
Ενα πραγμα που θα μπορουσε να κανει το υπουργειο ειναι να σου λεει αν ο μαθητης στην ταδε ασκηση εφτασε μεχρι εδω δωσε τις ταδε μοναδες.Σ'αυτο οντως συμφωνω.Με αυτον τον τροπο η διοθρωση θα ηταν πιο αντικειμενικη.
Κατα τα αλλα εγω δεν θεωρω οτι πανελληνιες=τυχη και αδικια.Αν διαβασες και εκανες την καταλληλη δουλεια κατι θα καταφερεις.Μπορει να μην περασεις εκει που θες με την 1η,αλλα μπορεις να ξαναπροσπαθησεις και 2η και 3η φορα δεν εχεις κατι να χασεις.Επιπλεον το οτι δεν περασες εκει που ηθελες δεν σημαινει οτι περασες σε καποια σχολη που δεν ειναι αξιολογη ή ειναι πιο πολυ στα κυβικα σου.Δηλαδη τι εννοω; Μπορει ο Χ μαθητης να ηθελε να περασει νομικη,ομως να κατεληξε πολιτικες επιστημες.Μπορει η σχολη αυτη να τον εκφραζει περισσοτερο και τελικα να ειναι αυτο που θελει να κανει.Η παραπανω περιπτωση δεν ειναι καθολου ακραια και δεδομενου οτι οι περισσοτεροι μαθητες επιλεγουν τις σχολες κριτηριο βαζω την ταδε σχολη επειδη εχει πολλα μορια,ισα-ισα τους κανει καλο,διοτι μπορει να ανακαλυψουν αυτο που πραγματικα θελουν κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι ισχυει αυτο που λες.Εχω φιλο διορθωτη ποτε δεν μου εχει αναφερει κατι τετοιο,αντιθετως μου εχει πει πολλα αλλα.Ισως θα μπορουσε σε καποιο μερος της Ελλαδας καποιος επιτηρητης να δωσει τις απαντησεις σε μερικα παιδια,ωστε να αριστευσουν(συνηθως τα παιδια αυτα καταληγουν να κοβονται).Αυτο εχει γινει αρκετες φορες
Ενα πραγμα που θα μπορουσε να κανει το υπουργειο ειναι να σου λεει αν ο μαθητης στην ταδε ασκηση εφτασε μεχρι εδω δωσε τις ταδε μοναδες.Σ'αυτο οντως συμφωνω.Με αυτον τον τροπο η διοθρωση θα ηταν πιο αντικειμενικη.
Κατα τα αλλα εγω δεν θεωρω οτι πανελληνιες=τυχη και αδικια.Αν διαβασες και εκανες την καταλληλη δουλεια κατι θα καταφερεις.Μπορει να μην περασεις εκει που θες με την 1η,αλλα μπορεις να ξαναπροσπαθησεις και 2η και 3η φορα δεν εχεις κατι να χασεις.Επιπλεον το οτι δεν περασες εκει που ηθελες δεν σημαινει οτι περασες σε καποια σχολη που δεν ειναι αξιολογη ή ειναι πιο πολυ στα κυβικα σου.Δηλαδη τι εννοω; Μπορει ο Χ μαθητης να ηθελε να περασει νομικη,ομως να κατεληξε πολιτικες επιστημες.Μπορει η σχολη αυτη να τον εκφραζει περισσοτερο και τελικα να ειναι αυτο που θελει να κανει.Η παραπανω περιπτωση δεν ειναι καθολου ακραια και δεδομενου οτι οι περισσοτεροι μαθητες επιλεγουν τις σχολες κριτηριο βαζω την ταδε σχολη επειδη εχει πολλα μορια,ισα-ισα τους κανει καλο,διοτι μπορει να ανακαλυψουν αυτο που πραγματικα θελουν κανουν

Δεν ξέρω, αλλά νομίζω έχεις άδικο. Θα πρέπει να υπσοτηρίξεις όσα λες με δεδομένα, όχι μόνο λόγια. Δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω, αλλά καλά θα ήταν μερικά στοιχεία.

Αυτά που είπα εγώ για τον διορθωτή, ισχύουν. Είναι πολύ στενό μου άτομο, τον λένε Αντώνη. Υπάρχουν ειδικά μηχανίκατα που σκανάρουν τους κωδικούς. Οι περισσότεροι έτσι περνάνε στις καλές σχολές, εκτός και αν δεν είσαι στο κόλπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ που έχω καθηγητές διορθωτές ποτέ δεν μου είπαν κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Καπου πιο παλια ειχα γραψει για ποιο λογο εχει αποτυχει ο θεσμος των πανελληνιων καθως και πως τα φροντιστηρια μπηκαν στη μεση και τελικα ολο το συστημα κατεληξε να ειναι αναποτελεσματικο,δεν θυμαμαι που.
Παντως δεν πρεπει κανεις να στενοχωριεται,διαβαστε για πανελληνιες και μονοι σας.Σας το εγγυωμαι οτι η πλειοψηφια των συμμαθητων σας που διαβαζουν μονο απο τον καθηγητη στο φροντ θα εχουν τεραστιο θεμα αργοτερα στο πανεπιστημιο που ειναι κυριολεκτικα ολα στον αερα και πρεπει να μαθεις να τα οργανωνεις ολα μονος σου και να ψαχνεις υλικο ωστε να καταλαβεις το περιεχομενο των μαθηματων εαν δεν σε καλυπτουν οι καθηγητες,που αρκετοι απο αυτους θα σας γραφουν στα @@ τους γιατι δεν τους νοιαζει αφου δεν τους πληρωνετε αμεσα.
Πολλους απο αυτους θα τους δειτε να πηγαινουν και πανεπιστημιακο φροντιστηριο.Διοτι αυτο σε καταληγουν οχι επιστημονα,Ελληναρα πουτανακι του συστηματος και των μεγαλων προβληματων του εκει να τους πληρωνεις μια ζωη για αυτα που σου χρωστανε...δεν τους τα χρωστας.

Τωρα μπορει να σας φαινεται κουραστικο να πρεπει να πηγαινετε μακρια καθε μερα για το φροντιστηριο και να ερχεστε κουρασμενοι και να πρεπει να κανετε μονοι σας την οργανωση του υλικου που θελει ωρες και φυσικα την μελετη που θελει επισης παραπανω ωρες.Ομως πιστεψτε με θα εχετε μεγαλο πλεονεκτημα για τον εαυτο σας.
Τους αλλους αφηστε τους,εχουν λεφτα και δεν θα χρειαζεται να ανησυχησουν ποτε για τιποτα.Εσεις τι κανετε ειναι το θεμα για τον εαυτο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Όσο περνάνε τα χρόνια οι πανελλήνιες αποκτούν όλο και περισσότερο βαθμό δυσκολίας οπότε ακόμη και τα φροντσιστήρια δεν επαρκούν για πολλούς μαθητες και αυτοί που εχουν την οικονομικη άνεση κάνουν και ιδιαίτερα μαθηματα με αποτελεσμα παλι να εισάγονται αυτη που εχουν τα λεφτά παρα αυτοι που πραγματικα θέλουν να ασχοληθούν με το αντικείμενο που τους ενδιαφέρει.

Αυτό είναι μύθος. Οι πανελλαδικές που δίνουν οι σημερα οι υποψήφιοι είναι μόλις 4 μαθήματα. Τώρα με το ιντερνετ δεν χρειάζονται ούτε φροντιστήρια, ούτε τίποτα. Απλώς συστηματικό διάβασμα από 1η Γυμνασίου.

Όταν ήμουν μαθητής δεν υπήρχε ούτε ischool να μου λύνει ο Δίας τις απορίες φυσικής που είχα, ούτε τόσο πλούσιο υλικό στο διαδίκτυο. Μοναδική πηγή γνώσεων ήταν ο φροντιστής και κανά βοήθημα. Και δεν είχαμε 4 μαθήματα αλλά 9 Μαθήματα Β Λυκείου και 9 Μαθήματα Γ Λυκείου.

Δεν φταίει ο θεσμός των πανελλαδικών ως θεσμός αλλά οι ίδιοι οι καθηγητές και οι δάσκαλοι που περνάνε χαριστικά από τάξη σε τάξη μαθητές που δεν το αξίζουν. Ότι σύστημα και να βάλεις τα ίδια αποτελέσματα θα έχεις. Το απολυτήριο πλεόν έχει αξία καθώς με αυτό μπορείς να σπουδάσεις ότι θέλεις αρκεί να έχεις λεφτά. Πρέπει να δυσκολέψει ο τρόπος αποκτησής του άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω έχεις άδικο. Θα πρέπει να υπσοτηρίξεις όσα λες με δεδομένα, όχι μόνο λόγια. Δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω, αλλά καλά θα ήταν μερικά στοιχεία.

Αυτά που είπα εγώ για τον διορθωτή, ισχύουν. Είναι πολύ στενό μου άτομο, τον λένε Αντώνη. Υπάρχουν ειδικά μηχανίκατα που σκανάρουν τους κωδικούς. Οι περισσότεροι έτσι περνάνε στις καλές σχολές, εκτός και αν δεν είσαι στο κόλπο.

Και μενα στενος μου φιλος ειναι,βασικα πιο πολυ οικογενειακος.Τεσπα δεν αποκλειω αυτο που λες.Θα μπορουσε και να ισχυει,απλα δεν μου εχει αναφερει ποτε κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 585 μηνύματα.
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω έχεις άδικο. Θα πρέπει να υπσοτηρίξεις όσα λες με δεδομένα, όχι μόνο λόγια. Δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω, αλλά καλά θα ήταν μερικά στοιχεία.

