Φοιτητικά έπιπλα

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εμενα παντως η αδερφη μου εχει παρει ολα της τα επιπλα απο ΙΚΕΑ και ειναι πολυ ενταξει.Τα εχει ηδη τρια χρονια και δεν παρουσιασαν κανενα προβλημα.Νταξει και τα πιατα,πηρουνια,ποτηρια ,αλλα κυριως για επιπλα και διακοσμητικα ειναι πολυ καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erinys

Νεοφερμένος

Η erinys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
κ εγω το σκεφτομαι για καναπε-κρεβατι... λες να τον χωρεσουμε ρε σ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Tα επιπλα απο το ΙΚΕΑ ειναι οτι πρεπει για εναν φοιτητη. Δεν ειναι και τρελης ποιοτητας αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειναι. Και γενικοτερα καλογουστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Το ΙΚΕΑ έχει τα καλύτερα για φοιτητικά έπιπλα και σε καλές τιμές αλλά εγώ πέρασα Κομοτηνή και δεν έχει κατάστημα εκεί, να δω πως θα βολευτώ τώρα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

ρεε,είναι πολύ όμορφο.
Σε όλες τις βερσιόν του:P
Μου αρέσει ιδιαίτερα αυτός ο καναπές [είναι και κρεβάτι ταυτόχρονα? από που τον πήρες?]
αλλά χάνω το κρεβάτι σου.Που είναι ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Φοιτητικά έπιπλα=ΙΚΕΑ
Μόνο κρεββάτι δεν αγοράζεις από το ικέα ή αγοράζεις κρεββάτι μόνο τον σκελετό και παίρνεις ένα στρώμα καλό.
ΜΗΝ αγοράζεται κρεββάτια-καναπέδες για να κοιμάστε δηλαδή για το υπνοδωμάτιο γιατί από το άνοιξε κλείσε αλλά και επειδή θα το χρησιμοποιείται πολύ και για να καθεστε αλλά και για ύπνο θα βουλίαξει σε χρόνο ντέτε και τα κοκκαλα σας θα ακουμπάνε πάνω στα σίδερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι καναπες κρεβατι made by ikea. μονο που δεν εχει αφρολεξ μεσα αλλα κλασικο στρωμα. Υπηρχαν 3 ειδη στρωματων το απλο φτηνιαρικο το μεσαιο και το καλο με latex. Ε εγω πηρα το καλο και δεν εχει βουλιαξει καθολου. Και δεν εχει χαλασει καθολου ο μηχανισμος του ανοιξε-κλεισε. Ασε που τις περισσοτερες μερες δεν τον ανοιγω καν.

Γενικα με ικανοποιει. Ε και φυσικα οπως ξερετε ενας φοιτητης συνηθως δε κοιμαται σπιτι του. Πας σε ενα φιλο, μπιρι μπιρι μπιρι μπιρι περναει η ωρα εχεις κανει και κεφαλι απο τα ποτα και λες τωρα που να τρεχω σπιτι, ας την αρραξω εδω.... Και αμα ειναι και φιλης το σπιτι, ακομη καλυτερα.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καλά τι το ψάχνουμε.
Για να θεωρηθεί το σπίτι βιώσιμο 3 είναι τα βασικά που πρέπει να μπούνε πρώτα στο φοιτητικό σπίτι.
adsl-pc-a/c :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Σωστος. Βεβαια το a.c. ειναι λιγο πολυτελεια αλλα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Σωστος. Βεβαια το a.c. ειναι λιγο πολυτελεια αλλα οκ!

Εξαρτάται που σπουδάζεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Φοιτητικά έπιπλα=ΙΚΕΑ

δν ξέρω για Αθήνα αλλά Θεσσαλονίκη πρέπει να 'σαι μαραγκός για να κατασκευάσεις έπιπλο από τα ικεα...(μόλις έστησα ένα τραπεζάκι τηλεόρασης :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
δν ξέρω για Αθήνα αλλά Θεσσαλονίκη πρέπει να 'σαι μαραγκός για να κατασκευάσεις έπιπλο από τα ικεα...(μόλις έστησα ένα τραπεζάκι τηλεόρασης :D)

Δεν έχεις άδικο.
Η ντουλάπα που έχω από το ΙΚΕΑ μου πήρε ώρες να την στήσω και αυτό γιατί είχε πάρα πολλά μικρά εξαρτήματα.
Όντως για να στήσεις κάποια πράματα πρέπει να σαι μαραγκός,διαφορετικά να πιάνει το χέρι σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SpyrusTheVirus

Νεοφερμένος

Ο SpyrusTheVirus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εγώ προχθές έπιασα το σπίτι στην Πάτρα, εχει 2 πολύ μεγάλα δωμάτια, και η προηγούμενη έχει αφήσει αμανάτι ένα πληντήριο, γραφείο και μια καρέκλα γραφείου και ένα κουζινάκι. Στο πρακτικερ που κοίταξα έχει μερικά ωραία κρεβάτια, αλλα οι περισσότεροι καναπέδες δεν τρόγωνταν! Τραπέζια κλπ έχει πολύ φθηνά, όπως και σκέυη, οπότε μάλλον θα τα πάρω απο κεί. Τα μαγαζιά μεσα στην πάτρα λένε τίποτα (απο άποψη τιμής)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Λοιπον στο σπιτι που νοικιασα υπαρχει ηδη ντουλαπα στο δωματιο,μια συρταριερα καθως και ενας καναπες στο σαλονι.Επισης,εχω ηδη και δεν χρεαζεται να αγορασω τραπεζι κουζινας,τραπεζακι για το σαλονι,δυο πολυθρονες που γινονται κρεβατι,βιβλιοθηκη,μερικα σκαμπο και καρεκλες.Εκτος απο κρεβατι,γραφειο και τα ηλεκτρικα που θα αγορασω,τι αλλο πιστευετε οτι χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis!

Νεοφερμένος

Ο akis! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
αφου θα εχεις και τα ηλεκτρικα εισαι κομπλε
τωρα πρεπει να ψωνισεις τα καθαριστικα και οτι αλλο νομιζεις
καμια σκουπα οπωσδηποτε τα μπιχλιμπιδια οπως λεω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
εγώ προχθές έπιασα το σπίτι στην Πάτρα, εχει 2 πολύ μεγάλα δωμάτια, και η προηγούμενη έχει αφήσει αμανάτι ένα πληντήριο, γραφείο και μια καρέκλα γραφείου και ένα κουζινάκι. Στο πρακτικερ που κοίταξα έχει μερικά ωραία κρεβάτια, αλλα οι περισσότεροι καναπέδες δεν τρόγωνταν! Τραπέζια κλπ έχει πολύ φθηνά, όπως και σκέυη, οπότε μάλλον θα τα πάρω απο κεί. Τα μαγαζιά μεσα στην πάτρα λένε τίποτα (απο άποψη τιμής)?


για φτηνά και πολύ καλά έπιπλα που θα σου κρατήσουν πολλλλυυυυυ καιρό και θα τα πας ίσως και σε κανένα εξοχικό μετά πήγαινε στην αγίου νικολάου όχι από την πλευρά του πεζόδρομου από την πάνω,έχει 2-3 μαγαζιά πολύ καλά,θα σου συνιστούσα να πας πρώτα στα 2 μικρά παρά στο μεγάλο-γωνιακό με το υπόγειο.

θα βρεις σίγουρα πολύ γερά έπιπλα,όχι νοβοπαν και τέτοιου είδους "φτηνοπράγματα".
δεν έχεις να χάσεις και τίποτα με μια βόλτα έτσι και αλλιώς;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γεια σας παιδια!λοιπον,με απασχολει το θεμα με τα ΙΚΕΑ.Θελω να παρω ενα κρεβατι απο κει περα αλλα...θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το μεταφερω με το αμαξι μου.εννοω,χωρανε οι μεγαλες σανιδες (γιατι το θελω 160χ200) στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου?η τα εχουν σε κομματια σπασμενα?εχει παρει κανεις κρεβατι απο κει περα?θελω εναγωνιως την απαντηση σας.επιπλεον,η μεταφορικη κοστιζει ακριβα?ειδα εναν παλιο τιμοκαταλογο που χρεωνουν 6-10 τεμαχια 32 ευρω + 8 ο οροφος!αν ειναι δυνατον!και συνηθως ποσο κανουν να στα φερουν?κατι διαβαζω στο νετ για 2 και 3 μηνες αναμονη.

α!και κατι αλλο σημαντικο.αυτο που λενε πως η δοκος στηριξης και οι ταβλες πωλουνται ξεχωριστα.ξερετε τι τιμες παιζουν?απο τα ικεα τα παιρνεις κι αυτα?

σας ευχαριστω πολυ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
γεια σας παιδια!λοιπον,με απασχολει το θεμα με τα ΙΚΕΑ.Θελω να παρω ενα κρεβατι απο κει περα αλλα...θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το μεταφερω με το αμαξι μου.εννοω,χωρανε οι μεγαλες σανιδες (γιατι το θελω 160χ200) στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου?η τα εχουν σε κομματια σπασμενα?εχει παρει κανεις κρεβατι απο κει περα?θελω εναγωνιως την απαντηση σας.επιπλεον,η μεταφορικη κοστιζει ακριβα?ειδα εναν παλιο τιμοκαταλογο που χρεωνουν 6-10 τεμαχια 32 ευρω + 8 ο οροφος!αν ειναι δυνατον!και συνηθως ποσο κανουν να στα φερουν?κατι διαβαζω στο νετ για 2 και 3 μηνες αναμονη.

α!και κατι αλλο σημαντικο.αυτο που λενε πως η δοκος στηριξης και οι ταβλες πωλουνται ξεχωριστα.ξερετε τι τιμες παιζουν?απο τα ικεα τα παιρνεις κι αυτα?

σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

Φίλε μου έχει τύχει να πάρω κρεβάτι από κει πέρα αλλά μου το έφεραν και μου το συναρμολόγησαν, οπότε δεν ξέρω να σου απαντήσω πέρα απ' το ότι μου το έφεραν γρήγορα, την επόμενη μέρα αν θυμάμαι καλά.

Αυτό που ήθελα να πώ σε εσένα και όσους σκοπεύουν να αγοράσουν από ΙΚΕΑ είναι ότι αν έχετε γνωστό που δουλεύει σε οποιαδήποτε εταιρεία του ομίλου Φουρλή, θα μπορείτε αν έρθει μαζί σας να εκμεταλλευτείτε την έκπτωση που δικαιούται. Νομίζω ότι στα ΙΚΕΑ η έκπτωση αυτή είναι 10%. Π.χ. Ξέρω στα σίγουρα ότι στα Intersport είναι 20%. Αυτό το ποσοστό όμως ισχύει μόνο εφόσον δεν υπάρχουν εκπτώσεις μεγαλύτερες του ποσού. Δηλαδή εάν στα ίντερσπορτ μια μπλούζα έχει έκπτωση 30%, δεν γίνεται να κάνεις έκπτωση ενώ αν έχει 10% μπορείς να την κάνεις 20%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
γεια σας παιδια!λοιπον,με απασχολει το θεμα με τα ΙΚΕΑ.Θελω να παρω ενα κρεβατι απο κει περα αλλα...θα ηθελα να μαθω αν γινεται να το μεταφερω με το αμαξι μου.εννοω,χωρανε οι μεγαλες σανιδες (γιατι το θελω 160χ200) στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου?η τα εχουν σε κομματια σπασμενα?εχει παρει κανεις κρεβατι απο κει περα?θελω εναγωνιως την απαντηση σας.επιπλεον,η μεταφορικη κοστιζει ακριβα?ειδα εναν παλιο τιμοκαταλογο που χρεωνουν 6-10 τεμαχια 32 ευρω + 8 ο οροφος!αν ειναι δυνατον!και συνηθως ποσο κανουν να στα φερουν?κατι διαβαζω στο νετ για 2 και 3 μηνες αναμονη.

α!και κατι αλλο σημαντικο.αυτο που λενε πως η δοκος στηριξης και οι ταβλες πωλουνται ξεχωριστα.ξερετε τι τιμες παιζουν?απο τα ικεα τα παιρνεις κι αυτα?

σας ευχαριστω πολυ!!!!!!

Από τα ικέα Θεσσαλονίκης τουλάχιστον "ό,τι" (δν παίρνω κι όρκο, δν έχω αγοράσει όλα τα έπιπλα του ικέα) αγοράζεις το παίρνεις σε κομμάτια...μέσα έχει αναλυτικές οδηγίες για το πως θα κατασκευάσεις το κάθε έπιπλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ναι ρε guys.το ξερω πως το παιρνεις σε κομματια αλλα για το κρεβατι επειδη ειναι λιγο μεγαλο επιπλο ρωταω συγκεκριμενα.επισης για τις ταβλες και την δοκο στηριξης ξερει κανεις?

μπαμπη ποσα σου πηρανε εσενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top