Δυσλεξία

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eίπαμε ο Αινστάιν δεν είχε δυσλεξία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
όπως είπε κάποιος πιο πάνω δεν σημαίνει ότι άμα είσαι δυσλεκτικός είσαι και einstein..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ενα παιδι στην ταξη μου εχει δυσλεξια αλλα ειναι καλυτερος απο πολλους εκει μεσα και στην ορθογραφια και σε αλλα μαθηματα.Και ακριβως για αυτον τον λογο δεν τον κοροιδευει κανενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγώ πάλι ενώ είμαι πολύ καλή στα μαθηματικά δεν μπορώ να κάνω αφαίρεση, χρησιμοποιώ πολλαπλασιασμό για να το βρω. Πχ στο 13-7=? Σκεφτομαι ότι 2Χ7=14 κατεβαίνω και ένα 6…:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Πολύ καλό και έξυπνο!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rea

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Εγώ πάλι ενώ είμαι πολύ καλή στα μαθηματικά δεν μπορώ να κάνω αφαίρεση, χρησιμοποιώ πολλαπλασιασμό για να το βρω. Πχ στο 13-7=? Σκεφτομαι ότι 2Χ7=14 κατεβαίνω και ένα 6…:P


Καλο!!!:no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εγώ πάλι ενώ είμαι πολύ καλή στα μαθηματικά δεν μπορώ να κάνω αφαίρεση, χρησιμοποιώ πολλαπλασιασμό για να το βρω. Πχ στο 13-7=? Σκεφτομαι ότι 2Χ7=14 κατεβαίνω και ένα 6…:P

γιατι δεν σκεφτεσαι οτι εχεις 1 τριαδα μεχρι το 10 και αλλη μια μεχρι το 13?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine34294

