Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,442 εγγεγραμμένα μέλη και 2,395,820 μηνύματα σε 74,339 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πανελλήνιες και σχέση

Ντέπυ49158 (Δήμητρα)

Φοιτητής

H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Λάρισα) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H Ντέπυ49158 έγραψε στις 22:37, 31-07-13:

προσωπικα με την σχεση μου ειμαστε μαζι απο τοτε που ξεκινησαμε την προετοιμασια για τις πανελληνιες.. διναμε και οι δυο φετος και δεν μας επηρεασε καθολου ουτε μας απεσπασε την προσοχη γιατι και οι δυο ειχαμε τους στοχους μας απο την αρχη και ξεραμε τι θελαμε.. επομενως σχεση και πανελληνιες μπορουν να συνυπαρξουν πιστευω οταν υπαρχει αλληλοκατανοηση και σωστες προτεραιοτητες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jo Vat

Νεοφερμένος

H Jo Vat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Jo Vat έγραψε στις 02:41, 05-03-14:

Γεια σας παιδιά!
Εγώ πιστεύω το εξής:
Εξαρτάται σε ποια περίοδο είναι ο καθένας.
Δηλαδή αν είχες σχέση πριν τις πανελλήνιες δεν υπάρχει λόγος να χωρίσεις γιαυτό το θέμα. Ισα ισα που αν όντως ο συντροφός σου είναι φυσιολογικός τότε σίγουρα θα σε στηρίξει. Προσωπικά είχα σχέση και τις 2 φορές που έδινα πανελλήνιες και είχα μία καλή στήριξη δεν είχα εντάσεις τέτοιου είδους, ίσα ίσα μου έλεγε να κάτσω να διαβάσω για να πετύχω.
Αν όμως δεν έχεις κάτι ως την περίοδο των πανελληνίων όποια και αν είναι αυτήν δηλαδή ή στα 18 ή στα 20 ή στα 30 ή στα 40 νομίζω δεν είναι καλή ιδέα για πειραματισμούς. Το λέω γιατί μπορεί εύκολα να σε επιρεάσει κάποιος ψυχικά και να φύγεις από τον στόχο σου (σε εμένα αυτό πάντως συμβαίνει).
Από την άλλη πιστεύω δεν μπορείς να κλειστείς και μέσα χωρίς να έχεις και κανένα φλερτάκι. Αυτά μέσα στην ζωή είναι αλλά ως εκεί. Αν όντως σε ενδιαφέρει κάποιος κατά την γνώμη μου μπορείς να του εξηγησεις ότι δεν είσαι σε φάση σχέσης επειδή έχεις διάβασμα κτλ και αν είναι σωστός θα το σεβαστεί και αν είναι ακόμα πιο σωστός και όντως ενδιαφέρεται θα σε περιμένει μερικούς μήνες..Σιγά τι είναι; 8 μηνάκια είναι όλα όλα δεν χάθηκε και ο κόσμος αν μείνεις και λίγο μόνη/ος. Και μία συμβουλή που τώρα που μεγάλωσα αρκετά το κατάλαβα. Πρώτα τους στόχους σας και μετά οι έρωτες και τα πανηγύρια. Παιδιά οι έρωτες δεν τελειώνουν ποτέ και θα περάσουν πολλοί από την ζωή σας! Το παν είναι εσείς να κυνηγάτε τα όνειρα σας και να είστε κάποτε έτοιμοι να σταθείται στα πόδια σας , μόνοι σας!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jo Vat : 05-03-14 στις 02:45.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:49, 11-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
[COLOR=#222222]Σιγά βρε παιδιά! Το ότι δίνετε πανελλήνιες δε σημαίνει ότι θα πρέπει να εγκαταλείψετε τα εγκόσμια και να κλεισθείτε σε μοναστήρι-φροντιστήριο.
Εν μέρει έχεις δίκιο και το βλέπεις πολύ λογικά και ρεαλιστικά. Είναι καλό να υπάρχει ισορροπία σε όλους τους τομείς της ζωής. Ωστόσο, οι απαιτήσεις των των Πανελληνίων είναι πολύ μεγάλες και απαιτούν πλήρη αφοσίωση. Είναι βέβαια υποκειμενικό το θέμα. Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Muxu Su

Φοιτητής

H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 21:19, 15-03-14:

Εγω είδα οτι δεν μπόρεσα να τα συνδύασω και έτσι περιόρισα τον εαυτο μου απο τις αρχές σχεδόν. Ειναι ανάλογα στο άτομο. Αντε με το καλο το καλοκαίρι!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Φοιτητής

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 22:26, 15-03-14:

Εμάς μας είχε πει ο μαθηματικός από τον Σεπτέμβρη κιόλας “κλειδώστε την καρδιά σας γιατί είναι σίγουρο ότι θα χάσετε κάποια σχολή“. Οι περισσότεροι το τηρήσαμε στο βαθμό του εφικτού
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Ανοιχτό Πανεπιστήμιο . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:29, 15-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Εγω είδα οτι δεν μπόρεσα να τα συνδύασω και έτσι περιόρισα τον εαυτο μου απο τις αρχές σχεδόν. Ειναι ανάλογα στο άτομο. Αντε με το καλο το καλοκαίρι!
Έχεις δίκιο. Είναι θέμα ατόμου.

