Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν πίνω καφέ, οπότε δεν μπορώ να κρίνω . Η σοκολάτα τους πάντως είναι άθλια. Βέβαια, ο κόσμος δεν πάει στα starbucks για την σοκολάτα...
Πάει, λωλ. :P
Και νταξ η σοκολάτα τους δεν είναι τόσο χάλια. Τουλάιστον δεν είναι πλύμα όπως στις περισσότερες καφετέριες, που αν πεις "ένα γαλατάκι πλζ" θα είναι περισσότερο σοκολατένιο απ'ότι η σοκολάτα.

Αυτό που είναι σπαστικό είναι που όταν ο μαγειρευτικός τύπος δίνει το αντικείμενο της παραγγελίας λέει έναν αγγλικό ( ; ) αχταρμά αντί να πει "το [instert_commonly_used_product_name_here] σας!". XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicotine_kills

Νεοφερμένος

Ο nicotine_kills αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καφετέρια χωρίς frappe για μένα δεν υπάρχει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα starbucks γενικά μου αρέσουν αν και δεν πηγαίνω πολύ συχνά! Έχουν αρκετά γευστικά ροφήματα- καφέδες και διαφορετικες γεύσεις από τις καφετέρεις τέτοιου τύπου! Στην Γερμανία δοίμασα ένα καφέ με σιρόπι κρεμ μπουλέ, το οποίο ήταν πάρα πολύ ωραίο αλλά στην Ελλάδα δεν το έχουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απέκτησε η Πάτρα Σταρμπακς;

:pfff: Ναι.



:P

Στην πλατεία Γεωργίου,και νομιζω εχουν ανοιξει εδω και αρκετο καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Πάει, λωλ. :P
Και νταξ η σοκολάτα τους δεν είναι τόσο χάλια. Τουλάιστον δεν είναι πλύμα όπως στις περισσότερες καφετέριες, που αν πεις "ένα γαλατάκι πλζ" θα είναι περισσότερο σοκολατένιο απ'ότι η σοκολάτα.

Αυτό που είναι σπαστικό είναι που όταν ο μαγειρευτικός τύπος δίνει το αντικείμενο της παραγγελίας λέει έναν αγγλικό ( ; ) αχταρμά αντί να πει "το [instert_commonly_used_product_name_here] σας!". XD

True. Ζητάς μαύρο τσάι και λέει "ένα dark english muthafucken tazo".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefnef

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Δε μ' αρέσουν... Καφετέρεια χωρίς σκάκι, ελληνικό και σέρβις δεν είναι καφετέρεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizzy_fingers

Νεοφερμένος

Ο dizzy_fingers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
- Απαγορεύεται το τσιγάρο.
- Άνετοι καναπέδες.
- Τζαζ μουσική στην κατάλληλη ένταση.

Τί άλλο να ζητήσεις...προσωπικά όποτε μου κάνουν θέμα για τις ακριβές τιμές και τον κόσμο που συχνάζει εκεί (οι emo-απόγονοι των blink182 που συχνάζουν, είναι ένα θέμα...αλλά δεν ενοχλούν κανένα, πέρα από την αισθητική μου :P) αυτά τους αναφέρω αφού:
- Δεν καπνίζω (και μισώ το παθητικό κάπνισμα)
- Μου αρέσει να κάθομαι άνετα, who doesn't?
- Δε θέλω να κάθομαι σε ένα μαγαζί που έχει τσίτα τον τελευταίο δίσκο του Μακρή, ξουτ ξουτ ξουτ...η μουσική που παίζουν έχει πετύχει το γούστο μου.

Με λίγα λόγια, τα starbucks έκατσαν κουτί στα γούστα και την ιδιοσυγκρασία μου (που δε μπορούσε να ταιριάξει κάπου τόσο καιρό....).
Ασφαλώς δέχομαι πως πολύς κόσμος δεν έχει αυτά ως προτεραιότητες, με αποτέλεσμα να έχει τελείως διαφορετική άποψη, κάτι το οποίο είναι σεβαστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maya frog

