Συγκέντρωση στο διάβασμα και σύστημα

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Δεν ξερω τι μου συμβαινει και ποτε μεχρι τωρα δεν διαβαζα πολυ. Φετος ομως ειπα να μαθω καλυτερα να διαβαζω, αλλα δεν ξερω δεν μπορω να βαλω προγραμμα στον εαυτο μου. Επισης με το που καθομαι και ξεκιναω την ασκηση στα μαθηματικα συνηθως τη λυν σωστα αλλα δεν αισθανομαι συγκεντρωμενος.
Ειμαι καλος μαθητης αλλα γενικα παντα αισθανομαι αδιαβαστος και με απασχολουν ολοι μερα οι ασκησεις των μαθηματικων και τις φυσικης τις οποιες σκευτομαι συνεχεια και μεσα μου λεω ωχ δεν μπορω να τη λυσω ανχωνομαι και κολλα τελειως χανομαι..

Τι μπορω να κανω για αυτο γιατι κατανταει αηδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Εχω μερικα μικροπροβληματακια.Ειμαι τεχνολογικη κατ. β'λυκειου και δεν μπορω να κατσω να διαβασω σοβαρα :P .Εχω pc,ps3,psp,κινητο κτλ και φυσικα ειναι παραγοντες που με αποσπουν αλλα γενικα δεν καθομαι να διαβασω σοβαρα.Εβγαλα 18 ενω δεν διαβασα ουτε μια ωριτσα ολο τον χρονο,μπορει καποιος να δωσει συμβουλες για την Γ'?Ευχαριστω προκαταβολικα!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εχω μερικα μικροπροβληματακια.Ειμαι τεχνολογικη κατ. β'λυκειου και δεν μπορω να κατσω να διαβασω σοβαρα :P .Εχω pc,ps3,psp,κινητο κτλ και φυσικα ειναι παραγοντες που με αποσπουν αλλα γενικα δεν καθομαι να διαβασω σοβαρα.Εβγαλα 18 ενω δεν διαβασα ουτε μια ωριτσα ολο τον χρονο,μπορει καποιος να δωσει συμβουλες για την Γ'?Ευχαριστω προκαταβολικα!!! :D

Ignored!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ΕΕχω pc,ps3,psp,κινητο κτλ και φυσικα ειναι παραγοντες που με αποσπουν αλλα γενικα δεν καθομαι να διαβασω σοβαρα

κλείστο,δώσε το καλώδιο ρεύματος στους γονείς σου,δώσε την μπαταρία σου στους γονείς σου,κλείστο.
Problem solved...You're welcome!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εχω μερικα μικροπροβληματακια.Ειμαι τεχνολογικη κατ. β'λυκειου και δεν μπορω να κατσω να διαβασω σοβαρα :P .Εχω pc,ps3,psp,κινητο κτλ και φυσικα ειναι παραγοντες που με αποσπουν αλλα γενικα δεν καθομαι να διαβασω σοβαρα.Εβγαλα 18 ενω δεν διαβασα ουτε μια ωριτσα ολο τον χρονο,μπορει καποιος να δωσει συμβουλες για την Γ'?Ευχαριστω προκαταβολικα!!! :D
αρα να υποθεσουμε μια υποτιθεμενη καλη παρουσια στην ταξη και διαβασμα τιποτα..
διαλεξες την κατευθυνση στο ακυρο ή σου αρεσαν τα συγκεκριμενα μαθηματα..?
πολλα παιδια επιλεγουν κατευθυνση και επειτα το μετανοιωνουν..
αν δεν εισαι σε αυτη τη φαση
θα ελεγα να δεις τι σ αρεσει να κανεις στη ζωη σου μετα το σχολειο,
να προσπαθησεις να βρεις το νοημα σε αυτα που διαβαζεις
και ακομα και αν τα θεωρησεις τελικα ανουσια να μην αφησεις αυτα τα 6 μαθηματα να σου στερησουν τη θεση στην τριτοβαθμια
που απ οτι καταλαβα στοχευεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
αρα να υποθεσουμε μια υποτιθεμενη καλη παρουσια στην ταξη και διαβασμα τιποτα..
διαλεξες την κατευθυνση στο ακυρο ή σου αρεσαν τα συγκεκριμενα μαθηματα..?
πολλα παιδια επιλεγουν κατευθυνση και επειτα το μετανοιωνουν..
αν δεν εισαι σε αυτη τη φαση
θα ελεγα να δεις τι σ αρεσει να κανεις στη ζωη σου μετα το σχολειο,
να προσπαθησεις να βρεις το νοημα σε αυτα που διαβαζεις
και ακομα και αν τα θεωρησεις τελικα ανουσια να μην αφησεις αυτα τα 6 μαθηματα να σου στερησουν τη θεση στην τριτοβαθμια
που απ οτι καταλαβα στοχευεις..
Κοιταξε,εχω καλη παρουσια στην ταξη,καθομαι μονος και δεν κανω φασαρια,στα διαγωνισματα εγραψα ικανοποιητικα.Οσο για την κατευθυνση την λατρευω απο 6η δημοτικου θελω να ασχοληθω με την φυσικη.Anyway
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Εγώ αισθάνομαι ότι δεν θα καταφέρω ποτέ να διαβάσω για πάνω από 20 λεπτά την μέρα. Διαβάζω μόνο τα θετικά μαθήματα και αυτά πολύ στο πόδι και άμα το θυμηθώ. Το πρόβλημα όμως είναι του χρόνου και παρ' όλα αυτά νομίζω πως και πάλι έτσι θα είμαι.. Με κάποιο τρόπο πρέπει να συνηθίσω στο διάβασμα γιατί δεν με βλέπω καλά.

