[2013] Βάσεις εισακτέων πανελληνίων σε πανεπιστήμια και ΤΕΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μόνο εγώ έπαθα σοκ; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    2.5 KB · Εμφανίσεις: 392

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

lilithenia

Νεοφερμένος

Η lilithenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδια περασα κοινωνικης και εκπαιδευτικης πολιτικης στην κορινθο...ειναι καλη σχολη?

ειναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Ειδική Κατηγορία. ;) Δεν είναι γενική σειρά.

Και πάλι. Μιλάμε για στρατιωτικές σχολές. Μου φαίνεται τρομερά χαμηλό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Και πάλι. Μιλάμε για στρατιωτικές σχολές. Μου φαίνεται τρομερά χαμηλό...
ψάξε και για αλλες στρατιωτικες σχολες κατηγοριας α/β να δεις κατι ιατρική ΣΣΑΣ με 4035 μόρια την ιδια ωρα που της γενικης σειρας εχει βαση 19214:P

Είναι μεγάλη αδικία. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Και πάλι. Μιλάμε για στρατιωτικές σχολές. Μου φαίνεται τρομερά χαμηλό...

:hmm: Πράγματι...
Untitled.png

Σχεδόν 50%. Αναρωτιέμαι τι ειδική κατηγορία είναι αυτός/η και τον πείραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gtaivpc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Xen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Πράγματι! Όμως ανέβηκε το τμήμα του Βόλου και αρκετά, οπότε κάπως δικαιολογεί το γεγονός ότι έπεσε το τμήμα μου. Που πέρασες?
αθήνα (συνάδελφος) :D όντως, του βόλου φαίνεται να απορρόφησε αρκετό κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
ψάξε και για αλλες στρατιωτικες σχολες κατηγοριας α/β να δεις κατι ιατρική ΣΣΑΣ με 4035 μόρια την ιδια ωρα που της γενικης σειρας εχει βαση 19214:P

Είναι μεγάλη αδικία. . .

Μα είναι πραγματικά... :| Εγώ που σκέφτομαι για στρατιωτική ψυχολογία και θα ανήκω σε ειδική κατηγορία, θα πρέπει να ξεπεράσω αυτό...; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Μα είναι πραγματικά... :| Εγώ που σκέφτομαι για στρατιωτική ψυχολογία και θα ανήκω σε ειδική κατηγορία, θα πρέπει να ξεπεράσω αυτό...; :confused:
Αν δείς πέρυσι η βάση για την ειδική κατηγορία ήταν πάνω απο 18.000.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αν δείς πέρυσι η βάση για την ειδική κατηγορία ήταν πάνω απο 18.000.

Το ξέρω, για αυτό και έπαθα σοκ όταν το είδα! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το ξέρω, για αυτό και έπαθα σοκ όταν το είδα! :hmm:
Του χρόνου μπορεί να είναι πάλι στα ίδια επίπεδα με πρόπερσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η Πληροφορική στα Γιάννενα επειδή ξαναβαφτίστηκε δεν έπεσε και τόσο πολύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα παράπονο (ζητώ συγγνώμη από την ΟΔ). Είδα ότι κατά μέσον όρο οι βάσεις εισαγωγής σε Μαθηματικά Τμήματα είναι πολύ χαμηλές σε βαθμό τρέλας. Λυπάμαι που το λέω, αλλά υπάρχουν προσδοκίες να τελειώσει κάποιος το Τμήμα με 11.000-13.000 περίπου μόρια; Πάμε καλά; Ξεφτυλίζεται η επιστήμη όσο δεν πάει. Πέρα από τα χαμόγελα της χαράς, να δούμε λίγο τι δεν πάει καλά σ' αυτή την ιστορία τρέλας. Αδυνατώ να πιστέψω ότι εξίσου σοβαρές επιστήμες (π.χ. Ιατρική) να συγκεντρώνουν την αφρόκρεμα των καλών μαθητών. Γιατί σε άλλα καλά Τμήματα πρέπει να "παρκάρεται" η σαβούρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θέλω να κάνω ένα παράπονο (ζητώ συγγνώμη από την ΟΔ). Είδα ότι κατά μέσον όρο οι βάσεις εισαγωγής σε Μαθηματικά Τμήματα είναι πολύ χαμηλές σε βαθμό τρέλας. Λυπάμαι που το λέω, αλλά υπάρχουν προσδοκίες να τελειώσει κάποιος το Τμήμα με 11.000-13.000 περίπου μόρια; Πάμε καλά; Ξεφτυλίζεται η επιστήμη όσο δεν πάει. Πέρα από τα χαμόγελα της χαράς, να δούμε λίγο τι δεν πάει καλά σ' αυτή την ιστορία τρέλας. Αδυνατώ να πιστέψω ότι εξίσου σοβαρές επιστήμες (π.χ. Ιατρική) να συγκεντρώνουν την αφρόκρεμα των καλών μαθητών. Γιατί σε άλλα καλά Τμήματα πρέπει να "παρκάρεται" η σαβούρα;

