Οικονομικές Σχολές: ποια προτιμάτε;

"ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ" και ''ΠΡΑΚΤΙΚΑ" τμήματα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Πρακτικό τμήμα

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Θεωρητικό τμήμα

    Ψήφοι: 3 60.0%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Μην τυχον και πεις την αποψη σου.

Ενοχλεί η άποψή μου; :whistle: Οκ, δεν θα ξαναπώ την άποψή μου..

@ ρεβέκκα: όπου πάει το κοπάδι, πάνε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν ξέρω το πρόγραμμα σπουδών, αλλά νομίζω ότι είναι λίγο υπερεκτιμημένη. Αυτό που ξέρω καλά είναι ότι παίζουν τρελές κλίκες μέσα και ότι πλασάρουν πολύ καλά το όνομά τους. Στην τελική, το πτυχίο είναι ισότιμο με όλα τα άλλα, οπότε μάλλον πρέπει να επιλέξει κανείς με βάση τι του αρέσει, να δει τα μαθήματα και τις προοπτικές και όχι από το όνομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
για μια αρκετά καλή και ενδεικτική αξιολόγηση δείτε εδώ https://to.ly/7vK7

επίσης η ασοεε στα θέματα οργάνωσης, αξιολόγησης ποιότητας μελων δεπ είναι πολύ μπροστά. στο τμήμα μου πχ ο μ.ο. ηλικίας των καθηγητών είναι περιπου 45 ετη (καταλαβαίνετε τι θελω να πω με αυτό.

το οτι επισης στην ασοεε προσπαθούν πράγματι να κανουν αξιολόγηση μπορείτε να το δείτε και εδώ https://to.ly/7vK8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Ενοχλεί η άποψή μου; :whistle: Οκ, δεν θα ξαναπώ την άποψή μου..

@ ρεβέκκα: όπου πάει το κοπάδι, πάνε...;)

Εννουσα γενικα μη πεις καποιος την αποψη του τον αποπαιρνεις.

Ο'τι να'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
για μια αρκετά καλή και ενδεικτική αξιολόγηση δείτε εδώ https://to.ly/7vK7

επίσης η ασοεε στα θέματα οργάνωσης, αξιολόγησης ποιότητας μελων δεπ είναι πολύ μπροστά. στο τμήμα μου πχ ο μ.ο. ηλικίας των καθηγητών είναι περιπου 45 ετη (καταλαβαίνετε τι θελω να πω με αυτό.

το οτι επισης στην ασοεε προσπαθούν πράγματι να κανουν αξιολόγηση μπορείτε να το δείτε και εδώ https://to.ly/7vK8

Γενικά δεν μου αρέσουν τα τμήματα με πολύ παρασκήνιο...Και η ΑΣΟΕΕ έχει μπόλικο...
Και στο δικό μου τμήμα τόσος είναι ο ΜΟ ηλικίας και επίσης γίνεται αξιολόγηση, δεν ανακάλυψε την Αμερική.
Επαναλαμβάνω, δεν έχω προηγούμενα ή δεν τη μηδενίζω, απλά νομίζω ότι λίιιιιιγο υπερβάλλουν...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Γενικά δεν μου αρέσουν τα τμήματα με πολύ παρασκήνιο...Και η ΑΣΟΕΕ έχει μπόλικο...
Και στο δικό μου τμήμα τόσος είναι ο ΜΟ ηλικίας και επίσης γίνεται αξιολόγηση, δεν ανακάλυψε την Αμερική.
Επαναλαμβάνω, δεν έχω προηγούμενα ή δεν τη μηδενίζω, απλά νομίζω ότι λίιιιιιγο υπερβάλλουν...!!

