Γενικό -  Τι χρειάζομαι για του χρόνου;

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ γουστάρω τρελλά φέτος!!!!!!!!!!!!!!!!!:jumpy:
καλό αυτο!!!:no1:κοίτα η α λυκείου είναι πολύ ωραία τάξη πιστεύω..εε υπάρχει ένα θέμα με την προσαρμογή,αλλά τίποτα άλλο το ιδιαίτερο!!:iagree:;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
καλό αυτο!!!:no1:κοίτα η α λυκείου είναι πολύ ωραία τάξη πιστεύω..εε υπάρχει ένα θέμα με την προσαρμογή,αλλά τίποτα άλλο το ιδιαίτερο!!:iagree:;);)

Πάντα με κάνεις πιο αισιόδοξη!! Δεν ξέρω πώς το καταφέρνεις!! Ευχαριστώ!!:thanks::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
καλό αυτο!!!:no1:κοίτα η α λυκείου είναι πολύ ωραία τάξη πιστεύω..εε υπάρχει ένα θέμα με την προσαρμογή,αλλά τίποτα άλλο το ιδιαίτερο!!:iagree:;);)
Βρε Ειρηνάκάκι πώς τα καταφέρνεις και με κάνεις να πηγαίνω με ψηλά το κεφάλι;)
Ευχαριστώ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Πάντα με κάνεις πιο αισιόδοξη!! Δεν ξέρω πώς το καταφέρνεις!! Ευχαριστώ!!:thanks::D
τίποτα βρε!!ό,τι θέλετε εδώ είμαι να σας εμψυχώνω!!;)
-----------------------------------------
Βρε Ειρηνάκάκι πώς τα καταφέρνεις και με κάνεις να πηγαίνω με ψηλά το κεφάλι;)
Ευχαριστώ:thanks:
κ για σένα Ραφαέλα μου ισχύει το ίδιο!!!;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bkid

Νεοφερμένος

Ο Bkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Για τεχνολογικη χρειαζεται να εχετε καλες βασεις στα μαθηματικα και στη Φυσικη..Η αλγεβρα της Α' ειναι πολυ σημαντικη για την Γ'.Καθως και η φυσικη Α' ειναι εξισου σημαντικη(ειδικα την κινηματικη απαιτειται να την ξερετε πολυ καλα γιατι ειναι χρησιμη στο κεφαλαιο "στερεο σωμα"της Γ')
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aetos

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Θετική - Τεχνολογική (3η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanis_ts

Νεοφερμένος

Ο Fanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βραχάτι (Κορινθία). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Λοιπόν, για θετική-τεχνολογική, η Α' λυκείου είναι η πιο βασική χρονιά, φροντίστε να καλύψετε ό,τι κενά έχετε από την τρίτη γυμνασίου (κυρίως στα μαθηματικά)! Τώρα, για χημεία, και φυσική, όπως τα ξέρετε, δεν έχουν και πολύ μεγάλη σχέση με τα αντίστοιχα μαθήματα του γυμνασίου, οπότε φροντίστε με σωστό διάβασμα να μην αφήνετε κενά και απορίες :) Αυτά :)
και ομως η φυσικη της Α' Λυκειου ειναι παρομια με το γυμνασιο στην υλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Η 1η Λυκείου είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα όσο αναφορά τη φυσική σε σχέση με το γυμνάσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BuGzoOrR

Νεοφερμένος

Ο Ησαιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω θελω να παω για τεχνολογικη κατευθυνση,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι φετος πολυ καλος γιατι ειχα μεινει στην 3η γυμνασιου.. απο δικια μου μαλακια... 2 χρονιες... και δεν θυμαμαι τιποτα.. και στο συγκεκριμενο σχολειο που ειμαι ..(το οποιο ειναι πειραματικο) 8α τα βρω πολυ σκουρα ....γιαυτο αν μπορει να με βοηθησει κανεις θα τον ευχαριστουσα ιδιαιτερως :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[HELL]Alexander