Δηλαδή ένα παιδί της θεωρητικής που έγραψε μαθηματικά γενικής 5 και δεν έχει γνωρίσει την τριβή με τα μαθηματικά, θα βγάλει εύκολα μία οικονομική σχολή; Το σύστημά μας μπάζει από παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Τρομερη πτωση για αλλη μια χρονια και στα παιδαγωγικα τμηματα.
Του Ρεθυμνου πηγε στο 13,8:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδή ένα παιδί της θεωρητικής που έγραψε μαθηματικά γενικής 5 και δεν έχει γνωρίσει την τριβή με τα μαθηματικά, θα βγάλει εύκολα μία οικονομική σχολή; Το σύστημά μας μπάζει από παντού.

Ναι, ένα τυχαίο παράδειγμα έφερα. Μα είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει. Τελικά η πολιτεία κάνει το χατήρι των ψηφοφόρων της: μια θέση στον Ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Μόνο εγώ έπαθα σοκ; :|

Να γιατί δεν έπρεπε να υπάρχουν κατά την γνώμη μου αυτές οι ειδικές κατηγορίες,τα κοινωνικά κριτήρια,οι πολύτεκνοι,κλπ,κλπ.Δηλαδή για ποιόν λόγο επειδή έχει ένα παιδί -ας πούμε την μητέρα του τυφλή- και έχει βγάλει 1500 μόρια κάτω από την σχολή, να παίρνει την θέση ενός παιδιού που έχει βγάλει αυτός τα 1500 μόρια παραπάνω;Μπορεί να ακούγεται κυνικό ,αλλά αρρώστιες,οικονομική κατάσταση,πολυτεκνία είναι μπούρδες των εξετάσεων , που χαλάνε την αξιοκρατία στις εξετάσεις.Εξετάζεσαι στα ίδια θέματα, πρέπει να μπαίνεις με τις ίδιες βάσεις.Τέλος.

Δηλαδή ένα παιδί της θεωρητικής που έγραψε μαθηματικά γενικής 5 και δεν έχει γνωρίσει την τριβή με τα μαθηματικά, θα βγάλει εύκολα μία οικονομική σχολή; Το σύστημά μας μπάζει από παντού.
Κανονικά δεν έπρεπε καν να έχουν δικαίωμα για οικονομικές σχολές,αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Να γιατί δεν έπρεπε να υπάρχουν κατά την γνώμη μου αυτές οι ειδικές κατηγορίες,τα κοινωνικά κριτήρια,οι πολύτεκνοι,κλπ,κλπ.Δηλαδή για ποιόν λόγο επειδή έχει ένα παιδί -ας πούμε την μητέρα του τυφλή- και έχει βγάλει 1500 μόρια κάτω από την σχολή, να παίρνει την θέση ενός παιδιού που έχει βγάλει αυτός τα 1500 μόρια παραπάνω;Μπορεί να ακούγεται κυνικό ,αλλά αρρώστιες,οικονομική κατάσταση,πολυτεκνία είναι μπούρδες των εξετάσεων , που χαλάνε την αξιοκρατία στις εξετάσεις.Εξετάζεσαι στα ίδια θέματα, πρέπει να μπαίνεις με τις ίδιες βάσεις.Τέλος.
Δεν παίρνει την θέση κάποιου, γιατί πρόκειται για επιπλέον θέσεις. Στις στρατιωτικές σχολές οι ειδικές κατηγορίες είναι διαφορετικές απο τις αντίστοιχες για τις υπόλοιπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top