Τι τσάντα να πάρω φέτος;

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
εχψ καποιους ενδοιασμους για τις eastpak επειδη εχουν μονο μια θηκη κεντρικη για βιβλια και απο τις φωτο που ειδα στο Σκρουτζ δεν μ φαινονται πολυ ευρυχωρες
ενω πολο μπορω να βρω και με δυο θηκες
επειτα θελω να αντεξει για τουλαχιστον 3 χρονια
Το ερωτημα παραμενει: polo η eastpak?

Δε χρειάζεσαι τσάντα με δύο θήκες. Θυμάμαι ότι κι εγώ το σκεφτόμουν αυτό τότε. Οι θήκες είναι μύθος. Πάρε ο,τι σ' αρέσει, ούτε η μάρκα έχει καμία διαφορά. Εγώ για το φροντιστήριο για να μη χαλάσω πολλά λεφτά είχα πάρει 5€ τσάντα από τα public και κουβαλούσα πολλά και βαριά βιβλία. Με έβγαλε μία χρονιά και την επόμενη πήρα την ίδια σε άλλο χρώμα. Η δεύτερη έχει κρατηθεί ακόμα περισσότερο και την έχω ακόμα, άθικτη. Από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
οκ ευχαριστωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ έχω μια μινιμαλίστικ τσάντα pink panther μαύρη ούτε εγώ ξέρω από πότε. Η τσάντα έχει 2 φερμουάρ αλλά από μέσα έχει γίνει εδώ και καιρό ένας ενιαίος χώρος. Ούτε αυτό θυμάμαι πότε έγινε. Αυτή η τσάντα έχει περάσει σχολικά χρόνια, εκδρομές, θάλασσες, ποτάμια, πανεπιστήμια, την έχω ξεχάσει σε αίθουσες και σε αυτοκίνητα, έχω κουβαλήσει μπύρες, βότκες, τσίπουρα και άλλα ποτά και ουσίες, έχει κουβαλήσει βιβλία, ρούχα, μαγιό, πετσέτες, πορτοφόλια και γενικά ότι μπορείτε να φανταστείτε.

It is a legendary bag. Και έκανε καμιά 10-15 ευρώ το πολύ. Φοβάμαι ότι θα με αφήσει μια μέρα και θα είναι δύσκολη εκείνη η μέρα.

Edit: εννοείται την πλένω μια φορά το χρόνο + μετά από κάθε καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

AQUATH

Νεοφερμένος

Ο AQUATH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δε χρειαζεσαι τσαντα στο λυκειο, κασετινες κλπ ουτε για αστειο.
Βιβλια κατω απ το θρανιο και μετακινεις τα 2-3 που θα διαβαζεις ή στα χερια ή σε καμια παλια τσαντα πχ του γυμνασιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο πανεπιστήμιο τη σταμάτησα, γιατί όλοι ξέρουν ότι όποιος φοιτητής πάει στο αμφιθέατρο με backpack είναι φλώρος.

Μπα, από πότε άρχισε να ισχύει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και όλα τα ψιλολόγια (μπλοκ, στυλό, πορτοφόλι, ταυτότητες, μπουκαλάκι νερό, χαρτομάντηλα, τσιγάρα (για όποιον καπνίζει), κανένα λεπτό μπουφανάκι, γυαλιά, κινητό, κλειδιά κτλ) πού τα βάζετε βρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Μπα, από πότε άρχισε να ισχύει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και όλα τα ψιλολόγια (μπλοκ, στυλό, πορτοφόλι, ταυτότητες, μπουκαλάκι νερό, χαρτομάντηλα, τσιγάρα (για όποιον καπνίζει), κανένα λεπτό μπουφανάκι, γυαλιά, κινητό, κλειδιά κτλ) πού τα βάζετε βρε παιδιά;


Λεπτό μπουφάνακι δεν κουβαλάω ποτέ,ταυτότητα,πασο,στυλο εχω ενα δερματίνη καφέ τσαντάκι ώμου,γυαλιά επίσης μέσα στο τσαντά και κλειδιά,κινητό στην τσέπη του τζιν.


Υ.Γ σημειωματάριο είναι το κινητό μου πολλές φορές (φωτογραφίες) κάποιες φορές κρατάω τετράδιο πολλών θεμάτων για σημειώσεις και ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λεπτό μπουφάνακι δεν κουβαλάω ποτέ,ταυτότητα,πασο,στυλο εχω ενα δερματίνη καφέ τσαντάκι ώμου,γυαλιά επίσης μέσα στο τσαντά και κλειδιά,κινητό στην τσέπη του τζιν.

΄Εχεις όμως δερμάτινο τσαντάκι και τα συγκεντρώνεις εκεί. Το λεπτό μπουφανάκι τις ενδιάμεσες εποχές είναι πολύ βολικό. Το φοράς το πρωί με την ψύχρα, το βγάζεις μετά και το ξαναφοράς τη νύχτα αν το πάρεις σερί και δεν γυρίσεις ενδιάμεσα στο σπίτι σου. Τέλος πάντων ο,τι βολεύει τον καθένα. Εγώ πάντως το backpack μου, δεν το αποχωρίζομαι ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PickleRick

Νεοφερμένος

Η PickleRick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εγω εχω εδω και 1 χρονο μια τσαντα NF με εναν ινδιανο. την πηρα απο το Jumbo αλλα κρατησε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
΄Εχεις όμως δερμάτινο τσαντάκι και τα συγκεντρώνεις εκεί. Το λεπτό μπουφανάκι τις ενδιάμεσες εποχές είναι πολύ βολικό. Το φοράς το πρωί με την ψύχρα, το βγάζεις μετά και το ξαναφοράς τη νύχτα αν το πάρεις σερί και δεν γυρίσεις ενδιάμεσα στο σπίτι σου. Τέλος πάντων ο,τι βολεύει τον καθένα. Εγώ πάντως το backpack μου, δεν το αποχωρίζομαι ποτέ.


Υπάρχουν και οι φοιτητές που έρχονται μόνο με ενα κινητό και ακουστικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν και οι φοιτητές που έρχονται μόνο με ενα κινητό και ακουστικά :P

Αυτούς θα τους χαρακτήριζα από ακραίους μινιμαλιστές στην καλύτερη μέχρι αδιάφορους στη χειρότερη!:D
Το τετράδιο πολλών θεμάτων που έγραψες παραπάνω είναι must!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μπα, από πότε άρχισε να ισχύει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Και όλα τα ψιλολόγια (μπλοκ, στυλό, πορτοφόλι, ταυτότητες, μπουκαλάκι νερό, χαρτομάντηλα, τσιγάρα (για όποιον καπνίζει), κανένα λεπτό μπουφανάκι, γυαλιά, κινητό, κλειδιά κτλ) πού τα βάζετε βρε παιδιά;

Ανέκαθεν? Εμένα στη σχολή μου όλοι με τσάντα ταχυδρόμου πηγαίνουμε. Είναι κάτι σαν άγραφος κανόνας. Στις υπόλοιπες δεν ξέρω τι ισχύει.

Από εκεί και πέρα, το μπλοκ και το στύλο μπορείς να το έχει στα χέρια, το πορτοφόλι και την ταυτότητα (και λοιπά προσωπικά έγγραφα) είναι εξ ορισμού επικίνδυνο να τα αφήνεις στην τσάντα και να μην τα έχεις πάνω σου συνεχώς, νερό/χαρτομάντηλα είναι στην κρίση του καθενός αν θέλει να κουβαλάει, για τσιγάρα δεν το συζητώ, το μπουφάν το φοράς/κουβαλάς, γυαλιά τα φοράς, κινητό και κλειδιά στις τσέπες στο παντελόνι, όπως το πορτοφόλι και την ταυτότητα.

Γενικά, πέρα από το γεγονός ότι η φράση "όποιος πάει με backpack στο πανεπιστήμιο είναι φλώρος" είναι ψιλοτρολλιά, θεωρώ μεγαλύτερο πρόβλημα να αφήνεις κλειδιά, λεφτά, κινητό στο backpack, από το να σε νοιάζει αν θα σε πω εγώ φλώρο που κουβαλάς το εν λόγω backpack... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, θεωρώ ακόμη πιο φλωρικο το μικρό τσαντάκι ώμου για τα ψιλολόγια απ' ο,τι την τσάντα πλάτης!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ευτυχώς υπάρχουν πολλές εναλλακτικές επιλογές για το πως να φοράτε την τσάντα σας..

