Τμήματα Μαιευτικής - απόψεις και εμπειρίες

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς? Είναι στην Πτολεμαίδα? Δεν το ήξερα!
-----------------------------------------
Και αφού έβγαλες 11760, μπορείς να δηλώσεις νοσηλευτική Ιωαννίνων, Λαμίας, Ηράκλειου Κρήτης και Διδυμότειχου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpl

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ναι!! Μια μίκρη,ασήμαντη παράληψη..Δεν πάνε καλά,ξέρω.
Εμείς είμαστε απο εδώ γιαυτό το ξέρουμε.. Αλλά φαντάζεσαι, να έρθεις Κοζάνη και να σου πουν ότι ''συγγνώμη αλλά το τει είναι στην Πτολεμαιδα'';;;; 28km πιο μακριά,μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ!!! Δε μπορω να καταλάβω όμως γιατί δε το αναφέρουν ούτε στο μηχανογραφικό σε παρένθεση όπως σε όλες τις άλλες σχολές.. τελοσπάντων σ'ευχαριστώ πολυ..:no1::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpl

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γιατί δεν επιτρέπεται λένε,στο ίδιο νομό να υπάρχουν σχολές σε διαφορετικές πόλεις κάτι τέτοιο.. Να εισαι καλά! και Καλή επιτυχία!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Eπίσης καλή επιτυχία, μακάρι να περάσεις στην πρώτη σου επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Κι γω Κοζανη θα βαλω πρωτη επιλογη. Κι μετα θα κατεβω με μεταγραφη Αθηνα(αν περασω βεβαια Μαιευτικη). 2η επιλογη λεω να βαλω Κοινωνικης Ανθρωπολογιας για να παρω μεταθεση για ιστορικο-αρχαιολογικο ρεθυμνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Να πω κατι ενδιαφερον? Οσοι ενδιαφερεστε να δουλεψετε σε νοσοκομειο,μπορειτε να δηλωσετε νοσηλευτικη και μολις τελειωσετε,μπορειτε με κατατακτηριες να μπειτε μαιευτικη. Νοσηλευτικη ειναι 4χρ και μαιευτικη 2. Ουσιαστικα γλιτωνετε 2χρ και εχετε 2πτυχια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
περασε κανεις εδω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfyich

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Kαλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους τους επιτυχόντες!!!
Πέρασα Μαιευτική στην Κοζάνη και είμαι πολύ χαρούμενη...Βέβαια είχα σαν πρώτη επιλογή την Αθήνα αλλά δεν πειράζει.Είναι μια σχολή που αγαπούσα απο μικρή και επιτέλους τα κατάφερα!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinouko

Νεοφερμένος

Η konstantina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
και γω μαιετυτικη κοζανης περασα αλλα δεν βρισκω ουτε γραμματεια ουτε τιποτα!!!!!!!!!! και ετσι δεν εχω καμια πληροφορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfyich

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
και γω μαιετυτικη κοζανης περασα αλλα δεν βρισκω ουτε γραμματεια ουτε τιποτα!!!!!!!!!! και ετσι δεν εχω καμια πληροφορια

Σήμερα επικοινώνησα με τη γραμματεία και ρώτησα για τα δικαιολογητικά εγγραφής...Με έβαλαν και άκουσα ένα ηχογραφημένο μνμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Σήμερα επικοινώνησα με τη γραμματεία και ρώτησα για τα δικαιολογητικά εγγραφής...Με έβαλαν και άκουσα ένα ηχογραφημένο μνμ.

ετσι ειναι αμα βαριουνται να μιλησουν.....:down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toniamp04