Πάντως όπως προαναφέρθηκε η μουσική βοηθάει πάρα πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.
Δεν ξερω τι μου συμβαινει και ποτε μεχρι τωρα δεν διαβαζα πολυ. Φετος ομως ειπα να μαθω καλυτερα να διαβαζω, αλλα δεν ξερω δεν μπορω να βαλω προγραμμα στον εαυτο μου. Επισης με το που καθομαι και ξεκιναω την ασκηση στα μαθηματικα συνηθως τη λυν σωστα αλλα δεν αισθανομαι συγκεντρωμενος.
Ειμαι καλος μαθητης αλλα γενικα παντα αισθανομαι αδιαβαστος και με απασχολουν ολοι μερα οι ασκησεις των μαθηματικων και τις φυσικης τις οποιες σκευτομαι συνεχεια και μεσα μου λεω ωχ δεν μπορω να τη λυσω ανχωνομαι και κολλα τελειως χανομαι..

Τι μπορω να κανω για αυτο γιατι κατανταει αηδια...

Έχω και εγώ παρόμοιο πρόβλημα, όμως εάν σε απασχολεί όλη την ημέρα πιστεύω πως θα σε βοηθούσε να τις λύνεις όσο πιο νωρίς γίνεται, πχ. μόλις γυρνάς από το σχολείο. Με αυτόν τον τρόπο, τουλάχιστον στην αρχή, θα το σκέφτεσαι και πάλι, αλλά μετά θα θυμάσαι πως τις έχεις ήδη λύσει οπότε δεν χρειάζεται να φοβάσαι. Έπειτα από λίγο καιρό θα το συνηθίσεις και θα δεις πως σου έχει φύγει ένα βάρος.
Μετά από αυτό (και εφόσων θα έχεις συνηθίσει λίγο το πρόγραμμα διαβάσματος) εάν αισθάνεσαι και πάλι πως δεν συγκεντρώνεσαι και είσαι αδιάβαστος, θα μπορούσες να κοιτάξεις τις ασκήσεις σου για άλλη μία φορά για να θυμηθείς τα δεδομένα και τα στάδια που πέρασες για να φτάσεις στην λύση. Έτσι θα καταλαβαίνεις πως όντως είχες συγκεντρωθεί.