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Εμάς μας είχε πει ο μαθηματικός από τον Σεπτέμβρη κιόλας “κλειδώστε την καρδιά σας γιατί είναι σίγουρο ότι θα χάσετε κάποια σχολή“. Οι περισσότεροι το τηρήσαμε στο βαθμό του εφικτού
Α, ωραίο αυτό! Αφού πέρασες, χαλάλι οι περιορισμοί
Παράθεση

STRATOSZAX

Νεοφερμένος

Ο STRATOSZAX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O STRATOSZAX έγραψε στις 23:47, 28-04-14:

Εγω πηγαινω β λυκειου και σε ενα μηνα ξεκιναω προετοιμασια για τις πανελληνιες.Μου αρεσει μια κοπελα που ειμαστε μαζι στην κατευθυνση,αλλα δεν ξερω τι να κανω.Να επιδιωξω σχεση η αυτο μπορει να κρινει την επιτυχια μας στις εξετασεις?Επιπλεον,θα ηθελα να συμπληρωσω οτι ειμαστε και οι δυο πολυ καλοι μαθητες(19,7)και εχουμε στοχο την ιατρικη
Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 23:55, 28-04-14:

Κατσε στ αυγα σου και ασε ησυχη την κοπελα γιατι παιζεται το μελλον σας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

marizel (Σέβη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H marizel έγραψε στις 14:26, 29-08-14:

Πιστεύετε οτι στην τρίτη λυκείου πρέπει να διατηρούμε σχέση με καποιον/καποια ή πρέπει να το αποφύγουμε γιατί θα φορτωθούμε με ψυχολογική πίεση και με απιτήσεις;;;
Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 14:52, 29-08-14:

Πιστεύω ότι δεν είναι κακό να έχει κάποιος μία σχέση στην τρίτη λυκείου.Βέβαια η τρίτη λυκείου είναι μία τάξη η οποία καθορίζει αυτό που θέλουμε να γίνουμε οπότε πρέπει να δώσουμε προσοχή και βάση.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να έχουμε μία σχέση.Φυσικά όλα με μέτρο πάντα.Γενικότερα εάν κάποιος σε αγαπάει δεν θα σου ασκεί τεράστια ψυχολογική πίεση ούτε θα έχει όλη την ώρα απαιτήσεις.
Παράθεση

marizel (Σέβη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Σέβη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

H marizel έγραψε στις 15:03, 29-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μύριαμ4
Πιστεύω ότι δεν είναι κακό να έχει κάποιος μία σχέση στην τρίτη λυκείου.Βέβαια η τρίτη λυκείου είναι μία τάξη η οποία καθορίζει αυτό που θέλουμε να γίνουμε οπότε πρέπει να δώσουμε προσοχή και βάση.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να έχουμε μία σχέση.Φυσικά όλα με μέτρο πάντα.Γενικότερα εάν κάποιος σε αγαπάει δεν θα σου ασκεί τεράστια ψυχολογική πίεση ούτε θα έχει όλη την ώρα απαιτήσεις.
Και εγώ αυτό πιστεύω οτι όλα μπορούν να γίνονται αλλά με μέτρο....Πρέπει να υπάρχει κατανόηση και αλληλοσεβασμός.... Βέβαια οι πιο ευνοημένοι από αυτούς που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου είναι αυτοι που είναι στη ίδια ηλικία γιατί και ι δύο βιώνουν την ίδια πίεση το ίδιο χρονικό διάστημα και έτσι δεν θα έχουν παραπάνω απαιτήσεις ο ένας από τον αλλον!!!
Παράθεση

Μύριαμ4 (Μύριαμ)

Νεοφερμένος

H Μύριαμ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Μύριαμ4 ♥Neverland♥ έγραψε στις 15:14, 29-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από marizel
Και εγώ αυτό πιστεύω οτι όλα μπορούν να γίνονται αλλά με μέτρο....Πρέπει να υπάρχει κατανόηση και αλληλοσεβασμός.... Βέβαια οι πιο ευνοημένοι από αυτούς που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου είναι αυτοι που είναι στη ίδια ηλικία γιατί και ι δύο βιώνουν την ίδια πίεση το ίδιο χρονικό διάστημα και έτσι δεν θα έχουν παραπάνω απαιτήσεις ο ένας από τον αλλον!!!
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες
Η αλήθεια είναι αυτή ότι οι πιο ευνοημένοι είναι αυτοί που έχουν σχέση στην τρίτη λυκείου και είναι στην ίδια ηλικία και καταλαβαίνουν πόση πίεση έχει αυτή η περίοδος.Τώρα εάν δεν είναι στην ίδια ηλικία εάν σε αγαπάει πραγματικά πιστεύω πως θα σε καταλάβει διότι πρόκειται για μία πολύ σημαντική φάση της ζωής σου.Από αυτές τις εξετάσεις κρίνετε το μέλλον σου και γι αυτό πρέπει να δώσεις βάση.
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 16:09, 29-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μύριαμ4
Από αυτές τις εξετάσεις κρίνετε το μέλλον σου και γι αυτό πρέπει να δώσεις βάση.

Παράθεση

notis_19 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,090 μηνύματα.

O notis_19 έγραψε στις 16:16, 29-08-14:

Πανελλήνιες και σχέση δεν πάνε μαζί...Εκτός κι αν κάποιος εννοεί σχέση με τα μαθήματα...

Όταν έχεις σχέση με κάποιον-α, το μυαλό σου θα είναι συνέχεια σε αυτόν-η και είναι επόμενο να μην συγκεντρώνεσαι στα μαθήματα σου...