Νεοφερμένος

Ο [HELL]Alexander αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Φίλε χωρίς παρεξήγηση για να έχεις μείνει δυο φορές, πρέπει να είσαι ζωηρούλης, ακολούθα απλά βηματάκια αν θες να βγάλεις ένα 15 άνετα:
1) Μην κάνεις πότε φασαρία στο μάθημα, και να προσέχεις τον καθηγητή, ακομα και αν αυτά που λέει είναι 'μπενάκης και βγενάκης', στο τέλος μπορεί να θυμάσε τίποτα για το επόμενο μάθημα..
2) Δείξε πως είσαι ενδιαφέρων, δείξε ότι προσπαθείς αλλά δεν τα καταφέρνεις, είναι οι αγαπημένοι τους μαθητες αυτοί..
3) Μην μπείς στον πειρασμό να πέσεις στην αντίληψη του καθηγητή, μια λάθος γνώμη, ένα κακό γραπτό και άντε και του χρόνου πάλι, κάτσε μπροστά στο θρανία και κατα προτίμηση μόνος σου ή με κάποιον ύσηχο..
4) Αν δεν κάνεις ασκήσεις στο σπίτι ( και εκ πειρας για ένα 17-18, τα παραπάνω είναι το 60%), φερνε τα σωστά τετραδια και βιβλία..
5) Δείξε σεβασμό και ευγένεια, αν και κάποιοι καθηγητές μπορει να είναι σαν να απέδρασαν απο τρελοκομείο μην τους σχολιάζεις, άστους..
Ευγένεια και όχι γλύψιμο..

Με λίγα λόγια να είσαι τυπικός στο μάθημα, και φρόνιμος, δεν θέλει και τίποτα άλλο, τώρα αν ενδιαφέρεσαι για κάποια σχολή πρέπει να ρίξεις και ένα διαβασματάκη..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Φίλε χωρίς παρεξήγηση για να έχεις μείνει δυο φορές, πρέπει να είσαι ζωηρούλης, ακολούθα απλά βηματάκια αν θες να βγάλεις ένα 15 άνετα:
1) Μην κάνεις πότε φασαρία στο μάθημα, και να προσέχεις τον καθηγητή, ακομα και αν αυτά που λέει είναι 'μπενάκης και βγενάκης', στο τέλος μπορεί να θυμάσε τίποτα για το επόμενο μάθημα..
2) Δείξε πως είσαι ενδιαφέρων, δείξε ότι προσπαθείς αλλά δεν τα καταφέρνεις, είναι οι αγαπημένοι τους μαθητες αυτοί..
3) Μην μπείς στον πειρασμό να πέσεις στην αντίληψη του καθηγητή, μια λάθος γνώμη, ένα κακό γραπτό και άντε και του χρόνου πάλι, κάτσε μπροστά στο θρανία και κατα προτίμηση μόνος σου ή με κάποιον ύσηχο..
4) Αν δεν κάνεις ασκήσεις στο σπίτι ( και εκ πειρας για ένα 17-18, τα παραπάνω είναι το 60%), φερνε τα σωστά τετραδια και βιβλία..
5) Δείξε σεβασμό και ευγένεια, αν και κάποιοι καθηγητές μπορει να είναι σαν να απέδρασαν απο τρελοκομείο μην τους σχολιάζεις, άστους..
Ευγένεια και όχι γλύψιμο..

Με λίγα λόγια να είσαι τυπικός στο μάθημα, και φρόνιμος, δεν θέλει και τίποτα άλλο, τώρα αν ενδιαφέρεσαι για κάποια σχολή πρέπει να ρίξεις και ένα διαβασματάκη..:D

ωραίος!!!!:iagree::lol::lol::lol::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis500

Νεοφερμένος

Ο manolis500 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγω δεν εχω καταλαβει κατι αλλο εγω θελω να παω τεχνολογικη πια μαθηματα θα δωσω για πανελινιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
εγω δεν εχω καταλαβει κατι αλλο εγω θελω να παω τεχνολογικη πια μαθηματα θα δωσω για πανελινιες;
Αν δεν κανω λαθος θα δωσεις μαθηματικα, φυσικη, ανάπτυξη σε προγραμματιστικο περιβαλλον, αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων, εκθεση και το μαθημα επιλογης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