Νεοφερμένος

Η Γιασεμι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια!!!!
εχς δυσλεξια και ειμαι 1 χαρα!!!!
πατε καλα???
δεν εχω καμια διαφορα απο τα αλλα ατομα!!!!
ελεος!!!
χαχα
-----------------------------------------
γιατι δεν σκεφτεσαι οτι εχεις 1 τριαδα μεχρι το 10 και αλλη μια μεχρι το 13?
και γω αυτο κανω....
η πχ. ποσο κανει 5+6+7=?
λεω...3x5=15...+3=18!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
γιατι δεν σκεφτεσαι οτι εχεις 1 τριαδα μεχρι το 10 και αλλη μια μεχρι το 13?
Γιατί αυτό που με μπερδεύει είναι η αλλαγή δεκάδας, αφαιρέσεις μέσα στην δεκάδας κάνω κανονικά. Δεν λέω ότι δεν μπορώ να κάνω τέτοια αφαίρεση, απλά με τον «κλασσικό» τρόπο χριαζομε περισσότερο χρόνο και έχω περισσότερες πιθανότητες λάθους.:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Μου την σπάει που οι καθηγητες θεωρούν τα παιδιά με δυσλεξία καθυστερημένα
Που το ειδες εσυ αυτο?Κια εγω εχω μαθησιακες δυσκολιες αλλα δεν εχω δει να φερονται ουτε σε εμενα ουτε στα αλλα παιδια που λες με δυσλεξια σαν καθηστεριμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο κι εγώ.:s
Τεσπά δε νομίζω οτι η δυσλεξία είναι κάτι τραγικό αλλά ούτε οτι είναι και πλεονέκτημα.
Να πατε να το τσεκαρετε και οι δυο γιατι αμα εχετε θα εξεταζεστε προφορικα και οι βαθμοι σας θα ανεβουν κατα πολυ στα διαγωνισματα αφου δεν θα εχετε τα ορθογραφικα.Απο προσωπικη εμπειρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
σίγουρα η δυσλεξία αποτελεί ένα μικρό ελάττωμα για όποιον εμφανίζει συμπτώματά της. ωστόσο αν διαπιστωθεί έγκαιρα από την οικογένεια του παιδιού και απευθυνθούν οι γονείς σε ειδικό, μπορεί να υπάρξει θεραπεία ανάλογα με την περίπτωση. το μόνο σίγουρο είναι ότι τα άτομα αυτά δε θα πρέπει να αντιμετωπίζονται διαφορετικά από όλους κι όχι μόνο απ' τους εκπαιδευτικούς. σιγούρα υπάρχουν άτομα που είναι δυσλεξικά και έχουν αναπτύξει καλλιτεχνικές τάσεις και είμαι πολύ τυχερή που γνωρίζω μερικά, γιατί πραγματικά βλέπουν εντελώς διαφορετικά τον κόσμο και τον εκφράζουν στα έργα τους εντελώς διαφορετικα..
εγώ όμως θέλω να επικεντρωθώ σε κάτι άλλο. τα τελευταία χρόνια, έχει γίνει μόδα, τουλάχιστον στη δική μας περιοχή τα περισσότερα παιδιά να προσκομίζουν χαρτί από γιατρό ότι έχουν δυσλεξία. στο δημοτικό δηλαδή δε την είχαν; ή μήπως επειδή π.χ. δε μπορούν να διαβάσουν αρχαία είναι ντε και καλά δυσλεξικά. μιλάω για άτομα που τα γνωρίζουμε καλά και ξαφνικά χαρακτηρίζονται δυσλεξικά. βέβαια, είναι μερικά άτομα που έχουν απλώς μαθησιακές δυσκολίες ή δυσκολία προσαρμογής στην τάξη και πάλι φέρουν χαρτί για δυσλεξία. πού θέλω να καταλήξω;; υποτίθεται ότι οι καθηγητές και οι δάσκαλοι κάνουν κάποια μαθήματα στις σχολές τους που έχουν να κάνουν με διαφορετικές περιπτώσεις δυσκολιών ενός παιδιού και τρόπους αντιμετώπισής τους. αν ενα παιδί χαρακτηριστεί ως δυσλεξικό ενώ έχει δυσκολία προσαρμοστικότητας, τότε ο δάσκαλος δε θα μπορέσει στην ουσία να του προσφέρει κάτι γιατί θα το αντιμετωπίζει ως δυσλεξικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
σίγουρα η δυσλεξία αποτελεί ένα μικρό ελάττωμα για όποιον εμφανίζει συμπτώματά της. ωστόσο αν διαπιστωθεί έγκαιρα από την οικογένεια του παιδιού και απευθυνθούν οι γονείς σε ειδικό, μπορεί να υπάρξει θεραπεία ανάλογα με την περίπτωση. το μόνο σίγουρο είναι ότι τα άτομα αυτά δε θα πρέπει να αντιμετωπίζονται διαφορετικά από όλους κι όχι μόνο απ' τους εκπαιδευτικούς. σιγούρα υπάρχουν άτομα που είναι δυσλεξικά και έχουν αναπτύξει καλλιτεχνικές τάσεις και είμαι πολύ τυχερή που γνωρίζω μερικά, γιατί πραγματικά βλέπουν εντελώς διαφορετικά τον κόσμο και τον εκφράζουν στα έργα τους εντελώς διαφορετικα..
εγώ όμως θέλω να επικεντρωθώ σε κάτι άλλο. τα τελευταία χρόνια, έχει γίνει μόδα, τουλάχιστον στη δική μας περιοχή τα περισσότερα παιδιά να προσκομίζουν χαρτί από γιατρό ότι έχουν δυσλεξία. στο δημοτικό δηλαδή δε την είχαν; ή μήπως επειδή π.χ. δε μπορούν να διαβάσουν αρχαία είναι ντε και καλά δυσλεξικά. μιλάω για άτομα που τα γνωρίζουμε καλά και ξαφνικά χαρακτηρίζονται δυσλεξικά. βέβαια, είναι μερικά άτομα που έχουν απλώς μαθησιακές δυσκολίες ή δυσκολία προσαρμογής στην τάξη και πάλι φέρουν χαρτί για δυσλεξία. πού θέλω να καταλήξω;; υποτίθεται ότι οι καθηγητές και οι δάσκαλοι κάνουν κάποια μαθήματα στις σχολές τους που έχουν να κάνουν με διαφορετικές περιπτώσεις δυσκολιών ενός παιδιού και τρόπους αντιμετώπισής τους. αν ενα παιδί χαρακτηριστεί ως δυσλεξικό ενώ έχει δυσκολία προσαρμοστικότητας, τότε ο δάσκαλος δε θα μπορέσει στην ουσία να του προσφέρει κάτι γιατί θα το αντιμετωπίζει ως δυσλεξικο.
Βασικα οποιο παιδι εχει μια δυσκολια και παιρνει χαρτι δυσλεξιας πιστευω οτι δεν βοηθαει.Βασικα θα εχει περισσοτερες δυσκολιες μετα απο αυτο για αυτο θα ηταν καλο να μην δεχονται χαρτια οι γονεις και το παιδι τα οποια ειναι ψευτικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

