[06/12/2008] Νεκρός 16χρονος στα Εξάρχεια

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Η επιστολή των παιδιών στάλθηκε στα ΜΜΕ χθες αν δεν κάνω λάθος......αλλά να σας ρωτήσω κάτι ....προς τι οι αρνητικές?σας ενόχλησαν τα δικά μου λόγια ή το γεγονός ότι κάποιοι προσπαθούν να βγάλουν τον φόνο ατύχημα?στο τέλος θα ακούσω ότι ο αστυνομικός ήταν σε άμυνα!!!!!
Πως να το πω αυτό?εξυπνάδα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μην ευτελίζουμε ένα παιδί σύμβολο με κακοτεχνίες και ευκαιρίες για παιδάκια να δείξουν το ταλέντο τους.

Μη το ευτελίζουμε με ασήμαντες επαναστάσεις μέσω γκρουπ στο φέησμπουκ.

πς: επειδή το θέμα είναι σημαντικό και η συζήτηση εξίσου, ας ανεβάζουμε και πηγή με κάθε τι που ποστάρουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

negative

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο negative αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ετσι βλέπω και τον μικρό που σκοτώθηκε, κι αυτός τράγος αποδιοπομπαίος ήταν, όπως και ο ειδικός φρουρός που τώρα περνάεί την κόλαση. Τράγοι και οι δυο οργανώσεων που τους έβαλαν μπροστά, και αντιμέτωπους, όπως και πολλούς άλλους, για τους δικούς τους σκοπούς.
Ποιες οργανώσεις έβαλαν μπροστά το παιδί αυτό?Κανένα κοινό σημείο δεν βρίσκω μεταξύ του αστυνομικού με το παιδί.....
Υ.Γ.Δεν με αφορά η κόλαση του συγκεκριμένου ανθρώπου......

Μην ευτελίζουμε ένα παιδί σύμβολο με κακοτεχνίες και ευκαιρίες για παιδάκια να δείξουν το ταλέντο τους.

Μη το ευτελίζουμε με ασήμαντες επαναστάσεις μέσω γκρουπ στο φέησμπουκ.

πς: επειδή το θέμα είναι σημαντικό και η συζήτηση εξίσου, ας ανεβάζουμε και πηγή με κάθε τι που ποστάρουμε.:)
Δεν θα σε χαρακτηρίσω τίποτα αλλά η συγκεκριμένοι επιστολή ήρθε στα ΜΜΕ επίσημα από εκείνα τα παιδιά......μπορούσες απλά να ρωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Ρε συ μπόρατ, το ξέρω ότι ακούγεται αφελές, μα τόσο περισσότερο ακούγεται αληθινό.

16 χρονών παιδιά...
Τι στο διάβολο. Τόσο μακριά τους είμαστε;

Άσχετο, αλλά κάνω μάθημα σε πολλά 15-16χρονα και νιώθοντας ότι έχω κάποια επαφή να πω ότι τα μισά ούτε πήραν είδηση τι έγινε ενώ τα άλλα μισά πήγαιναν στις πορείες για το χαβαλέ. Έτσι για να λέμε και την αλήθεια. Πολύ λυπηρό αλλά εγώ αυτό είδα-άκουσα. (και ο αδερφός μου τόσο είναι και δεν είδα να συγκινήθηκε από τα γεγονότα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μπορ, δεν ξέρω αν το κείμενο είναι πραγματικό, και πραγματικά δεν είναι εκεί το θέμα για μένα.

Με αγγίζει επειδή θα μπορούσε να είναι.
Είναι διάφανο, όπως φαίνονται όλα τα πράγματα σε εκείνη την ηλικία. :/:



εδιτ:
τα μισά ούτε πήραν είδηση τι έγινε ενώ τα άλλα μισά πήγαιναν στις πορείες για το χαβαλέ.


Δεν αμφιβάλλω Αντζι.
Ούτε ρανίδα.
Γι' αυτό συγκινούμαι από το "γράμμα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μπορ, δεν ξέρω αν το κείμενο είναι πραγματικό, και πραγματικά δεν είναι εκεί το θέμα.

Με αγγίζει επειδή θα μπορούσε να είναι.
Είναι διάφανο, όπως φαίνονται όλα τα πράγματα σε εκείνη την ηλικία. :/:

Αυτό.

Και... νομίζω δεν έχει τόση σημασία αν το έγραψαν φίλοι του παιδιού ή όχι
(σύμφωνοι, ας μην έμπαινε το "φίλοι του Αλέξανδρου" από πάνω)
το περιεχόμενό του, για μένα, είναι σαν να διαβάζω την ψυχή ενός 16χρονού που κατάλαβε τι έγινε και τον νοιάζει

Δεν ξέρω βρε συ Μπόρατ γιατί το είδες τόσο ψυχρά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Άσχετο, αλλά κάνω μάθημα σε πολλά 15-16χρονα και νιώθοντας ότι έχω κάποια επαφή να πω ότι τα μισά ούτε πήραν είδηση τι έγινε ενώ τα άλλα μισά πήγαιναν στις πορείες για το χαβαλέ. Έτσι για να λέμε και την αλήθεια. Πολύ λυπηρό αλλά εγώ αυτό είδα-άκουσα. (και ο αδερφός μου τόσο είναι και δεν είδα να συγκινήθηκε από τα γεγονότα)
Έτσι...:redface:

Αυτό ακριβώς.


1η λυκείου (τη πρώτη φορά) πήγαινα στη κατάληψη για το τότε νομοσχέδιο Αρσένη περισσότερο για να καπνίσω χωρίς να με δει κανείς παρά γιατί ήξερα τι ακριβώς παίζει.:redface:

Μη θεωρούμε τα 15χρονα πλήρως συνειδητοποιημένα, να είναι ενεργητικά, ναι έχουν πάθος, αλλά όχι, βλέπουν τα πράγματα με μία άλλη οπτική, την εφηβική, τη διάφανη που λέει και ο ρεμπ, αλλά όχι την απολύτως σωστή.

Μπορ, δεν ξέρω αν το κείμενο είναι πραγματικό, και πραγματικά δεν είναι εκεί το θέμα για μένα.

Με αγγίζει επειδή θα μπορούσε να είναι.
Είναι διάφανο, όπως φαίνονται όλα τα πράγματα σε εκείνη την ηλικία. :/:

Δεν έχεις άδικο, αλλά πολλά θα γραφτούν και πολλά θα λεχθούν που θα μπορούν να είναι αληθινά. Το θέμα είναι από ποιόν, για τι σκοπό κ.ο.κ.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το θέμα είναι από ποιόν, για τι σκοπό κ.ο.κ.!

Αυτό λέω... Δεν υπάρχει υστεροβουλία σε αυτό το γράμμα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάντως καλο είναι να μη φορτίζουμε την ατμόσφαιρα, ούτε με επιθετική η αρνητική συμπεριφορά, ούτε όμως και με υπερβολική μελαγχολία και drama.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από borat:
Μη θεωρούμε τα 15χρονα πλήρως συνειδητοποιημένα, να είναι ενεργητικά, ναι έχουν πάθος, αλλά όχι, βλέπουν τα πράγματα με μία άλλη οπτική, την εφηβική, τη διάφανη που λέει και ο ρεμπ, αλλά όχι την απολύτως σωστή.

Ποιος τα βλέπει από την απολύτως σωστή; :)
Για μένα, τα παιδιά μπορούν να δουν πολύ πιο καθαρά από εμάς, γιατί σκέφτονται πολύ πιο καθαρά από εμάς.

Βλέπουν την αλήθεια. Ενώ εμείς ίσως βλέπουμε ο καθένας τη δική του αλήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πάντως καλο είναι να μη φορτίζουμε την ατμόσφαιρα, ούτε με επιθετική η αρνητική συμπεριφορά, ούτε όμως και με υπερβολική μελαγχολία και drama.

