Απουσία σχέσης ως τα 18

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
η κολλητη μου.
απλα κουκλαρα σα μοντελο. δεν ηθελε σχεση ποτε. απλα δεν ειχε αναγκη. της αρεσε να παιζει κλπ αλλα οχι κατι τραγικό. ποτε δεν τη θυμαμαι να "κοβει φλεβα" για κανεναν, που ολες στην παρεα στην εφηβια ειχαμε κατι τετοια.
παντα τα εκανε ολα τελευταια :P
τωρα τα εχει κανονικα με ενα παιδι που την κυνηγαγε χρονια και γενικά "παιζανε", τον αφηνε στα κρυα του λουτρού κλπ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Τόση ώρα μιλάμε για τα αγόρια/ άντρες από το παρεάκι. Ας το δούμε από την πλευρά μας. Ας πούμε οτι μια κοπέλα δεν έχει σχέση έως τα 18 επειδή απλά δεν της δόθηκε η ευκαιρία κ γιατί δεν υπήρχε κάποιος που να της τραβήξει το ενδιαφέρον. Πες το τύχη/ατυχία ή απλά δεν ήθελε να συμβιβαστεί με τον κάθε λιγούρη που της την έπεφτε για να κάνει απλά σχέση και να αποκτήσει εμπειρίες. Θα ξενερώσει με αυτή που δεν έχει εμπειρία ο τύπος ή θα την δει δάσκαλος οπότε ακόμα καλύτερα? :P


(Και όχι δεν είμαι εγώ αυτή μην εκτεθούμε κιόλας! :P)

heres yo answear!

εγω παντως αν ηθελα μια κ@βλα κοπελα γιατι να την απορριπτα αν μαθαινα οτι ηταν αιωνιο μπακουρι?

and btw.. νομιζω ολους θα τους εξιταρει η ιδεα να εινα με πρωταρα παρα με μια 'που την εχουν παρει ολοι'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Νομίζω τα αγόρια αντιδράνε αλλιώς, για να μη πω ότι τους αρέσει κιόλας η κοπέλα να μην έχει καθόλου εμπειρίες και να είναι αυτός ο 1ος ο "εκλεκτός". :hehe:
Βέβαια, αυτό στερεότυπο είναι, γιατί υπάρχουν και άλλοι που δε θέλουν επειδή δεν έχουν την "υπομονή" και την "όρεξη" να διδάξουν.

Από κει και πέρα, αν σ' αρέσει ο άλλος, λίγη βάση δίνεις!
Εξάλλου δεν θα' ναι το πρώτο πράγμα που θα μάθουν, αυτά στη πορεία μαθαίνονται, όχι με το καλημέρα σας (μάλλον).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Νομίζω τα αγόρια αντιδράνε αλλιώς, για να μη πω ότι τους αρέσει κιόλας η κοπέλα να μην έχει καθόλου εμπειρίες και να είναι αυτός ο 1ος ο "εκλεκτός". :hehe:

this ^_^

anyway περα απ'την πλακα δεν εχουμε κολληματα ειτε κι αν ειναι πρωταρα ειτε κι αν ειχε κι αλλες σχεσεις

κατα την αποψη μου οι περισσοτεροι ψαχνουμε μια κοπελα που να ειναι ατομο που μπορεις να κανεις λογικες συζητησεις/συνηδητοποιημενο, να παιρναμε ευχαριστα μαζι και φυσικα να ειναι εστω και λιγο ομορφη (να βλεπετε ρε παιδι μου.. :P) thats all και τπτ παραπανω που εχει να κανει με το παρελθον/τι σχεσεις ειχε κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γιατί απλά υπάρχουμε και κάποιοι που δεν έχουμε ως αυτοσκοπό τον έρωτα. Μιλώντας για μένα, μπορώ να πω ότι πολύ απλά έχω βάλει τις προτεραιότητες που θεωρώ ότι είναι σωστές για εμένα. Να αποζητήσω την εσωτερική μου γαλήνη και ηρεμία, να χτίσω την ζωή μου και το μέλλον μου, να ζήσω όμορφες στιγμές με καλούς φίλους και να κάνω ακόμα περισσότερους. Εάν στο ενδιάμεσο προκύψει και κάποια ενδιαφέρουσα γνωριμία, φυσικά και θα την εξετάσω, αλλά όχι, δεν "ψάχνομαι". Δεν το έχω ανάγκη να δω ερωτικά ένα άτομο για να νιώσω "ολοκληρωμένος".

