Φοιτητικά έπιπλα

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Φίλε μου έχει τύχει να πάρω κρεβάτι από κει πέρα αλλά μου το έφεραν και μου το συναρμολόγησαν, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω πέρα απ' το ότι μου το έφεραν γρήγορα, την επόμενη μέρα αν θυμάμαι καλά.

Αυτό που ήθελα να πώ σε εσένα και όσους σκοπεύουν να αγοράσουν από ΙΚΕΑ είναι ότι αν έχετε γνωστό που δουλεύει σε οποιαδήποτε εταιρεία του ομίλου Φουρλή, θα μπορείτε αν έρθει μαζί σας να εκμεταλλευτείτε την έκπτωση που δικαιούται. Νομίζω ότι στα ΙΚΕΑ η έκπτωση αυτή είναι 10%. Π.χ. Ξέρω στα σίγουρα ότι στα Intersport είναι 20%. Αυτό το ποσοστό όμως ισχύει μόνο εφόσον δεν υπάρχουν εκπτώσεις μεγαλύτερες του ποσού. Δηλαδή εάν στα ίντερσπορτ μια μπλούζα έχει έκπτωση 30%, δεν γίνεται να κάνεις έκπτωση ενώ αν έχει 10% μπορείς να την κάνεις 20%.

Στα ΙΚΕΑ ειναι ολα τα επιπλα απο οτι ξερω σε κομματια.Μπορεις νσ τους πεις να στα φερουν σπιτι σου και να στα συναρμολογησουν?Και ποσο πληρωνεις και για τα 2 περιπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Να στα φέρουν σπίτι γίνεται σίγουρα αλλα για να στα συναρμολογήσουν δεν είμαι σίγουρος.
Σε κάθε περίπτωση θα πληρώσεις εξτρα εννοείται.Ρίξε μια ματιά στο site της ΙΚΕΑ να δεις αν αναφέρει κάτι διαφορετικά κάντους ένα τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Για πείτε οι πρωτοετείς,
πώς επιπλώσατε το φοιτητικό σας σπίτι (όσοι έχετε ήδη εγκατασταθεί),
πώς σκέφτεστε να το επιπλώσετε (όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα);
Από πού θα αγοράσετε έπιπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Για πες μας εσυ Βάιε πώς ειχες επιπλωσει το ΔΙΚΟ ΣΟΥ σπιτι-παλατι :P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Από πότε μια γκαρσονιέρα 40 τ.μ. θεωρείται παλάτι;:confused:
Ούτως ή άλλως, αυτό είναι σε άλλο θέμα, ας επικεντρωθούμε σε αυτό.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
η τριτη η τεταρτη θα μας τα φερουν απο το ικεα..αντε επιτελους να τελειωσω το φοιτητικο σπιτι :D με επιασε μια επιθυμια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εμενα ειχε γραφειο, κρεβατι, καναπε-κρεβατι απο μονο του. :clapup:
Αυτο που μενει να παρω ειναι κομοδινο και μια βιβιλιοθηκη-ραφιερα.
Το πρωτο μαλλον απο το ΙΚΕΑ εδω Πειραια και θα το κουβαλησω πανω και το δευτερο απο το Praktiker που ανοιξε στην Ξανθη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
χμμ! και μένα είχε γραφείο,καναπέ-κρεβάτι,κρεβάτι,τραπέζι!
θέλω να πάρω καρέκλα γραφείου,βιβλιοθήκη,ένα άλλο τραπέζι(είναι μεγάλο αυτό και τρώει χώρο)
και οπωσδήποτε θέλω να αλλάξω κουρτίνες :)
φυσικά δεν βιάζομαι,δεν θέλω να κάνω γρήγορε κινήσεις!
σιγά σιγά ώστε να συνδυαστούν όλα(τελειομανής? :/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emm@

Νεοφερμένος

Η εμμανουέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
23 σεπτεμβριου θα ξανανεβω θεσσαλονικι για να το επιπλωσω!εχω βρει τι θελω απο IKEA ολα:D ανυπομονωω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
εγω δεν εχω βρει μονο γραφειο ακομα..θελω κατι με γωνια(προεκταση δηλαδη) αλλα δεν βρηκα κατι που να μ αρεσε και η μανα μου θελει και το ξυλο να ειναι περιπου σαν της βιβλιοθηκης και του κρεβατιου..εχουμε και τα κολληματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
χμμ! και μένα είχε γραφείο,καναπέ-κρεβάτι,κρεβάτι,τραπέζι!
θέλω να πάρω καρέκλα γραφείου,βιβλιοθήκη,ένα άλλο τραπέζι(είναι μεγάλο αυτό και τρώει χώρο)
και οπωσδήποτε θέλω να αλλάξω κουρτίνες :)
φυσικά δεν βιάζομαι,δεν θέλω να κάνω γρήγορε κινήσεις!
σιγά σιγά ώστε να συνδυαστούν όλα(τελειομανής? :/:)

θες να αλλαξεις κουρτινες ? χαααα μου ακουγεται 100% γυναικεια εκφραση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Και εμείς τιμήσαμε τα ΙΚΕΑ. (Μαζί με τον όχλο :P :P)
Το σπίτι δεν ήταν επιπλωμένο, οπότε αγόρασα κρεβάτι,γραφείο,βιβλιοθήκες(έχω πολλά βιβλία και μεγάλο χώρο :P),καρέκλα γραφείου,ένα μικρό τραπέζι για την κούζινα με κάποιες χαριτωμένες καρέκλες,ένα πορτατίφ :P,ένα τραπεζάκι ακομά...κ.λ.π :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manitaraki

Νεοφερμένος

Η manitaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κ εγω ολα απο το ικεα εκτος απο το στρωμα κ την καρεκλα γραφειου.διπλο κρεβατι, βιβλιοθηκη, γραφειο, τραπεζι, καρεκλες, σκαμπω:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
σημερα αγορασα τα τελευταια :D γραφειο τηλεοραση λαπτοπ..και ηδη αρχισε η συναρμολογηση..ελπιζω σαββατο να τελειωσει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε στην Αθηνα κανενα καλο μαγαζι με επιπλα?περα απο ικεα-εντος-νεοσετ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε στην Αθηνα κανενα καλο μαγαζι με επιπλα?περα απο ικεα-εντος-νεοσετ...:D

Πράκτικερ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Πράκτικερ.:P

κανει 1 μηνα να στα φερει σπιτι αυτο..!!εννοω μικρα μαγαζακια επιπλαδικα οχι πολυκαταστηματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NasosJet

Νεοφερμένος

Ο NasosJet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά κανενας απο Γιαννενα που να γνωριζει για φθηνα φοιτητικα επιπλα???Οχι ΙΚΕΑ μονο ελεος πια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Mόνο εγώ έχω αρχίσει να βρίσκω τα έπιπλα μου από το ΙΚΕΑ, εστώ και μέσω του internet προς το παρόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top