Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,448 εγγεγραμμένα μέλη και 2,396,002 μηνύματα σε 74,343 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 516 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[Σχέση] Σταθερή ή ελεύθερη;

Προτιμάτε σταθερή ή ελεύθερη σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 147)
Σταθερή
114
77,55%
Ελεύθερη
9
6,12%
Και τα δύο
24
16,33%

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μουσικών Σπουδών (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,211 μηνύματα.

O ultraviolence έγραψε στις 18:53, 04-08-14:

Σταθερη βεβαια! Τον/την συντροφο δεν τον/την εχεις μονο για το κρεβατι! Στις ελευθερες σχεσεις δεν υφισταται πραγματικη αγαπη!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gary96

Φοιτητής

H gary96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H gary96 καλοκαιρακιιιιι έγραψε στις 19:50, 04-08-14:

Σταθερη σχεση!Ειμαι και μεγαλη φαν!και μεταξυ μας τωρα δεν νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που πραγματικα να τον καλυπτει η ελευθερη σχεση και να σας εξηγησω το σκεπτικο μου. Αρχικα πιστευω οτι οι ανθρωποι που δημιουργουν μια ελευθερη σχεση δεν ειναι πραγματικα ερωτευμενοι μεταξυ τους....απο τη μια δεν συμφωνω με το να μιλας η να συμπεριφερεσαι προς τον συντροφο σου λες και ειναι κτημα σου.......αλλα απο την αλλη ξερω πως δεν ειναι δυνατον να εχεις τοσο δυνατα αισθηματα για τον αλλον οπως ο ερωτας και η αγαπη και να μην σε πειραξει ουτε εστω για ενα δευτερολεπτο η φραση του ''χτες γνωρισα μια κοπελα/αγορι σε ενα μπαρακι και την ωρα που με πηρες ημουν μαζι της/του'' και διαφορες τετοιες φρασεις που περιεχουν και αλλα ατομα!απλα πιστευω οτι η ελευθερη σχεση ειναι αυτο που πολλοι εχουν πει παρα πανω μια σταθερη καβατζα για τις δυσκολες μερες.....και συνηθως οι ελευθερες σχεσεις διαλυονται οταν ο ενας απο τους 2 βρει κατι σοβαρο κατι που να τον γεμιζει και να τον ολοκληρωνει.....και προς Θεου δεν κατακρινω τις αποφασεις κανενος!απλα ας μην το ονομαζουμε ελευθερη σχεση βρε παιδια!αν το καλοσκεφτειτε οι περισσοτερες ελευθερες σχεσεις ειναι ONS που τελικα απεκτησαν διαρκεια! οσο για εκεινους που λενε οτι δοκιμασαν σε σχεση σοβαρη με ελαστικους ανθρωπους και δεν αντεξαν τοτε αυτοι οι ιδιοι αποδεικνυουν οτι η ελευθερη σχεση δεν εχει συναισθημα.....γιατι αν ο συντροφος σου ειναι πολυ καλος δεν σε πιεζει σε νοιαζεται κλπ κι εσυ τον γουσταρεις δεν τον χωριζεις!το να τον χωρισεις ομως θελοντας ελευθερη σχεση σημαινει οτι απλως δεν θες συναισθημα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,717 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:35, 04-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Σχέση σταθερή.
Είμαι από τα άτομα που κολλάω με τον άλλον και πωρώνομαι και τον θέλω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, χωρίς να κοιτάει άλλες, χωρίς να μου λέει για άλλες. Θέλω αποκλειστικότητα και με τις "ελεύθερες" σχέσεις αυτό δεν υπάρχει.
Που και σε περίπτωση που έκανα μια ελεύθερη σχέση, στη πορεία δε θα άντεχα και θα την τελείωνα.

Εχμ.. παρόλο αυτά δεν είμαι αντίθετη σε τέτοιες σχέσεις. I mean ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ανάλογα με τις ανάγκες του, και από τη στιγμή που βολεύονται και οι 2 στη σχέση, δεν υπάρχει λόγος για να κρίνεις αυτό που έχουν.

Απλά μερικοί δεν είναι των ελεύθερων σχέσεων, κι άλλοι δεν είναι των σταθερών. Άλλοι είναι και των δύο ειδών και διαλέγουν αυτή που θέλουν τη συγκεκριμένη περίοδο. Αυτά.

(προστέθηκε δημοσκόπηση)
λολ ο άνθρωπος όντως αλλάζει.
ποια είναι αυτή.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 20:40, 04-08-14:

στα8ερη ελευ8ερη για ποιο λογο να κανω??
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

intefina (Ιδιαίτερη Περίπτωση)

Φοιτητής

H Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H intefina έγραψε στις 20:51, 04-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από life12
Έλα ντε...??!!?!??
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manos4 (Μάνος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O manos4 έγραψε στις 21:18, 04-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από life12

Μαλλον δεν εισαι φοιτητρια και δεν εχεις δει τα μαναρια της ΔΑΠ ακομα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Φοιτητής

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:20, 04-08-14:

Σταθερή..
Βασικά αυτό το πράγμα που γίνεται στην ελεύθερη δεν μπορείς καν να το αποκαλέσεις σχέση.
Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 21:42, 04-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από manos4
Μαλλον δεν εισαι φοιτητρια και δεν εχεις δει τα μαναρια της ΔΑΠ ακομα...
οχι δεν ειμαι ακομα φοιτητρια απο οκτομβρη αλλα δεν νομιζω να αλλα3ω γνωμη δεν πιστευω οτι η ελευ8ερη σχεση 8α μου προσφερει κατι παραπανω απο τη στα8ερη ωστε να κανω ελευ8ερη σχεση...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Gate4 : 04-08-14 στις 23:35. Αιτία: split
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους