Γενικό -  Eπιλογή Λυκείου

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Γεια!

Σημερα μας δωσανε τα χαρτια για το λυκειο. Κανονικα ειναι να παω σ'ενα Α Λυκειο ομως απ'οτι γνωριζω (και απο αλλους) αν εχεις αδερφο σ'ενα Β Λυκειο θα πας σ'αυτο το Β. Ομως, ο αδελφος μου παει Γ λυκειου (μετραει ετσι;) και στο χαρτι δε γραφει να δωσεις καποια τετοια πληροφορια... Ολοι λενε οτι το λυκειο στο οποιο κινδυνεως να παω (το "Α") ειναι χαλια, μεχρι κ ιστοριες για ναρκωτικα και διαφορων ειδων καθηγητες με τα 3 κακα της μοιρας εχουν ακουστει... τι γινεται?:(


Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ισχύει αυτό που λες για τα αδέρφια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού ο αδερφός σου πήγε στο Β Λύκειου σημαίνει (πιθανώς) ότι η οδός που είναι το σπίτι σας αντιστοιχεί στο Β Λύκειο.Άρα κι εσύ εκεί πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν είναι πάντα έτσι... Μερικές φορές είναι που θα τους στείλει το σχολείο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δεν ειναι ανγκη.εγω με τον αδερφο μου παμε σε διαφορετικα σχολεια.αλλωστε σε μας ειχαν πει να συμπληρωσουμε το λυκειο στο οποιο θα παμε,δεν ηταν σίγουρο.ειχε
α.1ο επαλ
β.2ο επαλ
γ.μουσικο λυκειο
δ.το λυκειο κοντα στο γυμνασιο μας
3.αλλο...............................................................................

αρα οπου θες πας!παντως ενας φιλος μου για να παει σε καποιο αλλο λυκειο εδωσε αλλη διευθυνση!!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πολλά παιδιά το κάνουν αυτό με την διεύθυνση. Επειδή τα σχολεία που τους αντιστοιχούν δεν είναι τόσο καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookies&chips

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
ευχαριστω που απαντησατε!

Αφού ο αδερφός σου πήγε στο Β Λύκειου σημαίνει (πιθανώς) ότι η οδός που είναι το σπίτι σας αντιστοιχεί στο Β Λύκειο.Άρα κι εσύ εκεί πας.
Απο τοτε που πηγε ο αδελφος μου εχουνα αλλαξει τα "συνορα" των περιοχων καθε σχολειου...

Πολλά παιδιά το κάνουν αυτό με την διεύθυνση. Επειδή τα σχολεία που τους αντιστοιχούν δεν είναι τόσο καλά.
Το προβλημα ειναι βεβαια οτι τα γυρω λυκεια εχουν τοσες ελλειψεις που στελνουν παιδια που μενουν 2 δρομους διπλα απο αυτο που σας λεω, στα υπολοιπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
δεν ειναι ανγκη.εγω με τον αδερφο μου παμε σε διαφορετικα σχολεια.αλλωστε σε μας ειχαν πει να συμπληρωσουμε το λυκειο στο οποιο θα παμε,δεν ηταν σίγουρο.ειχε
α.1ο επαλ
β.2ο επαλ
γ.μουσικο λυκειο
δ.το λυκειο κοντα στο γυμνασιο μας
3.αλλο...............................................................................

αρα οπου θες πας!παντως ενας φιλος μου για να παει σε καποιο αλλο λυκειο εδωσε αλλη διευθυνση!!:lol:

Κ εγώ αυτό έκανα:P

ευχαριστω που απαντησατε!

Απο τοτε που πηγε ο αδελφος μου εχουνα αλλαξει τα "συνορα" των περιοχων καθε σχολειου...

Το προβλημα ειναι βεβαια οτι τα γυρω λυκεια εχουν τοσες ελλειψεις που στελνουν παιδια που μενουν 2 δρομους διπλα απο αυτο που σας λεω, στα υπολοιπα!

