Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Παιδιά αρχίσατε τα διαγωνίσματα στο φροντιστήριο;
Εγώ αύριο γράφω 1ο διαγώνισμα έκθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
formio4 καλή τύχη
Εγώ έγραψα Αεππ σήμερα(θέματα λίγο τσιμπημένα αλλά οκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλά έκθεση έβαλε χάλια κείμενο, οι ασκήσεις ήταν δύσκολες, το θέμα τελείως τυποποιημένο...
Και οι μονάδες ήταν στα 50 για έκθεση και στα 20 για περίληψη! Θα είναι έτσι και στο τέλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Έκθεση->40
Περίληψη->25
ασκήσεις->35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Μακάρι να είναι έτσι γιατί με 50 στην έκθεση αυξάνεται ο υποκειμενικός παράγοντας και είναι κρίμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Σε μια ενημέρωση που έγινε στο σχολείο πριν λίγες μέρες, μας είπαν ότι όσοι δίνουν μόνο μαθηματικά κατεύθυνσης έχουν πρόσβαση στο βιολογικό την ίδια στιγμή που όσοι δίνουμε μόνο βιολογία δεν έχουμε πρόσβαση στο χημικό ενώ δίνουμε χημεία και μάλιστα με συντελεστή βαρύτητας. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική τους :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε μια ενημέρωση που έγινε στο σχολείο πριν λίγες μέρες, μας είπαν ότι όσοι δίνουν μόνο μαθηματικά κατεύθυνσης έχουν πρόσβαση στο βιολογικό την ίδια στιγμή που όσοι δίνουμε μόνο βιολογία δεν έχουμε πρόσβαση στο χημικό ενώ δίνουμε χημεία και μάλιστα με συντελεστή βαρύτητας. Δεν μπορώ να καταλάβω τη λογική τους :confused:

Οι Βιολογικές βρίσκονται και στο 2ο και στο 3ο πεδίο, οι χημικές μόνο στο δεύτερο.
Για πρόσβαση στο 2ο χρειάζεσαι μαθηματικά προσ. ενώ για το 3ο βιολογία προσ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arsyn

Νεοφερμένος

Η Arsyn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Οι Βιολογικές βρίσκονται και στο 2ο και στο 3ο πεδίο, οι χημικές μόνο στο δεύτερο.
Για πρόσβαση στο 2ο χρειάζεσαι μαθηματικά προσ. ενώ για το 3ο βιολογία προσ.
Ναι και η κοπέλα ακριβώς το ίδιο είπε, γιατί το ξανά λες; :worry:

Απλά δεν μπορεί να καταλάβει την λογική τους, όπως δεν μπορώ κι εγώ.
Πως γίνεται να μπεις βιολογικό χωρίς βιολογία, ενώ αυτοί στο 3ο θα δώσουν χημεία αλλά δεν μπορούν να μπουν χημικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Οι Βιολογικές βρίσκονται και στο 2ο και στο 3ο πεδίο, οι χημικές μόνο στο δεύτερο.
Για πρόσβαση στο 2ο χρειάζεσαι μαθηματικά προσ. ενώ για το 3ο βιολογία προσ.

Ναι, το ίδιο λέμε. Αυτό είναι και το παράλογο. Περνάς βιολογικό, χωρίς να δίνεις βιολογία ενώ από το 3ο πεδίο δεν έχεις τη δυνατότητα να περάσεις χημικό αν και δίνεις χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ουπς, συγγνώμη, κατάλαβα λάθος. Βεβαίως και είναι παράλογο, και ταυτόχρονα θα έλεγα ένα άδικο πλεονέκτημα γι' αυτούς που θέλουν βιολογικά... πάντως έχεις δίκιο, θα έπρεπε και τα χημικά να έχουν παρόμοια αντιμετώπιση με τα βιολογικά (είτε αυτό σημαίνει να βρίσκονται σε δύο πεδία, κάτι που είναι ηλίθιο, είτε σε ένα μόνο.

Και βέβαια αποτελεί ακόμη μεγαλύτερη αδικία και για μαθητές άλλων προσανατολισμών, αλλά όπως είπατε, η λογική του υππαιερθ( ; ) είναι μη εξηγουμενη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ ότι είναι παράλογο και άδικο να μπαίνεις βιολογικό και από τα δύο πεδία! Αυτό θα έπρεπε να γίνεται με τη Χημεία κι όχι με τη Βιολογία!
Αμ με το Γεωπονικό το ίδιο γίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ ότι είναι παράλογο και άδικο να μπαίνεις βιολογικό και από τα δύο πεδία! Αυτό θα έπρεπε να γίνεται με τη Χημεία κι όχι με τη Βιολογία!
Αμ με το Γεωπονικό το ίδιο γίνεται!

