Νομική Σχολή Αθηνών

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Γιατί έχεις την τύχη με το μέρος σου?

Βασικά, με καθημερινό διάβασμα και φυσικά παρακολούθηση, δε νομίζω να είναι κάτι το τραγικό. Αρκεί βέβαια να μη πεις "εντάξει τώρα, πέρασα νομική αθηνών, θα έρθει και το πτυχίο μόνο του, χαλαρά".
Οι κορασίδες και τα παλικάρια του δεύτερου κάνουν υγιεινό περίπατο.

Μόλις μου έφτιαξες τη μέρα. :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οι κορασίδες και τα παλικάρια του δεύτερου κάνουν υγιεινό περίπατο.

Μόλις μου έφτιαξες τη μέρα. :rofl:

Δευτερο κλιμακιο θα ειμαι! Γιατι ειναι καλο;;;:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Οι κορασίδες και τα παλικάρια του δεύτερου κάνουν υγιεινό περίπατο.

Μόλις μου έφτιαξες τη μέρα. :rofl:
Συγγνώμη που προτίθεμαι να πάρω στα σοβαρά τη σχολή μου, τεράστιο σφάλμα.

κι εγώ δεύτερο θα είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δευτερο κλιμακιο θα ειμαι! Γιατι;;;:D:clapup:
Περιστασιακά μειωμένη ύλη, ευκολότερα θέματα, ανθρώπινες ώρες εξέτασης, ενίοτε καλοί καθηγητές.

Συγγνώμη που προτίθεμαι να πάρω στα σοβαρά τη σχολή μου, τεράστιο σφάλμα.
Καλές οι αγαθές προθέσεις αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Περιστασιακά μειωμένη ύλη, ευκολότερα θέματα, ανθρώπινες ώρες εξέτασης, ενίοτε καλοί καθηγητές.

Αληθεια;; Γιατι ετσι; Εισαι και εσυ δευτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αληθεια; Γιατι ετσι;
Πλήθος λόγων. Κατά βάση εξαρτάται από τους διδάσκοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ωραια, ας ξεκινησουμε με το α' εξαμηνο:D
Πες μας εντυπωσεις, φυση, ενδιαφερον και δυσκολια μαθηματων και αποψεις για τους διδασκοντες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ωραια, ας ξεκινησουμε με το α' εξαμηνο:D
Πες μας εντυπωσεις, φυση, ενδιαφερον και δυσκολια μαθηματων και αποψεις για τους διδασκοντες:D
Ίσως το πιο εύκολο εξάμηνο. Τα ζόρια έρχονται από το δεύτερο. Συνταγματικό εύκολο μεν, αλλά χαώδες, Αρχές δυσκολάκι πλεον, Εισαγωγή διαβάζεται καλύτερα αν μασήσεις λίγα φύλλα δάφνης και Ιστορία βατό, αλλά βαρετό μάθημα. Επιλογόμενο παίζει. Εξοικειώσου με την ιδέα ότι το κάθε μάθημα δεν θα πέφτει κάτω από 500 σελίδες πλην εξαιρέσεων.
Για λόγους δεοντολογίας δεν προτίθεμαι να αναφερθώ σε διδάσκοντες.
Αρκετοί από τους τωρινούς ξαναμμένους που δήλωσαν Νομική λόγω μορίων χωρίς να την θέλουν πραγματικά, μετά το πρώτο εξάμηνο θα καταλάβουν το λάθος τους και θα προσπαθήσουν να φύγουν μία ώρα αρχύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ποια ειναι τα μαθηματα ελευθερης επιλογης που προσφερονται σ'αυτο το εξαμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ποια ειναι τα μαθηματα ελευθερης επιλογης που προσφερονται σ'αυτο το εξαμηνο;
Γενική Κοινωνιολογία, Πολιτική Επιστήμη.

Τι εκτιμήσεις δίνονται για τις Νομικές φέτος; 18.7, 18.6, και 18.1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Τι εκτιμήσεις δίνονται για τις Νομικές φέτος; 18.7, 18.6, και 18.1;

Αθήνα γύρω στα 18600 και Κομοτηνή περίπου 18000, Θεσσαλονίκη δε θυμάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Γενική Κοινωνιολογία, Πολιτική Επιστήμη.

Τι εκτιμήσεις δίνονται για τις Νομικές φέτος; 18.7, 18.6, και 18.1;

Να σε ρωτησω ομως κατι; Μπηκα στο mystudies του αδερφου μου που ειναι και αυτος νομικη και ειδα αυτα τα δυο για τα οποια υπαρχει τμημα.Ομως ειδα οτι υπαρχουν και ενα σωρο αλλα μαθηματα(δες το και εσυ αν θες).Τι γινεται με αυτα;

Εκει ειναι οι εκτιμησεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αθήνα γύρω στα 18600 και Κομοτηνή περίπου 18000, Θεσσαλονίκη δε θυμάμαι.
Ευχαριστώ. Και πάλι ψηλά είναι.

Να σε ρωτησω ομως κατι; Μπηκα στο mystudies του αδερφου μου που ειναι και αυτος νομικη και ειδα αυτα τα δυο για τα οποια υπαρχει τμημα.Ομως ειδα οτι υπαρχουν και ενα σωρο αλλα μαθηματα(δες το και εσυ αν θες).Τι γινεται με αυτα;
Πρώτον αφού έχεις δικό σου άνθρωπο στη σχολή, άρα τα ξέρεις από πρώτο χέρι, τι ρωτάς στο νετ για πληροφορίες;:P

Δεύτερον ποιά μαθήματα εννοείς; Πολιτική Οικονομία σπάνια διδάσκεται. Τα υπόλοιπα είναι σε άλλα εξάμηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ
ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΓΑΛΛΙΚΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΓΙΑ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ
ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ
ΔΙΚΑΙΟ ΤΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ
ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΔΙΚΑΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΔΙΚΑΙΟ ΤΩΝ ΚΡΑΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΤΗΣ Ε.Ε.
ΔΙΕΘΝΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΓΑΛΛΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΓΑΛΛΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΓΑΛΛΙΚΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΔΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΣΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ
ΔΙΚΑΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΔΙΚΑΙΟ ΑΝΗΛΙΚΩΝ
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΜΙΚΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ
ΔΙΚΑΙΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ
ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ
ΔΙΚΑΙΟ ΕΤΑΙΡΙΩΝ
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΑΣΤΙΚΟ ΔΙΚΑΙΟ
ΙΑΤΡΟΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΟΜΙΚΟΥΣ
ΑΡΧΕΣ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΥ
ΔΙΚΑΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΩΝ
ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΔΙΕΘΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ

Αυτα μου βγαζει οταν πατω στο α' εξαμηνο, μαθηματα ελ. επιλογης. Τι ειναι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μερικά προφανώς είναι για τους φοιτητές που έρχονται με το Εράσμους. Τα υπόλοιπα αμφιβάλλω αν θα διδάσκονται γιατί είναι πολύ εξειδικευμένα για πρώτο εξάμηνο. Εκτός και αν άλλαξαν άρδην τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ευχαριστω, εγω ενδιαφερομαι για ενα απο αυτα αλλα μαλλον δεν θα διδαχθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ευχαριστω, εγω ενδιαφερομαι για ενα απο αυτα αλλα μαλλον δεν θα διδαχθει...
Όταν ξεκινήσει το νέο ακαδημαϊκό έτος θα βγουν ανακοινώσεις με τα μαθήματα που θα διδαχτούν και επιπλέον θα υπάρχουν στο mystudies, ώστε να κάνεις τη δήλωση μαθημάτων. Αν είναι εκεί, θα διδαχτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μακαρι, γιατι μου φαινεται πολυ ενδιαφερον!!! Και σε ευχαριστουμε που μας βοηθας!:clapup:

Ανακοινωθηκε το προγραμμα της εξεταστικης Σεπτεμβριου
https://www.law.uoa.gr/fileadmin/law.uoa.gr/uploads/PDFs/PROGRAMMA-SEP.pdf

Προσωπικα δε θεωρω σωστο να βαζουν την ιδια μερα(14/9) δυο συνθεσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Απο Σεπτέμβριο θα είμαι κι εγώ σε κάποια απο τις 3 νομικές ελπίζω στην Αθήνα(18440 μόρια τρίτεκνη). Απλά δν εχω καταλάβει καθόλου τι είναι αυτά με τους τομείς κλπ; Πώς λειτουργεί το σύστημα με λιγα λογια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Απο Σεπτέμβριο θα είμαι κι εγώ σε κάποια απο τις 3 νομικές ελπίζω στην Αθήνα(18440 μόρια τρίτεκνη). Απλά δν εχω καταλάβει καθόλου τι είναι αυτά με τους τομείς κλπ; Πώς λειτουργεί το σύστημα με λιγα λογια..

Για το πτυχιο χρειαζεται να περασεις 41 μαθηματα. Αυτα εντασσονται στις κατηγοριες:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top