Αυτά που είπα εγώ για τον διορθωτή, ισχύουν. Είναι πολύ στενό μου άτομο, τον λένε Αντώνη. Υπάρχουν ειδικά μηχανίκατα που σκανάρουν τους κωδικούς. Οι περισσότεροι έτσι περνάνε στις καλές σχολές, εκτός και αν δεν είσαι στο κόλπο.

και εσυ το ιδιο. θα πρεπει να υποστηριξεις αυτα που λες με δεδομενα (και εννοω ΔΕΔΟΜΕΝΑ). αυτο που λες ειναι μια μεγαλη συνομοσιολογικη μπαρουφα μεχρι να δωσεις μια καλη αποδειξη.

Επισης πολυ στενος μου διορθωτης μου λεει οτι αυτο που αναφερεις δε συμβαινει. Το λενε Χρηστο. σε επεισα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Τελικά όσοι ανησυχείτε έχετε απόλυτο δίκιο. Οι πανελλήνιες είναι εντελώς στημένες. Από πριν είναι καθορισμένο το ποιοι θα περάσουν και πού. Προσέξτε:
1) Πράγματι υπάρχουν ειδικά μηχανήματα που σκανάρουν τους κωδικούς.
2) Με άλλο μηχάνημα εξατμίζεται το μελάνι κι έτσι εξαφανίζονται θέματα από το τετράδιο.
3) Τα γραπτά των μη προνομιούχων περιοχών πηγαίνουν σε νομούς όπου υπάρχει ποδοσφαιρικό μίσος.
4) Οι μαθητές των μουράτων ιδιωτικών χαράζουν στο τετράδιο το σήμα των iluminati και βαθμολογούνται επιεικώς.
5) Δεν είναι τυχαίο που κάποια φροντιστήρια πιάνουν θέματα με τη βοήθεια των ραντάρ της αμερικάνικης βάσης.
6) Όλα τα περί πανελληνίων ελέγχονται από σιωνιστές και μασώνους.
------- Προσοχή: Όλα αυτά τα ξέρω από εγκυρότατη πηγή:

ΠΗΓΗ είναι ο περιπτεράς μου του οποίου ο μπατζανάκης της συμπεθέρας του είναι τρίτος ξάδερφος της μητέρας της κουμπάρας του που έχει κομμώτρια της οποίας ο κουνιάδος είναι συγχωριανός με τον καφετζή του υπουργείου παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dim1234

Νεοφερμένος

Ο Dim1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=INfuyhq1U0I νομιζω ταιριαζει στα πλαισια της συζητησης..στα ορια του αστειου παντα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αν και δίνω του χρόνου Πανελλαδικές, νομίζω πως σε γενικές γραμμές δεν είναι θέμα τύχης. Αν και θεωρώ πως αυτό δεν ισχύει μόνο για τις Πανελλαδικές, αλλά και για κάθε είδους εξέταση. Φυσικά πάντα υπάρχει ο παράγοντας "τύχη", όπως το να σου πέσει κάτι που έχεις διαβάσει (ή και όχι) πολύ καλά. Ωστόσο, όσο περισσότερο μελετάς, τόσο λιγότερο εναποθέτεις τις ελπίδες σου στην τύχη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Αν και δίνω του χρόνου Πανελλαδικές, νομίζω πως σε γενικές γραμμές δεν είναι θέμα τύχης. Αν και θεωρώ πως αυτό δεν ισχύει μόνο για τις Πανελλαδικές, αλλά και για κάθε είδους εξέταση. Φυσικά πάντα υπάρχει ο παράγοντας "τύχη", όπως το να σου πέσει κάτι που έχεις διαβάσει (ή και όχι) πολύ καλά. Ωστόσο, όσο περισσότερο μελετάς, τόσο λιγότερο εναποθέτεις τις ελπίδες σου στην τύχη :P

Οποιος εχει διαβασει περναει ,οποιος δεν εχει διαβασαει παει σπιτι του.Τελος.Μην αρχισουμε τώρα να βγαζουμε θεωριες συνωμοσιας.Ειναι οχι μονο γελοιο αλλα και ανουσιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εγω παραδέχομαι ότι με ευνόησε η τύχη στις πανελλήνιες, πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι ξεκάθαρα ΚΑΙ θέμα τύχης.Ειδικά σε υποκειμενικά μαθήματα όπως η έκθεση όπου ο βαθμός σου θα εξαρτηθεί έμμεσα από τον βαθμολογητή σου(όχι ότι δεν θα εξαρτηθεί και στα θετικά αλλά εκεί επικρατεί περισσότερο η αντικειμενικότητα).Ωστόσο σε γενικές γραμμές είναι 90/10 (προετοιμασία,τύχη αντίστοιχα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν ειναι θέμα τύχης ο8 πανελλήνιες αλλα δε θα γράψει καλύτερα ο πιο έξυπνος αλλα εξαρτάται απο πολλούς πάταγοντες όπως απο την οικονομική των κηδεμόνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top