Πράγματι, πιο λογικό είναι να μπαίνεις στο Χημικό, παρά στο Βιολογικό με αυτό το διπλό σύστημα. Δεν παύει όμως να είναι μία από τις, πολλές βέβαια, εξυπνάδες του Υπουργείου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ερώτηση γιατί με μπέρδεψε ένας φίλος μου:Απο θεωρητική(ή όπως λέγεται τώρα αυτή η ομάδα προσανατολισμού) γίνεται να πάρεις και Λατινικά και Βιολογία έτσι ώστε να ανοίξεις και το 1ο και το 3ο πεδίο σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, γίνεται!
Αυτό που δεν έχουν επίσημα ξεκαθαρίσει νομίζω είναι αν κάποιος θεωρητικός θέλει μόνο παιδαγωγικά ή μόνο παραϊατρικά μπορεί να δώσει τα αντίστοιχα αυτά 4 μαθήματα χωρίς Λατινικά δηλαδή! Καταλάβατε τι εννοώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ναι, γίνεται!
Αυτό που δεν έχουν επίσημα ξεκαθαρίσει νομίζω είναι αν κάποιος θεωρητικός θέλει μόνο παιδαγωγικά ή μόνο παραϊατρικά μπορεί να δώσει τα αντίστοιχα αυτά 4 μαθήματα χωρίς Λατινικά δηλαδή! Καταλάβατε τι εννοώ;
Ναι.Νομιζω οτι γινεται. πχ ξερω εναν της Θετικης που θα διαλεξει να μην δωσει Μαθηματικα καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, γίνεται!
Αυτό που δεν έχουν επίσημα ξεκαθαρίσει νομίζω είναι αν κάποιος θεωρητικός θέλει μόνο παιδαγωγικά ή μόνο παραϊατρικά μπορεί να δώσει τα αντίστοιχα αυτά 4 μαθήματα χωρίς Λατινικά δηλαδή! Καταλάβατε τι εννοώ;

Φυσικά και γίνεται. Άλλο ο προσανατολισμός, άλλο τα πεδία. Λόγω προσανατολισμού, δίνεις Αρχαία, έκθεση, Ιστορία και μετά, για 1ο πεδίο λατινικά, για 3ο βιολογία Γενικής, για 4ο μαθηματικά γενικής. Μπορείς μάλιστα να δώσεις πέντε μαθήματα δίχως τα Λατινικά μέσα. Δεν το απαγορεύει ο νόμος. Αυτό γίνεται και στα αλλά πεδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Potentia

Νεοφερμένος

Η Potentia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά, και καλή δύναμη για τον μεγάλο σας αγώνα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας!
Έδωσα Πανελλήνιες το '12, πέρασα τελοσπάντων στο Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών του Παντείου, αλλά πέρυσι είπα να ξαναδώσω για αστυνομικές σχολές. Δεεεεεν πέρασα, ούσα άθλια σε μαθηματικά, στα οποία και έγραψα 7,5 :P Ακόμα κλαίω τον χαμένο χρόνο και -κυρίως- χρήμα που ξόδεψα... Φέτος είπα να ξαναδοκιμάσω, αλλά χωρίς φροντιστήριο. Έχω βοηθήματα, σημειώσεις κλπ. για τα αρχαία, την έκθεση και τα λατινικά, οπότε αν έχω σωστό προγραμματισμό κάτι μπορεί να γίνει. Έχω ένα προβληματάκι όμως στην ιστορία. Με βοηθούν πολύ οι πλαγιότιτλοι και το να έχω σημειωμένους τους ορισμούς, πράγμα που δεν συμβαίνει στις σελίδες της νέας ύλης. Ξέρω ότι ο χρόνος σας είναι περιορισμένος και το "αίτημά" μου αρκετά εκτενές και ζητάω υπερβολικά πράγματα, αλλά: Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει τους πλαγιότιτλους των παραγράφων και τους ορισμούς που εντοπίζονται στις σελίδες 10-41; Α, και αν στην ύλη είναι η εισαγωγή της σελ. 10.
Ευχαριστώ, και αν δεν λάβω απάντηση θα σας κατανοήσω πλήρως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Κυριακή 11/10 2ο διαγώνισμα έκθεση και
Κυριακή 18/10 3ο διαγώνισμα φυσική, άντε να δούμε.

Εσείς αρχίσατε; Δεν βλέπω πολύ ζωντάνια στο θέμα, τόσο πολύ διαβάζετε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Γεια σας. Θέλω να ρωτήσω για εμας τους απόφοιτους τι διαδικασίες χρειάζονται για να ξανδώσουμε εξετάσεις. Ακόμα, γίνεται να δώσω το ΑΟΘ ενώ δεν το είχα επιλέξει ως μάθημα επιλογής παλιότερα.

Επίσης γνωρίζεται οι αστυνομικές και οι σσασ σε ποιο πεδίο θα είναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Πήρε κανείς ιστορία γενικής για να ανοίξει το 4ο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top