The Sims 4

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι φανατική με το ΔΕ ΣΙΜΣΑΚΙ απο τότε που είχε βγεί το πρώτο.Έχω όλα τα expansion και της 1η,2ης και 3η γενιάς και προσπαθώ τώρα με το 4. Τα πρώτα και κάποια απ'τα δεύτερα τα έχω αυθεντικά. Είχε πάρει το πρώτο the sims τυχαία η μαμά μου πριν αρκετά χρόνια και απο τότε δεν το έχω παρατήσει ποτέ :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LadyPhantom

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω ειμαι φαν της σειρας thesims απο τη δευτερη κυριως που μου αρεσε πολυ ειδικα το the sims2 στο ps2 :) εγω ημουν πολυ μικρη γυρω στα 7-8 μαλλον και επιζα με την αδελφη μου και χωρις να γνωριζω πολλα αγγλικα εβλεπα ενα want του σιμ μου που λεγοταν whohoo και λεω τι ειναι αυτο πως γινεται να το κανει ο σιμ μου....χαχα :D :D καλα ειχε τοσο πλακα! Η τριτη σειρα δεν μου αρεσει και τοσο πολυ γιατι ειχε πολλα bugs και lags αλλα και τα γραφικα,τα animations δεν ηταν και τοσο καλα.Δεν λεω ρεαλιστικα γραφικα,open world αλλα δεν εβγαζαν πολυ περιεχομενο και επρεπε να πληρωσεις μια περιουσια στο ts3store!
Τωρα η τετερτη σειρα των thesims που βγηκε το σεπτεμβρη του 2014 μου αρεσε πολυ βελτιωθηκε το gameplay,animations,build mode,buy mode αλλα δεν υπαρχει open world και υπαρχουν ολο loading screens! Εγω τωρα παιζω το 3! :)

Screenshot-83.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν γίνεται να κατεβάσουμε το the sims 3 ή όποιο άλλο από το ίντερνετ δωρεάν? Στο γυμνάσιο το έπαιζα στο ίντερνετ-καφέ της γειτονιάς μου αλλά μετά έκλεισε και δεν το βρήκα αλλού..Θυμάμαι είχα και κωδικού για χρήματα και ήμουν κομπλέ....όποιος ξέρει αν μπορώ να το κατεβάσω δωρεάν ας μου πει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Number

Νεοφερμένος

Ο Number αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν γίνεται να κατεβάσουμε το the sims 3 ή όποιο άλλο από το ίντερνετ δωρεάν? Στο γυμνάσιο το έπαιζα στο ίντερνετ-καφέ της γειτονιάς μου αλλά μετά έκλεισε και δεν το βρήκα αλλού..Θυμάμαι είχα και κωδικού για χρήματα και ήμουν κομπλέ....όποιος ξέρει αν μπορώ να το κατεβάσω δωρεάν ας μου πει!

Ναι, γίνεται. Θα χρειαστείς έναν torrent client, όπως το uTorrent. Πήγαινε στο the pirate bay, και κάνε αναζήτηση για το Sims 3 Razor1911 Max Speed (δεν παραθέτω link επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται). Κατέβασε το αρχείο, και γράψε το σε ένα κενό DVD με χωρητικότητα μεγαλύτερη από 6GB, με ένα πρόγραμμα όπως το Ashampoo Free Burning Studio. Κάνε εγκατάσταση από το DVD, και αυτό ήταν.

