Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ε νταξ δεν χρειαζεται τοσο αναλυτικη θεωρια στη φυσικη
απλα να την ξερεις πρεπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια:)
Μπορεί κανείς να μου πει με τη σειρά έχουν πιάσει την ύλη στη Χημεία;
Πληροφοριακά ρωτάω...
Να δω τι κάνουν άλλα φροντιστήρια και καθηγητές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Μέχρι τώρα έχω κάνει όλη την ύλη της Β. Οξειδοαναγωγη, θερμοχημεια, χημικη κινητική, χημική ισορροπία.
Την επόμενη βδομάδα μπαίνω στην ύλη της Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α κι εγώ:Pωραία!
Στη Βιολογία αν κάνει κανείς πως τα βλέπει; Πού βρίσκεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε βγαίνει η ανανεωμένη έκδοση του παπαδάκη;
*Στο Αοθ του Σαβάλλα είναι καλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε βγαίνει η ανανεωμένη έκδοση του παπαδάκη;
*Στο Αοθ του Σαβάλλα είναι καλό;
Το βοηθημα αοθ του σαβαλλα ειναι ευαγγελειο.Κατι αντιστοιχο οπως ο σαλτερης(το βοηθημα) στην χημεια αν εχεις ακουστα.Ειναι πολυ καλο.Να το αγορασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socrates1997

Νεοφερμένος

Ο socrates1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μία απορία παίδες είμαι απόφοιτος 2015 ήμουνα θετική κατεύθυνση και τώρα ξαναδίνω με το καινούργιο σύστημα από άλλη κατεύθυνση( Πληροφορικής και οικονομίας-5ο πεδίο). Χρειάζεται να κάνω δήλωση κατεύθυνσης στο σχολείο όπως οι μαθητές της Γ' ή τον φεβρουάριο τα μαθήματα;; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

formio4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η formio4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τον φεβρουάριο θα δηλώσεις ότι θα δώσεις με το νέο σύστημα και θα επιλέξεις ομάδα προσανατολισμού. Ωστόσο, πάρε τηλέφωνο στο σχολείο για να σου πουν στα σίγουρα μήπως γίνει κανένα λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Το βοηθημα αοθ του σαβαλλα ειναι ευαγγελειο.Κατι αντιστοιχο οπως ο σαλτερης(το βοηθημα) στην χημεια αν εχεις ακουστα.Ειναι πολυ καλο.Να το αγορασεις.

Γιώργο ποιου συγγραφέα προτείνεις το βοήθημα στο αοθ(επειδή είδα ότι ο σαβάλλας έχει ποικιλία βοηθημάτων στο αοθ);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Το βοήθημα του ΑΟΘ των εκδόσεων Σαβάλλας έχει γραφτεί από 4 αναγνωρισμένους συναδέλφους και αποτελεί ένα πολύ καλό εργαλείο. Όμως προσωπικά θα σας πρότεινα, εφόσον το αγοράσετε, να το αξιοποιήσετε με τη βοήθεια του καθηγητή σας στο σχολείο ή στο φροντιστήριο. Οι συνάδελφοι στην επιτυχημένη προσπάθειά τους να φτιάξουν ένα άρτιο βοήθημα, έχουν συμπεριλάβει και ασκήσεις που ξεπερνούν τα όρια των πανελλαδικών (ύφος και βαθμός δυσκολίας). Με αυτές είναι καλό να ασχοληθείτε μόνο στον χρόνο που σας περισσεύει και να μην ξοδέψετε χρόνο που θα έπρεπε να χρησιμοποιήσετε για τις υπόλοιπες ασκήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Manolis, εγώ τουλάχιστον σε αυτό αναφερόμουν. Μιλούσα για 4 καθηγητές καθώς ο κ. Γιαλέρης προστέθηκε αργότερα στη συγγραφική ομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Η τρια κανονικά ή τέσσερα μικρότερα... φαντάζομαι. Συνήθως νομίζω όμως ότι είναι τρία. Σε τεστ βάζουν και τεσσερα ,αλλά...
Το κείμενο που καλείστε να μεταφράσετε ολόκληρο στα λατινικά είναι έκτασης 10-15 στίχων. Τώρα το πόσα αποσπάσματα θα υπάρχουν είναι δευτερευούσης σημασίας, αρκεί ο αριθμός των στίχων να βρίσκεται μέσα στα όρια. Ακολουθούν 2 ασκήσεις γραμματικής και 2 ασκήσεις συντακτικού, κάθε μία από τις οποίες μπορεί να χωρίζεται σε υποερωτήματα.

Καλό είναι να μην βλέπετε τη δομή των διαγωνισμάτων ΟΕΦΕ ή του φροντιστηρίου σας, γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις είναι υπερβολικά όσα ζητάνε και δεν ακολουθούν την "επίσημη" δομή που αναφέρεται στις εγκυκλίους του Υποργείου Παιδείας.

ΥΓ. Μεγάλη προσοχή στη γραμματική, τόσο στα αρχαία, όσο και στα λατινικά. Όλες οι μεταφράσεις βγαίνουν μέσα σε 2-3 μέρες (αν δεν έχετε ασχοληθεί καθόλου:P), αλλά η γραμματική χρειάζεται συνεχή ενασχόληση για να μη γίνονται λάθη βλακείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gwgw_5

Νεοφερμένος

Η gwgw_5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια εσεις που δινετε μονο βιολογια προλαβαινετε να ασχοληθειτε με τα μαθηματικα κατ. του σχολειου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι πως έχω ελαστικό καθηγητή και δεν έχει απαιτήσεις...Δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
παιδια εσεις που δινετε μονο βιολογια προλαβαινετε να ασχοληθειτε με τα μαθηματικα κατ. του σχολειου??

οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως έχω ελαστικό καθηγητή και δεν έχει απαιτήσεις...Δεν έχω πρόβλημα μέχρι στιγμής!

Αυτό δεν το θεωρώ καλό εγώ, σε πάει λάου λάου αλλά μετά δεν θα προλαβαίνεις να τα κάνεις όλα όπως θα έπρεπε. Μήπως να του έλεγες να αλλάξει λίγο και να σε βάλει σε ένα καλό πρόγραμμα για να είσαι καλημένη σε όλη την ύλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 382771

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το σχολείο έλεγα...τα Μαθηματικά Κ. δε θα τα δώσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toufita

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Αν ξαναδίνετε φέτος πανελλήνιες και χρειάζεστε λίγη οργάνωση στην προσπάθειά σας, στείλτε μου ένα μήνυμα να σας βοηθήσω με την πρότασή μου για τη θεωρητική πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top