Πίσω στα σχολεία

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ιστορία Βυζαντίου :inlove:
Προτιμώ αυτή της πρώτης με την Αρχαία Αίγυπτο την οποία ειλικρινά λάτρεψα περισσότερο από αρχαία Ελλάδα κλπ.:)
Δεν αναφερόμουν στην Ιστορία της Β' though αλλά στην αηδία του Ευρωπαϊκού,που μιλάμε ότι στα πρώτα μαθήματα κόβεις φλέβαα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αχ,ναι και μένα η αρχαία Αίγυπτος ήταν το αγαπημένο μου μάθημα στην α γυμνασίου!!!Η ιστορία της β γυμνασίου είναι ΟΚ,ούτε κρύο ούτε ζέστη.Τώρα στη γ τελειώσαμε διαφωτισμό,αμερικανική κ γαλλική επανάσταση και μπαίνουμε ελληνική τώρα.:/:Κρίμα!Μου άρεσαν τόσο πολύ αυτά τα μαθήματα!!!Γαλλική επανάσταση :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αχ,ναι και μένα η αρχαία Αίγυπτος ήταν το αγαπημένο μου μάθημα στην α γυμνασίου!!!Η ιστορία της β γυμνασίου είναι ΟΚ,ούτε κρύο ούτε ζέστη.Τώρα στη γ τελειώσαμε διαφωτισμό,αμερικανική κ γαλλική επανάσταση και μπαίνουμε ελληνική τώρα.:/:Κρίμα!Μου άρεσαν τόσο πολύ αυτά τα μαθήματα!!!Γαλλική επανάσταση :inlove:

Η Ιστορίας της 3ης Γυμνασίου είναι η μακράν καλύτερη Ιστορία και θεωρώ ότι είναι το μοναδικό μάθημα που μπορεί να σου προσφέρει κάποιες ιστορικές γνώσεις βάσει των οποίων,μπορείς να αναπτύξεις μία κριτική σκέψη υποτυπώδη μεν,αλλά την αναπτύσσεις.
Τουλάχιστον,όταν εγώ πήγαινα 3η και με τον καθηγητή που εγώ έκανα Ιστορία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Η Ιστορίας της 3ης Γυμνασίου είναι η μακράν καλύτερη Ιστορία και θεωρώ ότι είναι το μοναδικό μάθημα που μπορεί να σου προσφέρει κάποιες ιστορικές γνώσεις βάσει των οποίων,μπορείς να αναπτύξεις μία κριτική σκέψη υποτυπώδη μεν,αλλά την αναπτύσσεις.
Τουλάχιστον,όταν εγώ πήγαινα 3η και με τον καθηγητή που εγώ έκανα Ιστορία.:)