Νεοφερμένος

Η Maya frog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οχι κ παλι οχι!!Εχοντας επισκεφτει πολλακις τα καφε αυτα,κ μαλιστα με την καλυτερη των διαθεσεων,δεν συμφωνω με το χωρο,την ατμοσφαιρα,με το στατικο κ τυπικο που προσδιδουν στο στυλ του....αν μη τι αλλο,ο καφες ειναι διαλλειμμα,ειναι απολαυση,ειναι η ωρα κουβεντας κ χαλαρωσης...το σελφ-σερβις δεν λεει,η απαγορευση τ καπνισματος επισης κ η ποικιλια δεν ειναι κ τοοοσο τραγικα μεγαλη!!σιγαα....ειναι ενα απροσωπο καφε κ με κοσμο μαλλον δηθεν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ενταξει , δε νομιζω οτι ειναι σοφο να πιθανολογουμε κατηγοριοποιηση ατομων με βαση τα starbucks. Παντως εσυ πρεπει να σαι καπνιστρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Οχι κ παλι οχι!!Εχοντας επισκεφτει πολλακις τα καφε αυτα,κ μαλιστα με την καλυτερη των διαθεσεων,δεν συμφωνω με το χωρο,την ατμοσφαιρα,με το στατικο κ τυπικο που προσδιδουν στο στυλ του....αν μη τι αλλο,ο καφες ειναι διαλλειμμα,ειναι απολαυση,ειναι η ωρα κουβεντας κ χαλαρωσης...το σελφ-σερβις δεν λεει,η απαγορευση τ καπνισματος επισης κ η ποικιλια δεν ειναι κ τοοοσο τραγικα μεγαλη!!σιγαα....ειναι ενα απροσωπο καφε κ με κοσμο μαλλον δηθεν!!

για μένα πάντως, αυτά τα δύο είναι τα μεγάλα του ΣΥΝ όσον αφορά τα γούστα μου :D
Μου αρέσει που θα πάω μόνη μου να πάρω τον καφέ μου και δεν θα ξεροσταλιάσω να περιμένω δέκα χρόνια να έρθει η σερβιτόρα που θα μασάει και κατά 90% :P
Και φυσικά μου αρέσει η απαγόρευση του καπνίσματος γιατί δεν πρέπει γυρνώντας σπίτι να βάλω κατευθείαν όλα μου τα ρούχα στο πλυντήριο όπως έκανα σήμερα λόγω της μυρωδιάς του τσιγάρου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
:pfff: Ναι.



:P

Στην πλατεία Γεωργίου,και νομιζω εχουν ανοιξει εδω και αρκετο καιρό.

Να σε πω...Και Βόλο έχουμε νταξ :pfff: :P

Κι έχω να ρθω Πάτρα κοντά ένα χρόνο...άιντε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το κακό είναι όμως ότι αν η παρέα σου καπνίζει δεν μπορείς να κάτσεις μέσα στα Starbucks... κι αν είναι χειμώνας θα πρέπει να κάτσεις έξω στο ψοφόκρυο. :/:





(αλλά βέβαια γίνονται σπανίως και παραχωρήσεις, αλλά ο κανόνας είναι όξω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το κακό είναι όμως ότι αν η παρέα σου καπνίζει δεν μπορείς να κάτσεις μέσα στα Starbucks... κι αν είναι χειμώνας θα πρέπει να κάτσεις έξω στο ψοφόκρυο. :/:





(αλλά βέβαια γίνονται σπανίως και παραχωρήσεις, αλλά ο κανόνας είναι όξω :P)

αν και είναι άλλο θέμα βέβαια δε μπορώ να μην το σχολιάσω....
είναι απορίας άξιον για ποιο λόγο την παραχώρηση την κάνουν σχεδόν πάντα οι μη καπνιστές και οι καπνιστές σχεδόν ποτέ :P
κι αυτό το λέω πάντως χωρίς να ευλογώ τα γένια μου καθ ότι μέχρι πριν δύο χρόνια ήμουν καπνίστρια :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
αν και είναι άλλο θέμα βέβαια δε μπορώ να μην το σχολιάσω....
είναι απορίας άξιον για ποιο λόγο την παραχώρηση την κάνουν σχεδόν πάντα οι μη καπνιστές και οι καπνιστές σχεδόν ποτέ :P
κι αυτό το λέω πάντως χωρίς να ευλογώ τα γένια μου καθ ότι μέχρι πριν δύο χρόνια ήμουν καπνίστρια :/:
Γιατί προφανώς εμείς δεν στερούμεθα τίποτε με το να κάτσουμε έξω!








(κακίααααααααααααααααααααααα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατί προφανώς εμείς δεν στερούμεθα τίποτε με το να κάτσουμε έξω!
(κακίααααααααααααααααααααααα :P)
δεν στερούμαστε τη ζέστη το χειμώνα? τι λες τώρα?????:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δεν στερούμαστε τη ζέστη το χειμώνα? τι λες τώρα?????:P
Σε σχέση με τους καπνιστές εννοώ. :P (κι αυτοί τη στερούνται)





Πωπω θάψιμο σήμερις. :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάντως ίσως τα επιλέξω σύντομα, επειδή το ότι δεν καπνίζουν μου φαίνεται ξαφνικά ..όαση :P (ειδικά τώρα που είμαι και κρυωμένη) Και θα πάρω κάνα μη καπνιστή φίλο μου μαζί, δόξα τω θεώ έχω κάνα δυο τέτοιους ..αμόλυντους! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Τελικά πάμε όλοι starbucks επειδή απαγορεύεται το κάπνισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιζει ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top