n@t@!Y

Νεοφερμένος

Η natalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αν δεν κανω λαθος θα δωσεις μαθηματικα, φυσικη, ανάπτυξη σε προγραμματιστικο περιβαλλον, αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων, εκθεση και το μαθημα επιλογης...
κ εγω εκι λεω να παω..
τι ειναι η ανάπτυξη σε προγραμματιστικο περιβαλλον κ η αρχες οργανωσης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ρε παιδιά, γιατί μου φένεται ότι το βιβλίο της Α λυκείου της άλγεβρας είναι εντελώς ΑΚΑΤΑΛΑΒΙΣΤΙΚΟ???????????? δλδ αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνω... 1η Γυμνασίου μαθηματικά 20, 2α γυμνασίου μαθηματικά 20, τρίτη γυμνασίου μαθηματικά 18 (επειδή δεν είχα πάει το τετραδιο την ημέρα που τα εξέταζε :@:@:@:@:@:@:@:@) Τώρα 1η λυκείου ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ????? πάω να κάνω ασκήσεις, δεν μπορώ... Ανοίγω το βιβλίο να διαβάσω και μπερδεύομαι ακόμα περισσότερο... ΕΛΕΟΣ... Να πάμε να πηδήξουμε από κανά γκρεμο........ :΄(
-----------------------------------------
Και κάτι άλλο... Θέλω να περάσω στο τμήμα πληροφορικής στην Θεσσαλονίκη... Νομίζω στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο ειναι... Θα πάω τεχνολογική κατεύθυνση (και απο θετική δεν μπορώ να περάσω???) Είδα ποιά είναι τα βασικά μαθήματα του τμήματος όμως δεν είναι μαθήματα λυκείου... Υποθέτω ότι τα κύρια μαθήματα λυκείου θα είναι μαθηματικά, φυσικη(?), τεχνολογία, αρχές οικονομίας, προγραμματισμός και??? Πείτε κανα ακόμα... Για να ξέρω τί να διαβάζω, όχι τπτ άλλο :P. Ο βαθμός που θα βγάλουμε στην 1η λυκείου παίζει πλ μεγάλο ρόλο? Γιατί σε κάτι Ιστορίες, θρησκευτικά, εκθέσεις κοκ ΔΕΝ τα πάω ΚΑΘΌΛΟΥ ΚΑΛΑ... Του χρόνου έχουμε τις κατευθύνσεις οπότε θα δωθεί μεγαλύτερο βάρος στα μαθήματα που με ενδιαφέρουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vslk_

Νεοφερμένος

Η dn gnwrizw dn apantw! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Εκάλη (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το βιβλιο της αλγεβρας ειναι οντως ακαταλαβιστικο!δν βγαζεις ακρη....και ο κα8ηγητης μας απο το βοη8ητικο των Σαββαλας μας κανει μα8ημα!εγω ευτυχως στα μα8ηματα που χρειαζονται για την κατευ8υνση που 8ελω να ακολουθησω παω φροντιστηριο για να παρω τις απαραιτητες βασεις(αρα και στα μα8ηματικα)....εσυ παντως για το διαβασμα αγορασε ενα βοη8ητικο....8α τα καταφερεις και με τη 8εωρια και ε3ασκηση 8α κανεις λυνοντας τς ασκησεις που εχει!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!PaNoS!

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Η αλγεβρα ειναι οντως δυσκολη αλλα χρειαζεται 100% για την 3η λυκειου(ειδικα η τριγωνομετρια ειναι πολυ βασικη και για τη φυσικη).Απο φυσικη οι νομοι του νευτωνα,το εργο και η ενεργεια αλλα και η κυκλικη κινηση(βασικη για την στροφικη κινηση της 3ης).Απο χημεια το πιο βασικο νομιζω ειναι το κεφαλαιο με τα mole που απ οτι θυμαμαι το κανετε προς το τελος της χρονιας(και ολα τα υπολοιπα για οσους πανε θετικη και στην 3η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ssalex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ssalex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
φυσική παιδιά δεν υπάρχει κάτι που να μην είναι sos όλα είναι σημαντικά όπως και στην άλγεβρα..συναρτήσεις, συστήματα, απόλυτα , τριγωνομετρία είναι sos...αυτή είναι και η ύλη σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top