Ελληνο - γερμανικό λεξικό

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
καλησπέρα σας!!

θα ήθελα να μου προτείνετε ένα κάλο ελληνό-γερμανικό λεξικό!!!

Ευχαριστώ πολύ!
:hello:
PONS δεν το συζητας πας και αγοραζεις βεβαια απο τιμες μη με ρωτας εμενα μια ξαδερφη μου το πηρε η οποια κανει γερμανικα και μου το προτεινε εκεινη διοτι ειναι πολυ καλο , επειδη το χρησιμοποιω μπορω να σου πω τα καλυτερα :clapup: οποτε παρτο
ΣΥΜΒΟΥΛΗ : αν θες να το βρεις πιο φτηνο ψαξε το αν το βρεις σε καποιο ονλάιν καταστημα ή ακομα και απο το ιδιο το σάιτ του PONS (νομιζω οτι μποριες να το αγορασεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δεν ειναι αναγκαιο να αγορασει κανεις μονο το πονς... με λιγο ψαξιμο μπορει να βρει κανεις ενα αντιστοιχα καλο λεξικο που να ανταποκρινεται στις αναγκες του εκαστοτε μαθητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
δεν ειναι αναγκαιο να αγορασει κανεις μονο το πονς... με λιγο ψαξιμο μπορει να βρει κανεις ενα αντιστοιχα καλο λεξικο που να ανταποκρινεται στις αναγκες του εκαστοτε μαθητη
οχι δεν ειναι αναγκαιο αλλα ειναι απο τα πολυ καλα λεξικα (γερμανικων) που κυκλοφορουν... Ας πουμε εμενα μου ειχαν προτεινει και το LANGENSCHEIDT το οποιο απο οτι μου ειχε πει μια φιλη μου η οποια το ειχε αγορασει για το μονο πραγμα που της χρησιμευσε ηταν για διακοσμηση στη βιβλιοθηκη της :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
To Pons υπάρχει δωρεάν στην επίσημη σελίδα στο Ίντερνετ. Όσο για να το αγοράσεις, εγώ πριν 2 χρόνια το είχα πληρώσει γύρω στα 40 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
οχι δεν ειναι αναγκαιο αλλα ειναι απο τα πολυ καλα λεξικα (γερμανικων) που κυκλοφορουν... Ας πουμε εμενα μου ειχαν προτεινει και το LANGENSCHEIDT το οποιο απο οτι μου ειχε πει μια φιλη μου η οποια το ειχε αγορασει για το μονο πραγμα που της χρησιμευσε ηταν για διακοσμηση στη βιβλιοθηκη της :/:
Βασικα το συγκεκριμενο λεξικο ειναι μονο για επιπεδο δημοτκου... επομενως, αν εχει κανεις πιο προχωρημενο επιπεδο ειναι λογικο να μην του φανει και τοσο ευχρηστο... Γι ' αυτο λεω πρεπει να ψαξει κανεις για να βρει το καταλληλο γι' αυτον λεξικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moments

Νεοφερμένος

Η Moments αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
PONS κάνει 40 ευρώ
είναι το καλύτερο ξενόγλωσσο λεξικό που έχω πάρει μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top