Συμφωνώ... γενικά, πιστεύω ότι η νεότερη ιστορία έχει πολύ ενδιαφέρον και είναι κρίμα που δεν τη διδάσκουν όπως πρέπει (στην γ γυμνασίου ένα μεγάλο κομμάτι της είναι εκτός ύλης και στη γ λυκείου ποιος δίνει σημασία στη γενική...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Συμφωνώ... γενικά, πιστεύω ότι η νεότερη ιστορία έχει πολύ ενδιαφέρον και είναι κρίμα που δεν τη διδάσκουν όπως πρέπει (στην γ γυμνασίου ένα μεγάλο κομμάτι της είναι εκτός ύλης και στη γ λυκείου ποιος δίνει σημασία στη γενική...)
Εγώ πραγματικά,αν και όλο το τμήμα είχε πρόβλημα με τον καθηγητή εκείνο,είναι η αιτία που μπορώ να΄χω μία σφαιρική άποψη σχετικά με τη νεότερη ιστορία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να ξερετε παιδια.
Ιστορια Β λυκειου βαρετη (βυζαντινη ιστορια).
Δεν υπαρχει ποιο βλακεια.
Το Αοδε αν το σκεφτιες καλα ειναι καλο μαθημα (το μαθημα ναι).
Το βιβλιο οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Κακά τα ψέματα, το ΑΟΔΕ αν το καλοσκεφτουμε λεει ενδιαφέροντα πράγματα, ΑΛΛΑ ο τρόπος με τον οποίο είναι γραμμένο σε κάνει όχι μόνο να μην θες να το διαβάσεις αλλά και να μην θες να βλέπεις το ίδιο το βιβλίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Τι είναι το ΑΟΔΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μαθημα πολυ ενδιαφερον αλλσ κακογραμενο βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Από τεστ πώς τα πάτε?Εγώ πήρα 19 στη φυσική!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
5:23 η ώρα,διαβάζω ακόμα ΑΟΔΕ και δεν είμαι καλα :P Εν τω μεταξύ αυτή που μας κάνει κοινωνιολογία απαιτεί να διαβάζουμε στο σπίτι :confused: Έναν λόγο θέλω γι'αυτό, μόνο έναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Ποο εχω και διαγωνισμα στην κοινωνιολογια...
Αυτη την εκθεση παντα την αφηνω για τετοιες ωρες.. την βαριεμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Σε νιώθωω.. ειναι τέρμα βαρετή! Περιλήψεις,ασκήσεις,αναπτυξη παραγραφου,παραγωγη λόγου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Κανω ασκησεις τωρα.. πραγματικα δεν μπορω..
Δεν εχω αοδε αλλα εχω βιολογια οποτε σε νοιωθω και εγω
Αν και η βιολογια ειναι εδιαφερον αλλα και παπαγαλιστικο μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ρε τουλαχιστον η βιολογία έχει και ένα ενδιαφέρον..ενώ το αοδε είναι απαίσιο. Είχα κάνει για ένα διάστημα βιολογία,υπεροχη ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η Ιστορίας της 3ης Γυμνασίου είναι η μακράν καλύτερη Ιστορία και θεωρώ ότι είναι το μοναδικό μάθημα που μπορεί να σου προσφέρει κάποιες ιστορικές γνώσεις βάσει των οποίων,μπορείς να αναπτύξεις μία κριτική σκέψη υποτυπώδη μεν,αλλά την αναπτύσσεις.
Τουλάχιστον,όταν εγώ πήγαινα 3η και με τον καθηγητή που εγώ έκανα Ιστορία.:)
wtf η ιστορια της γ λυκ ειναι χαλια, ποτε δε μαρεσε η νεοτερη ιστορια βεβαια..

Από τεστ ναι. Βιολογια κατ εχουμε γράψει μόνο και απο την επομενη αρχιζουν τα διαγωνισματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πήραμε σήμερα τη ΔΦΠ και γράψαμε βιολογία.:)

Έχω πιάσει έναν παταγώδη πάτο στη βιολογία γιατί δεν έβαλα κώλο κάτω το τετραήμερο να διαβάσω, αλλά στη ΔΦΠ τα πήγα πολύ καλά..

Εσείς που κράζετε ΔΦΠ, να ξέρετε είναι τέλειο. 8)
Δε μετανιώνω που το προτίμησα. :P ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ αυτή που μας κάνει κοινωνιολογία απαιτεί να διαβάζουμε στο σπίτι :confused: Έναν λόγο θέλω γι'αυτό, μόνο έναν.
[sarcasm]For the sake of geniki paideia, η εξειδίκευση έρχεται στο πανεπιστήμιο[/sarcasm]
Όταν αύριο μεθαύριο θα είσαι γιατρός η ζωή του μισοπεθαμένου ασθενή στο ER θα εξαρτηθεί από την ιδιότητα
και τις γνώσεις σου πάνω στα είδη του κοινωνικού ελέγχου. Ορίστε, σου έδωσα έναν καλό λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του παιδιά...... αντε οι γιορτές τελειώσαν καλό διάβασμα σε όλους τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Ναι πάνε και τα Χριστούγεννα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top