Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Αλλά γιατί να μην τα πηγαίνουμε απο την στιγμή που βλέπουν πως προσέχω τον γιο τους.[/color]

σε ποιόν πλανήτη ζεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
σε ποιόν πλανήτη ζεις; :P

καλύτερα, σε ποιά χώρα...
αυτά συμβαίνουν μόνο στην Ελλαδάρα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
γιατί ρε παιδιά σκεφτείτε πως είμαστε κάπως προκατειλλημένοι πάνω σε αυτό το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εμείς :confused:;

λες "γιατί να μην τα πηγαίνουμε (καλά) από την στιγμή που βλέπουν πως προσέχω τον γιο τους". λέω πως αυτό ακούγεται απολύτως λογικό και σόφρον, επομένως επιβάλλεται να αποτελεί τη μειοψηφία :P.

ψ. πάω να σιάξω φρουτόκρεμα :clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κοιτα ΄το αντίθετο συμβαίνει όταν οι μαμάδες έχουν παρααιδεμένους τους γιους τους ή όταν κάτι δεν τους αρέσει στην κοπέλα του γιου τους.
Στην περίπτωση της Μισέλ πιστεύω πως δεν την θέλει γιατί είναι πιο μεγάλη και πιστεύει οτι παρασύρει τον Πάνο και οτι τον κάνει οτι θέλει και το λέω αυτό διότι μια φίλη της μητέρας μου έιχε αυτό το πρόβλημα με τον γιο της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιθανόν να το έχουν μάθει γιατί σήμερα κάτι μου πέταξε η μάνα του. Πάντως σε μένα φέρεται πολύ καλά... δεν ξέρω ρε γμτ... Απο τη μια ο Πάνος λεει οτι υποκρίνεται, απο την άλλη μου φαίνεται παράλογο να υποκρίνεται τόσο καλά... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Μήπως επειδή φοβάται μην το μάθουν τα βλέπει όλα στραβά???

και δεν γνωρίζω κάποια μάνα που να μην θέλει την κοπέλα του γιου της και να το παίζει καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Δεν έχω και ιδιαίτερη προσωπική εμπειρία από πεθερές ,δεν έτυχε...Η αλήθεια είναι και ότι αποφεύγω όσο μπορώ τα πάρε δώσε...Η μόνη πεθερά που γνώρισα ήταν του πρώην μου και αυτό μόνο δυο φορές την είδα στα 3 χρόνια ...Η αλήθεια είναι επίσης ότι δε με ήθελε γιατί ήμουν μεγαλύτερη του και στα μάτια της φάνταζα σαν τη γριά μάγισσα που ήθελε να τυλίξει τον κανακάρη της το μοσχαναθραμμένο...

Τελοσπάντων πολοί είναι οι λόγοι που μπορεί να σε δει στραβά...Ένας από τους πιο συνηθισμένους είναι και αυτός με την ηλικία.
Βunny σωστός ο συλλογισμός σου αλλά όντως είναι ορθολογικός για να είναι και η πλειοψηφία :)

Michelle θα συμφωνήσω κι εγώ με τη bunny ότι αν δε σε χώνευε δε θα σου φερόταν καν καλά .Θα σου έδειχνε με τον τρόπο της ότι είσαι ανεπιθύμητη.(εξάλλου πριν κάνετε σχέση ήσασταν ήδη φίλοι και σε συμπαθούσε άρα σε ήθελε και για παρέα του παιδιού της,"ενέκρινε" τον χαρακτήρα σου,το κομμάτι που ξέρει τελοσπάντων..)
Άρα δεν νομίζω ότι είναι ότι δε σε θεωρεί άξια για το γιο της.
Ίσως να ανησυχεί μήπως ο έρωτας του "πάρει τα μυαλά" και δε διαβάζει...
Ίσως να είδε ότι με σένα ο Πάνος έκανε πρωτόγνωρα πράγματα (όπως πχ ότι 3 μήνες το καλοκαίρι συζούσατε) στα οποία δεν είναι συνηθισμένη...
Πάντως και μόνο ότι έχετε την άνεση να μένετε μαζί γνωρίζοντας ήδη ότι έχετε σχέση ,μου δείχνει άνθρωπο αρκετά ανοιχτόμυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, δεν γνωρίζει φανερά οτι έχουμε σχέση. Ίσως να το ξέρει (και κατα 99% το ξέρει) αλλά για μας υποτίθεται οτι πιστευει οτι είμαστε μόνο φίλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
..

και δεν γνωρίζω κάποια μάνα που να μην θέλει την κοπέλα του γιου της και να το παίζει καλή.