Εάν το άτομο αξίζει την αγάπη σου, και να είναι μαζί σου, τότε είμαι σίγουρος ότι θα κάνει υπομονή αυτή τη μια χρονιά και θα καταλάβει..., γιατί εφόσον σε αγαπάει, πρώτα αυτός-η θα θέλει το καλό σου και μετά εσύ...
Παράθεση

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 9,101 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 17:42, 16-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από notis_19
Πανελλήνιες και σχέση δεν πάνε μαζί...Εκτός κι αν κάποιος εννοεί σχέση με τα μαθήματα...

Όταν έχεις σχέση με κάποιον-α, το μυαλό σου θα είναι συνέχεια σε αυτόν-η και είναι επόμενο να μην συγκεντρώνεσαι στα μαθήματα σου...

Εάν το άτομο αξίζει την αγάπη σου, και να είναι μαζί σου, τότε είμαι σίγουρος ότι θα κάνει υπομονή αυτή τη μια χρονιά και θα καταλάβει..., γιατί εφόσον σε αγαπάει, πρώτα αυτός-η θα θέλει το καλό σου και μετά εσύ...
Πανε, πως δεν πανε? Αν δεν εισαι ακομη στην αρχη της σχεσης και εχεις φτασει στο σημειο που -ναι μεν αγαπας- αλλα μπορεις να αφοσιωθεις και σε αλλα πραγματα, ολα ειναι εφικτα. Εγω προσωπικα ειχα αρκετους τσακωμους και πιεση, γιατι εβγαινα ελαχιστα, αλλα δεν το εβαλα κατω και τελικα ειμαστε ακομη μαζι
Παράθεση

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O peinaw_zw Embrace solitude! έγραψε στις 18:36, 16-09-14:

Κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων η μόνη σχέση που είναι εφικτή,είναι αυτή κατά την οποία και οι 2 διαβάζουν πολύ και είναι αφοσιωμένοι στο στόχο τους.Εναλλακτικά, μια σχέση μακροχρόνια και σοβαρή,ανεξαρτήτου ηλικίας,μπορεί κάλλιστα να δουλέψει και αυτή.
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 06:23, 24-09-14:

Πιστεύω πως οι κοπέλες μπορούν να συνδυάσουν καλύτερα το διάβασμα των πανελληνίων και τη σχέση τους σε αντίθεση με τα αγόρια. Ξέρουν πότε είναι ώρα να διαβάσουν και πότε είναι ώρα να είναι μαζί με το αγόρι τους. Μερικές ειδικά αν έχουν και στόχο για να εισαχθούν σε κάποια σχολή δεν θα αφήσουν η σχέση να γίνει η αιτία για μια αποτυχία. Ενώ τα αγόρια αν κάνουν σχέση στο διάστημα των πανελληνίων θα το χάσουν το μυαλό τους από την πρώτη βδομάδα και μετά ούτε που θα ανοίγουν βιβλίο, βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πάντα.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διονύσης13 (Διονύσης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 915 μηνύματα.

O Διονύσης13 έγραψε στις 08:03, 24-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Πιστεύω πως οι κοπέλες μπορούν να συνδυάσουν καλύτερα το διάβασμα των πανελληνίων και τη σχέση τους σε αντίθεση με τα αγόρια. Ξέρουν πότε είναι ώρα να διαβάσουν και πότε είναι ώρα να είναι μαζί με το αγόρι τους. Μερικές ειδικά αν έχουν και στόχο για να εισαχθούν σε κάποια σχολή δεν θα αφήσουν η σχέση να γίνει η αιτία για μια αποτυχία. Ενώ τα αγόρια αν κάνουν σχέση στο διάστημα των πανελληνίων θα το χάσουν το μυαλό τους από την πρώτη βδομάδα και μετά ούτε που θα ανοίγουν βιβλίο, βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις πάντα.

Μπαα δεν νομίζω, είναι τελείως ανάλογα με το άτομο... Ίσα ίσα τα κορίτσια ακούνε έρωτας και κάτι τους πιάνει, τα αγόρια είναι πιο πέρα βρέχει
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 13:58, 24-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Διονύσης13
Μπαα δεν νομίζω, είναι τελείως ανάλογα με το άτομο... Ίσα ίσα τα κορίτσια ακούνε έρωτας και κάτι τους πιάνει, τα αγόρια είναι πιο πέρα βρέχει
Φαίνεται εμείς οι κοπέλες είμαστε πιο συναισθηματικές και δενόμαστε πιο εύκολα σε αντίθεση με σας τα αγόρια (που πάντα θα σας λατρεύουμε ) είστε λίγο αναίσθητα, γιαυτό άλλωστε είστε της νοοτροπίας πέρα βρέχει!
Παράθεση

Deco

Φοιτητής

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 14:30, 24-09-14:

Γενικευεσαι πολυ τσοκο.εγω πιστευω πως στις πανελληνιες μπορεις να εχεις σχεση,αρκει σ αυτη τη σχεση να υπαρχει κατανοηση και αλληλουποστηριξη.ολα συνδιαζονται,αρκει να το θες πραγματικα..
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 14:30, 24-09-14:

Εγω κατι τρεχει με μια κοπελια αλλα οποτε την σκεφτομαι δεν μπορω να διαβασω χαχα δεν θα κανω τπτ μαλλον αν θελει να περιμενει
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 17:14, 24-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deco
Γενικευεσαι πολυ τσοκο.εγω πιστευω πως στις πανελληνιες μπορεις να εχεις σχεση,αρκει σ αυτη τη σχεση να υπαρχει κατανοηση και αλληλουποστηριξη.ολα συνδιαζονται,αρκει να το θες πραγματικα..
Μετά από μερικές αναθεωρώ την άποψη μου και λέω πως είτε αγόρι είσαι είτε κορίτσι, αν θες να περάσεις δεν πρέπει να μπλέξεις και σχέσεις αυτό το διάστημα των πανελληνίων.