Μην ξεχνάς πως τα θετικά μαθήματα έχουν περισσότερες ασκήσεις πράγμα που σημαίνει ότι δεν χρειάζεται και τόσο πολύ η συγκέντρωση. Όταν θα χρειαστεί να μάθεις θεωρία θα πρέπει να συγκεντρωθεις λίγο παραπάνω, αλλά προσωπικά πιστεύω πως ακόμα και η θεωρία των συγκεκριμένων μαθημάτων χρειάζεται ελάχιστη ώρα για να την μάθεις.
Ελπίζω να σε βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Και ναι ηρθε και η δικη μου γενια να δωσει πανελληνιες!! Το θέμα είναι ότι δε μπορώ με τίποτα να συγκεντρωθώ. Περισσότερο ενδιαφέρον βρίσκω το να κατσω λιγο στο pc παρα να κατσω να διαβασω. Είναι κακό βεβαια, γιατι θέλω να συγκεντρώσω πολλά μόρια αλλά η όρεξη μου για διάβασμα μέχρι στιγμής δεν εχει "ενεργοποιηθεί"! Ίσως είναι νωρίς ακομα δεν ξερω...ίσως φταίει το γεγονός οτι δεν έχω αρχίσει σχολείο ακομα ώστε να μπω σε ένα πρόγραμμα...πραγματικά δεν ξέρω!Με κάποιο τρόπο πρεπει να συνηθισω το διαβασμα γιατι αλλιως δε με βλεπω καλα!!! '97αρηδες σας συμβαινει και σας αυτο; Αν ναι πως το αντιμετωπιζεται;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αμα σ αρεσανε τα μαθηματα θα τα διαβαζες απο μονος σου, χωρις αλλες πιεσεις. Αμα μπεις σε μια σχολη τι θα κανεις? Που εκει σε πανε μαμιοντας? Οτι κανεις στο σχολειο σ ενα μηνα θα τα κανεις σε μια μερα. Αμα βαριεσαι χαμηλωσε τους στοχους σου. Το διαβασμα το κανεις γτ γουσταρεις, δε το κανεις για το πρεπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Αμα σ αρεσανε τα μαθηματα θα τα διαβαζες απο μονος σου, χωρις αλλες πιεσεις. Αμα μπεις σε μια σχολη τι θα κανεις? Που εκει σε πανε μαμιοντας? Οτι κανεις στο σχολειο σ ενα μηνα θα τα κανεις σε μια μερα. Αμα βαριεσαι χαμηλωσε τους στοχους σου. Το διαβασμα το κανεις γτ γουσταρεις, δε το κανεις για το πρεπει.

Μα δεν το κανω επειδη πρέπει! Το κανω επειδη το θέλω!! Απλα δεν ξερω τι εχει παιχτει..ενω στην καλοκαιρινη προετοιμασια ημουν πολυ ενθουσιασμενος και με ορεξη για διαβασμα τωρα δεν ξερω τι εγινε..Οταν λεω οτι δε μπορω να συγκεντρωθω δεν εννοω οτι δεν διαβαζω καθολου, αν αυτο καταλαβες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τι εννοεις ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Τι εννοεις ακριβως?

Εννοώ οτι εκει που διαβαζω, μπορεί να απορροφηθω απο κατι αλλο εύκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Σκέψου τον στοχο σου, σκέψου την ικανοποίηση που θα νιώσεις οταν δεις τους (καλους) βαθμους σου και την χαρά σου οταν ανακοινωθούν οι βασεις και μάθεις οτι πέρασες εκει που ήθελες!! Εμενα αυτο με βοηθούσε παρα πολυ. Aν και δεν ειχα προβλημα με το να συγκεντρωθω (διάβαζα στο σαλόνι με τηλεόραση ή με τους γονείς μου να μιλανε,βαριομουν αν ήμουν κλεισμένη στο δωμάτιο και τότε οι μολυβοθήκες και τα διαφορα χαρτάκια μου φαινοντουσαν περισσότερο ενδιαφέροντα απο το βιβλίο μπροστά μου :slourp: ), ειχα προβλημα εξαιτίας της κούρασης :P Ειναι νωρις ακομα, σιγα σιγα θα βρεις τον τροπο σου. Μπορει να βαρεθηκες, δοκίμασε να κανεις κατι διαφορετικό μια μέρα και ασε λιγο το διάβασμα, ώστε να επιστρέψεις με περισσότερη όρεξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Σκέψου τον στοχο σου, σκέψου την ικανοποίηση που θα νιώσεις οταν δεις τους (καλους) βαθμους σου και την χαρά σου οταν ανακοινωθούν οι βασεις και μάθεις οτι πέρασες εκει που ήθελες!! Εμενα αυτο με βοηθούσε παρα πολυ. Aν και δεν ειχα προβλημα με το να συγκεντρωθω (διάβαζα στο σαλόνι με τηλεόραση ή με τους γονείς μου να μιλανε,βαριομουν αν ήμουν κλεισμένη στο δωμάτιο και τότε οι μολυβοθήκες και τα διαφορα χαρτάκια μου φαινοντουσαν περισσότερο ενδιαφέροντα απο το βιβλίο μπροστά μου :slourp: ), ειχα προβλημα εξαιτίας της κούρασης :P Ειναι νωρις ακομα, σιγα σιγα θα βρεις τον τροπο σου. Μπορει να βαρεθηκες, δοκίμασε να κανεις κατι διαφορετικό μια μέρα και ασε λιγο το διάβασμα, ώστε να επιστρέψεις με περισσότερη όρεξη.

