[14/5/2010] Νεοελληνική Γλώσσα

Πώς τα πήγατε σήμερα ;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 191)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 22 11.5%
  • Καλά

    Ψήφοι: 65 34.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 44 23.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 8 4.2%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 6 3.1%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 24.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
mmmmmm εγώ περίμενα κανένα 15 με 15 μισό.......αν και στην έκθεση έγραφα πάρα πάρα πολλά, είχα ιδέες και τις διατύπωνα σωστά όπως μου έλεγε η καθηγήτρια, το θέμα που έβαλαν πέρσυ ήταν πολύ μ@@@@@......και έτσι αναπαρήγαγα όλο τα ίδια και τα ίδια.......ασε που δεν είχα συνδέσει καθόλου τα υποερωτήματα μεταξύ τους.........Και ήταν επομένως ένα μάθημα που έκρινε την "πορεία μου" όπως και η φυσική κατ. και μου στέρησαν την ιατρική.........
:(:( σε νιωθω τοσο πολυ :( και γω ή οδοντιατρικη ή ιατρικη θελω...
αλλα σιγα μια χαρα ειναι κ η νοσηλευτικη!:) αυτα π σ πα οτι εγραψα λες να ναι οντως εγκυρα? θελω ενα 16.5 πες εκθεση..:/ τις ασκησεις τις εκανα ευτυχως σωστες ολες.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ έγραψα στην αρχή τα θετικά/τη σημασία της αυτομόρφωσης,στην συνέχεια κάποια "αρνητικά",όπως ότι άτομα μεγάλης ηλικίας δυσκολεύονται με την αυτομόρφωση.Έπειτα απέκλεισα την ύπαρξη της αυτομόρφωσης σε μη ανεπτυγμένες κοινωνίες,ανέφερα ότι το κράτος πρέπει να μεριμνήσει για την δημιουργία ομάδων/θεσμών καταρτισμένων και ειδικά εκπαιδευμένους..Και τέλος ανέφερα ότι σημαντική για την αυτομόρφωση είναι η σωστή χρήση διαδικτύου..Αααααα και τέλος ανέφερα ότι σημαντική είναι και η προθυμία που θα δείξει το κάθε άτομο..Είμαι εκτός θέματος??????Γιατί όσο βλέπω τις απαντήσεις,τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι παρέλειψα πολλά πράγματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Εγώ έγραψα στην αρχή τα θετικά/τη σημασία της αυτομόρφωσης,στην συνέχεια κάποια "αρνητικά",όπως ότι άτομα μεγάλης ηλικίας δυσκολεύονται με την αυτομόρφωση.Έπειτα απέκλεισα την ύπαρξη της αυτομόρφωσης σε μη ανεπτυγμένες κοινωνίες,ανέφερα ότι το κράτος πρέπει να μεριμνήσει για την δημιουργία ομάδων/θεσμών καταρτισμένων και ειδικά εκπαιδευμένους..Και τέλος ανέφερα ότι σημαντική για την αυτομόρφωση είναι η σωστή χρήση διαδικτύου..Αααααα και τέλος ανέφερα ότι σημαντική είναι και η προθυμία που θα δείξει το κάθε άτομο..Είμαι εκτός θέματος??????Γιατί όσο βλέπω τις απαντήσεις,τόσο αρχίζω και πιστεύω ότι παρέλειψα πολλά πράγματα..
κοιταξε απτο πρωι και γω εχω δει ΑΠΕΙΡΕΣ διαφορετικες απαντησεις..βασικα δεν νομιζω οτι υπαρχει κανεις που ν εγραψε ΟΛΕΣ τις διαφορετικες προσεγγισεις που υποδεικνυουν ΟΛΑ τα διαφορετικα φροντηστηρια της Ελλαδας.. Μην το σκεφτεσαι αλλο...ο βαθμολογητης θα το κρινει και δεν εχει νοημα να λεμε τι θεωρουμε εμεις σωστο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ναι,έχεις δίκιο!Αλλα μας έχουν τρελααααααανει με τόσες απαντήσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σ.Σ

Νεοφερμένος

Η Σ.Σ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας..εδωσα περυσι δευτερη φορα πανελληνιες και τωρα ειμαι στο πρωτο ετος ιατρικης στην πατρα..απλως,θελω να σας πω να μην αγχωνεστε και να μην απογοητευεστε απο τις απαντησεις που ακουτε ή διαβαζετε.Περυσι,οταν βγηκα απο την εκθεση ημουν λιγο απογοητευμενη πρωτον γιατι ειχα γραψει παραπανω λεξεις(περιπου 800) κ δευτερον γιατι δεν ταιριαζαν αυτα που ειχα γραψει με τις απαντησεις που εδιναν εφημεριδες,φροντιστηρια κτλ...οταν τελειωσα και τα 6 μαθηματα και μεχρι να βγουν οι βαθμοι, επειδη ειχα απιστευτο αγχος επι μερες εψαχνα παντου πιθανες λυσεις και πουθενα δεν εβλεπα αυτα που ειχα γραψει στο κειμενο μου...οποτε πιστευα πως δεν ειχα παει καλα και πως αυτα που εγραφα ηταν εκτος θεματος..
τελικα εγραψα 18,3 προς μεγαλη μου εκπληξη!!!!
Γι αυτο μην αγχωνεστε,οι ιδεες ειναι απειρες...αυτο που μετραει ειναι η αναπτυξη και η επιχειρηματολογια!


καλη συνεχεια και καλη επιτυχια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangelos13

Νεοφερμένος

Ο evangelos13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Υπουργείο "Παιδείας" αυτομόρφωσης και θρησκευματων......
ΚΑλή συνέχεια παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Στα χαρακτηριστικα γνωρισματα επιστημονικου λογου εβαλα:
1)αυστηρο και επισημο υφος
2)χρηση εξειδικευμενων ορων
3)απευθυνεται σε ενα συγκεκριμενο και οχι σε ευρυ κοινο

Απο αυτα νομιζω μονο το 3 ειναι λαθος.
Επισης,επρεπε να δικαιολογησουμε που το βρισκουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Titos Kap

Νεοφερμένος

Ο Titos Kap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω στο 2ο ερωτημα στην εκθεση εγραψα 200 λεξεις για το οτι ο καθε ανθρωπος οφειλει να συνειδητοποιησει την αξια της αυτομορφωσης και να την αποδεχτει...Αν δε επεσα κατω απο την βαση καλα θα ειμαι :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Παιδιά εγώ στην έκθεση έγραψα ως τρόπους πραγμάτωσης:
1)την ενασχόληση με τα κοινά ώστε να αποκτήσει την αίσθηση της συλλογικότητας και να συνεργαστεί με τους άλλους ώστε να διαμορφώσει το περιεχόμενο της εκπαιδαιυτικής πορείας και διαδικασίας.
2) την θεμελιώση της Δημοκρατίας και την δημιουργία θεσμών, οργανισμών και κέντρων από την πολιτεία για εκπαίδευση και για διαβούλευση των πολιτών μεταξύ τους και με το κράτος για την διαμόρφωση της εκπαίδευσης
3) ορθή αξιοποίηση ελ. Χρόνου
πώς σας φαίνονται;;
Έδωσα περισσότερο βάρος στην συμμετοχή του στην διαμόρφωση της εκπαιδευτικής διαδικασίας σ´ όλη του την ζωή. Δν νομίζω να βγήκα εκτός θέματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ζητούσε..Με ποιους τρόπους μπορεί να πετύχει την αυτομόρφωσή του ο κάθε άνθρωπος!Ότι και να γράψαμε τώρα,αναμένουμε στο ακουστικό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ζητούσε..Με ποιους τρόπους μπορεί να πετύχει την αυτομόρφωσή του ο κάθε άνθρωπος!Ότι και να γράψαμε τώρα,αναμένουμε στο ακουστικό..

Ναι αυτό ζητούσε αλλά ως αυτομόρφωση δεν νοείται μόνο η πνευματική του άνοδος ούτε αποκλειστικά ατομικά αλλά όπως έλεγε το κείμενο μέσα από την κοινωνία και τις καθημερινές σχέσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά καλό βράδυ σε όλους!
8:30 είχαμε τα θέματα...Κατευθείαν γύρησα να δω το θέμα και μου φάνηκε τερμα κουλό...Ευτυχώς είχαμε και το Κείμενο για την περίληψη από το οπόιο καταλάβαμε τι είναι η αυτομόρφωση...Καλούτσικα έγραψα :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Ναι αυτό ζητούσε αλλά ως αυτομόρφωση δεν νοείται μόνο η πνευματική του άνοδος ούτε αποκλειστικά ατομικά αλλά όπως έλεγε το κείμενο μέσα από την κοινωνία και τις καθημερινές σχέσεις!!

Εγώ για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο,διαπραγματεύτηκα περισσότερο τους τρόπους πραγμάτωσης..Αυτό ακριβώς που ζητούσε το θέμα..Γιατί ποτέ δεν ξέρεις σε τι χέρια θα πέσει το γραπτό σου!Δυστυχώς αυτό μας αναγκάζουν να κάνουμε..Τεσπα,δεν νομίζω πάντως να είσαι εκτός θέματος..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kyriakos21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά εγω στα επιστημονικα γνωρισματα εβαλα α)τεχνολογικες επιστημονικες ανακαλυψεις β) γνωσεις και γ)αντικειμενικοτητα..βεβαια ειχε πολλα αλλα και διαφορα..αλλα κι αυτα μεσα δεν ειναι...?ρωτησα την Κυρια μου και μου ειπε σωστα ειναι...!!τι λετε εσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yiannifun

Νεοφερμένος

Ο Yiannifun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζεφύρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σαν τίτλο έβαλα

Αυτομόρφωση, ένας νέος ορισμός της διαβίου μαθήσεως

πως ειναι πως είναι; χιχιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Παιδιά εγω στα επιστημονικα γνωρισματα εβαλα α)τεχνολογικες επιστημονικες ανακαλυψεις β) γνωσεις και γ)αντικειμενικοτητα..βεβαια ειχε πολλα αλλα και διαφορα..αλλα κι αυτα μεσα δεν ειναι...?ρωτησα την Κυρια μου και μου ειπε σωστα ειναι...!!τι λετε εσεις?
ζητουσε χαρακτηριστικα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΥ ΛΟΓΟΥ/ΔΟΚΙΜΙΟΥ στο κειμενο που μας ειχε δοθει..! οχι ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΓΝΩΡΙΣΜΑΤΑ! πχ χρηση αυθεντιας σαν τροπο πειθους/ δηλωτικη-κυριολεκτικη γλωσσα/ υφος σοβαρο-επισημο/ με παραθεση αντικειμενικων πληροφοριων- στοιχειων...
Τι ανακαλυψεις και γνωσεις λες?? :o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που ζητούσε..Με ποιους τρόπους μπορεί να πετύχει την αυτομόρφωσή του ο κάθε άνθρωπος!Ότι και να γράψαμε τώρα,αναμένουμε στο ακουστικό..
ζητουσε κατα λεξη ''ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗΣ ΤΗΣ ΑΥΤΟΜΟΡΦΩΣΗΣ''
αυτο σαφως δεν συνεπαγεται πως επρεπε να επικεντρωθεις μονο στο ατομο..
υπαρχουν ενα σορο φορεις (πολιτεια-κρατος-ΜΜΕ-Διεθνες επιπεδο) οι οποιοι με καταλληλους τροπους μπορουν να πραγματωσουν την δια βιου μορφωση ενος πολιτη και να τον ανθαρρυνουν προς αυτη την κατευθυνση..!
Οκ να πεις τι πρεπει να συνειδητοποιησει/πραξει ο καθενας μας ξεχωριστα σαν μοναδα.. Αλλα σορρυ κιολας αν δεν υπαρχουν καποιες προυποθεσεις πως θα γινουν ολα αυτα? Μαγικα? Ολοκληρη η κοινωνια ειναι υπευθυνη για την αυτομορφωση (οπως αλλωστε ελεγε και στο κειμενο) και το ατομο μπορει να την επιτευξει μονο μεσω της αλληλεπιδρασης του με καποιους συγκεκριμενους κοινωνικους φορεις/θεσμους.... Θα σου λεγε ''ΠΩΣ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ'' οχι ''τροποι πραγματωσης'' ετσι γενικα... επειτα η αυτομορφωση εχει αξια και σημασια οχι μονο για το ατομο! Εννοειται πως θα πεις και για το ατομο..αλλά η κοινωνια ολοκληρη επωφελειται εν τελει απο την αυτομορφωση...ο πολιτισμος.. η οικονομια...καταπολεμειται η ανεργια...κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Έχεις δίκιο..Κι εγώ ανέφερα φορείς που θα βοηθούσαν,εκτός από την ατομική προσπάθεια..Αλλά θεωρώ πως μετά ξεφεύγει ο καθένας,και έτσι πολλοί βγήκαν και εκτός θέματος!!Αυτό πιστεύω προσωπικά..Ίσως και να κάνω λάθος!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
το θεμα της εκθεσης ηταν γενικα πολυ δυσκολο :( !!οι ασκησεις εκτος απο την τελευτεα με τον επιστιμονικο λογο ηταν ευκολες ..ειδικα αυτη με την δομη και το τροπο αναπτυξης ηταν πανευκολη καραμπαμ ηταν τι επρεπε να βαλουμαι ( παρατριχα και θα εβαζα τροπο πειθους :Ο αλλα τελικα εβαλα τροπο αναπτυξης την αιτιολογιση δηλαδη ) !στο θεμα ομως νομιζω οτι δεν εγραψα τοσο καλα!θα δειξει καλη μας επυτιχια!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
το θεμα της εκθεσης ηταν γενικα πολυ δυσκολο :( !!οι ασκησεις εκτος απο την τελευτεα με τον επιστιμονικο λογο ηταν ευκολες ..ειδικα αυτη με την δομη και το τροπο αναπτυξης ηταν πανευκολη καραμπαμ ηταν τι επρεπε να βαλουμαι ( παρατριχα και θα εβαζα τροπο πειθους :Ο αλλα τελικα εβαλα τροπο αναπτυξης την αιτιολογιση δηλαδη ) !στο θεμα ομως νομιζω οτι δεν εγραψα τοσο καλα!θα δειξει καλη μας επυτιχια!!!!!!!!
θα συμφωνησω πως ηταν πολυ δυσκολο..! αρκετοι λενε ευκολο και ευκολο και στην τελικη ο καθενας εγραψε οτι ηθελε... αλλα αυτοι θελουν να δουν και πρωτοτυπες ιδεες π.χ αυτες τις αοριστολογιες καποια στιγμη τις βαριουνται πιστευω..(οπως πχ την διευρυνση των πνευματικων οριζοντων/την κριτικη σκεψη κτλ) αν ομως επεκταθηκες στην κοινωνια θα δουν ευεληξια στο λογο σου και θα το εκτιμησουν! πχ πιστευεις οτι η επισκεψη ''βιβλιοθηκων'' και τα ''πνευματικα ενδιαφεροντα'' θα τους συγκινησουν? :/ θελουν δυναμικοτερους τροπους αν κ αυτα εκ μερους του ατομου ειναι απαραιτητα εννοειται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top