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Εγω κατι τρεχει με μια κοπελια αλλα οποτε την σκεφτομαι δεν μπορω να διαβασω χαχα δεν θα κανω τπτ μαλλον αν θελει να περιμενει
Αν είναι και κείνη ίδια κατεύθυνση με σένα θα μπορούσατε να περνάτε χρόνο μαζί, διαβάζοντας! Αλλά μόνο διάβασμα δεν θα κάνετε..
Παράθεση

johnietraf (γιαννης)

Φοιτητής

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Ιωάννινα) και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,222 μηνύματα.

O johnietraf έγραψε στις 20:13, 24-09-14:

Μετά από μερικές αναθεωρώ την άποψη μου και λέω πως είτε αγόρι είσαι είτε κορίτσι, αν θες να περάσεις δεν πρέπει να μπλέξεις και σχέσεις αυτό το διάστημα των πανελληνίων.

Αν είναι και κείνη ίδια κατεύθυνση με σένα θα μπορούσατε να περνάτε χρόνο μαζί, διαβάζοντας! Αλλά μόνο διάβασμα δεν θα κάνετε..
Μπα δεν ειναι τωρα την γνωρισα
Ξερω οτι αν κανω κατι θα αποσυγκεντρωθω ενω αν δεν κανω θα ξενερωσει
Παράθεση

pavlos1908 (Παυλος)

Φοιτητής

Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών (ΑΕΙ/Ηράκλειο) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O pavlos1908 έγραψε στις 20:28, 24-09-14:

Εγω παντως πιστευω οτι ειναι αναλογα στο ατομο. Εγω εκανα σχεση με μια κοπελα τον Μαρτιο πριν τις Πανελληνιες (μετα την πολυημερη εκδρομη μας) και ειμαστε ακομα μαζι. Εχουμε περασει και οι 2 στις σχολες πρωτης μας επιλογης και βρισκομασταν καθε μερα εστω για μιση ωρα.

Μπορει αυτη η μιση ωρα να ελειψε απο διαβασμα, ομως βοηθησε στο να ξεθολωνει το μυαλο μας και να ηρεμουμε απο την πιεση και απο ολα. Σαν ανθρωπος εγω δεν νιωθω τοση πιεση, ομως η κοπελα μου ηταν υπερβολικα αγχωμενη και πιστευω οτι τη βοηθησε που ειμασταν μαζι και την ηρεμουσα σε καθε ευκαιρια και ξεχνιοταν απο ολο αυτο. Οταν κατι γινεται με μετρο (πχ οχι την περιοδο των πανελληνιων να ειμαστε μαζι 5 ωρες και να παραμελουμε τις αλλες υποχρεωσεις οπως φροντιστηρια κλπ.) θεωρω οτι δρα ευεργετικα και οχι το αντιθετο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Φοιτητής

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,250 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:43, 24-09-14:

Έχεις πολύ πονηρό μυαλό.
Επί του θέματος,εγώ προσωπικά δε νομίζω να το ρίσκαρα. Όχι ότι δεν γίνεται,αλλά επειδή έχω το αρνητικό πως αν καταπιαστώ με κάτι/μπω σε μία σχέση μ'αρέσει να μπαίνω δυναμικά και όχι "Αχ,μη έχω στις 19.00 Άγνωστο,φτου πρέπει να πάω να τελειώσω το διάβασμα". Ούτε καν. Δεν μπορώ,το είχα επιχειρήσει μία άλλη περίοδο που πάλι είχα ζόρια and it didn't go well. Γενικά,δεν ξέρω πώς θα πρέπει να αντιδράσω όταν πω πως "Εμμμμ,ναι".
Παράθεση

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 20:53, 24-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από pavlos1908
Εγω παντως πιστευω οτι ειναι αναλογα στο ατομο. Εγω εκανα σχεση με μια κοπελα τον Μαρτιο πριν τις Πανελληνιες (μετα την πολυημερη εκδρομη μας) και ειμαστε ακομα μαζι. Εχουμε περασει και οι 2 στις σχολες πρωτης μας επιλογης και βρισκομασταν καθε μερα εστω για μιση ωρα.

Μπορει αυτη η μιση ωρα να ελειψε απο διαβασμα, ομως βοηθησε στο να ξεθολωνει το μυαλο μας και να ηρεμουμε απο την πιεση και απο ολα. Σαν ανθρωπος εγω δεν νιωθω τοση πιεση, ομως η κοπελα μου ηταν υπερβολικα αγχωμενη και πιστευω οτι τη βοηθησε που ειμασταν μαζι και την ηρεμουσα σε καθε ευκαιρια και ξεχνιοταν απο ολο αυτο. Οταν κατι γινεται με μετρο (πχ οχι την περιοδο των πανελληνιων να ειμαστε μαζι 5 ωρες και να παραμελουμε τις αλλες υποχρεωσεις οπως φροντιστηρια κλπ.) θεωρω οτι δρα ευεργετικα και οχι το αντιθετο.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Πέρασα και εγώ ακριβώς την ίδια φάση στο ίδιο χρονικό σημείο με σένα
7ήμερη και δεν συμμαζεύεται
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,907 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 23:07, 24-09-14:

Μην κανετε σχεση στην τριτη λυκειου μονο με την καρεκλα του γραφειου σας. Δεν βοηθαει. Μπορει καποιοι να θεωρειτε την μια εστω ωρα καθε μερα που αφιερωνεις σε μια σχεση ως χαμενο χρονο απο το διαβασμα αλλα στην πραγματικοτητα βοηθαει το μυαλο σας να ξεθολωνει. Ξεφευγεις λιγο απο τη μιζερια του διαβασματος. Βαλτε προγραμμα στη ζωη σας και ολα γινονται
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O peinaw_zw Embrace solitude! έγραψε στις 23:35, 24-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Μην κανετε σχεση στην τριτη λυκειου μονο με την καρεκλα του γραφειου σας. Δεν βοηθαει. Μπορει καποιοι να θεωρειτε την μια εστω ωρα καθε μερα που αφιερωνεις σε μια σχεση ως χαμενο χρονο απο το διαβασμα αλλα στην πραγματικοτητα βοηθαει το μυαλο σας να ξεθολωνει. Ξεφευγεις λιγο απο τη μιζερια του διαβασματος. Βαλτε προγραμμα στη ζωη σας και ολα γινονται
Σε περίπτωση που δεν ξέρεις δεν είναι μια ώρα την ημέρα.Είναι πολύ παραπάνω.Είναι τα μηνύματα που σε αποσπούν,είναι οι στιγμές που βρίσκεστε,είναι οι σκέψεις που κάνεις όταν διαβάζεις.Κάτσε διάβασε εσύ και μη σκέφτεσαι τα φιλάκια,το σεξ αν μπορείς...
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 01:59, 25-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από johnietraf
Μπα δεν ειναι τωρα την γνωρισα
Ξερω οτι αν κανω κατι θα αποσυγκεντρωθω ενω αν δεν κανω θα ξενερωσει
Και που τι γνώρισες τώρα τι; Θα σε παρεξηγήσει μήπως αν της την πέσεις από τόσο νωρίς;

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Έχεις πολύ πονηρό μυαλό.
Επί του θέματος,εγώ προσωπικά δε νομίζω να το ρίσκαρα. Όχι ότι δεν γίνεται,αλλά επειδή έχω το αρνητικό πως αν καταπιαστώ με κάτι/μπω σε μία σχέση μ'αρέσει να μπαίνω δυναμικά και όχι "Αχ,μη έχω στις 19.00 Άγνωστο,φτου πρέπει να πάω να τελειώσω το διάβασμα". Ούτε καν. Δεν μπορώ,το είχα επιχειρήσει μία άλλη περίοδο που πάλι είχα ζόρια and it didn't go well. Γενικά,δεν ξέρω πώς θα πρέπει να αντιδράσω όταν πω πως "Εμμμμ,ναι".
Τόσο καιρό, έπρεπε να το χεις καταλάβει αυτό.
Πάντως εμένα αν ερχόταν ένας και μου λέγε, ναι θα του έλεγα, και ας είχα να διαβάσω. Λες και τώρα που δεν έχω σχέση διαβάζω όπως θα έπρεπε, μπα. Οπότε ας περνάω καλά τουλάχιστον.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,907 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε στις 12:01, 25-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από peinaw_zw
Σε περίπτωση που δεν ξέρεις δεν είναι μια ώρα την ημέρα.Είναι πολύ παραπάνω.Είναι τα μηνύματα που σε αποσπούν,είναι οι στιγμές που βρίσκεστε,είναι οι σκέψεις που κάνεις όταν διαβάζεις.Κάτσε διάβασε εσύ και μη σκέφτεσαι τα φιλάκια,το σεξ αν μπορείς...
Αφηνω ασχολιαστη την ειρωνια γιατι δν εχω ορεξη να γινω κακος. Απλα να ξερεις οτι αν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις στο διαβασμα θα βρεις πολλες αφορμες, δεν ειναι η σχεση το προβλημα. Με τη λογικη σου στη Γ Λυκειου πρεπει να απομονωθουμε απο τον υπολοιπο κοσμο μηπως κατι μας αποσπασει. Εχω παει κι εγω τριτη λυκειου, ειχα σχεση και το ξερω. Οταν ηθελα να κωλοβαρεσω, εβρισκα απειρες δικαιολογιες.
Παράθεση

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O peinaw_zw Embrace solitude! έγραψε στις 12:07, 25-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από DarthFederer
Αφηνω ασχολιαστη την ειρωνια γιατι δν εχω ορεξη να γινω κακος. Απλα να ξερεις οτι αν δεν μπορεις να συγκεντρωθεις στο διαβασμα θα βρεις πολλες αφορμες, δεν ειναι η σχεση το προβλημα. Με τη λογικη σου στη Γ Λυκειου πρεπει να απομονωθουμε απο τον υπολοιπο κοσμο μηπως κατι μας αποσπασει. Εχω παει κι εγω τριτη λυκειου, ειχα σχεση και το ξερω. Οταν ηθελα να κωλοβαρεσω, εβρισκα απειρες δικαιολογιες.
Ζητώ συγγνώμη για την ειρωνεία.Ωστόσο να ξέρεις πως δεν έχουν όλες οι δικαιολογίες την ίδια βαρύτητα.Άλλο είναι να μην μπορείς να διαβάσεις επειδή θες να δεις τους φίλους σου ή την κοπέλα σου και άλλο πχ επειδή βαριέσαι,πονάει το κεφάλι σου,θες να παίξεις λολ κλπ.Γιατί?Επειδή οι πρώτες περιλαμβάνουν ανθρώπινες σχέσεις,ενώ οι δεύτερες όχι.
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 12:13, 25-09-14:

8εωρω οτι πανελληνιεσ κ σχεση πανε απολυτα οταν αφιερωνεισ χρονο δτα διαβασματα σ στα φροντηστηρια σ πρεπει να εχεισ κ λιγο χρονο για σενα να ηρεμει κ το μυαλο σ κ τι καλυτερο να περνασ αυτο το χρονο με το αγορι σ οταν ειναι μεγαλυτεροσ βεβαια 8α πρεπει να σ αφηνει χρονο απο μονοσ τ να διαβαζεισ κ να μην σε πιεζει βεβαια με λογια τυπου 'εχω τοσο καιρο να σε δω δεν μπορεισ να βγεισ για λιγο?" το ιδανικο 8α ειναι να δινει κ αυτοσ πανελληνιεσ ετσι 8α εινια στην ιδια 8εση κ 8α εχει κατανοηση τεσπα ισα ισα π εγω πιστευω οτι στη 3η λυκειου πρεπει να εχεισ ατομα π 8α σ εμψυχωνουν κ 8α σε στηριζουν ετσι εκτοσ απο την οικογενεια σ κ τουσ φιλουσ σ 8α εχεισ κ την σχεση σ
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 09:51, 04-01-15:

Δεν είχα κάποια σχέση τη χρονιά που έδινα πανελλαδικές. Για να πω όμως την αλήθεια, πιο πολύ μου είχε λείψει η ενασχόληση με την κολύμβηση.
Παράθεση

financial

Δραστήριο Μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O financial So much for my happy ending... έγραψε στις 11:41, 04-01-15:

Για μένα εξαρτάται... Αν μια σχέση σε αναπτερώνει ηθικά και σου γεμίζει τις μπαταρίες τότε καλώς να έρθει και τοτε... Αν όμως αρχίσει η ζήλια, οι τσακωμοί κτλ.. Αστο καλύτερα γιατί άλλες ειναι οι προτεραιότητες εκείνη τη στιγμή...
Παράθεση

Psyco

Δραστήριο Μέλος

H Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H Psyco έγραψε στις 08:53, 22-04-17:

Παιδιά δεν ξέρω αν θα το δει κανείς Αλλά τώρα ανακάλυψα το θέμα και θέλω να απαντήσω!
Φέτος δίνω πανελλήνιες Κ το αγόρι μου μπήκε απ τον Σεπτέμβρη στρατο (όταν δηλαδή ξεκινούσε το πολύ διάβασμα) Ο στόχος μ είναι 17-18000 μόρια(θεωρητική). Βέβαια να ξεκαθαρίσω ότι είμαστε μαζί 2 Χρόνια τώρα και έχουμε μια υπέροχη και ζηλευτή σχέση!
Η προσωπική μ γνώμη είναι ότι οι πανελλήνιες και η σχέση συνδυάζονται ανάλογα με το άτομο και,φυσικά, την σχέση. Πιστεύω ότι είναι σχεδόν απαγορευτικό ν ξεκινήσεις μια σχεση στις Αρχές ή στα μέσα της 3ης Λυκείου Γιατί δεν ξέρεις Πώς θα εξελιχθεί κ αν θα έχεις σκαμπανεβάσματα.(έχω παράδειγμα από την κολλητή μ η οποία λόγω της σχέσης έχει παραμελήσει το διαβσσμα)ΕΓώ όμως τα συνδυαζω. Έχω φυσικά κ υποστήριξη από το αγόρι μ ο οποίος θεωρείται ήρωας με τόσες ασυναρτησίες και βρισίδι π έχει ακούσει λόγω της πίεσης Αλλά ξέρει ότι όταν τελειώσουν όλα αυτά και βγει κ εκείνος απ το στρατό Θ είμαστε μαζί κ ελευθεροι!!! Αν δεν είχα αυτον κ την στήριξη του μπορεί να λειτουργούσε κ αντίστροφα...να μην διάβαζα τόσο δλδ...Γιατί έχω κ το κινητρο οτι το καλοκαίρι θα περάσουμε τέλεια μαζί κ μπορεί να με ακολουθήσει όπου παω για σπουδές!
Είναι δίκοπο μαχαίρι για καποιον π δεν έχει καιρό μια υγιή σχέση Γιατί δεν ξέρει πώς θα εξελιχθεί. Αλλά αν έχει θέληση, πείσμα και στήριξη απ την άλλη πλευρά ...θεωρώ πως όλα είναι δυνατά!
Παράθεση

jj!

Φοιτητής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 3,049 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 00:00, 23-04-17:

Ελπίζω να ισχύουν όλα αυτά που λες και να μην έχει κάνει καμιά κουτσουκέλα το αγόρι σου, τώρα που στον στρατό οι ορμόνες του χτυπάνε κόκκινο...

Όσο να 'ναι η απόσταση δεν είναι πάντοτε δοκιμασία με θετικό πρόσημο
Παράθεση

Εχέμυθη

Φοιτητής

H Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικών Εργαστηρίων (ΤΕΙ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,061 μηνύματα.