Μου αρέσει μόνος μου να φτιάχνω την καθημερινότητά μου. Δεν αντιλέγω ότι θα ήταν ένα πολύ όμορφο κερασάκι στην τούρτα την οποία εγώ φτιάχνω ένα άτομο να μοιράζουμε την καθημερινότητά μου, αλλά γνωρίζω ότι μπορώ να προχωρήσω και χωρίς το κερασάκι. Άλλωστε, ο έρωτας είναι σε ένα μεγάλο μέρος του καθαρά θέμα τύχης και μόνο τύχης, και δεν μου αρέσει να εξαρτώμαι από πράγματα που δεν είναι στο χέρι μου.

Συν τοις άλλοις, σαν Άντρας είμαι αρκετά εκλεκτικός πλέον. Δεν έχω καμία όρεξη να ασχολούμαι με... κοριτσάκια που δεν ξέρουν τι θέλουν ή γκομενίτσες που παίζουν τις δύσκολες λόγω προσωπικών εγκεφαλικών κωλυμάτων. Σαφέστατα και θα παρατηρήσω τις διάφορες όμορφες, γλυκιές ή και εντυπωσιακές κοπέλες που κυκλοφορούν έξω, αλλά ο έρωτας είναι πολυσύνθετη διαδικασία και δεν κοιτά μόνο το έξω, αλλά και το τι έχει να προσφέρει μία κοπέλα.

+1000 , ακριβώς έτσι έχω θέσει και εγώ το θέμα για τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
+1000 , ακριβώς έτσι έχω θέσει και εγώ το θέμα για τον εαυτό μου.

Ακριβώς το ίδο και για μένα!Γιώργο έχεις απόλυτο δίκιο...Γιατί όμως είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν και κάποιοι άλλοι που ώρες ώρες αισθάνομαι να με αντιμετωπίζουν σαν εξωγήινο όταν τα λέω αυτά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Θα έλεγα οτι περισσότερο είναι θέμα ηλικίας ακόμη, αλλά όσο μεγαλώνεις σου παγιώνεται αυτή η άποψη/αντίληψη στο μυαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φραγκίσκος