Νεοφερμένος

Η toniamp04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ενδιαφέρεται κανείς για το ΤΕΙ Μαιευτικής?? Η αν γνωρίζει κάποιος που φοιτεί σε αυτή τη σχολή ας μου πει αν έχει δύσκολα μαθήματα, συγκεκριμένα μαθηματικά γιατι είμαι πολύ αδύναμη σ'αυτά, κ αν υπάρχει επαγγελματική αποκατάσταση.. ευχαριστώ εκ των προτέρων..
καλησπερα νιτσα! εγω ειμαι στο 2ο ετος του τμηματος μαιευτικης και μπορω να σου πω οτι ειναι ενα πολυ ομορφο και ενδιαφερον επαγελμα υγειας! μεσα στα μαθηματα μαθηματικα δεν υπαρχουν αλλα υπαρχοθν αλλα υπαρχοθν καποια αλλα που θα ηταν σημαντικη μια παραπανο προσοχη! Υπαρχουν και ευκολα μαθηματα αλλα και δυσκολα! βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο.Αν παμε ομως με την κοινη γνωμη υπαρχουν και ευκολα μαθηματα που μπορεισ να τα περασεισ και με ενα καλο βαθμο και φυσικα υπαρχουν και δυσκολα που φυσικα χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη. Επισησ μπορεισ να μπεισ σε καποια ιστοσελιδα απο τει μαιευτικησ και να μαθεισ ακριβωσ για τα μαθηματα! ακομη πιστευω οτι αυτο το επαγγελμα προσφερει επαγγελματικη αποκατασταση διοτι δεν ειναι κορεσμενο.. ! γεια σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
καλησπερα νιτσα! εγω ειμαι στο 2ο ετος του τμηματος μαιευτικης και μπορω να σου πω οτι ειναι ενα πολυ ομορφο και ενδιαφερον επαγελμα υγειας! μεσα στα μαθηματα μαθηματικα δεν υπαρχουν αλλα υπαρχοθν αλλα υπαρχοθν καποια αλλα που θα ηταν σημαντικη μια παραπανο προσοχη! Υπαρχουν και ευκολα μαθηματα αλλα και δυσκολα! βεβαια αυτο ειναι υποκειμενικο.Αν παμε ομως με την κοινη γνωμη υπαρχουν και ευκολα μαθηματα που μπορεισ να τα περασεισ και με ενα καλο βαθμο και φυσικα υπαρχουν και δυσκολα που φυσικα χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη. Επισησ μπορεισ να μπεισ σε καποια ιστοσελιδα απο τει μαιευτικησ και να μαθεισ ακριβωσ για τα μαθηματα! ακομη πιστευω οτι αυτο το επαγγελμα προσφερει επαγγελματικη αποκατασταση διοτι δεν ειναι κορεσμενο.. ! γεια σου!

ευχαριστω πολυ!!! εγω φετος περασα στο εαρινο εξαμηνο.. ελπιζω οτι με λιγη προσοχη ολα θα πανε καλα στα μαθηματα..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εχει σ ενα εξαμηνο βιομετρια που ουσιαστικα ειναι στατιστικη... ξερω οτι οι μαιες μπορουν να προσλαμβανονται στη θεση νοσηλευτων ΤΕ ( δεν ξερω αν ισχυει γενικα η μονο στα γυναικολογικα τμηματα.. παντως μου φαινεται καπως περιεργο,ισως να ισχυε παλιοτερα και τωρα εχει καταργηθει τι να πω) κι οτι στον ιδιωτικο τομεα εχει πολλα λεφτα αλλα και κουραση..


Ισχύει από όσο ξέρω...δεν μπορει να γινει το αντινθετο...νοσηλευτης να δουλεψει στη θέση της μαιας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
https://www.teiath.gr/seyp/new_midwifery/

Εδώ έχει πολλές πληροφορίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
δεν έχω γνωρίσει πολλές μαίες....πιστευω ότι είναι πολύ ενδιαφέρον σαν επάγγελμα και έχει καλύτερη αποκατάσταση σε σχέση μ άλλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marou93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαιρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Γειααα! Δίνω 2η φορά!!! Είμαι θεωρητική και θέλω να περάσω Μαιευτική Αθήνας!!!!!! Είναι εξεζητημένη σχολή;;; Ενδιαφέρεται κανείς άλλος για Μαιευτική Αθήνας; please help!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Τα μαθήματα στο τμήμα μαιευτικής είναι δύσκολα? Υπάρχει κάποιος από εδώ που να σπουδάζει σ'αυτή τη σχολή?

Μπορεί να απαντήσει κάποιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

anastazou

Νεοφερμένος

Η anastazou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειααα! Δίνω 2η φορά!!! Είμαι θεωρητική και θέλω να περάσω Μαιευτική Αθήνας!!!!!! Είναι εξεζητημένη σχολή;;; Ενδιαφέρεται κανείς άλλος για Μαιευτική Αθήνας; please help!

ελπιζω να περασες!:)...και αν ναι θα με εχεις συμφοιτητρια!:clapup:
κανεις αλλος που να περασε μαιευτικη αθηνας ?..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top