Γενικό -  Πού είστε στην ύλη;

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Συμβουλη προς ολυς που δινουν παννελαδικες του χρονου.Μην ξεκινατε απο τωα φροντιστηρια δεν θα κερδισετε τιποτα.Το ξερω απο δικια μου εμπειρια αλλα και απο αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Τι λες ρε φίλε εμένα με έχουν τρομοκρατήσει ότι με το ζόρι θα την βγάλω επειδή ξεκινάω τώρα και δεν ξεκίνησα από την β ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μην τους ακους?Ποιοι ειναι αυτοι οι εξυπνακηδες?Φανταζομαι συμμαθητες σου που νομιζουν οτι θα περασουν ημμυ η ιατρικη και εχουν βγαλει την υλη απο την β λυκειου και τωρα κανουν την δευτερη επαναληψη ολης της υλης στα μαθηματικα και την φυσικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Γατοπαρδε μην αγχωνεσαι.Εγω θυμαμαι ειχα αρχισει αρχες Ιουλιου βιο κατ και τελειωσα την υλη Ιανουαριο.Κουλαρε και να αποφυγεις να σε τρομοκρατουν.Ολα θα τα μαθεις και ολοι τα εχουμε περασει αυτα.Αν ξεκινουσες απο Β λυκειου το μυαλο σου δεν θα ηταν αρκετα ωριμο για να καταλαβεις ολες αυτες τις πολυπλοκες διαδικασιες οπως αντιγραφη,μεταγραφη,μεταφραση.Και γω βιο κατ απο οτι θυμαμαι 3 ωρες εκανα και το καλοκαιρι ειχαμε βγαλει το 1ο κεφαλαιο και λιγο απο το 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Πρέπει να το πώ κάπου..Μού φαίνεται ότι τα φροντιστήρια μας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου..Ακούω ότι κάποιοι αρχίζουν μαθήματα της Γ Λυκείου από τη Β' και λένε:<<Ααα εγώ άρχισα από Β Λυκείου και θα γράψω καλύτερα από εσένα πού δεν άρχισες ακόμα και θα βγάλω την ύλη 5 φορές>>
Ξεκολάτε λίγο ρε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Πες τα ρε θανο δεν ειναι απαραίτητο τα μαθήματα απο το ιουμιπ καλοκαίρι ειναι τώρα χαλαρώστε.Ακριβως πλύση εγκεφάλου κάνουν τα φροντιστήρια κάθε χρόνο τα ίδια βαρέθηκα.Εγω τα παιδιά μου δεν θα τα πιεσω ίσως να μην τα στείλω φροντιστήριο μόνο ξένες γλώσσες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Αν αντέχει κανείς, καλό είναι να πάει. Αν πάλι και να πάει θα πάει τουρίστας, ας το αφήσει. Προσωπικά θεωρώ πως με βοήθησαν αλλά καθένας λειτουργεί διαφορετικά.
Δεν ένιωσα να πιέζομαι το καλοκαίρι, μια χαρά χρόνος υπήρχε για μπανάκια και εξόδους. "Άπλωσα" τα μαθήματα σ όλο το καλοκαίρι κάνοντας Ιούλιο μαθηματικά (βγήκαν μιγαδικοί και εισαγωγή στις συναρτήσεις) δηλαδή ένα μήνα και κάτι, και τέλη Ιουλίου και έπειτα Φυσική σερί (βγήκε μηχανική στερεού κάπου τέλη Σεπτέμβρη ενώ οι ταλαντώσεις είχαν βγει στη Β αλλά τις ξανακάναμε το φθινόπωρο). +4 μαθήματα ΑΟΔΕ (1 per week μέσα Ιουλίου - μέσα Αυγούστου βγάζοντας ολόκληρο το 1ο κεφάλαιο). ΑΕΠΠ και έκθεση έκανα από Σεπτέμβρη.
Τα θερινά δεν κουράζουν αν είναι νορμάλ οι ώρες.
Έκανα: 1+1+2 μαθηματικά (το χειμώνα έγιναν 1+1+1), 1+1 φυσική και 1 ΑΟΔΕ (παρέμειναν έτσι και το χειμώνα)
Και όταν ξεκίνησαν τα σχολεία 1,5 έκθεση και 2 ΑΕΠΠ.
Όταν τα Χριστούγεννα έβγαλα ΑΟΔΕ, το έκοψα και από τότε μέχρι τις εξετάσεις έκανα μόνο τρεις-τέσσερις ώρες συνολικά.
Επειδή υπήρξα λίγο αγχώδης ως προς το "να βγει η ύλη", ένιωσα ανακούφιση που βγήκαν κομμάτια μέσα στο καλοκαίρι. Αν είναι να έχετε ενοχές αν δε θα κάνετε θερινά και αγχώνεστε πως δε θα προλάβετε, απλά κάντε θερινά. Κυρίως για το ψυχολογικό και για να έχετε μια άνεση αργότερα. Αν πάλι το βλέπετε ως πίεση και δε θέλετε να "χαραμίσετε" το καλοκαίρι σας μην κάνετε, και ξεκινήστε μια και καλή Σεπτέμβρη.

Καλή δύναμη ότι κι αν αποφασίσετε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Απο Σεπτέμβρη παιδες οχι από τώρα
.Αλλα οτι και να πω έχουν δρασει οι ιδιαιτεαδες και οι φροντιστές και σας έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου.Και εγώ την πάτησα έτσι.Οπως και να έχει καλό κουράγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athbol

Νεοφερμένος

Ο Athbol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά που βρισκεστε στην υλη αυτήν τη στιγμή ; είμαι και εγώ από αυτούς που νόμιζαν ότι πάνε αργά και δν θα έχουν χρόνο για επαναλήψεις;
Μαθ μόλις μπήκα στο θεώρημα bolzano
Αεππ είμαι στους δισδιάστατους πίνακες
Αοθ είμαι στο κύριο οικονομικό πρόβλημα
Έκθεση τώρα κάνω θεωρία τους συλλογισμους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
->μαθηματικά(κανόνες παραγώγισης)
->αεππ(αρχές δομής επανάληψης)
->αοθ(τελειώματα 2ου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athbol

Νεοφερμένος

Ο Athbol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πότε έφτασες κανόνες παραγωγισης; προχωρας γρηγορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
είναι ανάλογα τον καθηγητή και τον τρόπο διαβάσματος
! την ίδια απορία έχω και ΄γω για το αεππ(ακόμα είμαι αρχές δομής επανάληψης και εσύ δισδιάστατους πίνακες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
είναι ανάλογα τον καθηγητή και τον τρόπο διαβάσματος
! την ίδια απορία έχω και ΄γω για το αεππ(ακόμα είμαι αρχές δομής επανάληψης και εσύ δισδιάστατους πίνακες)

Μια χαρα εισαι.Ο καθηγητης ξερει.Ιδιαιτερα τα κανεις ολα τα μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athbol

Νεοφερμένος

Ο Athbol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Και εγώ ιδιαίτερα κάνω απλά δν βιάζομαι , προχωράω κεφάλαιο με κεφαλαίο λύνω σχεδόν όλο το μπαρλα απτο κάθε κεφάλαιο και πάω στο επομενο...κάνω κάτι λαθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Γιώργο,φροντιστήριο πηγαίνω
Athbol δεν κάνεις τίποτα λάθος ,καλή συνέχεια !
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top