Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
H ταινία Harry Potter and the Goblet of Fire αποφέρει κέρδη πάνω απο 400 εκατομμύρια δολλάρια σε όλο τον κόσμο!


Μέχρι στιγμής η πολυαναμενόμενη ταινία Harry Potter and the Goblet of fire έχει αποφέρει περίπου 408 εκατομμύρια δολλάρια μετά την δευτερη εβδομάδα προβολής της στους αμερικάνικους κινηματογράφους.

Τα μισά σχεδόν κέρδη προέρχονται απο το κοινό της Νότιας Αμερικής. 54.9 εκατομμύρια δολλάρια κερδήθηκαν μόνο το τριήμερο των ευχαριστιών. Μέχρι στιγμής τα κέρδη της 4ης μεταφοράς βιβλίου της JK Rowling είναι κατα πολύ υψηλότερα απο τις άλλες 3 ταινίες της σειράς.

Η επιτυχία του Goblet of Fire, το οποίο σκηνοθετεί ο Mike Newell, έχει αποδείξει εσφαλμένες τις υποθέσεις οτι το PG-13 που του αποδόθηκε (δηλαδή η οδηγία οτι καλύτερα να μην το δουν παιδιά κάτω των 13) θα πλήγωνε την επιτυχία της ταινίας καθώς θα αποθάρρυνε το νεαρότερο κοινό.

"Έχουμε μάθει οτι το κοινό μεγαλώνει μαζί με τις ταινίες, οπότε η οδηγία PG-13 δεν αποτέλεσε πρόβλημα για το κοινό" δήλωσε ο Dan Fellman της Warner Bros.

H ταινία μέχρι στιγμής είναι κορυφαία σε κέρδη και στις ξένες κινηματογραφικές αγορές με:
Βρετανία - $51.3 εκατ.
Γερμανία - 35.5 εκατ.
Μεξικό - $13.6 εκάτ.
Iταλία - $9.4 εκατ.
Ισπανία $8 εκατ.
σύμφωνα με την Warner Bros.

Πηγή: BBC News
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αχ χάουρι....πάλι το'κανες το θαυμα σου:inlove:

ντατς, και ερμιόνη (για να μη παραπονιέται το weakie..) :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελίκα είμαι ο μονάδικος που δεν έχει δεί ΚΑΝΕΝΑ harry potter; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελίκα είμαι ο μονάδικος που δεν έχει δεί ΚΑΝΕΝΑ harry potter; :worry:
Ναι!!! Πρέπει να δεις πάραυτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελίκα είμαι ο μονάδικος που δεν έχει δεί ΚΑΝΕΝΑ harry potter; :worry:

Σοβαρά μιλας;;;;


Να τα δεις άμεσα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα τα θεωρώ πολύ παιδικά ... Να ήταν anime να έλεγα... :worry: είμαι σχεδον σίγουρος οτι δεν θα μου αρέσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Kαι πως ορίζεις τα "παιδικά"? Αν παρατηρήσεις όσοι τα βλέπουμε είμαστε μεγαλύτεροι σου, μέχρι και 13 χρόνια!
Προσωπικά το anime το θεωρώ πολύ χειρότερο και μου τη σπάει αφάνταστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
μπραβο ρε exposed..δε βλεπονται ρε παιδια τα χαρυ ποτερ πολυ ξενεροτα και πολυ παιδικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
μπραβο ρε exposed..δε βλεπονται ρε παιδια τα χαρυ ποτερ πολυ ξενεροτα και πολυ παιδικα!!
Όπως το βλέπει κανείς... :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Με τον όρο παιδικά δεν έννοω ότι το θεωρώ σαν τα το Power Ranger καμία σχέση... απλώς αυτού του ίδους τα σενάρια δεν μου αρέσουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατι? τι έχει το σενάριο? Επειδή είναι φαντασίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Kαι εγώ το θεωρώ κουταμάρα, αλλά είχα πάει στη πρεμιέρα και είδα τέτοιο πανικό, που αποφάσισα να γίνω φαν(ατικός).

Υγ. Να το δείτε με παρέα, όσο το δυνατόν νεαρότερη...
:devil: :mad: :stupid: :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Oυτε εγω ειδα ποτε κανενα απο αυτα,αν και με ενδιαφεραν παντα τα ειδικα εφε που ειχαν στις ταινιες.
Δεν το εκανα ακομα,γιατι αφου εχασα το 1ο ,δεν λεει να παρακολουθησω καποιο απο τα υπολοιπα.
Επειδη δεν εχω και ιδεα τι συμβαινει με το σεναριο και τα βιβλια,προτιμω να τις κατεβασω ολες που εχουν βγει και να τις δω με την σειρα.
Δεν ειχα ποτε προβλημα με την "παιδικοτητα" των σεναριων,εχω δει ολες τις "παιδικες" ταινιες,οπως Shrek,finding nemo,the incredibles,monsters inc,robots etc.
Πολυ ωραιο παραμθθακι (απο βιβλιο μεταφορα) ηταν το Lemony Snickets :)
Παντως πρεπει να αξιζει τρελα ο Harry Potter ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
όχι ακρίβως ... φαντασίας μου άρεσουν ... αλλά του στυλ DUNE κτλ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To πρώτο, αααντε βαριά και το δευτερο είναι αρκετά παιδικά. Τα επόμενα όχι τόσο. Αλλά και πάλι δεν το θεωρώ κακό.

Είναι μαγκιά να μπορεί κάποιος στα 20,25,30 να παραμένει παιδί στην ψυχη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Είναι μαγκιά να μπορεί κάποιος στα 20,25,30 να παραμένει παιδί στην ψυχη ;)



(χωρίς λόγια....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ούτε εγώ τα έχω δει/διαβάσει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εγώ έχω διαβάσει τα 5 βιβλία και έχω δει την πρώτη ταινία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Εγω ρε παιδιά δεν έχω δει κανένα και δεν ξέρω γιατί τόση φασαρία για άλλο ενα -προφανώς- Αγγλικό παραμυθάκι με μάγους!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω ρε παιδιά δεν έχω δει κανένα και δεν ξέρω γιατί τόση φασαρία για άλλο ενα -προφανώς- Αγγλικό παραμυθάκι με μάγους!:confused:
Κι εγώ αυτά έλεγα πριν διαβάσω τα βιβλία.
Δες/διάβασε πρώτα και μετά μίλα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top