H Εχέμυθη who is waiting for the miracle.... έγραψε στις 00:09, 23-04-17:

Σιγουρα ειναι ομορφο αυτο που σου συμβαινει , αλλα σκεψου ποσο διαφορετικα θα ηταν αν ο φιλος σου ηταν φοιτητης κι εσυ εδινες πανελληνιες η αν και οι δυο δίνατε μαζι πανελληνιες ... θελω να πω οτι η καθε σχεση ειναι τελειως δοαφορετικη και δεν εξαρταται μονο απο το χαρακτηρα των ατομων αλλα και απο τις οποιες συνθηκες .
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Αγγελος Κοκ (Άγγελος)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,232 μηνύματα.

O Αγγελος Κοκ Η ζωη ειναι υπεροχη...! έγραψε στις 12:10, 23-04-17:

Προς το τελος με τιποτα γιατι κολλας
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,112 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 13:57, 23-04-17:

Mη το κάνετε μελό. Στρατό πήγε το παιδί, όχι φυλακή. Τόσο ασυγκράτητοι είστε πλέον στα λύκεια; Με ορμόνες trumpίνες σας ταϊζουν;

Παράθεση

Psyco

Δραστήριο Μέλος

H Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H Psyco έγραψε στις 10:05, 26-04-17:

Χαχαχα!!! Σαφως η κάθε σχέση εινσι διαφορετική και διαφορετική είναι επίσης και η αντιμετώπιση κ απ τις δύο πλευρές. Απλά στη δική μ περίπτωση η σχέση λειτούργησε ως κίνητρο.σε αντιθετη περίπτωση μπορεί να ήταν καταστροφική
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 00:32, 02-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Psyco
Γιατί έχω κ το κινητρο οτι το καλοκαίρι θα περάσουμε τέλεια μαζί κ μπορεί να με ακολουθήσει όπου παω για σπουδές!
Αυτό το τελευταίο, να το σκεφτείς λίγο καλύτερα.

Πάντως εγώ μιλώντας και από προσωπική εμπειρία και από τον περίγυρό μου, έχω να πω πως οι πανελλήνιες και οι σχέσεις δεν είναι και ο καλύτερος συνδυασμός...
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,657 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 00:37, 02-05-17:

Οι πανελλήνιες είναι που είναι μόνες τους πιεστικές, οι σχέσεις βρίσκονται σε μεγάλη ένταση αυτήν την περίοδο. Τα νεύρα είναι εύκολο να εμφανιστούν. Γενικά είναι ρίσκο. Μπορεί για κάποιους να δουλέψει, αλλά για άλλους όχι. Ειδικά αν ο ένας δεν καταλαβαίνει τι σημαίνει πανελλήνιες και δε δίνει ή δε θέλει να περάσει πουθενά.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 00:46, 02-05-17:

Πιστευω πως αν τα παιδια εχουν παρομοιους στοχους και δεν λεει το αγορι στο κοριτσι να βγαινουν καθε μερα ξερω εγω μπορει να δουλεψει και ειναι καλυτερο απο το να μην υπαρχει σχεση.

Ολοι οι ενηλικες μαθαινουν στα παιδια πως οι πανελληνιες:
1) Καθοριζουν το μελλον του παιδιου
2) Πρεπει να ειναι το μονο πραγμα που πρεπει να δινουν σημασια γι αυτο το χρονικο διαστημα
3) Πρεπει να διαβαζουν οσο περισσοτερο γινετια

Ολα αυτα ειναι λαθος
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 725 μηνύματα.

H Ιππολύτη έγραψε στις 00:54, 02-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Fast
Πιστευω πως αν τα παιδια εχουν παρομοιους στοχους και δεν λεει το αγορι στο κοριτσι να βγαινουν καθε μερα ξερω εγω μπορει να δουλεψει και ειναι καλυτερο απο το να μην υπαρχει σχεση.

Ολοι οι ενηλικες μαθαινουν στα παιδια πως οι πανελληνιες:
1) Καθοριζουν το μελλον του παιδιου
2) Πρεπει να ειναι το μονο πραγμα που πρεπει να δινουν σημασια γι αυτο το χρονικο διαστημα
3) Πρεπει να διαβαζουν οσο περισσοτερο γινετια

Ολα αυτα ειναι λαθος
Και παρόμοιοι στόχοι να υπάρχουν it's still complicated. Όσο να 'ναι, οι σχέσεις θέλουν χρόνο. Και ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει κοινός ελεύθερος χρόνος και για τους δύο; ή ότι αν υπάρχει, δε θα θέλει ο ένας απ τους δύο να τον αφιερώσει σε φίλους, ή απλά στην ξεκούραση;

δεν είναι ακατόρθωτο, αλλά δε γίνεται να μην επηρεάσει μία σχέση την επίδοση στις πανελλήνιες, θεωρώ. ειδικά αν μιλάμε για ένα άτομο που παρασύρεται πολύ από τα συναισθήματα και δεν μπορεί να τα διαχωρίσει από το διάβασμα.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 7,657 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 01:04, 02-05-17:

Πάντως θυμάμαι τόσο κορίτσια στο σχολείο όσο και στο φροντιστήριο να κλαίνε ή να είναι στην τσίτα λόγω των αγοριών τους λίγο πριν τις πανελλήνιες. Ο κοινός παρονομαστής είναι ότι όλες τα είχαν με μεγαλύτερο. Μια φορά είχαμε χάσει μάθημα στο φροντιστήριο επειδή η μια δεν ήταν καλά και έλεγε ότι δεν την καταλαβαίνει καθόλου το αγόρι της και την παρηγορούσε η καθηγήτρια Bitch ήρθα να κάνω φυσική όχι να ακούσω την ιστορία σου.

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Συμφωνώ, και επειδή ξέρω ότι παρασύρεσαι εύκολα γι' αυτό περιμένω να τελειώσεις πρώτα.
Εσύ χρειάζεσαι μια φεμινίστρια.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 01:09, 02-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από stefaniat
Και παρόμοιοι στόχοι να υπάρχουν it's still complicated. Όσο να 'ναι, οι σχέσεις θέλουν χρόνο. Και ποιος εγγυάται ότι θα υπάρχει κοινός ελεύθερος χρόνος και για τους δύο; ή ότι αν υπάρχει, δε θα θέλει ο ένας απ τους δύο να τον αφιερώσει σε φίλους, ή απλά στην ξεκούραση;

δεν είναι ακατόρθωτο, αλλά δε γίνεται να μην επηρεάσει μία σχέση την επίδοση στις πανελλήνιες, θεωρώ. ειδικά αν μιλάμε για ένα άτομο που παρασύρεται πολύ από τα συναισθήματα και δεν μπορεί να τα διαχωρίσει από το διάβασμα.
Κοιτα ελευθερος χρονος αν δεν υπαρχει καθολου τοτε υπαρχει προβλημα. Το παραμυθι που πουλανε οι καθηγητες με τους μαθητες να διαβαζουν 10-12-15 ωρες τη μερα ειναι απλα αυτο, παραμυθι. Οτιδηποτε πανω απο 7.5 ωρες αν θυμαμαι καλα, εχει αποδειχθει πως δεν βοηθαει σχεδον καθολου ενω ταλαιπωρει τον ανθρωπο πολυ. Δεν γραφουν τα παιδια που λιωνουν το κεφαλι τους στις πανελληνιες, αλλα αυτοι που σταθερα διαβαζουν πολλες(οχι παρα πολλες) ωρες, ποιοτικα και συγκεντρωμενα.

Σε ενα απλο σεναρειο τα παιδια μπορουν να βρισκονται στα διαλλειματα, μετα το σχολειο/φροντιστηριο και που και που να πηγαινουν μια μικρη βολτα ενω το σ/κ υπαρχει ακομα περισσοτερος χρονος.

Δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις οταν λες πως ενα ατομο δεν μπορει να ξεχωρισει τα συναισθηματα απο το διαβασμα, αλλα νομιζω πως μιλας για καποιον/α που αν παει κατι στραβα στην προσωπικη του ζωη θα εχει μεγαλο αντικτυπο στο διαβασμα. Εκει συμφωνω δεν ειπα πως ολοι μπορουν να το καταφερουν, αλλα πως για την πλειοψηφεια ειναι εφικτο και μαλιστα θα επιφερει περισσοτερα θετικα απ' οτι αρνητικα.
Παράθεση

Ιππολύτη

Διάσημο Μέλος

H Ιππολύτη έγραψε στις 01:11, 02-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Πάντως θυμάμαι τόσο κορίτσια στο σχολείο όσο και στο φροντιστήριο να κλαίνε ή να είναι στην τσίτα λόγω των αγοριών τους λίγο πριν τις πανελλήνιες. Ο κοινός παρονομαστής είναι ότι όλες τα είχαν με μεγαλύτερο. Μια φορά είχαμε χάσει μάθημα στο φροντιστήριο επειδή η μια δεν ήταν καλά και έλεγε ότι δεν την καταλαβαίνει καθόλου το αγόρι της και την παρηγορούσε η καθηγήτρια Bitch ήρθα να κάνω φυσική όχι να ακούσω την ιστορία σου.
Τι μεγαλύτεροι, τι συνομίληκοι, τι μικρότεροι, όλοι το ίδιο εκνευριστικοί μπορείτε να γίνετε. Ε τι να κάνει το άμοιρο κορίτσι. Στο κάτω κάτω στην τάξη του φροντιστηρίου είστε όλοι μια ομάδα Ιωάννη. Δείξε λίγη συγκατάβαση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη meetmeinmontauk : 05-05-17 στις 12:15.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

O Fast έγραψε στις 01:56, 02-05-17:

Επειδη η σχεση ειναι πιθανο να μην πιασει, οριστε μερικες πιο "safe" προτασεις:
1) Γυμναστικη/αθλητισμος τακτικα
2) Βολτες με φιλους
3) Ταινιες κλπ προφανως μετα το διαβασμα

Πιστευω καλυτερα να διατηρειται ισορροπια μεσ' τη διαρκεια της χρονιας. Οπως ειπα και πριν κανεις δε διαβαζει 10+ ωρες, κοροιδευει τον εαυτο του και πολυ πιθανο να γραψει πολυ χειροτερα ετσι. Αυτες οι δραστηριοτητες θα βοηθησουν καλυτερα στο "ξελαμπουκαρισμα" απ' οτι το σαπισμα στο φβ ή η τηλεοραση.
Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 02:11, 02-05-17:

10+ ώρες τη μέρα είναι μια χαρά διάβασμα και βγαίνει άνετα. Αρκεί να μην πηγαίνεις σχολείο ή φροντιστήριο. Ο πολύς χρόνος χάνεται στο σχολείο. Άμα έχεις κάνει ένα 7ωρο μόνο και μόνο η βαβούρα που υπέστης σε γαμάει μετά.
Παράθεση

Fast

Φοιτητής

O Fast έγραψε στις 02:13, 02-05-17:

Σποραδικα μονο. Μετα τις 7.5 ωρες ο εγκεφαλος καπως "κλεινει" και το μονο που καταφερνεις ειναι να κουραζεσαι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    chrysa9

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους