Γενικό -  Βαθμοί και διαγωνίσματα: απογοήτευση

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Η ζωή συνεχίζεται.Πάρτο σαν ένα επιπλέον κίνητρο ώστε να ασχοληθείς περισσότερο και να γράψεις καλύτερα στο επόμενο.Έχει δίκιο ο nPb.Πάντως το επίπεδο στα θέματα των φροντιστηρίων είναι συνήθως ανεβασμένο σε σχέση με τις πανελλήνιες.

Υ.Γ.1:Εγώ για παράδειγμα απο την αρχή της χρονιάς έχω γράψει μόνο συναρτήσεις.Στα άλλα δεν έχω πατήσει:P
Y.Γ.2:ΑΟΔΕ?Καλό κουράγιο....Πρίν λίγες μέρες ξεκίνησα την ύλη στο ΑΟΔΕ.Πραγματικά πριν δνε είχα ανοίξει βιβλιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Φέτος δεν είναι χρονιά για συναισθηματισμούς και απογοητεύσεις. Κάθε χαμηλός βαθμός πρέπει να λειτουργεί ως κίνητρο για να διαβάσεις περισσότερο και όχι να τα παρατήσεις. Σιγά, ένα διαγώνισμα είναι και τι έγινε; Άλλωστε είναι γεγονός πως τα θέματα των φροντιστηρίων είναι πολύ πιο δύσκολα σε σχέση με εκείνα των πανελλαδικών.

Σωτήρη, όταν λες δεν έχεις πατήσει, εννοείς δεν πας στα διαγωνίσματα; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Φέτος δεν είναι χρονιά για συναισθηματισμούς και απογοητεύσεις. Κάθε χαμηλός βαθμός πρέπει να λειτουργεί ως κίνητρο για να διαβάσεις περισσότερο και όχι να τα παρατήσεις. Σιγά, ένα διαγώνισμα είναι και τι έγινε; Άλλωστε είναι γεγονός πως τα θέματα των φροντιστηρίων είναι πολύ πιο δύσκολα σε σχέση με εκείνα των πανελλαδικών.

Σωτήρη, όταν λες δεν έχεις πατήσει, εννοείς δεν πας στα διαγωνίσματα; :/:

Ναι:redface:
Γενικά δεν το έχω πάρει πολύ σοβαρά μέχρι τώρα το θέμα των Πανελλαδικών.Ξέρω,μλκία αλλά πιστεύω πως θα αλλάξω σύντομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Σωτήρη συνήθως μετά τις πανελλήνιες, αρχίζεις και τις βλέπεις σοβαρά...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Δεν ξέρω κάθε φορά που ο βαθμός μου σε κάποιο διαγώνισμα δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου απογοητεύομαι!!! :(
Μάλλον πρέπει να αλλάξω τρόπο σκέψης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ναι:redface:
Γενικά δεν το έχω πάρει πολύ σοβαρά μέχρι τώρα το θέμα των Πανελλαδικών.Ξέρω,μλκία αλλά πιστεύω πως θα αλλάξω σύντομα:P

Απλώς είναι καλό νομίζω να πηγαίνεις για να μπείς κάπως στο κλίμα. Νταξ, εσύ αποφασίζεις. :P Πού θες να περάσεις;


Βασιλίνα να αλλάξεις, γίνε γαϊδάρα που λέμε. Το να στεναχωριέσαι δεν οφελεί, αυτό είναι σίγουρο, το να εκνευρίζεσαι και να πεισμώνεις είναι πιο αποδοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Απλώς είναι καλό νομίζω να πηγαίνεις για να μπείς κάπως στο κλίμα. Νταξ, εσύ αποφασίζεις. :P Πού θες να περάσεις;


Βασιλίνα να αλλάξεις, γίνε γαϊδάρα που λέμε. Το να στεναχωριέσαι δεν οφελεί, αυτό είναι σίγουρο, το να εκνευρίζεσαι και να πεισμώνεις είναι πιο αποδοτικό.

Ηλεκτρολόγος μηχανικός Η ΣΕΜΦΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχει υψηλή βάση αυτό ε;

Άντε, παρτο σοβαρά, τι περιμένεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ξεκολλήστε απ' το internet και διαβάστε περισσότερο ρε γαμώτο, δεν είναι επιστήμη, απλά είν' τα πράγματα. :P

Ό,τι ωραίο κι ενθαρρυντικό και ν' ακούσεις εδώ δε θα σε βοηθήσει ουσιαστικά. Θέλεις να καταλάβεις τι έφταιξε και να προχωρήσεις ανεπηρέαστη. Ανοίγοντας εδώ θέμα ασχολείσαι μόνο με το δεύτερο. Κλείσε τον υπολογιστή, ξέχνα τυχόν επιρροές από γονείς/συμμαθητές και κάτσε ΜΟΝΗ σου και δες τι δε δούλεψε. Σε κάθε περίπτωση εσύ είσαι αυτή που πρέπει να διορθώσεις κάτι, ό,τι όμορφο κι αισιόδοξο και να σου πουν οι άλλοι το πρόβλημα δε θ' αλλάξει. Αντιμετώπισέ το κατευθείαν, αργά ή γρήγορα οφείλεις να μάθεις να συνεχίζεις μόνη σου. Ευκαιρία λοιπόν.

Και κάτι τελευταίο. Μη δικαιολογείς τον εαυτό σου. Μπορείς εύκολα να νιώσεις καλύτερα αν δεις τι ζητάνε στις πανελλήνιες, δε λέω. Εσύ όμως πας γι' αυτό που δε ζητούσαν μέχρι σήμερα, γι' αυτό προετοιμάζεσαι και αυτό ζητάς. Δες το σαν μια καθαρή αποτυχία το σημερινό, μια αποτυχία χωρίς δικαιολογίες και χωρίς πλαίσιο, μια αποτυχία όμως που θα σε βοηθήσει να γίνεις καλύτερη.

Υπόψη ότι όλοι λίγο πολύ -μάλλον πολύ- προετοιμάζονται σε θέματα τέτοιας δυσκολίας. Μη χαρίζεις φέτος, στα δύσκολα να γράφεις, με αυτά πολεμάς άλλωστε. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ίσα-ίσα κάθε άλλο από κολλημένη στο internet είμαι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι ρε φίλε, γενικό ήταν το πρώτο. Σποραδικά όλοι μπαίνουμε από δω κι από κει. Αλλού είναι το θέμα (βλέπε το υπόλοιπο).

edit: H stefania, OK. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Shadowfax έχεις δίκιο...
Απλά ώρες ώρες απογοητεύομαι υπερβολικά πολύ και είχα λίγο την ανάγκη να το συζητήσω με άτομα που περνάνε τα ίδια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είναι ρίσκο αυτό, να ξέρεις. Ένας μαλάκας να πεταχτεί και ν' αρχίσει να λέει για δικά του διαγωνίσματα και βαθμούς απλά για να το παίξει θα σε ρίξει ακόμα περισσότερο.

Καλό είναι να τα συζητάς αν σε βοηθάει, OK, αλλά δες το και λίγο μόνη σου.

Good luck.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Φυσικά όλη η προσπάθεια θα γίνει από εμένα...τι μπορεί να μου δώσει ένα site? :P
Ευχαριστώ!!!! Επίσης καλή τύχη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top