Νομίζω οτι οι πρωτες δυο γραμμες μου εδωσαν κινητρα :D Αυτο με τα χαρτακια το παθαινω συνεχεια :P Ισως φταιει και η μουσικη που βαζω συνεχως :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Νομίζω οτι οι πρωτες δυο γραμμες μου εδωσαν κινητρα :D Αυτο με τα χαρτακια το παθαινω συνεχεια :P Ισως φταιει και η μουσικη που βαζω συνεχως :hmm:

Και εγω το πάθαινα αυτο με τη μουσική... Ειδικα οταν με παρεσερνε το τραγούδι και άρχιζα να χαζοτραγουδαω, πού να συγκεντρωθω μετα :redface: Γι'αυτο την εκλεινα, μόνο τις επαναλήψεις στο τέλος τις εκανα μετα μουσικής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Προσωπικα για να βρω ορεξη για αυτο που κανω προσπαθω να μαθω σε τι θα μου χρησιμευση αυτο που διαβαζω,το να διαβαζω κατι επειδη πρεπει και επειδη αλλιως δεν θα παω εκει που θελω μου φαινεται αδιαφορο,προσπαθω ψαχνοντας στο ιντερνετ γιατι τα μαθαινω αυτα που διδασκομαι και ετσι πλεον λεω ωχ αυτα ακομα και να μην παω στην σχολη που θελω ειναι ενδιαφερον να το ξερω και μπορω να το χρησιμοποιησω και στην "καθημερινοτητα" μου,δεν μαθαινουμε μονο νουμερα αν και αυτο θελουνε ψαξτε λιγο γιατι το μαθαινετε αυτο σε τι θα σας χρησιμευσει ακομα και να μην σπουδασετε δεν εχει σημασια,το συστημα ειναι αθλιο δεν ωθει τους μαθητες στο να μαθουν να μαθαινουν,αλλα μονο να μασανε αυτα που τους δινουνε.Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη και πορεια ως μαθητης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχουν πολλά συστήματα για διάβασμα, εγώ θα πω μερικά που υπήρχουν, αν θέλετε να πείτε στο δικό σας γράψτε στα σχόλια.

  1. Ξεκινάμε με τα δύσκολα και τελειώνουμε με τα εύκολα. Καλό σύστημα, επεισή για τα δύσκολα θες περισσότερη ενέργεια.
  2. Ξεκινάμε με τα εύκολα και τελειώνουμε με τα δύσκολα. Χμμ.. Καλό σύστημα, επειδή τελειώνεις γρήγορα και μαζεμένα με πολλά μαθήματα κι έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.
  3. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ! Ξεκινάμε με τις ασκήσεις και τελειώνουμε με το διάβασμα. Έπειτα κάνουμε και του φροντιστηρίου. Απλά θέλω να έχω όλο το χρόνο για το διάβασμα.
  4. Κάνουμε μερικά για να δείξουμε πώς κάναμε κάτι και παραλείπουμε τα υπόλοιπα. Διαβάζουμε μόνο αν μας καπνίσει. Το καλύτερο σύστημα για τους τεμπέληδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Γενικα σπανια ειχα ορεξη να διαβασω . Δεν ειναι οτι ειμαι ηλιθειος η τπτ τετοιο απλα δεν τα βλεπω ενδιαφεροντα τα πιο πολλα. Σαν ανθρωπος ειμαι απαισιοδοξος και τα παραταω πολυ ευκολα σχεδον σε ολους του τομεις της ζωης μου. Αλλα φετος πανελληνιες πρεπει να προσπαθω λιγο να μπω σε καμια καλη σχολη(12000-14000μορια). Ειμαι 5ο πεδιο και εχω αρχισει ηδη να κανω ιδιαιτερα. Μεσα στο μαθημα ομως καποιες φορες αφαιρουμε τελειως ομως για κανα 5λεπτο. Τις ασκησεις που εχω τις κανω σχεδον παντα(αν ειναι λογικες οι ασκησεις) αλλα δεν αφιερώνω και πολυ χρονο βασικα ειμαι της τελευταιας στιγμνης. Εχω μαθημα δευτερα στις 8 το απογευμα ας πουμε. Θα κανω τις ασκησεις στις 6(2 ωρες πριν) ενω ειχα 2 μερες ενδιαμεσα να τις κανω. Εχω πολυ γερες βασεις απο περσι(μαθηματικα δλδ) και πιστευω μπορω να τα καταφερω αν βρω το κουραγιο και διαβασω λιγο παραπανω. Εχετε καμια προταση λοιπον στο τι να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Αναλογίσου τα χρήματα που δίνουν οι γονείς για τα ιδιαίτερα και θα στρωθείς στο διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top