Η μελαγχολία, έως και αηδία, που νοιώθω εγώ προσωπικά όλες αυτές τις μέρες, είναι απο τη συνεχιζόμενη κοροιδία πανταχόθεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αυτό λέω... Δεν υπάρχει υστεροβουλία σε αυτό το γράμμα. :/:
Bασικά είναι ένα γράμμα που θα μπορούσε να γραφτεί για κάθε διαδήλωση.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
“Eπιστολή παιδιών, φίλων Αλέξη”

ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ. Δεν είμαστε τρομοκράτες, «κουκουλοφόροι, «γνωστοί - άγνωστοι».

ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ!

Αυτοί, οι γνωστοί - άγνωστοι …

Κάνουμε όνειρα μη σκοτώνετε τα όνειρά μας!
Εχουμε ορμή μη σκοτώνετε την ορμή μας.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!

Κάποτε ήσασταν νέοι κι εσείς.

Τώρα κυνηγάτε το χρήμα, νοιάζεστε μόνο για τη «βιτρίνα», παχύνατε, καραφλιάσατε, ΞΕΧΑΣΑΤΕ!

Περιμέναμε να μας υποστηρίξετε.

Περιμέναμε να ενδιαφερθείτε, να μας κάνετε μια φορά κι εσείς περήφανους.

ΜΑΤΑΙΑ!

Ζείτε ψεύτικες ζωές, έχετε σκύψει το κεφάλι, έχετε κατεβάσει τα παντελόνια και περιμένετε τη μέρα που θα πεθάνετε.

Δεν φαντάζεστε, δεν ερωτεύεστε, δεν δημιουργείτε!

Μόνο πουλάτε κι αγοράζετε.

ΥΛΗ ΠΑΝΤΟΥ

ΑΓΑΠΗ ΠΟΥΘΕΝΑ - ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ

Πού είναι οι γονείς; Πού είναι οι καλλιτέχνες; Γιατί δεν βγαίνουν έξω να μας προστατέψουν;\

ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

Υ.Γ. Μη μας ρίχνετε άλλα δακρυγόνα, ΕΜΕΙΣ κλαίμε κι από μόνοι μας

Όποιοι κι αν την έγραψαν, μου(μας) δείχνουν, ότι πράγματι, ακόμη και σ' αυτόν τον τόπο, "η ελπίς ου καταισχύνει"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Με λυπεί που η υπεράσπιση προκειμένου να μειώσει το προφίλ του θύματος χρησιμοποίησε αυτά τα μέσα χωρίς να μελετήσουν τα πραγματικά γεγονότα και έκαναν προσπάθεια σπήλωσης του ονόματος ενός νεκρού παιδιού λίγες ημέρες μετά το θάνατό του.
Με λυπεί που ο θύτης δεν έχει την τσίπα να ζητήσει ένα μαμημένο συγνώμη στην οικογένεια του παιδιού.
Με λυπεί που έχει αμαυρωθεί επίσης ένα ολόκληρο σώμα, μια μερίδα ανθρώπων που εργάζονται στην ελληνική αστυνομία.


Μπορεί να σας φανεί ότι υπερασπίζομαι την αστυνομία, αλλά αυτό που κάνω είναι να προσπαθώ να βλέπω τα πράγματα αντικειμενικά.
Μιλάω γενικά χωρίς να αναφέρομαι μόνο στο συγκεκριμένο περιστατικό, αλλά λάθη γίνονται σε όλα τα επαγγέλματα.
Θα κατηγορήσουμε και θα καταδικάσουμε έναν γιατρό για το λάθος του που οδηγεί στην αφαίρεση μιας ζωής, αλλά δε θα κατηγορήσουμε όλο τον ιατρικό κλάδο ούτε θα τους αποκαλέσουμε δολοφόνους.
Θα κατηγορήσουμε και θα καταδικάσουμε έναν πολιτικό μηχανικό αν πέσει ένα κτίριό του και χαθούν ανθρώπινες ζωές, αλλά δε θα κατηγορήσουμε όλους τους μηχανικούς ούτε θα τους αποκαλέσουμε δολοφόνους.
Το θέμα είναι το μέσο. Στην αστυνομία είναι το όπλο και αυτό προκαλεί, αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι όλες αυτές οι "δολοφονίες" προέρχονται από στιγνούς εγκληματίες αστυνομικούς.