indrilgon

Νεοφερμένος

Η indrilgon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
σίγουρα η δυσλεξία αποτελεί ένα μικρό ελάττωμα για όποιον εμφανίζει συμπτώματά της. ωστόσο αν διαπιστωθεί έγκαιρα από την οικογένεια του παιδιού και απευθυνθούν οι γονείς σε ειδικό, μπορεί να υπάρξει θεραπεία ανάλογα με την περίπτωση. το μόνο σίγουρο είναι ότι τα άτομα αυτά δε θα πρέπει να αντιμετωπίζονται διαφορετικά από όλους κι όχι μόνο απ' τους εκπαιδευτικούς. σιγούρα υπάρχουν άτομα που είναι δυσλεξικά και έχουν αναπτύξει καλλιτεχνικές τάσεις και είμαι πολύ τυχερή που γνωρίζω μερικά, γιατί πραγματικά βλέπουν εντελώς διαφορετικά τον κόσμο και τον εκφράζουν στα έργα τους εντελώς διαφορετικα..
εγώ όμως θέλω να επικεντρωθώ σε κάτι άλλο. τα τελευταία χρόνια, έχει γίνει μόδα, τουλάχιστον στη δική μας περιοχή τα περισσότερα παιδιά να προσκομίζουν χαρτί από γιατρό ότι έχουν δυσλεξία. στο δημοτικό δηλαδή δε την είχαν; ή μήπως επειδή π.χ. δε μπορούν να διαβάσουν αρχαία είναι ντε και καλά δυσλεξικά. μιλάω για άτομα που τα γνωρίζουμε καλά και ξαφνικά χαρακτηρίζονται δυσλεξικά. βέβαια, είναι μερικά άτομα που έχουν απλώς μαθησιακές δυσκολίες ή δυσκολία προσαρμογής στην τάξη και πάλι φέρουν χαρτί για δυσλεξία. πού θέλω να καταλήξω;; υποτίθεται ότι οι καθηγητές και οι δάσκαλοι κάνουν κάποια μαθήματα στις σχολές τους που έχουν να κάνουν με διαφορετικές περιπτώσεις δυσκολιών ενός παιδιού και τρόπους αντιμετώπισής τους. αν ενα παιδί χαρακτηριστεί ως δυσλεξικό ενώ έχει δυσκολία προσαρμοστικότητας, τότε ο δάσκαλος δε θα μπορέσει στην ουσία να του προσφέρει κάτι γιατί θα το αντιμετωπίζει ως δυσλεξικο.


Μην το βλέπεις έτσι, έμενα πχ η μητέρα μου θεώρησε ότι μέχρι να πάω γυμνάσιο έπρεπε να έχω την ίδια αντιμετώπιση με τα υπόλοιπα παιδιά της τάξης μου, πράγμα που με βοήθησε να μην κρυφτώ πίσω από ένα πρόβλημα μου (που μεταξύ μας δεν το θεωρώ και πρόβλημα) και να προσπαθήσω. Πραγματικά με βοήθησε πολύ αυτό, Τώρα πχ ενώ αν κάτσω να γράψω κάτι γρήγορα θα κάνω ορθογραφικά είναι λόγο τις δυσλεξίας και όχι επειδή δεν ξέρω ορθογραφία, αν το σκεφτώ τα γράφω σωστά. Αρχιά να εξετάζομε προφορικά από την δεύτερα γυμνασίου.
Ακόμα, ναι γίνετε να ξέρεις κάποιον χρόνια και να μην γνωρίζεις ότι είναι δυσλεκτικός(είναι που δεν κρατάμε ταμπέλα:P), ακόμα και οι δάσκαλοι πρέπει να έχουν εμπειρία για να δουν τα σιμώματα και πάλι, εκεί μπορεί να χρειαστεί λογοθεραπευτής κτλ!;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elena24

Νεοφερμένος

Η elena24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κοίτα και εγώ έχω δυσλεξία και αντιλαμβάνομαι αλλιώς τα πράγματα τόσο που στην αρχή πριν το καταλάβω νόμιζα ότι δεν πάει καλά με μένα. Ας πούμε είμαι οπτικοακουστικός τύπος αν μου το πεις προφορικά το πιάνω με την μια αν το διαβάσω θα το διαβάσω λάθος ή θα χρειαστώ χρόνο να το αφομοιώσω και δεν συγκεντρώνομαι εύκολα ποτέ, πάντα είχα πρόβλημα συγκέντρωσης.

