ΑΕΙ με λίγα μαθήματα χωρίς εργαστήρια στην Αττική

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Γενικά, όλα τα μαθήματα θέλουν την παρακολούθησή τους.
Απο 5ο πεδίο :

Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ (αρκετά εύκολο και ενδιαφέρον τμήμα,αλλά έχει 1-2 εργαστηριάκια) [40 μαθήματα]
Ναυτιλιακών Σπουδών ΠΑΠΕΙ [52 μαθήματα]

Δηλαδη αυτες οι σχολες απο το 5ο πεδιο δεν εχουν υποχρεωτικα παρακολουθηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitsos

Νεοφερμένος

Ο dimitsos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Επειδή είμαι και εγώ σε αυτό το δίλημμα και ψάχνω για μία δεύτερη σχολή, χωρίς εργαστήρια και υποχρεωτικές παρακολουθήσεις, θα ήθελα να μου δώσετε μια μικρή βοήθεια.
Έχω αναφέρει και σε άλλο πόστ ότι βασανίζομαι να διαλέξω επιτέλους κάτι και είμαι ανάμεσα σε Παιδαγωγικό, Αγγλική Φιλολογία και ΦΠΨ.
Το Παιδαγωγικό έχει εργαστήρια και υποχρεωτικές πρακτικές στο 4ο έτος, οπότε το αποκλείω.
Η Αγγλική Φιλολογία χρειάζεται ένα μέγαλο γλωσσικό υπόβαθρο στα Αγγλικά, το οποίο, παρότι έχω πάρει το Proficiency, δεν το έχω τελειοποιήσει. Συν το ότι η διδασκαλία είναι ως επί το πλείστον εξ'ολοκλήρου στα αγγλικά, οπότε αποκλείω και αυτή τη σχολή.
Μας μένει τώρα το ΦΠΨ.
Είναι εύκολο σαν τμήμα?? Πώς είναι τα μαθήματα εκεί μέσα?? Εύκολα?? Δύσκολα??
Μου είπαν ότι το ΦΠΨ είναι πιο εύκολο από την κλασική φιλολογία καθώς και το ιστορικό-αρχαιολογικό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairy 2

Νεοφερμένος

Η Mairy 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχουν ΤΕΙ χωρίς εργαστήρια στην οικονομία και διοίκηση ή που να βγαίνει η σχολή χωρίς ιδιαίτερη παρακολούθηση γιατί δουλεύω κιόλας παράλληλα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom2

Νεοφερμένος

Η free_dom2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπερα
Δυσκολο να πετυχεις τει χωρις εργαστηρια. Ωστοσο σε ποια πολη αναφερεσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairy 2

Νεοφερμένος

Η Mairy 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αναφέρομαι στην Λάρισα αλλά και σε άλλη πόλη να είναι δεν με πειράζει θα ήθελα να πηγαίνω να δίνω μόνο συνήθως και αεί να είναι δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι κάτι σχετικό με οικονομία και διοίκηση
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αναφέρομαι στην Λάρισα αλλά και σε άλλη πόλη να είναι δεν με πειράζει θα ήθελα να πηγαίνω να δίνω μόνο συνήθως και αεί να είναι δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι κάτι σχετικό με οικονομία και διοίκηση
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Από τη στιγμή που το αντικείμενο που σε ενδιαφέρει μπορείς να το βρεις στην πόλη σου, δεν υπάρχει λόγος να τρέχεις αλλού. Το θέμα είναι ότι παντού υπάρχουν εργαστήρια.΄Ομως οι ώρες των εργαστηρίων δεν είναι μόνο πρωινές. Γίνονται και τις μεσημεριανές και απογευματινές ώρες οπότε αυτά μπορείς να τα παρακολουθήσεις. Επίσης αν πέσεις σε καλό άνθρωπο-καθηγητή μπορεί να σε διευκολύνει και να βρεθεί μια λύση.
Ρίξε μια ματιά εδώ. 1)Τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων-κατεύθυνση διοίκησης επιχειρήσεων https://de.teilar.gr/story/el-GR/464/Πρόγραμμα_Σπουδών.html
2)Τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων-κατεύθυνση διοίκησης τουριστικών επιχειρήσεων https://de.teilar.gr/story/el-GR/474/Το_Πρόγραμμα_Σπουδών.html
3)Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής https://acc.teilar.gr/οδηγός-σπουδών/εβδομαδιαίο-πρόγραμμα/#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Αναφέρομαι στην Λάρισα αλλά και σε άλλη πόλη να είναι δεν με πειράζει θα ήθελα να πηγαίνω να δίνω μόνο συνήθως και αεί να είναι δεν έχω πρόβλημα αρκεί να είναι κάτι σχετικό με οικονομία και διοίκηση
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μπες οικονομικο..Εχω φιλο στην ιδια φαση με εσενα, μονιμο στην αεροπορια, που τον βοηθησα και εβγαλε τη σχολη σε 4,5 χρονια οπως εγω..Μαζι μπηκαμε μαζι βγηκαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairy 2

Νεοφερμένος

Η Mairy 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις η αλήθεια είναι ότι με φοβίζει λίγο το οικονομικό γιατί δεν το έχω και πολύ με τα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις η αλήθεια είναι ότι με φοβίζει λίγο το οικονομικό γιατί δεν το έχω και πολύ με τα μαθηματικά
Όταν λες σε φοβίζει εννοείς το να μπεις...δηλαδή στις Πανελλήνιες ή μετά; Επειδή δεν έχουν και πολλά μαθηματικά τα οικονομικά τμήματα (εκτός από τη στατιστική).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairy 2

Νεοφερμένος

Η Mairy 2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εννοώ το μετά στην στατιστική πιο καλά τα καταφέρνω έχω την εντύπωση ότι έχει πολύ δύσκολα μαθηματικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top