Σήμερα υποτίθεται πως είχε την ορκομωσία της η αδερφή μου και θα εξηγήσω γιατί το αναφέρω.
Η ορκομωσία δεν έγινε γιατί κάποια άτομα που υποτίθεται ότι εκπροσωπούσαν το φοιτητικό σύλλογο έκαναν κατάληψη στη σχολή. Υποτίθεται γιατί ΔΕΝ είχε γίνει καμία συνέλευση για να αποφασιστεί κάτι τέτοιο. Πήραν την πρωτοβουλία και την έκαναν πράξη.

Τους παρακαλούσαν τόσοι άνθρωποι που είχαν έρθει από επαρχία για αυτό το λόγο έκαναν τόσα έξοδα, έχασαν μεροκάματα και αυτοί ανένδοτοι.
Και φτάνω στο γιατί σας το αναφέρω..
Στην ερώτησή μου : "Μα γιατί ρε παιδιά δεν ενημερώσατε την πρυτανεία;"
Έλαβα την απάντηση: "την ενημερώσαμε" .
Ψεμμα γιατί η ίδια είχα επικοινωνήσει με τον πρόεδρο του τμήματος και δεν ήξερε τίποτα.

Στη δεύτερη ερώτησή μου: "Και για ποιο λόγο κλείσατε τη σχολή και δεν επιτρέπετε να γίνουν οι ορκομωσίες;"
"Γιατί χάθηκε ένα παιδί και πρέπει να το καταλάβεις."
"Ναι το έχω καταλάβει αυτό και λυπάμαι, αλλά γιατί ακριβώς την κλείσατε με το έτσι θέλω;"
"Για να γίνει ελεύθερη διάδοση ελευθέρων ιδεών"
:confused:

Όσο το κρατάς το πανεπιστήμιο κλειστό, κλειστές είναι και οι ιδέες!

Αφού με κατηγόρησε και ένας από αυτούς για αρχιδαπίτισσα σηκώθηκα και έφυγα αφού τους ξέχεσα.
Άκου αρχιδαπίτισσα! :worry:

Λυπάμαι ακόμα περισσότερο για αυτούς. Άτομα υποτίθεται καλλιεργημένα με οράματα και ιδέες και για άλλη μια φορά μου απέδειξαν ότι παπαγαλίζουν και αναμασάνε χιλιοειπωμένα λόγια.
Κρίμα πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ποιος τα βλέπει από την απολύτως σωστή; :)
Για μένα, τα παιδιά μπορούν να δουν πολύ πιο καθαρά από εμάς, γιατί σκέφτονται πολύ πιο καθαρά από εμάς.

Βλέπουν την αλήθεια. Ενώ εμείς ίσως βλέπουμε ο καθένας τη δική του αλήθεια...
Διαφωνώ, ένα τεράστιο ποσοστό εφήβων κατεβάινει περισσότερο για το μανούριασμα και λιγότερο για την ιδέα. Ενδεχομένως το βράδυ να παίζει Gta ξέγνοιαστο, και να πιεί το φραπουτσίνι μόκα λατέ κάραμελ μπίσκουιτ στα στάρμπακς της γειτονιάς.

Δεν είναι κακό, είναι παιδιά...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
με υπερβολική μελαγχολία και drama
Αλλοίμονο αν δεν απελπιστούμε.
Θα μας έχουν κάνει να το συνηθίσουμε, σαν τους απόμακρους θανάτους στην τηλεόραση.