υπάρχουν και τέτοιες, όπως η δική μου...η κοπέλα του αδερφού μου τον περνάει 2 χρόνια και περναει μια χαρά με τη μητέρα μου (όπως και ο αδερφός μου με την "πεθερά" του)..
νομιζω το κουμπι είναι να τους βάζεις στη θέση τους από νωρίς: "μάνα, αυτή θέλω σ'αρεσει δε σ'αρέσει..." και όλοι συνέρχονται σiγα σiγα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agent_provocateur

Νεοφερμένος

Ο agent_provocateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
eμενα αμα ο γιος μου μου εφερνε καμια πατσαβουρα θα του εσπαγα το μουτρα και θα του ελεγα να χτυπαα πιπινια και οχι μπασαβιολες

αυτη ειναι η δικια μου γνομη αλλα πεθερικα δεχοντε οτιναναι


τελικα 57 κιλα χοντρη ειναι αναλογα το υψος δεν ειναι κακο αμα γουσταρει ο αλλοσ

παω να ψηφισω τωρα να τα ανατρεψω ολα μποαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
και δεν γνωρίζω κάποια μάνα που να μην θέλει την κοπέλα του γιου της και να το παίζει καλή.
Μα έχει προσπαθήσει σε εμένα πολλές φορές να μου περάσει διάφορες ιδέες του στυλ ότι ένας αντράς πρέπει να κοιτάει τις μικρότερες έτσι ώστε να μην γίνει νοσόκομος στα 70 της...
Και γενικά, με την πρώτη ευκαίρια πετάει πολλές μπιχτές και μπροστά της.
Μπορεί να φοβάται την δικία μου αντιδράση και για αυτό να μην κάνει κάτι χύμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaimaktsalan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kaimaktsalan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
ειπαμε ακομα 13 ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευτυχώς πάντως που εγώ είμαι λίγο "βόδι" σε αυτά και δεν καταλαβαίνω εύκολα μια μπηχτή! Πρέπει να είναι πολύ κραυγαλέα για να το πάρω πρέφα! :redface: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ευτυχώς πάντως που εγώ είμαι λίγο "βόδι" σε αυτά και δεν καταλαβαίνω εύκολα μια μπηχτή! Πρέπει να είναι πολύ κραυγαλέα για να το πάρω πρέφα! :redface: :hehe:
Πιστεψέ με δεν χάνεις και τπτ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Να είχατε πολλά χρόνια διαφορά θα έλεγα οκ αλλά εδώ μιλάμε για 3 χρόνια κι εκτός αυτό δεν είπες πως θα την παντρευτείς 16 χρονών είσαι ακόμα δεν ξέρει που θα καταλήξει αυτή η σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Να είχατε πολλά χρόνια διαφορά θα έλεγα οκ αλλά εδώ μιλάμε για 3 χρόνια κι εκτός αυτό δεν είπες πως θα την παντρευτείς 16 χρονών είσαι ακόμα δεν ξέρει που θα καταλήξει αυτή η σχέση
Εμμ μλκς τι μάνας μου , ίσως βέβαια να φοβάται που σε μια πρώην σχέση στο τέλος της είχα γίνει zombie...
Δεν ξέρω πως ακριβώς σκέφτεται αλλά πολλές φορές μου έχει πει πράγματα που σαν κεντρική ιδέα έχουν: Αν έχεις σχέση με την Michelle παρατησέ τα επειδή έτσι θέλω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ε ναι σίγουρα θα έχει αυτό τον φόβο μην ξαναγίνεις χάλια αν βλέπει πως είσαι δεμένος με την Μισελ και χωρίσετε.
Έχεις σκεφτεί να συζητήσεις ήρεμα μαζί της???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
ε ναι σίγουρα θα έχει αυτό τον φόβο μην ξαναγίνεις χάλια αν βλέπει πως είσαι δεμένος με την Μισελ και χωρίσετε.
Έχεις σκεφτεί να συζητήσεις ήρεμα μαζί της???
Ίσως είναι αυτό. Όχι γιατί δεν τολμάω για έναν λόγο, δεν ξέρω την αντιδρασή της και ΔΕΝ θέλω να ρισκάρω.
Επίσης δεν μπορώ με τπτ να συζητήσω για κάτι τέτοιο γιατί νομίζει ότι για ολά φταίει η Michelle :( Και επίσης νομίζει ότι μου βάζει και λόγια αρά συζήτηση δεν μπορεί να γίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Το πιστεύω αυτό γιατί θα σκέφτέται πως είναι μεγαλύτερη άρα θα μπορεί να σε επηρεάζει και να σε κάνει ότι θέλει.
Οπότε ναι καλύτερα να μην ρισκάρεις κάτω απο τέτοιες συνθήκες γιατί κατα πάσα πιθανότητα θα γίνουν χειρότερα τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top