:confused:Απλά είμαστε διαφορετικοί και βλέπουμε αλλιώς τα πράγματα αλλά για κάποιους ξέρω γιατί το θεωρούν κοροϊδευτικό. Δεν είναι έτσι όμως απλά λειτουργούμε να το πω αλλιώς με διαφορετικό τρόπο.
Το ξέρεις ότι εμείς χρησιμοποιούμε ποσοστά και από το δυο μέρη του εγκεφάλου και ας το θεωρούνε αστείο κάποιοι. Αν το παιδί το θεωρείτε σωστά από την αρχή δεν υπάρχει πρόβήμα, αντιθέτως και αυτό που λες πολύ σωστά Den0ol4. Δεν είναι τυχαίοι ο picaso, o einstein και πολλοί άλλοι.
Ηθοποιοί επιστήμονες:redface:https://ischool.e-steki.gr/images/smilies/smile.gif
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Mαλλον εχω δυσορθογραφια, θα δειξει.

δυσορθογραφια=κατι μικροτερο απο την δυσλεξια, μαθησιακη δυσκολια παντως και αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
τα δυσλεκτικα ατομα ειναι πιο εξυπνα απο καθε αλλο ατομο..και γενικα παιδια με δυσγραφια,δυσλεξια και τετοια ειναι πολυ πιο εξυπνα σε διαφορους τομεις οπως τεχνη,μουσικη,χορο..χρησιμοποιουν μεγαλυτερο μερος του εγκεφαλου τους..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Δε παιζει κατι τετοιο.. αν παρουμε παραδειγμα απο εμενα ουτε εξυπνη με λες ουτε σε κατι απο τα παραπανω (ή σε οτιδηποτε) καλή.:P (ναι το εχω δεσει σκοινι κορδονι πως εχω δυσορθογραφια:P)
Επισης ξερω δυσλεκτικους που δεν τους λες εξυπνους. Ισως ομως φταιει και τα 2 χρονια της καθυστερησης στην αναπτυξη τους. Οποτε ας μη γενικευουμε τοσο ευκολα το οτι ειναι πιο εξυπνοι. Καποιοι ναι, εχουν χαρισματα σε θεματα που εχουν να κανει με τεχνες γενικα.
Χορο? χμ.. οχι.. οχι.. δεν το νομιζω. Οι δυσλεκτικοι εχουν προβλημα με την κινηση τους. Οποτε το να ειναι καλοι στον χορο ειναι πραγματικα αδυνατο. Τωρα αν εσυ γνωριζεις καποιον ισως ειναι καποια μοναδικη εξαιρεση ή να τα καφερε μετα απο πολυ πολυ κοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δε παιζει κατι τετοιο.. αν παρουμε παραδειγμα απο εμενα ουτε εξυπνη με λες ουτε σε κατι απο τα παραπανω (ή σε οτιδηποτε) καλή.:P (ναι το εχω δεσει σκοινι κορδονι πως εχω δυσορθογραφια:P)
Επισης ξερω δυσλεκτικους που δεν τους λες εξυπνους. Ισως ομως φταιει και τα 2 χρονια της καθυστερησης στην αναπτυξη τους. Οποτε ας μη γενικευουμε τοσο ευκολα το οτι ειναι πιο εξυπνοι. Καποιοι ναι, εχουν χαρισματα σε θεματα που εχουν να κανει με τεχνες γενικα.
Χορο? χμ.. οχι.. οχι.. δεν το νομιζω. Οι δυσλεκτικοι εχουν προβλημα με την κινηση τους. Οποτε το να ειναι καλοι στον χορο ειναι πραγματικα αδυνατο. Τωρα αν εσυ γνωριζεις καποιον ισως ειναι καποια μοναδικη εξαιρεση ή να τα καφερε μετα απο πολυ πολυ κοπο.
Που το ειδες οτι οι δυσλεκτικοι εχουν προβλημα με την κινηση τους?Ξερω πολλα δυσλεκτικα ατομα και μια χαρα ειναι στην κινηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Που το ειδες οτι οι δυσλεκτικοι εχουν προβλημα με την κινηση τους?Ξερω πολλα δυσλεκτικα ατομα και μια χαρα ειναι στην κινηση.

ναι οντως :) τελος παντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top