κατεβάινει περισσότερο για το μανούριασμα και λιγότερο για την ιδέα.
Έστω βρε Μπορ, να μάθουν να κατεβαίνουν έτσι,
μην καταλήξουν σαν τους γονείς τους, αδιάφοροι, καναπεδόβιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και επειδή πήγαινα κι εγώ σε ιδιωτικό και ξέρω τι κλίμα επικρατεί (πλούσια παιδιά πλουσιων γονιών, υποκρισία, θεοποίηση του χρήματος κλπ) δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που θέλησε να φύγει από εκεί το συγκεκριμένο παιδί δεδομένου ότι είχε αρχίσει να ψάχνεται και να αντιδρά στο πρότυπο αυτό (έστω κι αν δεχτούμε ότι με λάθος τρόπο αντιδρούσε).
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;
Μην ευτελίζουμε ένα παιδί σύμβολο με κακοτεχνίες και ευκαιρίες για παιδάκια να δείξουν το ταλέντο τους.
Γιατί ρε παιδιά παιδί σύμβολο, αυτό δεν το καταλαβαίνω. Σύμβολο τίνος; Της επανάστασης που ανέφερες πιο πριν; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αλλοίμονο αν δεν απελπιστούμε.
Θα μας έχουν κάνει να το συνηθίσουμε, σαν τους απόμακρους θανάτους στην τηλεόραση.
Ναι ΟΚ, αλλα μη καταλήξει το θέαμα σα τα τραγούδια στις επετείους της 17 Νοέμβρη και τα δρώμενα στα σχολεία (...τα ψώνια του σχολείου βάζουν λεμόνι για να κλάψουν και πάνε τάχα μου δήθεν μελαγχολικά να αφήσουν στη σκηνή του σχολείου ένα τριαντάφυλλο για μία γιορτή που ελάχιστα έχουν ενημερωθεί και ουδόλως έχουν νιώσει, καπάκι εθνικός ύμνος, όλοι όρθιοι, ανατριχίλα, κουδούνι, Βασίλη πάμε για τσιγάρο; )... που προσπαθούν απλά να σε συγκινήσουν και να παίξουν με το σύντομο ανθρώπινο συναίσθημα και το μυαλό).

Δεν είναι καιρός για μελαγχολικά κειμενάκια, τραγουδάκια και άλλα τέτοια, όπως είπαν και οι δικοί του "αφήστε μας να θρηνήσουμε αξιοπρεπώς".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Αλλοίμονο αν δεν απελπιστούμε.
Θα μας έχουν κάνει να το συνηθίσουμε, σαν τους απόμακρους θανάτους στην τηλεόραση.


Το επαναλαμβάνω, για να το ...ευχαριστηθώ: "Αλίμονο αν δεν απελπιστούμε"!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε;

Γιατί ρε παιδιά παιδί σύμβολο, αυτό δεν το καταλαβαίνω. Σύμβολο τίνος; Της επανάστασης που ανέφερες πιο πριν; :worry:
Αυτομάτως ένας φόνος που προκαλεί μία απίστευτη αναταραχή σε όλη την Ελλάδα, δε κάνει σύμβολο το 15χρονο θύμα;


πς: είπα σύμβολο, όχι ηρωας. Δε συμφωνώ με το ήρωας.

Έστω βρε Μπορ, να μάθουν να κατεβαίνουν έτσι,
μην καταλήξουν σαν τους γονείς τους, αδιάφοροι, καναπεδόβιοι.

Δεν είπα πως δεν είναι υγιές, είναι και παρά-είναι.
Σου δείχνει πως τα παιδιά δεν είναι μούχλες και σαπίλες του πισί και της τηλεόρασης...

Απλά, μη νομίζουμε πως όλα τα παιδιά είναι στρατευμένα για ένα κοινό σκοπό, πολλά είναι εκεί για το τζέρτζελο, πολλά χαζολογάνε που δε κάνουν μάθημα και και και ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top