Νεοφερμένος

Ο Φραγκίσκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν είμαι 18 ετών απόφοιτος Λυκείου που φέτος έδωσα πανελλήνιες κι ευτυχώς τα πήγα αρκετά καλά.Ετσι σύντομα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου αρχίζει η φοιτητική μου ζωή.Να ξεκαθαρισω λίγο την κατάσταση μου:ζω στην Σύρο σε μία από τις πολλές μικτές οικογένειες καθολικών-ορθοδοξων(εδώ στη Σύρο ζούμε πολλοί Καθολικοί και οι μικτοί γάμοι/οικογένειές είναι πολύ συχνό φαινόμενο) η μάνα μου και η αδερφή μου Ορθόδοξες εγώ κι ο πατέρας μου καθολικοί.Το πρόβλημα μου είναι η απειρία στις σχέσεις.Δηλαδή ποτέ δεν είχα σχέση καθώς εδώ στο νησί και σε κάποια άλλα νησιά η κοινωνία είναι ας πούμε διαφορετική από αυτή της ηπειρωτικής Ελλάδας.Πιο συντηρητικοί. Ειλικρινά δε ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω.Οι πιθανότητες εδώ να έχεις ολοκληρωμένη σχέση είναι πολύ πιο περιορισμένες σε σύγκριση με την ηπειρωτική χώρα. Η επαφή που έχω μέχρι στιγμής με την ηπειρωτική Ελλάδα περιορίζεται σε δύο εκδρομές στην Αθήνα και σε μία εκδρομή στην Θεσσαλονίκη και φυσικά η επταήμερη όλες έγιναν με το σχολείο.Πέρα από αυτό ελαγχιστα.Ουσιαστικά η βασικότερη μορφή επαφής με την ηπειρωτική χώρα είναι το ίντερνετ.Μέσα σε αυτές τις συνθήκες καθίσταται δύσκολο να έχεις ολοκληρωμένη σχέση απελευθερωμένη όπως έχουν στην ηπειρωτική Ελλάδα.Αυτή η συντηρητικότητα δεν έχει να κάνει μόνο με το δόγμα μου καθώς και η ορθόδοξη αδερφή μου και γενικά όλα τα παιδιά της Σύρου Ορθόδοξα και Καθολικά ζούνε έτσι. Σχέση δεν μπόρεσα να κάνω αυτοί που κάνουνε είναι λίγοι από κουβέντες με τους φίλους μου στο Γυμνασιο αρχικά και στο λύκειο αργότερα τα παιδιά(ανεξαρτήτως δόγματος) που έχουνε φτάσει μέχρι το σεξ είναι γύρω στο 10%(μιλάμε για λύκειο). Η πλειοψηφία περιμένει να παει για σπουδες στην ηπειρωτικη χωρα.Οπως είπα αυτά είναι δικές μου εκτιμησεις μπορεί κάποιοι να έχουνε σεξουαλικές σχέσεις και λόγω συντηρητικού κλίματος να μην το λένε.Αυτά τα ανέφερα για να γίνει κατανοητό πως και στα 18 μου δεν είχα ποτέ σχέση.Τώρα πάω φοιτητής στη Θεσσαλονίκη και δεν έχω καμία ερωτικη εμπειρία.Στο νησί οι μονοι που εχουν σχεση με απολυτη ελευθερία είναι οι φοιτητες στο παν/μιο του Αιγαίου στην Ερμούπολη επειδη δε ζουνε μονιμα εδω ελα που όμως αριθμητικά δεν είναι πολλοί.Πως θα μπορέσω να προσεγγισω κοπέλες;Τι πρέπει να κάνω για να τις κερδίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgoshan

Νεοφερμένος

Ο Giorgoshan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εξαρτάται από την κοπέλα.Κι εγώ τώρα θα πάω φοιτητής.Κάνεις γνωριμίες μιλάς με τα κορίτσια και έρχεται μόνο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλά, 18 είσαι, όχι 48 για να μας φανεί και περίεργο που δεν έκανες ποτέ τίποτα...μην ανησυχείς πολλοί και πολλές είναι σαν και εσένα, είτε λόγω συνθηκών (κλειστές κοινωνίες), είτε λόγω προσωπικότητας (κλειστοί τύποι). Να δεις ότι θα σου βγει φυσικά, αρκεί να μην το βάλεις αυτοσκοπό γιατί μετά θα καρφώνεσαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Βήμα πρώτο: Γίνεσαι άθεος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Για αρχη πηγαινε σε κανα κλαμπ πιες ποτακια...θα φας 3-4 ακυρα θα βρεις μια γκομενα σιγα....??????
Μετα θα σου βγει πιο καλα με τις κοπελες στον περιγυρο σου.
Ξεφτιλισου οσο θες σε αγνωστες .....
Τουλαχιστον εγω αυτο εκανα στην αρχη που φοβομουν να μιλησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosss123

Νεοφερμένος

Ο nikosss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αν χρειάζεται να κάνεις αυτές τις ερωτήσεις τότε σκούρα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top