Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2013

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
ξέρετε πότε θα μας δώσουν τα πιστοποιητικά? (για ecce λέω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Βρε παιδιά στο ECCE στο writing, τι μεγεθος πρεπει να ειναι η έκθεση μας; πόσες λέξεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κοιτα εμενα αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει η καθηγητρια 150 λεξεις αλλα στις οδηγιες που δινανε δεν ανεφεραν κατι. Κατ εμε αν υπηρχε περιορισμος επρεπε να το αναφερει και στο εντυπο και στις προφωρικες οδηγιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Βρε παιδιά στο ECCE στο writing, τι μεγεθος πρεπει να ειναι η έκθεση μας; πόσες λέξεις;
120-180 είναι το όριο.
Απλά αν είσαι πάνω από το όριο δε λαμβάνεται υπόψη ούτε θετικά ούτε και αρνητικά.
κοιτα εμενα αν θυμαμαι καλα μου ειχε πει η καθηγητρια 150 λεξεις αλλα στις οδηγιες που δινανε δεν ανεφεραν κατι. Κατ εμε αν υπηρχε περιορισμος επρεπε να το αναφερει και στο εντυπο και στις προφωρικες οδηγιες
Εμάς όταν έδινα μας είχαν πει μία σελίδα περίπου αν και είναι άτοπο να πηγαίνεις με αυτόν τον τρόπο αφού ο καθένας έχει διαφορετικό γραφικό χαρακτήρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ο καθενας λεει τα δικα του. Οι οδηγιες ηταν αρκετα σχολαστικες και ως εκ τουτου θα ηταν λογικο να αναφερθει και κατι τετοιο εαν ισχυε. Αρα παιζει να ειναι αγραφος κανονας και αφηνεται στη κριση του εξεταστη. Με κοινα και με τουτα το ξαναφερατε στη μνημη μου και ε επιασε και εμενα ανυπομονησια για τα αποτελεσματα. . . Αντε να βγουνε, ουτε να το σκεφτομαι η περιπτωση να το ξαναδινω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ο καθενας λεει τα δικα του. Οι οδηγιες ηταν αρκετα σχολαστικες και ως εκ τουτου θα ηταν λογικο να αναφερθει και κατι τετοιο εαν ισχυε. Αρα παιζει να ειναι αγραφος κανονας και αφηνεται στη κριση του εξεταστη. Με κοινα και με τουτα το ξαναφερατε στη μνημη μου και ε επιασε και εμενα ανυπομονησια για τα αποτελεσματα. . . Αντε να βγουνε, ουτε να το σκεφτομαι η περιπτωση να το ξαναδινω !
Ναι,ας βγούνε πρώτα του Prof και μετά περιμένετε εσείς...
Αυτό το πράγμα μου τη δίνει. Έχουν βγει σχεδόν όλα τα πτυχία που διοργανώνει η HAU και για τα πτυχία του Michigan ούτε λόγος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The John eng

Νεοφερμένος

Ο The John eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:)Παιδιά καλημέρα. Θέλω να μάθω απο ποσο μέχρι ποσο ειναι τα σκορ για να πάρω high pass σε gcvr και listening στο ecpe. Βοηθήστε '
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Από 84% και πάνω παίρνεις HP (840).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
:)Παιδιά καλημέρα. Θέλω να μάθω απο ποσο μέχρι ποσο ειναι τα σκορ για να πάρω high pass σε gcvr και listening στο ecpe. Βοηθήστε '
Βασικά,για να πάρεις HP στο GCVR μάλλον τάμα πρέπει να κάνεις.:P
Είχαμε ένα "υπέροχο" Listening. Μιλούσε απίστευτα γρήγορα.
Εγώ αυτές τις εντυπώσεις έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Παιδιά εμένα μια πολύ καλή μου φίλη έδωσε Michigan ECCE το Σάββατο και μου λέει πως ήταν σχετικά εύκολο. :) Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για τα Listening. Στο Edexcel PTE από ότι ξέρω, ακούς κάποιον/α να μιλάει και αντιγράφεις αυτό που ακούς. Στο Michigan, έχεις κάποιες εικόνες και κυκλώνεις τη σωστή ανάλογα με αυτό που ακούς. Στο Cambridge τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chara91

Νεοφερμένος

Η Chara91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας!!

μήπως μπορει να μου πει καποιος πως βγαινει το αποτέλεσμα στο ECPE τώρα που άλλαξε το σύστημα; γιατι εχω μπερδευτει :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν έχει αλλάξει ακόμα το σύστημα στο ECPE. Τον Νοέμβριο αλλάζει και θα πρέπει να βγάζεις μέσο όρο 65% στις 4 ενότητες της εξέτασης για να περάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top