απ'όσο έχω δέι εγω στον 1+ χρόνο που είμαι εκεί δεν υπερβάλλουν καθόλου (για το ΔΕΤ τουλάχιστον). βέβαια δεν μπορώ να πω πως και άλλα τμήματα εκτός ασοεε δεν είναι πολύ ποιοτικά. ποιός μπορει πχ να πει με σιγουρια οτι το λοχρη της ασοεε ειναι καλυτερο απο το χρηματοοικονομικης του παπει, τη στιγμή που το δεύτερο έχεις τόσες πρωτιές σε διεθνείς φοιτητικούς διαγωνισμούς κτλ.
απλα αυτό που θέλω να πώ είναι ότι εν γένει οπως και να το κάνουμε η ασοεε, στα οικονομικοδιοικητικα ειναι ενα βημα πιο μπροστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
απ'όσο έχω δέι εγω στον 1+ χρόνο που είμαι εκεί δεν υπερβάλλουν καθόλου (για το ΔΕΤ τουλάχιστον). βέβαια δεν μπορώ να πω πως και άλλα τμήματα εκτός ασοεε δεν είναι πολύ ποιοτικά. ποιός μπορει πχ να πει με σιγουρια οτι το λοχρη της ασοεε ειναι καλυτερο απο το χρηματοοικονομικης του παπει, τη στιγμή που το δεύτερο έχεις τόσες πρωτιές σε διεθνείς φοιτητικούς διαγωνισμούς κτλ.
απλα αυτό που θέλω να πώ είναι ότι εν γένει οπως και να το κάνουμε η ασοεε, στα οικονομικοδιοικητικα ειναι ενα βημα πιο μπροστα

Εγώ έχω επαφή με το δικό σου τμήμα....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τα παρασκήνια που λέγαμε...
Αλλά θα βγω (πάλι) εκτός θέματος, οπότε άλλη στιγμή το συζητάμε αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Τα παρασκήνια που λέγαμε...
Αλλά θα βγω (πάλι) εκτός θέματος, οπότε άλλη στιγμή το συζητάμε αυτό!

εεεε τι είναι αυτά τώρα, πετάμε το σπίρτο και μετα φεύγουμε;.:P

στειλε μου εστω σε πμ γιατι θα με φαει η περιεργεια:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ας πούμε ότι από το τμήμα, όσοι είναι "εκλεκτοί" φεύγουν μετά το πτυχίο και γυρνάνε με PhD από την Αγγλία....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Florenc

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Florenc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ας πούμε ότι από το τμήμα, όσοι είναι "εκλεκτοί" φεύγουν μετά το πτυχίο και γυρνάνε με PhD από την Αγγλία....;)

και που είναι το κακό; αυτό σημαίνει ότι οι απόφοιτοι είναι όντως ποιοτικοί. εκτός και αν στην Αγγλία μοιραζουν ετσι τα PhD:P

τώρα μάλλον το "εκλεκτοί" είναι το πρόβλημα αλλα και παλι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι πολύ λίγοι το ξέρουν...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ΛΑΘΟΣ. τα πεδία δεν παίζουν κανέναν ρόλο στην αγορά εργασίας, παρα μόνο στο μηχανογραφικό. https://to.ly/7vDR

πάντως απόσο ξέρω, το καλό με την στατιστική είναι ότι επειδή ακριβώς χτίζουν καλό μαθηματικό υπόβαθρο μπορούν σχετικά εύκολα να τους πάρουν σε καλά μεταπτυχιακά.

για τα επαγγελματικά δικαιώματα έχω καποιες επιφυλάξεςι για το κατα ποσο οι αποφοιτοι του παπει πράγματι έχουν κάποιο προβάδισμα στα "ασφαλιστικά", δεδομένου οτι σε ασφαλιστικές εταιρείες ασχολούνται πολλοι απόφοιτοι πολλών οικονομικο-διοικητικών επιστημών.
καλε πως δεν παιζουν?!?!?! ακου ενα πχ! η εθνικη τραπεζα τις προαλλες εκανε διαγωνισμο για καποιες θεσεις μεσω ασεπ...σε πληροφορω οτι τπ πρωτο πραγμα που ελεγε πανω η προκυρηξη ηταν: οποιοσδηποτε αποφοιτος 5 πεδιο...που σημαινει οτι αμα ησουν του 4 ας πουμε απλα δεν συμμετειχες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.στον ιδιωτικο ο εργοδοτης κρινει τι θελει αλλα στο δημοσιο η στατιστικη και ασφαλιστικη εχει καλυτερες προοπτικες!τα μεταπτυχιακα ειναι αλλη υποθεση!