Ίσως όμως εμφανίσει κάποιο σφάλμα κατά την εκκίνηση το παιχνίδι, επειδή δεν είναι το αυθεντικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Βρε παιδιά έχω το Sims 4 και λέω να πάρω κάποιο expansion όπως το get to work. Αν το πάρω από το Σκρουτζ που το έχει μόνο 18€ ενώ το αυθεντικό έχει 40€, θα είναι μόνο το κλειδί έτσι; Θα παίζει ή θα είναι άχρηστο; Έχει αγοράσει κανείς expansion από σκρουτζομαγαζο;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.
Βρε παιδιά έχω το Sims 4 και λέω να πάρω κάποιο expansion όπως το get to work. Αν το πάρω από το Σκρουτζ που το έχει μόνο 18€ ενώ το αυθεντικό έχει 40€, θα είναι μόνο το κλειδί έτσι; Θα παίζει ή θα είναι άχρηστο; Έχει αγοράσει κανείς expansion από σκρουτζομαγαζο;
Μάλλον το έχουν σε έκπτωση και αν δεν λέει ότι είναι digital copy ή κάτι τέτοιο και έχει μεταφορικά κτλ, προφανώς μιλάμε για κανονικό cd. Όπως και να έχει αν είναι αυθεντικό (που λογικά θα είναι), δεν υπάρχει λόγος να μην παίζει.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Μάλλον το έχουν σε έκπτωση και αν δεν λέει ότι είναι digital copy ή κάτι τέτοιο και έχει μεταφορικά κτλ, προφανώς μιλάμε για κανονικό cd. Όπως και να έχει αν είναι αυθεντικό (που λογικά θα είναι), δεν υπάρχει λόγος να μην παίζει.
Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα, είναι το κλειδί απλά σφραγισμένο σε κουτί οπότε έχει και μεταφορικά. Αυτή είπε ότι σίγουρα θα παίζει. Είδωμεν.. Ευχαριστώ πάντως!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Βρε παιδιά έχω το Sims 4 και λέω να πάρω κάποιο expansion όπως το get to work. Αν το πάρω από το Σκρουτζ που το έχει μόνο 18€ ενώ το αυθεντικό έχει 40€, θα είναι μόνο το κλειδί έτσι; Θα παίζει ή θα είναι άχρηστο; Έχει αγοράσει κανείς expansion από σκρουτζομαγαζο;
Να και κάτι κοινό μας Himela όσο και αν δεν με θες θα είμαστε sims-owned αδερφάκια. :P
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Πάντως για την ιστορία το είχα αγοράσει το expansion και παίζει αλλά ... δε μου άρεσε. Έγινα ντετέκτιβ και πήγα στο σπίτι που τους είχαν ληστέψει και έλεγε "βρείτε στο πάτωμα το ματωμένο πετσετάκι" ξέρω γω, κι έπρεπε να τρέχεις να κάνεις αυτά που σου λέει, και βαρέθηκα.

Το τελευταίο που έκανα στο sims και ξέρω οτι θα φρίξετε αλλά ήταν πλακίτσα, έφτιαξα έναν τυπά που έκανε παιδιά με διάφορες γυναίκες και έβαλα τα παιδιά και τις γυναίκες σε ένα μικρό σπιτάκι και κλείδωσα την εξώπορτα του κυρίως σπιτιού να μην μπορούν να μπουν, κι ο τυπάς ζούσε ζωάρα στη σπιταρόνα με τις γκόμενες και οι γυναίκες είχαν εξαντληθεί να φροντίζουν τα μωρά...:hehe:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,298 μηνύματα.
Πάντως για την ιστορία το είχα αγοράσει το expansion και παίζει αλλά ... δε μου άρεσε. Έγινα ντετέκτιβ και πήγα στο σπίτι που τους είχαν ληστέψει και έλεγε "βρείτε στο πάτωμα το ματωμένο πετσετάκι" ξέρω γω, κι έπρεπε να τρέχεις να κάνεις αυτά που σου λέει, και βαρέθηκα.

Το τελευταίο που έκανα στο sims και ξέρω οτι θα φρίξετε αλλά ήταν πλακίτσα, έφτιαξα έναν τυπά που έκανε παιδιά με διάφορες γυναίκες και έβαλα τα παιδιά και τις γυναίκες σε ένα μικρό σπιτάκι και κλείδωσα την εξώπορτα του κυρίως σπιτιού να μην μπορούν να μπουν, κι ο τυπάς ζούσε ζωάρα στη σπιταρόνα με τις γκόμενες και οι γυναίκες είχαν εξαντληθεί να φροντίζουν τα μωρά...:hehe:
Έχοντας και sims 3 και sims 4 μπορώ να πω πως ωσάν το 3 δεν θα υπάρξει ποτέ.

Όσο για αυτό που λες όλοι το έχουμε κάνει :laugh:. Στο 3 το καλλίτερο rizz το κάνεις στην πλατεία του δημαρχείου :P
 
Top