Υποτροφίες λόγω καλής βαθμολογίας/θέσης εισαγωγής

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Aααα.Εξισου δυσκολο.:P

Μην το λες:P Αρκετοί σε πιο χαμηλόβαθμες σχολές είναι πρώτοι με 15998 μόρια και δεν παίρνουν τα χρήματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presenter

Νεοφερμένος

Ο presenter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια ενας φιλος περασε 2ος στο ΛΟ.ΧΡΗ. στην ασοεε..ξερει κανεις σιγουρα τι παιζει με υποτροφιες/βραβεια ή ανακοινωνονται αυτα αργοτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
:)γεια σας!εχω βγει 3 στην σχολη μ! υπάρχει περίπτωση να πάρω κάτι ? π.χ. λαπτοπ? η μπα??¨:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Απο το κρατος δεν νομιζω . Για κρατικες υπουτοφιες ειναι υπευθυνο το ΙΚΥ , οποτε κοιτα εκει. Στη σχολη σου ωρα μπορει ν υπαρχει ενα ιδρυμα που δινει χρηματα, κοιτα στο site της σχολης σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εχω μεγαλη περιεργεια αν το υπουργειο θα δωσει ποτε τα 1000 ευρω στους καλυτερους καθε σχολειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μπηκα 1η στη γαλλικη φιλολογια... ξερει κανεις αν τελικα θα δοθει κατι στους πρωτους, δεδομενης της κρισης?? υπερχει καποιο σαιτπου να λεει? ποτε θα ανακοινωθει? ευχαριστω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
μπηκα 1η στη γαλλικη φιλολογια... ξερει κανεις αν τελικα θα δοθει κατι στους πρωτους, δεδομενης της κρισης?? υπερχει καποιο σαιτπου να λεει? ποτε θα ανακοινωθει? ευχαριστω...:)

ναι.. έυφημος μνεια..! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
χαχαχα μωρο μου!!!!!!!!!!!! σε εψαχναααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
χαχαχα μωρο μου!!!!!!!!!!!! σε εψαχναααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

σταμάτα.... μην τα λες αυτά δημοσίως... ντρέπομαι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
εχω μεγαλη περιεργεια αν το υπουργειο θα δωσει ποτε τα 1000 ευρω στους καλυτερους καθε σχολειου.

Η eurobank τα δινει.Οχι το υπουργειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markella1994

Νεοφερμένος

Η Markella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
δεν παμε καλα... γινομαστε ΚΑΙ ΕΔΩ ρεζιλι!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginaaa!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georginaaa!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την Eurobank για να επαληθεύσουν τα στοιχεία μου για την βράβευση! Και είχα αγχωθεί ότι το σχολείο μου δεν έστειλε τα χαρτιά που έπρεπε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την Eurobank για να επαληθεύσουν τα στοιχεία μου για την βράβευση! Και είχα αγχωθεί ότι το σχολείο μου δεν έστειλε τα χαρτιά που έπρεπε..:P
Η Eurobank; Και πώς θα ενημερωθούμε για αυτό;
Δεν θα δώσουν στους 10 πρώτους από 1000 Ευρώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

13diagoras

Δραστήριο μέλος

Ο 13diagoras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Η προκυριξη αιτησεων για τις υποτροφιες του ΙΚΥ ποτε περιπου βγαινει?
Επισης θα ηθελα να μαθω αν βγαινει μια προκυριξη που αφορα 1)Ολες τις σχολες/τμηματα 2)Ολες τις επιμερους υποτροφιες/βραβεια της καθε σχολης η τμηματος.

Επισης στη σχολη μου αναφερεται οτι οι 3 πρωτοι σε μεσω ορο και με οικονομικη αδυναμια λαμβανουν χρηματικο ποσο.Αυτη η υποτροφια στην ουσια λαμβανεται απο το ΙΚΥ?

Γενικα οπως βλεπετε δεν γνωριζω πολλα επι του θεματος,και θα ημουν ευπροσδεκτος σε οποιαδηποτε πληροφορια :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoGfilis

Νεοφερμένος

Ο theoGfilis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά, κάποιος που έχει εμπειρία από το έπαθλο της Eurobank στους 1ους καθε σχολείου, μπορεί να πει αν μετράει μόνο ο βαθμός των πανελληνίων ή και τα ενδοσχολίκα; Ας πούμε, στο σχολείο στο βαθμό των Πανελληνίων είμαι 1ος, αλλά σε γενικό βαθμο μάλλον δεν είμαι, γιατί μια κοπέλα έχει γράψει πολύ καλύτερα στις ενδοσχολικες. Τι γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αιθερόλαμνος

Νεοφερμένος

Η αιθερόλαμνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
παιδιά, γνωρίζει κανείς αν θα δωθούν φέτος οι προπτυχιακες υποτροφίες του ικυ για το έτος εισαγωγής 2012 ..? γιατι όπως διαβασα στη σελίδα του ικυ , οι συγκεκριμένες υποτροφίες χρηματοδοτούνταν από εσπα (2007-2013)... ας απαντησει κάποιος αν γνωρίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria9

Νεοφερμένος

Η maria9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά, γνωρίζει κανείς αν θα δωθούν φέτος οι προπτυχιακες υποτροφίες του ικυ για το έτος εισαγωγής 2012 ..? γιατι όπως διαβασα στη σελίδα του ικυ , οι συγκεκριμένες υποτροφίες χρηματοδοτούνταν από εσπα (2007-2013)... ας απαντησει κάποιος αν γνωρίζει...
απ όσο γνωρίζω θα δωθούν, το θέμα είναι το πότε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
παιδιά, γνωρίζει κανείς αν θα δωθούν φέτος οι προπτυχιακες υποτροφίες του ικυ για το έτος εισαγωγής 2012 ..? γιατι όπως διαβασα στη σελίδα του ικυ , οι συγκεκριμένες υποτροφίες χρηματοδοτούνταν από εσπα (2007-2013)... ας απαντησει κάποιος αν γνωρίζει...
έχουν ήδη δωθεί...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά:):):) Τι κάνετε??:D:D:D
Λοιπόν έχω μία ερώτηση. Εάν κάποιος κερδίσει κάποια υποτροφία ποιοι είναι οι κανονισμοι??
Και κλείνοντας εάν περάσει σε κάποια άλλη σχολή δικαιούται να λάβει τα χρηματα που δεν δοθηκαν. π.χ η υποτροφία ξεκινά την μηνιαία καταβολή των χρηματων 1 Οκτωβρίου μπορεί το παιδί να παρει τα χρήματα ,τα αναδρομικά??( του το ανεφεραν ότι θα παρει αναδρομικα) αλλά δεν ξερει αν θα τα παρει στην περιπτωση που περασει σε κάποια άλλη σχολή πχ αστυνομια.:worry::worry::worry:
Εάν ξέρει κανείς τίποτα ας πει;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ξέρω ότι οι υποτροφίες δίνονται για συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, συγκεκριμένου πανεπιστημίου. Ας προσέξει γιατί όχι μόνο δεν θα του δώσουν τα υπόλοιπα χρήματα αλλά θα του ζητήσουν να επιστρέψει και αυτά που που θα έχει πάρει μέχρι τότε. Ας το ξεκαθαρίσει με τον φορέα που του έδωσε την υποτροφία πριν κάνει οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top