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα στη σχολή μου όλοι με τσάντα ταχυδρόμου πηγαίνουμε.

Α, ΟΚ τότε.΄Οπως βολεύεται ο καθένας. ΄Αλλος backpack, άλλος ταχυδρόμου, άλλος τσαντάκι ώμου. Νόμιζα ότι δεν κρατούσατε τίποτα και μου έκανε εντύπωση. Εγώ βολεύομαι φοβερά να τα βάζω όλα μέσα. ΄Οσο για την επικινδυνότητα δεν παίζει καθόλου γιατί είναι ένα ελαφρύ, μικρό και βολικό backpack που κρατάω συνέχεια. Δεν το αφήνω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ πάντως έβγαλα όλο το πανεπιστήμιο με μια EastPak φουξ που έχω από την Β' γυμνασίου και ποτέ κανείς δεν με λοξοκοίταξε σε φάση "πόσο 15 χρονών είναι τούτη" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εγώ, πάντως, θεωρώ ακόμη πιο φλωρικο το μικρό τσαντάκι ώμου για τα ψιλολόγια απ' ο,τι την τσάντα πλάτης!! :P

Συμφωνώ απόλυτα

Εγώ πάντως έβγαλα όλο το πανεπιστήμιο με μια EastPak φουξ που έχω από την Β' γυμνασίου και ποτέ κανείς δεν με λοξοκοίταξε σε φάση "πόσο 15 χρονών είναι τούτη" :P

Πόσο ζηλεύωωωω....σε μας όλοι είναι πιο σινιαρισμένοι και ντρέπομαι να κυκλοφορώ έτσι, οπότε έχω βρει τσάντες πιο καλές πλάτης για τη σχολή

Στο θέμα μας, για το λύκειο θα έλεγα να φροντίσεις η τσάντα να μην είναι δίχωρη, γιατί οι δίχωρες είναι τεράστιες και δεν είναι απαραίτητο να κουβαλάς τζάμπα βάρος, εφόσον συνήθως τα βιβλία κάποιων από τα μαθήματα γενικής στυλ Αγγλικά, Θρησκευτικά κλπ καταλήγουν κάτω από το θρανίο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Καλή η Eastpack, καλή και η Polo, όμως καλύτερη όλων (αν και λίγο τσουχτερή η τιμή της) σε backpack (και όχι μόνο) για μένα είναι η Κipling.
Αυτό το μοντέλο (το γοριλάκι-μπρελόκ το αφαίρεσα όταν την πήρα)το έχω χρόνια και δεν το μετάνοιωσα λεπτό που την αγόρασα (σε κάποιες εκπτώσεις βέβαια) από πολυκατάστημα.

Πολύ βολική με τις εξωτερικές της τσέπες, αρκετά μεγάλη ώστε να χωράει πολλά χωρίς όμως να δίνει την εντύπωση ογκώδους σακκιδίου, ευρύχωρη, φανταστικό υλικό μαλακό και αδιάβροχο και, πάνω απ'όλα, γερή! Πάει παντού και με τα πάντα και θα την έχεις μια ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.

Εγώ έχω μια τέτοια Samsonite. Την έχω κάμποσα χρόνια και δεν έχει πάθει τπτ. Aφήστε τσάντα ταχυδρόμου και άλλα παλιομοδίτικα. Πλέον όλοι με ώμου είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Η ώμου αναντίρρητα είναι πιο κομψή, αλλά όχι όταν είναι ογκώδης. Samsonite και Delsay πολύ καλές μάρκες.
Ωστόσο, το backpack χρησιμοποιείται και σαν ώμου. Κι όταν κουράζεσαι και σου πέφτει ο ώμος από το βάρος, τότε το μοιράζεις βάζοντας περνώντας και τους δυο ιμάντες του στην πλάτη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σε αγόρι βρίσκω υπέροχη αυτή που ανέβασε ο akikos, όπως επίσης και κάτι σ' αυτό το στυλ:

Και για γυναίκα είναι φανταστική η παραπάνω, όπως επίσης και αυτή:
Και είναι και αρκετά βολικές!

*Όλα αυτά για πανεπιστήμιο και έπειτα, φυσικά. Για λύκειο/γυμνάσιο Ο,ΤΙ πιο χαλαρό και απλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top