ΟΑΕΔ & ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και που να τους βρω? στο σαιτ παντως του οαεδ μαθητεια λεει οτι στα 5 χρονια λειτουργειας το 70 % εχει αποκατασταθει επαγγελματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εσεις απο δω 3ερεται καποιον που να χει τελειωσει την επας οαεδ και να χει βρε δουλεια η γενικα να ηταν ευχαρηστημενος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εχω γνωστους που τελειωσαν και ειχαν δουλεια ωσπου να ερθει η οικονομοκη κριση. Τωρα το 2013 δεν γνωριζω τι αποκατασταση μπορει να εχεις. Επσης πολλοι δουλευαν κατα τη διαρκεια των σπουδων τους αφου τα μαθηματα γινονταν το απογευμα. Αν επιτρεπεται εσυ τι εχεις τελειωσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
στην ειδικοτητα υπαλληλος διοικητικων καθηκοντων 3ερεται ποια ειναι τα μαθηματα ??? αα επισης μας δινουν και βιβλια ??αν ναι ειναι πολλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Τα μαθηματα θα ειναι μονο ειδικοτητας και ναι προφανως θα σας δωσουν βιβλια. Καποια απ τα μαθηματα που πιθανως να χετε ειναι αρχες οικονομιας, γενικη λογιστικη, εργασιακο περιβαλλον, φορολογικη λογιστικη, εργασιες συγχρονου γραφειου, στοιχεια εργατικου και αστικου δικαιου, Χρηση Η/Υ κτλ. Κάποια απ αυτα ισως ειναι για το 1ο και αλλα για το 2ο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini1995

Νεοφερμένος

Η fotini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
γεια σας...γραφτηκα στο τμημα μαγειρικης του οαεδ και θελω να μου πειτε αν μπορειτε τι μαθηματα διδασκονται σε αυτον τον τομεα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene_14

Νεοφερμένος

Η irene_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια σας. ηθελα να ρωτησω.. αν καποιος μπορει να παει απο Β' λυκείου σε σχολες οαεδ? η επασ? ξερει κανεις ? και αν ξερετε καμια σχολη οαεδ-επας στην αθηνα.. γραψτε την ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Αν ισχυει οπως το ξερα, για να μπορεσεις να γραφτεις στην επας οαεδ αρκει να εχεις τελειωσει την α' λυκειου. Επομενως μπορεις να πας. Γνωμη μου ειναι παντως να τελειωσεις το λυκειο κ μετα να πας να γραφτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irene_14

Νεοφερμένος

Η irene_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ. θα το κοιταξω λιγο ακομα. ισως να μην υπαρχει και δουλεια μετα απο την σχολη που θα παω,, και δεν θα εχω και απολυτηριο λυκειου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στελιοςκαπ

Νεοφερμένος

Ο στελιοςκαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα.θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε πως περναμε την ταξη στον οαεδ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Καλησπερα.θα ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε πως περναμε την ταξη στον οαεδ;

και να θες δε γινεται να μεινεις στην ιδια ταξη.στα χρονια τα δικα μου ετσι ειταν.τωρα τι αλλαξε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στελιοςκαπ

Νεοφερμένος

Ο στελιοςκαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τωρα εγινε δυσκολο,και εγω πριν παω ετσι ελαγα οτι θα ειναι χαλαρα,αλλα μας ειπαν οτι πρεπει να βγαλεις μεσο ορο κατι 13 και τα ειδα ολα,δεν ξερω τι να πιστεψω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotini1995

Νεοφερμένος

Η fotini1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Έχει σπουδάσει κανείς από εσάς σε επας του οαεδ;;
Ποια η γνώμη σας;;;
Σε τι διαφέρουν από τις επας του Υπουργείου Παιδείας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ.Ενδιαφέρομαι για εγραφή στα επαγγέλματα του.Απλά διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση όταν κάνεις τα χαρτιά σου για να σε πάρουν στη σχολή να μη σε δεκτούν.Και τι γίνεται σχετικά με τις δουλειές πλέον που υπάρχει κρίση?Υπάρχει περίπτωση να μην σε βάλουν σε κάποια δουλειά λόγο της κρίσης?-Και σε ποιες περιπτώσεις δεν σε δέχονται?:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ.Ενδιαφέρομαι για εγραφή στα επαγγέλματα του.Απλά διάβασα ότι υπάρχει περίπτωση όταν κάνεις τα χαρτιά σου για να σε πάρουν στη σχολή να μη σε δεκτούν.Και τι γίνεται σχετικά με τις δουλειές πλέον που υπάρχει κρίση?Υπάρχει περίπτωση να μην σε βάλουν σε κάποια δουλειά λόγο της κρίσης?-Και σε ποιες περιπτώσεις δεν σε δέχονται?:hmm::hmm::hmm:

Όταν λες εγγραφή στα επαγγέλματα του ΟΑΕΔ εννοείς την ΕΠΑΣ μαθητείας ; Υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα γι'αυτό. Αν εννοείς τις σχολές μαθητείας του ΟΑΕΔ πρέπει να ξέρεις ότι είναι 2 χρόνια σπουδες και πρεπει να έχεις τουλαχιστον τελειώσει την 1 τάξη γενικού λυκείου ή ΕΠΑΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arrow955

Νεοφερμένος

Η Arrow955 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Θελω να μαθω οσα ρωτησα παραπάνω για τα ΕΠΑΣ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosChatzoglou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosChatzoglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 275 μηνύματα.
Οι ΕΠΑΣ είναι επαγγελματικές σχολές, όπου κάνεις μαθήματα και πρακτική παράλληλα. Προφανώς για κάθε ειδικότητα υπάρχει συγκεκριμένος αριθμός ατόμων (δεν δέχονται δλδ αβέρτα). Τα κριτήρια είναι κοινωνικά (πολύτεκνοι, τρίτεκνοι) και εισοδηματικά.
Επίσημα η περίοδος εγγραφών έχει λήξει για φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zordi

Νεοφερμένος

Ο zordi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας στο εξής :
Έχω τελειώσει 3 σχολικά έτη στον ΟΑΕΔ την περίοδο 1998. Πριν 2 χρόνια ήθελα να γραφτώ στα ΙΕΚ για να πάρω άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, όμως μου είπαν ότι δεν μπορώ να γραφτώ και ότι χρειάζομαι απολυτήριο ενιαίου λυκείου. Γνωρίζεται αν ισχύει κάτι τέτοιο ακόμα? Πρέπει να γραφτώ λύκειο ξανά και αν ναι από ποιό έτος?Επίσης είχα πάει το απολυτήριο του ΟΑΕΔ για ισοτιμία στον ΕΟΠΠΕΠ και μου είπαν ότι είναι ισότιμο με πτυχία των ΤΕΕ Α ΚΥΚΛΟΥ.

Ευχαριστώ,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top