Εγω ειμαι στο τμημα που λες και οντως καποια μαθηματα τα κανουμε καπου αλλου αλλα προσωπικα δε βλεπω προβλημα εγκαταστασεων. Και σιγα την αποσταση. Σε σχεση με αλλες σχολες η δικη μας μου φαινεται πολυ καλη οσον αφαρα τις εγκαταστασεις.
Σε λιγο καιρο θα ανοιξει και το παλιο κτηριο της νομικης διπλα στο νεο, οπου θα εχουμε και εκει καποιες αιθουσες ;)

Παντως αν καποιος βγαλει μορια για ΑΣΟΕΕ εννοειται να προτιμησει αυτο απ'το ΕΚΠΑ. Εχει περισσοτερο "κυρος"

προσβαλεις την σχολη σου και αρα υποθετω εισαι οτι εισαι πρωτοετης!οχι οτι εχουν κατι τα παιδια αλλα δεν γνωριζουν τα μαθηματα...οταν ενας φοιτητης διαβασει τα μαθηματα και μερικα συγγραμματα που ειναι πραγματικα αξιοθαυμαστα και κανει μαθημα με καποιους ξεχωριστους καθηγητες του τμηματος θα δει οτι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει απο τα αλλα!οι περισσοτεροι οταν μπαινουν εχουν το στυλ:αχ δεν μπηκα στην ασοεε!πιστευω αυτο ειναι αποτελεσμα της αγνοιας!κοιτα αυτο με το νεο κτιριο θα το κανουν οταν θαμαστε παπουδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!στην ευριπιδου που ειναι σαν ερειπιο εχεις παει?η νομικη ωραια ειναι γιατι ειναι καινουρια τα αλλα ομως.....ρωτα και αυτους που εχουν μαθημα...9-11(νομικη),,11-13(αγγελοπουλου),,,13-16(νομικη),,,,16-18 (ευριπιδου)...και κανουν τον γυρο της αθηνας εν ολοιγεις!η αληθεια να λεγεται!

Με πληροφορίες από πολύ μέσα, όταν ανοίξει το καινούριο κτήριο της Νομικής, θα μεταφερθεί ολόκληρο το Οικονομικό εκεί!Και φημολογείται ότι θα γίνει μέσα στο ακαδημαϊκό έτος!:D

εισαι σιγουρη?γιατι αμα ηταν ετσι θα ειχε γινει μεγαλος ντορος και θα το ηξεραν ολοι!

Γιολάντα, επειδή σπουδάζω maths, θα σου έλεγα ότι η στατιστική είναι ένα απλό υποσύνολο των μαθηματικών, όπως η παθολογία για την ιατρική. Πρώτα τελειώνεις γιατρός και μετά ειδικεύεσαι παθολόγος. Αν θέλουμε σωστές δουλειές, ναι, η στατιστική θέλει πτυχίο μαθηματικών. Και δεν έχω κανένα κόλλημα. Γιολάντα με προσβάλλεις. Η στατιστική για να προχωρήσει σε ξεκάρφωτες εφαρμογές όπως τις φαντάζεσαι εσύ και άλλοι άσχετοι με την επιστήμη αυτή, εδώ μέσα, θέλει την μαθηματική θεμελίωση η οποία λογικά δεν προσφέρεται πέραν από ένα αμιγές τμήμα μαθηματικών. Ή μιλάμε ή γελιοποιούμε το θέμα.

Στατιστική όπως προείπα κάνουν όλοι στην Ελλάδα. Και η κουτσή πόπη, αλλά το θέμα είναι ότι από πολυωνυμικά μοντέλα μπορεί να μην έχει ιδέα. Το θέμα είναι ότι το 90% των καθηγητών Πανεπιστημίου παγκοσμίως στον κλάδο της Στατιστικής, της Οικονομετρίας, της Ασφαλιστικής Επιστήμης,...κτλ έχουν βασικό πτυχίο μαθηματικών με άριστα και ήταν υπότροφοι σε διδακτορικές σπουδές πάνω στην στατιστική,...κτλ! Αν δεν έχεις ιδέα από σωστά διδαγμένο λογισμό (και όχι επιφανειακή επίστρωση με τα θεωρήματα εκτός ύλης όπως γίνεται στα στατιστικά τμήματα) μαθηματικά δεν μαθαίνεις. Όπως επίσης μαθηματικά δεν είναι 5 αμιγή μαθήματα μαθηματικών με επιφανειακή κάλυψη πολλών ενοτήτων.

Ναι Γιολάντα, η στατιστική αν περιέχει μαθηματικά είναι πολύ δύσκολή. Έχεις κάνει ποτέ στατιστικούς ελέγχους υποθέσεων για να έχεις προσωπική άποψη ή μόνο ξέρεις να λες ότι οι μαθηματικοί έχουν κολλήματα; Η στατιστική χωρίς μαθηματικά δεν είναι στατιστική. Όμως εδώ μέσα στο φόρουμ, σας έχω ικανούς να πείτε και ότι η κβαντομηχανική δεν έχει μαθηματικά (συναρτησιακή άναλυση,...κτλ) και φυσική.

Για παράδειγμα εγώ που έχω διδαχτεί την μαθηματική θεωρία γενικευμένων συναρτήσεων με test functions, κατανομές Fourier,...κτλ αλλά και ειδικές συναρτήσεις όπως Βήτα, Γάμμα,...κτλ (με την ανάλογη αναλυτική μαθηματική θεωρία τους) που εφαρμόζουν στην στατιστική σαν φυσικό απαραίτητο μαθηματικό υπόβαθρο, πέρα από ξεκάρφωτη πιθανοθεωρία,...κτλ τι πρέπει να λέω; Αλλά τι κάθομαι και λέω...

...το μόνο που σας καίει όλους εσάς που θέλετε να σπουδάσετε στατιστική είναι να γίνεται και μαθηματικοί από την πίσω πόρτα επειδή κάνατε ένα μιξ από επιλεγμένα μαθηματικά μπας και κατανοήσετε τον στοχαστικό πίνακα αλλά και να λέτε ότι στο μαθηματικό μαθαίνει κανείς μόνο θεωρητικά πράγματα άχρηστα για τον τεχνοκρατικό χαρακτήρα της εποχής. Κούνια που σας κούναγε. Συνεχίστε να κοιμάστε...:whistle:
καταρχην απο και ως που με προσβαλλεις?:/:και απο και ως που λες οτι ειμαι ασχετη απο στατιστικη?:/::/:δεν εχω κανενα σκοπο να συγκρινω τις δικες μου γνωσεις στην στατιστικη με τις δικες σου!:eek:δεν εχω κανενα προβλημα να παραδεχτω οτι ξερεις καλυτερη στατιστικη οπως και ολοι οι μαθηματικοι απο εμενα και τους αποφοιτους αλλων τμηματων!δεν ειναι ντροπη....εγω δεν ειδικευομαι εκει....για μενα η στατιστικη ειναι εργαλειο διεξαγωγης συμπερασματων...οχι ολοκληρος τομεας του αντικειμενου σπουδων μου...!δεν διαδιδω ραδιο αρβυλα!αυτα που λεω τα εχω ψαξει! ξερω ενα σωρο μαθηματικους και καθηγητες στατιστικης που τα λενε αυτα και ναι ας το παραδεχτειτε...δεν ειναι κακο...σας αρεσει να λετε οτι ξερετε καλυτερη στατιστικη απο τα αλλα τμηματα....δεν ειναι ψεμα! καταλαβες αναμφιβολα λαθος!μολις προσεβαλλες το 2 ολοκληρα τμηματα στατιστικης που ΕΙΔΙΚΕΥΟΝΤΑΙ σε αυτο για να εξυψωσεις τις γνωσεις σου!και ποιος σου ειπε εσενα οτι για να μπεις στον τροπο σκεψης ορισμενων μαθηματικων υποδειγματων και να καταλαβεις την χρησιμοτητα των μαθηματικων πρεπει νασαι μαθηματικος?εισαι φοιτητης και σε αλλα τμηματα και ξερεις πως λειτουργουν ή απλα εριξες μια γρηγορη ματια σε κανα μαθημα που επεσε στα χερια σου και ειπες: μα καλα τοσο ευκολη στατιστικη κανουν αυτοι? ε ναι!ε ναι! τοσο ευκολη στατιστικη κανουμε γιατι ειδικευομαστε αλλου...τι να κανουμε δηλαδη?και απο που και ως που σε προσεβαλλα?τι ειπα μπορεις να επισημανεις?

και τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν ειμαστε γνωστες των μαθηματικων της δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης και δεν εχουμε τις γνωσεις να διδαξουμε? 5 μαθηματα μαθηματικων επιφανειακης καλυψης??????????????????????????????????καλυπτουν οτι οφειλουν να καλυψουν! ειναι επιφανειακα για τις γνωσεις που απατειται να εχει ενας μαθηματικος οχι για τις γνωσεις του τμηματος που τα εισηγαγε!κανουμε τα μαθηματικα που το πανεπιστημιο κρινει σκοπιμο οτι πρεπει να κανουμε για να ανταπεξελθουμε στο αντικειμενο μας!δεν εχει σημασια αν αρνησει να το δεις για προσωπικους λογους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δεν εξυψώνω καμία γνώση απλά να ξεκαβαλήσετε από το καλάμι "σπουδές στην ΑΣΟΕΕ και στο ΠαΠεί και στο ΓαΤί". Επίσης η διδακτική των μαθηματικών δεν είναι τόσο απλή όσο σας φαίνεται που νομίζετε ότι με 2-3 λογισμούς μπορείτε. Το θέμα δεν είναι αν ξέρεις μαθηματικά. Και ο χημικός ξέρει μαθηματικά. Και ο νηπιαγωγώς ξέρει. Το θέμα είναι ποιος έχει ιδέα από μαθηματικά σαν τρόπο σκέψης. Επίσης οι καθηγητές Πανεπιστημίου στην στατιστική για να το λένε αυτό για τα μαθηματικά κάτι θα ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Δεν εξυψώνω καμία γνώση απλά να ξεκαβαλήσετε από το καλάμι "σπουδές στην ΑΣΟΕΕ και στο ΠαΠεί και στο ΓαΤί". Επίσης η διδακτική των μαθηματικών δεν είναι τόσο απλή όσο σας φαίνεται που νομίζετε ότι με 2-3 λογισμούς μπορείτε. Το θέμα δεν είναι αν ξέρεις μαθηματικά. Και ο χημικός ξέρει μαθηματικά. Και ο νηπιαγωγώς ξέρει. Το θέμα είναι ποιος έχει ιδέα από μαθηματικά σαν τρόπο σκέψης. Επίσης οι καθηγητές Πανεπιστημίου στην στατιστική για να το λένε αυτό για τα μαθηματικά κάτι θα ξέρουν.

εγω προσωπικα δεν εχω παινευτει ποτε για τιποτα αν και θα μπορουσα...δεν εχω προσβαλει ποτε κανεναν αν και θα μπορουα(οσον αφορα εσενα μπορει να το εκανα καταλαθος αν ισχυει σορυ την γνωμη μου ηθελα να εκφερω) αν και εχουν προσπαθησει να με προσβαλλουν εγω δεν εκανα το ιδιο με αυτους!μερικες φορες νιωθω λιγο μπουφος που ειμαι μετριοφρων και δεν αποστομωνω κανενα οπως του πρεπει αλλα τι νοημα εχει?αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα! αμα αγαπας αυτο που κανεις το ζεις χωρις να νιωθις την αναγκη να υποτιμησεις καποιον αν και μπορεις!!!!!!!

βεβαια κατι ξερουν!εγω οταν ακουσα τον καθηγητη της στατιστικης να μου λεει οτι στο πανπιστημιο του βγηκε ο τακος και η στατιστικη που εκανε ηταν πολυ πιοι δυσκολη δεν τον κατηγορησα αφου ειχε δικιο ο ανθρωπος!ας πουμε στο τμημα φυσικων κανουν πιο ευκολη χημεια απο το τμημα χημικων ....δεν ειναι κακο οι χημικοι να το παραδεχτουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
εισαι σιγουρη?γιατι αμα ηταν ετσι θα ειχε γινει μεγαλος ντορος και θα το ηξεραν ολοι!

Είμαι πολύ σίγουρη, πίστεψέ με...Σκέψου ότι δεν μένει να αποφασιστεί κάτι, έχει ήδη αποφασιστεί, απλά περιμένουμε να τελειώσει η Νομική. Γιατί εμείς είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση από σας...:(
Γιατί να γίνει ντόρος πάντως...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Είμαι πολύ σίγουρη, πίστεψέ με...Σκέψου ότι δεν μένει να αποφασιστεί κάτι, έχει ήδη αποφασιστεί, απλά περιμένουμε να τελειώσει η Νομική. Γιατί εμείς είμαστε σε πολύ χειρότερη κατάσταση από σας...:(
Γιατί να γίνει ντόρος πάντως...;

οταν λεω ντορος εννοω οτι θα το ελεγαν παντως...ξερω γω θα μαθευοταν !τεσπα μια χαρα αμα γινει φετος τελεια!:D:D:Dεσεις κανετε μονο στην αριστειδου?και αμα χτιστει θα εχετε μονο μια αιθουσα παραπανω!]?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
οταν λεω ντορος εννοω οτι θα το ελεγαν παντως...ξερω γω θα μαθευοταν !τεσπα μια χαρα αμα γινει φετος τελεια!:D:D:Dεσεις κανετε μονο στην αριστειδου?και αμα χτιστει θα εχετε μονο μια αιθουσα παραπανω!]?

Εμείς κάνουμε στην Καλαμιώτου, στην Ιπποκράτους, στο Ριβολί και στην Νομική.Και η γραμματεία μας είναι στη Σταδίου...Όταν εσείς μετακομίσετε θα πάρουμε ολόκληρο το κτίριο, δηλαδή θα φύγουν και οι γραμματείες σας από κει!

Είναι σίγουρο αυτό που σου λέω γιατί σε εμάς το λένε πολύ φανερά, ο Πρόεδρός μας έχει δώσει μεγάλο αγώνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εμείς κάνουμε στην Καλαμιώτου, στην Ιπποκράτους, στο Ριβολί και στην Νομική.Και η γραμματεία μας είναι στη Σταδίου...Όταν εσείς μετακομίσετε θα πάρουμε ολόκληρο το κτίριο, δηλαδή θα φύγουν και οι γραμματείες σας από κει!

Είναι σίγουρο αυτό που σου λέω γιατί σε εμάς το λένε πολύ φανερά, ο Πρόεδρός μας έχει δώσει μεγάλο αγώνα!
μακαρι:D:D:D:D:D:D...καλυτερα για καθε τμημα να εχει εγκαταστασεις μονο γιιαυτο :):)και να μην εινια 3 -4 διαφορετικα τμηματα μαζι και γινεται χαμος σε ενα σωρο μερη!
παντως και η γραμματεια να φυγει δεν φτανει ο χωρος...χρειαζεστε κιαλλο αμα κανετε μαθημα σε τοσα μερη...και εσεις και εμεις!απαιτητικο εγχειρημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top