Κοιτα, καταλαβαίνω απολυτα το πρόβλημα σου, είχα αντιμετωπισει κ εγώ το ίδιο. Θα σου πρότεινα για αρχή να δηλώσεις το σχολείο στο οποιο θελεις να πας
Λίγες μέρες πριν το τέλος των εξετάσεων πες σε κάποιον από τους γονείς σου να πάρουν τηλ στη διεύθυνση του σχολείου και να τους ρωτησουν που θα σταλούν τα χαρτιά.
Αν σε στείλουν στο λύκειο που θες, όλα οκ.
Αν δε σε στείλουν στο λύκειο που θες ζητηστε τους είτε να πάρετε εσεις τα χαρτιά και να τα καταθέσετε στο λύκειο που θέλεις (έχεις το δικαίωμα αυτο, εγώ και αρκετοι γνωστοι μου το ίδιο κάναμε) είτε ζητηστε τους να τα στειλουν εκείνοι(σου προτείνω το πρώτο όμως). Ισως χρειαστεί να σηλώσεις ψέυτικη διεθυνση, να ψάξεις να βρεις κάποια για να είσαι έτοιμος (τη διευθυνση της δουλειας κανενος απο τους γονεις σου ξερω γω η κανενος θειου/θειας)
Σε καμια περίπτωση μην αφήσεις να σταλούν τα χαρτιά σου στο λύκειο που δεν θες, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα αν πας να τους ζητησεις απο κει τα χαρτια σου να μη σου τα δινουν ή να μην τα δεχτουν εκ των υστέρων στο άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα εκεινος ο φιλος μου εδωσε τη διευθυνση μιας φιλης μου :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutyhia

Νεοφερμένος

Η Eutyhia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παιδια επειδη το θεμα τησ διευθυνσησ δεν ειναι και τοσο σωστο μπορεισ πολυ απλα να κανεισ αυτο που εκανε μια φιλη μου δλδ να κανεισ μεταγραφη !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ναι έτσι εύκολα γίνεται νομίζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σιγά.Αφού όλοι ψεύτικη σιεύθυνση βάζουν.Και μετά λένε οι καθηγητές ''πείτε μας τη διεύθυνσή σας παιδιά,όχι αυτήν που έχετε δηλώσει,την κανονική''.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
νομιζω οτι ειναι παρανομο να δωσεις ψευτικη διευθυνση.
αλλα σιγα μην ασχοληθει κανενας,γι'αυτο το κανουνε.
εαν ελεγχονταν δεν θα υπηρχε αυτο το χαλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είναι σύνηθες φαινόμενο πάντως.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Είναι σύνηθες φαινόμενο πάντως.:)
πολλοι γνωστοι μου μενουν σε καποιο δημο και πανε σχολειο σε αλλον:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πέρυσι που πήγα στο Α' Γυμνάσιο μας είπαν πως είναι γεμάτοι κλπ κλπ. Αλλά λόγω διεύθυνσης με πήραν. Είναι και καλό σχολείο (σε σχέση με το Β' που είναι μπ*******) και είναι μόνο ένα τετράγωνο από το σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
πολλοι γνωστοι μου μενουν σε καποιο δημο και πανε σχολειο σε αλλον:lol:
Εεε αυτό είναι πια ακραίο!!!πάντως δν είναι νόμιμο αυτό που κάνουν κ βάζουν ψεύτικη διεύθυνση.έχει παρατηρηθεί πολλές φορές κ στο δικό μας σχολείο!κανονικά το σωστό είναι να πηγαίνεις στο σχολείο που υπάγεται ο δήμος σου..από εκεί κ πέρα,αν υπάρχει πρόβλημα του τύπου "πόσο καλό είναι το σχολείο" κ "πόσο σωστά λειτουργεί",είναι προσωπικό θέμα του καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παίζονται και άλλα ζητήματα όχι μόνο η ποιότητα του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top