Νομική Σχολή Αθηνών

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πώς μπορούμε να μαζευτούμε κάπου όλοι εμείς οι νομικάριοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Να πάτε όλοι στη σχολή την πρώτη ημέρα των μαθημάτων:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Χαχαχα να έχουμε και καρτελάκια με τα ονόματά μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
οχι μονο καρτελακια,φωτεινη επιγραφη στο κουτελο!!Πώς νιώθετε;;ανακουφιση;; εγω ακομα νιωθω οτι ονειρεύομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
οχι μονο καρτελακια,φωτεινη επιγραφη στο κουτελο!!Πώς νιώθετε;;ανακουφιση;; εγω ακομα νιωθω οτι ονειρεύομαι

Αν θυμάμαι καλά, αυτό το συναίσθημα παραμένει για λίγες μέρες..
Και πάλι συγχαρητήρια σε όσους θέλατε και επιτύχατε την εισαγωγή σας:clapup:.
Εύχομαι καλή αρχή και υπομονή (θα σας χρειαστεί...:)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Λίγη τροφή για σκέψη.
Αρκετοί σήμερα είναι στα σύννεφα καθώς εντελώς ανέλπιστα έπιασαν σχολές που ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν περνούσαν. Είδαμε λόγου χάριν στη Νομική Αθηνών εισακτέο με 14.800 μόρια. Το ότι δεν πρόκειται να τη βγάλουν ποτέ, μάλλον αδιάφορο είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αδιάφορο καθόλου...Αυτό όμως δε θα πρέπει να αναιρεί τη χαρά από όσους προσπάθησαν και επέτυχαν γιατί πραγματικά επέλεξαν τη σχολή αυτή. Όσοι εισακτέοι δεν κατορθώσουν να αποφοιτήσουν φέρουν οι ίδιοι το βάρος της επιλογής τους. Γι'αυτούς η διαπίστωσή σου θα γίνει βίωμα, πράγμα ουσιαστικότερο. Εξάλλου και εισακτέοι με περισσότερα μόρια αδυνατούν ή αδιαφορούν να αποφοιτήσουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πραγματικά μέρα ανάμικτων συναισθημάτων.Διάβασα σ ενα φορουμ,παιδι που του έλειπε ενα μοριο για την τελευταία ιατρική και χτύπαγε το κεφάλι του που μπηκε πολυτεκνος με 15..δλδ ήμαρτον..Ωστόσο,αξίζουν συγχαρητήρια σε όσους προσπάθησαν .Η σχολή μας θα είναι απαιτητικh.Όσοι άψογοι κι αν μπήκαν πρέπει να επιδείξουν τη δέουσα προσοχή ..δεν είναι παίξε γέλασε ούτε καθισιό όλη μέρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αρκετοί, εντός και εκτός σχολής, θα έπρεπε να αρχίσουν να ψάχνουν τρύπες να κρυφτούν. Κατακεραυνωναν τις μετεγγραφές ως άδικο σύστημα, ενώ είχε μία λογική, βοηθούσε τις ευαίσθητες κοινωνικά ομάδες και φυσικά οι δικαιούχοι είχαν ήδη περάσει Νομική.
Σήμερα είδαμε να επωφελούνται μόνο ορισμένοι από το σύνολο των δικαιούχων και μάλιστα με βαθμούς που ένας νοήμων άνθρωπος θα ντρεπόταν να ισχυριστεί ότι στοχεύει με αυτούς στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.
Αν ορισμένοι ονειρεύονται τέτοια παιδεία, τότε μάλλον παίρνουν ό,τι τους αναλογεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Γεία σας παιδιά!!!Είμαι κ εγώ μία απο τους 400.........από την ώρα που ανακοινώθηκαν οι βάσεις κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.....Με έχει πιάσει τρόμος!!Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο για μένα από το να ξεκινάω για το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα....!!!όσοι φιλάνθρωποι ας δώσουν μια χείρα βοηθείας...(η ψυχολογική υποστήριξη και μικρές συμβουλές είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτες)...Ευχαριστώ....α!όσο για τα φωτεινά καρτελάκια και τη συγκέντρωση εγώ είμαι μέσα!!!μη το γελάτε καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Δε θα χρειαστεί κάτι τέτοιο! Για αρχή, έχε στο νου σου ότι τις μέρες εγγραφές υπάρχουν παντού παιδιά παρατάξεων "πρόθυμα"να σε βοηθήσουν με την όλη τη διαδικασία. Γύρω σου θα υπάρχει πληθώρα ατόμων που βρίσκονται στην ίδια ακριβώς κατάσταση με σένα..Θα είναι εύκολο να τους εντοπίσεις. Πρώτες γνωριμίες γίνονται ήδη από αυτό το σημείο και μερικές διατηρούνται. Γενικότερα να είστε ανοικτοί στους άλλους, η μυστικοπάθεια δε βοηθά. Όσο για τα μαθήματα, τις αίθουσες και τους καθηγητές θα τα μάθετε από τη γραμματεία και τον οδηγό σπουδών που θα σας δοθεί. Μάθημα από τη πρώτη μέρα είναι πολύ πιθανό να γίνει και αν δεν μπορέσετε να παρακολουθήσετε μη θορυβηθείτε.. Το πιο πιθανό είναι να μην έχετε εξοικείωση με το αντικείμενο. Με τον καιρό θα προσαρμοστείτε.Αν χρειάζεστε κάτι ειδικότερο και δεν έχει ήδη απαντηθεί νωρίτερα στο παρόν θέμα ρωτήστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Να μαι κι εγώ!
Μέσα για τα καρτελάκια, συμφωνώ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Για τους μεγαλυτερους, αυτη ειναι η ανακοινωση της νομικης για την εξεταστικη
https://www.law.uoa.gr/proboli-anakoinwshs/anaboli-e3etasewn.html
''Κατόπιν της από 29/08/2011 απόφασης της Συγκλήτου, οι προγραμματισμένες εξετάσεις Σεπτεμβρίου 2010-2011 αναβάλλονται από 01/09/2011 έως και 09/09/2011.
Τα μαθήματα από Δευτέρα 12/09/2011 θα εξεταστούν σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχει ήδη ανακοινωθεί.
Οι εξετάσεις της δεύτερης εβδομάδας του προγράμματος που είχε ανακοινωθεί (δηλ. από Δευτέρα 05/09/2011 έως και Παρασκευή 09/09/2011) μεταφέρονται με την ίδια σειρά, από Δευτέρα 03/10/2011 έως και την Παρασκευή 07/10/2011.
Οι εξετάσεις της Πέμπτης 01/09/2011 και Παρασκευής 02/09/2011 μεταφέρονται την Δευτέρα 10/10/2011 και Τρίτη 11/10/2011 αντίστοιχα.

Θα ακολουθήσει επόμενη ανακοίνωση με το διαμορφωμένο νέο αναλυτικό πρόγραμμα εξεταστικής περιόδου Σεπτεμβρίου 2010-2011.

Η διδασκαλία του χειμερινού εξαμήνου 2011-2012 θα αρχίσει την Τετάρτη 12/10/11 και θα λήξει τέλος Ιανουαρίου 2012 (13 εβδομάδες διδασκαλίας).''

Και, για εμας τους πρωτοετεις και γενικα ολους, τα μαθηματα βλεπετε οτι αρχιζουν 12 Οκτωβριου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Εγω πάντως έχω ανταλλάξει ήδη με 1-2 παιδιά Fb.Μπορούμε απλούστατα να κάνουμε κ αυτό αντί για τα καρτελάκια :P

Βασικά off topic αλλά αυτό το 13 βδομάδες παρακολούθησης που λένε τώρα για να μπορείς να δώσεις εξεταστική πώς θα λειτουργεί? θα παίρνουν κ απουσίες? :confused: lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Οι 13 βδομάδες παρακολούθησης έχουν να κάνουν με τη πραγματοποίηση μαθημάτων όχι με την παρουσία των σπουδαστών. Ο νόμος ήδη ορίζει αυτό το χρονικό διάστημα αλλά στην πράξη γίνονταν διάφορες εκπτώσεις. Στόχος είναι να τηρηθεί από δω και στο εξής ώστε να γίνεται η διδασκαλία στο χρονικό πλαίσιο που απαιτείται και όχι συμπιεσμένη σε 9 ή λιγότερες βδομάδες λόγω καταλήψεων κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Zucher εμεις δηλαδη λογικα 12 Οκτωβρη ξεκιναμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Τα μαθήματα θεωρητικά ξεκινούν για όλους την ίδια ημερομηνία. Απλά δε γίνονται όλες οι ώρες. Ειδικά οι ώρες επιλεγόμενων μαθημάτων ξεκινούν συνήθως από τη δεύτερη βδομάδα. Φυσικά, στο site θα βγουν ανακοινώσεις για τα εκάστοτε μαθήματα. Ώρες και αίθουσες διδασκαλίας, καθώς και τα κλιμάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efoula18

Νεοφερμένος

Η εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αληθεια πως χωριζομαστε? Αλφαβητικα? Ξερει κανεις?


Ναι χωριζόμαστε σε 2, 3 ή και 4 κλιμάκια ανάλογα με το μάθημα, βγαίνει ξεχωριστή ανακοίνωση για κάθε μάθημα!

Γεία σας παιδιά!!!Είμαι κ εγώ μία απο τους 400.........από την ώρα που ανακοινώθηκαν οι βάσεις κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.....Με έχει πιάσει τρόμος!!Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο για μένα από το να ξεκινάω για το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα....!!!όσοι φιλάνθρωποι ας δώσουν μια χείρα βοηθείας...(η ψυχολογική υποστήριξη και μικρές συμβουλές είναι κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτες)...Ευχαριστώ....α!όσο για τα φωτεινά καρτελάκια και τη συγκέντρωση εγώ είμαι μέσα!!!μη το γελάτε καθόλου...

μην ανησυχεις θα τα πας μια χαρα αρκει να διαβαζεις με συστημα ουτε υπερβολες χρειαζονται ουτε αγχος ιδιαιτερο και γω μπηκα πριν 2 χρονια κ ειχα ακριβως τα ιδια αγχη και σε μεγαλυτερο βαθμο αλλα ειδα οτι με συστηματικο ( χωρις υπερβολες!) διαβασμα και παρακολουθηση ολα ειναι σχετικα απλα...απλα να ξερεις οτι θα σου παρει 1-2 μηνες να συνηθισεις αμα βρεις κ γρηγορα σταθερη παρεα ακομη καλυτερα! δε χρειαζεται να ρωτας κομματα εγω αρνηθηκα και τα βρηκα ολα ρωτωντας ή και μονη μου! για ο,τι χρειαστεις ρωτησε με! καλη αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Themis93

Νεοφερμένος

Η Themis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδιά και εγώ πέρασα με το 10% στη Νομική Αθήνας και είμαι τόοοοσο ευτυχισμένη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Καλησπέρα..Στη σημερινή γενική συνέλευση του τμήματος αποφασίστηκε κατάληψη ως τις 6/9 και πραγματοποίηση νέας γεν.συνέλευσης την ίδια μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top